STP Timișoara Forum: Skoda Irisbus - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (25 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Ultima »

Skoda Irisbus Citelis 24 Tr - Iveco Evaluare topic: ***** 4 Voturi

#101 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29776
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 19 aprilie 2008 - 22:36

Si la Conecto acest invertor e un punct slab. (nu prea sunt fiabile :cry: )
0

#102 Useril este offline   Ciup 

  • Membru onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 262
  • Inregistrat: 19 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Sys Admin, IT

Postat 20 aprilie 2008 - 00:26

Pai da inteleg dar totusi ideea este ca nu ar trebui sa fie probleme de acest gen doar sunt noi .Poate sa imi explice cineva ce inseamna un invertor in acest caz .
0

#103 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29776
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 20 aprilie 2008 - 08:12

Tuburile de neon sunt tuburi normale (ca cele folosite acasa) dar tensiunea disponibila in autobuz nu este mai mare de 24 V. Ridicarea acestei tensiuni la o valoare mai mare, suficienta pentru functionarea tuburilor, este treaba acestui invertor. :cry:
0

#104 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 20 aprilie 2008 - 08:46

Si apropo de neoane ,de ce cand se orpreste la judetean motorul ,iar soferul coboara sa ridice captatoarele func. neoaneleo pe partea stanga se opreste?
0

#105 Useril este offline   Claudiu 

  • RATT staff
  • PipPipPip
  • Grup: RATT Staff
  • Postari: 126
  • Inregistrat: 19 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:electronica

Postat 20 aprilie 2008 - 09:22

Atunci cand troleibuzul nu e alimentat cu inalta tensiune nici de la trolee si nici de la generatorul Diesel (cazul descris de tine), se activeaza automat iluminatul redus, pentru a nu descarca asa de repede bateriile de acumulatori.
0

#106 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 21 aprilie 2008 - 17:28

Chagall a spus:

Azi am zarit 3011 in service-ul IVECO din Calea Sagului. Poate cineva sa ne spuna de ce se afla respectivul exemplar Skoda acolo?


NU cred ca a avut ceva grav, azi l-am vazut pe linia 19 :D
0

#107 Guest_Guest_*

  • Grup: Guests

Postat 21 aprilie 2008 - 20:09

lau dus sa repare ceva...o chestie mica de tot :D

#108 Useril este offline   Claudiu 

  • RATT staff
  • PipPipPip
  • Grup: RATT Staff
  • Postari: 126
  • Inregistrat: 19 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:electronica

Postat 25 aprilie 2008 - 16:36

De ieri RATT a inceput sa puna in spatiul de reclama din interiorul noilor troleibuze Skoda (pe peretele din stanga, deasupra geamurilor) reproduceri dupa carti postale cu imagini din Timisoara de la inceputul secolului trecut. In multe dintre ele se pot vedea si tramvaiele acelor timpuri.
0

#109 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29776
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 25 aprilie 2008 - 17:20

Am inceput si eu sa pun poze la rubrica dedicata. :D
0

#110 Guest_anghelescu_*

  • Grup: Guests

Postat 30 aprilie 2008 - 19:35

Azi am circulat cu troleibuzul 3011 era la linia 19 si dupa parerea mea este mai grav decat credeti voi aici pe forum. Se pare ca are o problema, pot sa zic unica. Am auzit o discutie intre cei 2 soferi , cred ca au facut schimbul de tura; cum ca ar fii fost la Iveco dupa o saptamana ce a venit din Cehia si ca are probleme la usa de la sofer adica sufla aer tare dar nu tot timpul si se inchide singura si chiar sa intamplat intr-o statie, mai exact la Spitalul Judetean unde s-a dat soferul jos sa puna troleele pe firsi usa sa inchis. Noroc ca nu erau calatori la usa ca sigur ii prindea avand in vedere ca soferul nu era la postul de conducere sa vada ce se intampla.
Este singurul troleibuz din toate cele venite care face asa. Eu circul des cu linia 19 si nu am auzit alte troleibuze sa se manifeste in asa mod.
Dar celui care era la volan i s-a spus sa nu isi faca griji ca se va obisnui cu el asa ca nu e grav, avand in vedere ca daca cei de la Iveco care sunt numai mecanici cu specializare si numai ingineri si avand in vedere ca Iveco este firma de firma ,nu au vrut sau nu au stiut sa ii faca ceva sa numai sufle aer si troleibuzul a stat la Iveco si o saptamana intreaga.
Mie ca si calator m-i sa parut jenant faptul cum se auzea, nu stiu cum poate soferul respectiv sa circule asa, avand in vedere ca la alte troleibuze este liniste si nu se aude numai doamna aceea care anunta statiile.

#111 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29776
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 30 aprilie 2008 - 19:42

Din fericire sunt in garantie, deci sunt nevoiti sa-l rezolve (mai devreme sau mai tarziu)

P.S. "Doamna care anunta statiile" (are 17 ani) e fiica mea. http://www.ratt.ro/f...tyle_emoticons/default/radmasa.gif
0

#112 Useril este offline   qew 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 161
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 30 aprilie 2008 - 21:07

eu am crezut ca e facuta de o centralista :) .Cred ca fiica d-voastra a " lucrat " unpic la chestia asta .
0

#113 Useril este offline   Chagall 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10284
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:nespecificat

Postat 30 aprilie 2008 - 21:22

Auoleu, a trebuit sa zici asta, acum toti pustii de pe forum se vor tine de capul tau. :)
0

#114 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29776
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 30 aprilie 2008 - 21:49

Sper sa nu ceara poze. http://www.ratt.ro/f...tyle_emoticons/default/radmasa.gif
0

#115 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3886
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 01 mai 2008 - 00:35

asl pls :)
sincer, şi eu am crezut că este o persoană oleacă mai în vârstă pe înregistrări.
0

#116 Useril este offline   Diana 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 88
  • Inregistrat: 20 martie 08
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Tramvaie

Postat 03 mai 2008 - 11:52

Astazi pe linia lu 16 am zarit 1 Skoda :lol: mi so parut mie sau ratt au dat drumu sa circule si pe 16?
0

#117 Useril este offline   Chagall 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10284
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:nespecificat

Postat 03 mai 2008 - 12:28

Vezi postareaDiana, la May 3 2008, 12:52, a spus:

Astazi pe linia lu 16 am zarit 1 Skoda :lol: mi so parut mie sau ratt au dat drumu sa circule si pe 16?

Daca te uitai mai atent vedeai ca-i un 15 sau 19. Momentan din cauza reparatiilor care se efectueaza la intersectia din fata Sp. Judetean, traseul pt 15 si 19 a fost prelungit pana la Billa, firobuzele intorc exact la iesirea din parcarea Billa.
Am vazut si eu azi acelasi lucru cand ieseam cu masina din parcarea Billa, cum in fata mea un Skoda 15 a virat peste linia de tramvai intorcandu-se inapoi spre Mc Donalds.
0

#118 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 03 mai 2008 - 13:11

Da, am vazut si eu si mi se pare destulde aiurea ,deoarece se pierde destulde mult timp cu manevra de intoarcere ,troleul facand un traseu destulde lung,fata de cel initial.
0

#119 Useril este offline   Ciup 

  • Membru onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 262
  • Inregistrat: 19 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Sys Admin, IT

Postat 06 mai 2008 - 19:51

Am observat astazi la o Skoda de pe linia 14 parbrizul crapat ...pacat ...banuiesc ca asta nu intra in garantie , nu ? Si am mai postat odata dar intr-un alt topic despre un neon dintr-un Skoda care nu era aprins , am intalnit aceeasi problema pe un alt vehicul iar astazi pe inca unu deci 3 care au aceeasi problema in acelasi loc , mi se pare ciudat .
0

#120 Useril este offline   Claudiu 

  • RATT staff
  • PipPipPip
  • Grup: RATT Staff
  • Postari: 126
  • Inregistrat: 19 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:electronica

Postat 06 mai 2008 - 20:06

Vezi postareaCiup, la May 6 2008, 20:51, a spus:

Am observat astazi la o Skoda de pe linia 14 parbrizul crapat ...pacat ...banuiesc ca asta nu intra in garantie , nu ? Si am mai postat odata dar intr-un alt topic despre un neon dintr-un Skoda care nu era aprins , am intalnit aceeasi problema pe un alt vehicul iar astazi pe inca unu deci 3 care au aceeasi problema in acelasi loc , mi se pare ciudat .

Atata timp cat craparea parbrizului nu e provocata de un accident de circulatie (cazul de fata), cu siguranta intra in garantie. Deci parbrizul va fi schimbat pe cheltuiala furnizorului.
Din pacate, aparitia acestei defectiuni atat de repede spune multe despre cat de "bine" sunt inchegate caroseriile IVECO.
Dar ce sa-i faci, in ziua de azi nu se mai lucreaza ca pe vremuri. In ziua de azi primeaza maximizarea profitului, dictata de manageri idioti, da-le naibii de argumente tehnice!
0

Arata acest topic


  • (25 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Ultima »

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi