STP Timișoara Forum: Linia 9 - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (18 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Linia 9 Evaluare topic: ***** 2 Voturi

#81 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 13 septembrie 2010 - 15:08

Foarte tare, Emilut! :uimit2: :rad_masa:
Oricum distanta pana la statia aceea nu este ca o distanta standard intre statii de juma' de km, este foarte scurta, de 5 min de mers pe jos...
0

#82 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 13 septembrie 2010 - 17:32

Vezi postareaemilut, la 13 septembrie 2010 - 14:30, a spus:

Sărăcuţul de tine! Când e vorba să mergi pe jos 5 minute te vaiţi ca o băbuţă bolnavă. În schimb, când joci fotbal două ore, nici că-ţi pasă.


... Credema ca iarna nu iti vine sa mergi pe jos ... Chiar alea 5 minute prin frig e destul ... Nu ca in tramvai va fi mult mai cald .
0

#83 Useril este offline   NDY 

  • Membru VIP*
  • Grup: VIP
  • Postari: 2439
  • Inregistrat: 07 iunie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 13 septembrie 2010 - 17:33

Lasati, ca s-a zapacit si linia 9 la fel cum s-a zapacit tot transportul in comun din oras. Ba merge in Ciarda, ba nu.
0

#84 Useril este offline   alecs 

  • Membru Onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 3145
  • Inregistrat: 20 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:timisoara
  • Interese:http://soferderomania.promotor.ro/carmen_m click plz

Postat 13 septembrie 2010 - 20:49

Dar daca nu mai merge in ciarda, de ce nu a anuntat nimeni nimica ?
0

#85 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 14 septembrie 2010 - 10:23

In vacanta nu a mers, iar lasand asa traseul, nu a mai fost nevoie de anunt, de genu "Traseu' va ramane in continuare acelasi...", dupa 3 luni.
0

#86 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 16 septembrie 2010 - 13:18

M-a chemat Diriginta azi in clasa si m-a intrebat daca pot rezolva ceva in legatura cu tramvaiul 9 ( Sa-l pot face sa mearga in Ciarda Rosie ) iar eu i-am zis ca o sa ma interesez . Deci ce optiuni am ? Sa fac o " petitie " pe care sa o semnam elevii din scoala sau se poate rezolva si altcumva ? Astept raspuns de la cineva in masura ( ex. Florin ) iar ceilalti nu va mai bagati in seama asa aiurea ( Ma refer la cei care comenteaza ca imi e lene sa merg pe jos ) . :coolspeak:
0

#87 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29742
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 16 septembrie 2010 - 16:30

A mai fost facut ceva de genul acesta, dar semnat de directorii mai multor firme din zona IOT. Nu stiu insa ce sorti de izbanda are petitia respectiva.
0

#88 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 22 septembrie 2010 - 14:58

Florin ... Am vorbit cu diriga mea ... Si o zis sa incercam faza cu " petitia " trebe ceva un formular special sau facem noi unul ? Trebuie sa ii dau un raspuns maine , asa ca te rog daca sti ceva sa ma anunti ... Daca nu sa caut numarul pt. Relatii Cu Clienti RATT ... Astept raspuns ! :coolspeak:

Aceasta postare a fost editata de Raoul94: 22 septembrie 2010 - 14:59

0

#89 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29742
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 22 septembrie 2010 - 18:25

Nu, nu exista un formular pentru asa ceva. Concepeti documentul si il depuneti la registratura, sau trimiteti pe cineva in audienta la dl. director (trebuie sa va inscrieti la secretariat), unde va prezenta documentul. Ar fi bine sa fie semnat si stampilat si de directorul liceului. Din cauza rezilierii contractului cu Romtelecom, in acest moment nu se poate suna la Relatii.
0

#90 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 22 septembrie 2010 - 21:34

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 22 septembrie 2010 - 18:25, a spus:

Nu, nu exista un formular pentru asa ceva. Concepeti documentul si il depuneti la registratura, sau trimiteti pe cineva in audienta la dl. director (trebuie sa va inscrieti la secretariat), unde va prezenta documentul. Ar fi bine sa fie semnat si stampilat si de directorul liceului. Din cauza rezilierii contractului cu Romtelecom, in acest moment nu se poate suna la Relatii.


Multumesc Mult Florin , Raman dator . :coolspeak:
0

#91 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29742
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 23 septembrie 2010 - 09:06

Nici o problema. Sper sa reusiti in demersul vostru.
0

#92 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 13 octombrie 2010 - 16:53

Salut ! Florin am nevoie de umpic de ajutor cu semnaturile acelea . Am strans 178 Semnaturi de prin scoala ( Electrotimis ) Iar Dirigina ma " delegat " pe mine sa ma ocup de ele . Asa ca presupun ca trebuie sa merg cu ele sa le depun pe Take Ionescu . Ma poti ajuta cu niste detalii ?

Cam asa arata Lista

Imagine atasata: Picture 001.jpg
Imagine atasata: Picture 002.jpg

Scuze dar pozele sunt facute cu WebCamul in lipsa de altceva .


Citeaza

Tabel Nominal cu cei care solicita prelungirea liniei tramvaiului 9

Va rugam sa reintroduceti tramvaiul 9 pe tronsonul AEM - Ciarda Rosie, Am anexat mai jos tabele nominale cuprinzand numele, adresa si semnatura solicitantilor .


Tabelul are urmatoarele Rubrici : Nr. Crt , Nume & Prenume , Adresa , Semnatura . Iar pe fiecare pagina in coltul dreapta jos se afla stampila Scolii si Semnatura D-nei Directoare .


Intrebare : Mai trebuie facut un document aditional sau ceva ? Daca NU in ce zile pot merge sa depun actele ? Astept raspunsul , deoarece saptamana viitoare cel tarziu sa le depun .

Multumesc in avans .

Aceasta postare a fost editata de Raoul94: 13 octombrie 2010 - 16:54

0

#93 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29742
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 13 octombrie 2010 - 17:09

Eu zic sa mergi la secretariat (intre 8 si 15) si spui despre ce e vorba. De acolo te indruma mai departe spre registratura sau le inmaneaza d-lui. director. De asemenea, daca considera ca trebuie prezentate d-lui director in cadrul unei audiente, te programeaza.
0

#94 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 13 octombrie 2010 - 17:40

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 13 octombrie 2010 - 17:09, a spus:

Eu zic sa mergi la secretariat (intre 8 si 15) si spui despre ce e vorba. De acolo te indruma mai departe spre registratura sau le inmaneaza d-lui. director. De asemenea, daca considera ca trebuie prezentate d-lui director in cadrul unei audiente, te programeaza.


Orarul e valabil de Luni ~ Sambata sau ? si unde mai exact este secretariatul ?
0

#95 Useril este offline   emilut 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2310
  • Inregistrat: 05 ianuarie 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 13 octombrie 2010 - 17:54

Vezi postareaRaoul94, la 16 septembrie 2010 - 13:18, a spus:

M-a chemat Diriginta azi in clasa si m-a intrebat daca pot rezolva ceva in legatura cu tramvaiul 9 ( Sa-l pot face sa mearga in Ciarda Rosie ) iar eu i-am zis ca o sa ma interesez . Deci ce optiuni am ? Sa fac o " petitie " pe care sa o semnam elevii din scoala sau se poate rezolva si altcumva ? Astept raspuns de la cineva in masura ( ex. Florin ) iar ceilalti nu va mai bagati in seama asa aiurea ( Ma refer la cei care comenteaza ca imi e lene sa merg pe jos ) . :)

Nu vreau să fiu răutăcios, dar nu cred în şansele de reuşită ale acestui demers. În fond, e vorba de o distanţă de cca 150 - 200 de metri între sensul giratoriu şi liceul Electrotimiş. Cînd te gândeşti că există mii de copiii din clasele 1 - 4 care fac mult mai mulţi km mergând pe jos prin munţii patriei, până la şcoală şi retur pe viscol şi ger, şi nu se plâng ca babele la colţul uliţei. Efortul financiar pe care l-ar face regia, nu s-a amortiza în vecii vecilor, mai ales dacă ţinem seama de evazionismul practicat în rândul liceenilor. Din cele pe care le observ în fiecare zi, procentul celor care îşi validează biletele şi cardurile, nu depăşeşte 2%. Tot e bine că tinerii noştri îşi cunosc drepturile. Dacă şi-ar cunoaşte măcar pe sfert şi îndatoririle, ar fi şi mai bine.

Aceasta postare a fost editata de emilut: 13 octombrie 2010 - 17:55

0

#96 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 13 octombrie 2010 - 18:27

" Cînd te gândeşti că există mii de copiii din clasele 1 - 4 care fac mult mai mulţi km mergând pe jos prin munţii patriei, până la şcoală şi retur pe viscol şi ger, şi nu se plâng ca babele la colţul uliţei. " . Da stiu si de aceste cazuri ... Dar asta se intampla " la tara " ( Nu bat nici un apropo ) ... Eu tin sa cred ca locuiesc intr-un oras Civilizat numit Timisoara , si da eu am card si da cu toate ca taicamiu lucreza la regie el plateste pentru el ( cred ca NU suma intreaga ) , dar aici ai dreptate despre evazionisti :) ... Cunosc multi care cer bani la parinti sa reincarce cardul , dar ei defapt nu fac asta si calatoresc contraventional si totusi ... TOT REGIA E DE VINA ( Daca s-ar face controale periodice la orele de varf ale liceenilor ( Ora 8-9 ) Si ora ( 13-14 ) s-ar rezolva ... Dar stim cu totii ca Controlorii Ratt sunt niste ... cenzurat de moderator. Ma refer la faptul ca in loc sa dea o amenda zice ceva in genul " Fa rost de 3 lei pentru o cafea " ... Si atunci cum naiba sa faca regia bani . De cand a inceput anul scolar ( O Luna ) nu am vazut nici un controlor si calatoresc minim cu 2 mijloace de transport/zi ( 4 chiar , daca tin cont si cand ma intorc acasa ) ... Eu sper sa reusim sa facem acest " demers " si NU , nu vreau sa mearga non stop 9-le pana in Ciarda , o optiune ar fi intre intervalul orar 7-9 si 13 - 15 ... SI as fi fericit , acum ramane de vazut , oricum eu acum m-am bagat in asta si nu mai e " cale de intoarcere " ... :)

Aceasta postare a fost editata de Florin.B RATT: 13 octombrie 2010 - 19:16

0

#97 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29742
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 13 octombrie 2010 - 18:57

Vezi postareaRaoul94, la 13 octombrie 2010 - 17:40, a spus:

Orarul e valabil de Luni ~ Sambata sau ? si unde mai exact este secretariatul ?

Luni-vineri. In Take Ionescu 56 (Badea Cartan) Aici ai un link spre harta de pe pagina RATT. De la poarta te indruma cel de acolo.
0

#98 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 13 octombrie 2010 - 19:03

Multumesc mult Florin , tine-mi pumnii :)
0

#99 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29742
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 13 octombrie 2010 - 19:17

Sper sa reusiti.
0

#100 Useril este offline   emilut 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2310
  • Inregistrat: 05 ianuarie 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 14 octombrie 2010 - 10:59

Vezi postareaRaoul94, la 13 octombrie 2010 - 18:27, a spus:

Dar asta se intampla " la tara " ( Nu bat nici un apropo )

Însăşi faptul că ai pus acolo nişte ghilimele, presupune apropo'-ul. Dar asta nu mă supără. În fond, cu toţii suntem "nişte ţărani",, dacă e să ne luăm după arborele genealogic al fiecăruia.

Vezi postareaRaoul94, la 13 octombrie 2010 - 18:27, a spus:

si da eu am card si da cu toate ca taicamiu lucreza la regie el plateste pentru el ( cred ca NU suma intreaga )

Îmi permit o întrebare nevinovată:
- Îl validezi de fiecare dată când foloseşti transportul în comun?
Evazionismul nu presupune doar lipsa legitimaţiei de călătorie, ci şi nevalidarea ei. Chiar şi în cazul cardurilor valabile. Paranteză:
lucrez la RATT de 20 de ani, şi cu toate astea, un controlor proaspăt angajat, care nu mă cunoştea, m-a beştelit pt nevalidarea cardului şi mi-a pus foarte serios în vedere să nu recidivez.

Vezi postareaRaoul94, la 13 octombrie 2010 - 18:27, a spus:

TOT REGIA E DE VINA ( Daca s-ar face controale periodice la orele de varf ale liceenilor ( Ora 8-9 ) Si ora ( 13-14 ) s-ar rezolva

Corect!

Vezi postareaRaoul94, la 13 octombrie 2010 - 18:27, a spus:

Ma refer la faptul ca in loc sa dea o amenda zice ceva in genul " Fa rost de 3 lei pentru o cafea " ... Si atunci cum naiba sa faca regia bani

Câţi dintre colegii tăi frauduloşi, le-au cerut controlorilor să le "taie" proces verbal, refuzând să-i şpăguiască? :coolspeak: Să te ajut? Cred că nu e cazul.
Deşi îţi doresc succes în acţiune, rămân sceptic privitor la finalitatea ei.

Aceasta postare a fost editata de emilut: 14 octombrie 2010 - 11:01

0

Arata acest topic


  • (18 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi