STP Timișoara Forum: Portofelul electronic - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (3 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3

Portofelul electronic

#41 Useril este offline   ccos_77 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 158
  • Inregistrat: 07 noiembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 22 martie 2010 - 22:20

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 18 ianuarie 2010 - 13:55, a spus:

Am primit detaliile promise. Au fost instruite si vanzatoarele/vanzatorii in legatura cu posibilitatea de vanzare a unui card tip portofel electronic, fara ca pe acel card sa fie prezent un alt titlu de calatorie (abonament). Totusi, cardul este personalizat pentru a se putea recupera suma in cazul pierderii/furtului sau in cazul translatarii sumei in contul unui alt titlu de calatorie.



Revin cu o intrebare.

Mi-am facut un card pe care am activat doar portofelul si e mult mai comod decat cu bilete. Folosesc ocazional RATT-ul si cand vroiam sa il folosesc nu aveam bilete, in general.
Cardul e personalizat cu numele meu dar, poate fi "imprumutat" unei rude/prieten ca sa il foloseasca?
Intrebarea se refera doar la faptul strict in care persoana care il foloseste nu e titularul si il foloseste doar ca portofel electronic (nu ca abonament nominal).
Teoretic "biletul de calatorie electronic" nu ar trebui sa fie nominal, dar controlorii accepta aceasta situatie?

Multumesc,
Cosmin

Aceasta postare a fost editata de ccos_77: 22 martie 2010 - 22:22

0

#42 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29754
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 22 martie 2010 - 22:24

Da, poate fi folosit de oricine (acesta la randul lui poate lua pe cine vrea, folosind validarea multipla).
Recuperarea banilor in cazul pierderii se face doar de titularul cardului. (pentru aceasta e nevoie de personalizare)
0

Arata acest topic


  • (3 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi