STP Timișoara Forum: Transport Timișoara - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (5 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »

Transport Timișoara Windows Phone 8

#21 Useril este offline   bogdan99999 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 283
  • Inregistrat: 28 octombrie 12
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 30 ianuarie 2014 - 18:25

Vezi postareaVlad Vesa, la 30 ianuarie 2014 - 08:58, a spus:

Legat de partea de trasee, Raoul a avut timpul necesar pentru a adauga inca cateva linii noi, tv1,tv2,tv4,tv5,tv6,e3,40... probabil si altele.
Deasemenea cred ca si corectarea specificata de tine a fost solutionata, te rog verifica facand update la baza de date!

PS: despre: - La linia 18 nu apare statia "Consiliul Europei". Trece direct de la "Torontalului" la "P-ta 700".
Am reverificat traseul si totul pare OK. statia consilul europei apare ca si Iulius Mall. (am modificat denumirea in consiliul europei, sper sa fie ok)

Vlad

Nu a fost repediata situatia cu linia 18. Nici cu linia 15.

la linia 15 apare "Posta Marw" in loc de "Posta Mare".
La linia 18 atasez o poza pt. a se intelegi mai bine situatia. Intre a treia statie (Torontalului/Miresei si Pta 700 mai este statia Consiliul Europei. Ea nu apare.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: wp_ss_20140130_00011.png

Aceasta postare a fost editata de bogdan99999: 30 ianuarie 2014 - 18:26

0

#22 Useril este offline   Vlad Vesa 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 22 ianuarie 14

Postat 31 ianuarie 2014 - 18:42

Vezi postareabogdan99999, la 30 ianuarie 2014 - 18:25, a spus:

Nu a fost repediata situatia cu linia 18. Nici cu linia 15.

la linia 15 apare "Posta Marw" in loc de "Posta Mare".
La linia 18 atasez o poza pt. a se intelegi mai bine situatia. Intre a treia statie (Torontalului/Miresei si Pta 700 mai este statia Consiliul Europei. Ea nu apare.


:)... eu am luat liniile din database-ul facut de Kriszti pentru aplicatia de Android si probabil ca si acolo e problema asta, eu o sa remediez in urmatoarele minute.

Asta e rolul adevarat al beta testării. Daca mai cunosti pe cineva doritor sa testeze aplicația as fi fericit!
0

#23 Useril este offline   bogdan99999 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 283
  • Inregistrat: 28 octombrie 12
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 31 ianuarie 2014 - 20:18

Vezi postareaVlad Vesa, la 31 ianuarie 2014 - 18:42, a spus:

:)... eu am luat liniile din database-ul facut de Kriszti pentru aplicatia de Android si probabil ca si acolo e problema asta, eu o sa remediez in urmatoarele minute.

Asta e rolul adevarat al beta testării. Daca mai cunosti pe cineva doritor sa testeze aplicația as fi fericit!

Nu mai cunosc nici un detinator de WP8. Ati putea adauga traseul pt expres 1 va rog? Adica Raul, ai putea? Am inteles ca tu te ocupi de asta

Aceasta postare a fost editata de bogdan99999: 31 ianuarie 2014 - 20:19

0

#24 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 31 ianuarie 2014 - 21:58

Vezi postareaVlad Vesa, la 31 ianuarie 2014 - 18:42, a spus:

:)... eu am luat liniile din database-ul facut de Kriszti pentru aplicatia de Android si probabil ca si acolo e problema asta, eu o sa remediez in urmatoarele minute.

Asta e rolul adevarat al beta testării. Daca mai cunosti pe cineva doritor sa testeze aplicația as fi fericit!


Hmmm.... La linia 15 va trebui sa infirm...
Imagine atasata: database.jpg


La linia 18 insa ai dreptate... Statia lipseste cu desavarsire, insa nimeni nu a observat... Corectez IMEDIAT! Si imi cer scuze!
0

#25 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 01 februarie 2014 - 00:29

Vezi postareabogdan99999, la 31 ianuarie 2014 - 20:18, a spus:

Nu mai cunosc nici un detinator de WP8. Ati putea adauga traseul pt expres 1 va rog? Adica Raul, ai putea? Am inteles ca tu te ocupi de asta


E Raoul, trecut in buletin. Maine seara am timp si am sa adaug aceasta linie la cererea ta (si Vlad se ocupade BD, in functie de timp impartim sarcinile). Kriszti, vezi si la E3 sa adaugi Prezan (am omis si eu in aplicatia WP8).
Imi cer scuze pentru inactivitate si mesajele scurte din ultima perioada, dar sunt ocupat cu prea multe chestii. (nu am uitat de sezRATT).
0

#26 Useril este offline   bogdan99999 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 283
  • Inregistrat: 28 octombrie 12
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 01 februarie 2014 - 07:42

Vezi postareacseh_17, la 31 ianuarie 2014 - 21:58, a spus:

Hmmm.... La linia 15 va trebui sa infirm...
Atasament database.jpg


La linia 18 insa ai dreptate... Statia lipseste cu desavarsire, insa nimeni nu a observat... Corectez IMEDIAT! Si imi cer scuze!

Am observat eu mai sus, Vlad a corectat in aplicatie de ieri deja. Multumesc Raoul.

Aceasta postare a fost editata de bogdan99999: 01 februarie 2014 - 07:46

1

#27 Useril este offline   Vlad Vesa 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 22 ianuarie 14

Postat 01 februarie 2014 - 09:10

Vezi postareabogdan99999, la 31 ianuarie 2014 - 20:18, a spus:

Nu mai cunosc nici un detinator de WP8. Ati putea adauga traseul pt expres 1 va rog? Adica Raul, ai putea? Am inteles ca tu te ocupi de asta


Am adaugat E1-le :)

Aceasta postare a fost editata de Vlad Vesa: 01 februarie 2014 - 09:13

1

#28 Useril este offline   bogdan99999 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 283
  • Inregistrat: 28 octombrie 12
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 01 februarie 2014 - 19:54

Vezi postareaVlad Vesa, la 01 februarie 2014 - 09:10, a spus:

Am adaugat E1-le :)

Multam mult
0

#29 Useril este offline   Vlad Vesa 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 22 ianuarie 14

Postat 07 februarie 2014 - 09:43

Am facut un update pt aplicatie, zilele urmatoare o sa fie cel mai probabil disponibila in mod public ramanand ca problemele existente sa le remediem din mers.
As vrea ca daca testati aplicatia sa va uitati peste trasee sa vedeti neconcordante.
0

#30 Useril este offline   bogdan99999 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 283
  • Inregistrat: 28 octombrie 12
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 08 februarie 2014 - 13:07

Vezi postareaVlad Vesa, la 07 februarie 2014 - 09:43, a spus:

Am facut un update pt aplicatie, zilele urmatoare o sa fie cel mai probabil disponibila in mod public ramanand ca problemele existente sa le remediem din mers.
As vrea ca daca testati aplicatia sa va uitati peste trasee sa vedeti neconcordante.

Am gasit 2 inconveniente:

1) aplicatia vine cu cateva linii adaugate la favorite. Ele nu se pot scoate. Pot adauga alte linii dar nu le pot scoate pe cele cu care a venit aplicatia.

2) Noile translatii mi se par ca incetinesc aplicatia.
0

#31 Useril este offline   Vlad Vesa 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 22 ianuarie 14

Postat 10 februarie 2014 - 08:42

Vezi postareabogdan99999, la 08 februarie 2014 - 13:07, a spus:

Am gasit 2 inconveniente:

1) aplicatia vine cu cateva linii adaugate la favorite. Ele nu se pot scoate. Pot adauga alte linii dar nu le pot scoate pe cele cu care a venit aplicatia.

2) Noile translatii mi se par ca incetinesc aplicatia.


1. liniile respective ... sunt cum le-am spus eu in capul meu linii populare, dar acu zicand tu faza cu favoritele as putea sa fac sa le poti scoate daca se doreste acest lucru :). [Se va implementa]
2. care e telefonul pe care testezi. Eu am un HTC 8x si merge ok. [Asta ramane de discutat, respectiv de modificat]
0

#32 Useril este offline   bogdan99999 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 283
  • Inregistrat: 28 octombrie 12
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 10 februarie 2014 - 10:12

Vezi postareaVlad Vesa, la 10 februarie 2014 - 08:42, a spus:

1. liniile respective ... sunt cum le-am spus eu in capul meu linii populare, dar acu zicand tu faza cu favoritele as putea sa fac sa le poti scoate daca se doreste acest lucru :). [Se va implementa]
2. care e telefonul pe care testezi. Eu am un HTC 8x si merge ok. [Asta ramane de discutat, respectiv de modificat]

Lumia 520. Nu pot spune ca "ingreuneaza" in adevaratul sens al cuvantului, apare doar un mic delay, care cel putin mie mi se pare cam enervant.
0

#33 Useril este offline   Vlad Vesa 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 22 ianuarie 14

Postat 11 februarie 2014 - 11:11

Se pare ca aplicatia a fost cu success distribuita in Windows Phone Store: http://www.windowsph...3b-5412a64c7211
Aceasta versiune este ultima versiune trimisa spre beta testing deci ultimele requesturi nu sunt incluse.
0

#34 Useril este offline   bogdan99999 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 283
  • Inregistrat: 28 octombrie 12
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 11 februarie 2014 - 14:38

Vezi postareaVlad Vesa, la 11 februarie 2014 - 11:11, a spus:

Se pare ca aplicatia a fost cu success distribuita in Windows Phone Store: http://www.windowsph...3b-5412a64c7211
Aceasta versiune este ultima versiune trimisa spre beta testing deci ultimele requesturi nu sunt incluse.


S-ar putea adauga optiunea de feedback in meniul pentru setari.

"REINCARCA feed" si "VERIFICA UPDARE trasee" fac acelasi lucru (actualizeaza traseele si feed-ul). Nu ar fi mai frumos daca s-ar numi "Actualizare feed" si "Actualizare trasee"? Adica sa fie inlocuite cuvintele "reincarca" si "verifica update" cu unul sinonoim in ambele locatii.
0

#35 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29781
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 11 februarie 2014 - 22:45

Vezi postareaVlad Vesa, la 11 februarie 2014 - 11:11, a spus:

Se pare ca aplicatia a fost cu success distribuita in Windows Phone Store

Vad acolo niste capturi in care apare scris "Autobus", cu toate ca in partea superioara e corect, adica "Autobuze". Capturile sunt mai vechi, sau asa a ramas pe varianta actuala?
0

#36 Useril este offline   Vlad Vesa 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 22 ianuarie 14

Postat 12 februarie 2014 - 00:01

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 11 februarie 2014 - 22:45, a spus:

Vad acolo niste capturi in care apare scris "Autobus", cu toate ca in partea superioara e corect, adica "Autobuze". Capturile sunt mai vechi, sau asa a ramas pe varianta actuala?


pozele sunt mai vechi, structura a ramas aceeasi, textele si partea de fundal au fost optimizate :D (deci e autobuze in aplicatie)
1

#37 Useril este offline   Vlad Vesa 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 22 ianuarie 14

Postat 12 februarie 2014 - 00:04

Vezi postareabogdan99999, la 11 februarie 2014 - 14:38, a spus:

S-ar putea adauga optiunea de feedback in meniul pentru setari.

"REINCARCA feed" si "VERIFICA UPDARE trasee" fac acelasi lucru (actualizeaza traseele si feed-ul). Nu ar fi mai frumos daca s-ar numi "Actualizare feed" si "Actualizare trasee"? Adica sa fie inlocuite cuvintele "reincarca" si "verifica update" cu unul sinonoim in ambele locatii.



Corect!, voi modifica si acest lucru!
1

#38 Useril este offline   bogdan99999 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 283
  • Inregistrat: 28 octombrie 12
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 13 februarie 2014 - 14:58

O noua serie de buguri gasite.

1) Pe linia E2 intre Pod Mitropolit Andrei Saguna si Cluj mai exista o statie care in aplicatie nu apare. Este vorba despre statia "Victor Babes" (vorbesc de sensul de mers Stuparilor->Continental/AEM).


2) Cand adaug la favorite o linie noua nu pot adauga si un sens dorit. De exemplu daca vreau sa adaug linia E2 (stuparilor->AEM) mie la "Favorite" imi apare E2 (AEM->Stuparilor). Intelegi ce vreau sa zic?
0

#39 Useril este offline   Vlad Vesa 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 22 ianuarie 14

Postat 14 februarie 2014 - 09:03

Vezi postareabogdan99999, la 13 februarie 2014 - 14:58, a spus:

O noua serie de buguri gasite.

1) Pe linia E2 intre Pod Mitropolit Andrei Saguna si Cluj mai exista o statie care in aplicatie nu apare. Este vorba despre statia "Victor Babes" (vorbesc de sensul de mers Stuparilor->Continental/AEM).


2) Cand adaug la favorite o linie noua nu pot adauga si un sens dorit. De exemplu daca vreau sa adaug linia E2 (stuparilor->AEM) mie la "Favorite" imi apare E2 (AEM->Stuparilor). Intelegi ce vreau sa zic?


1) am procesat modificarile in baza de date, @cseh_17 aceasta statie lipseste si in documentul pentru Android
2) nu am considerat util adaugarea rutei + directie ci doar a rutei, daca se doreste directia opusa e doar la un swipe distanta :)

@bogdan99999 -- daca mai ai timp mai sapa sa vezi ce probleme mai sunt la trasee si la aplicatie, s-ar putea sa fi gasit eu una, baza de date nu se updateaza desi am incrementat versiunea pe server, incearca si tu sa vezi fie cu beta activat in setari fie fara. Cu beta ar trebui sa mearga :D
0

#40 Useril este offline   bogdan99999 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 283
  • Inregistrat: 28 octombrie 12
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 14 februarie 2014 - 15:10

Vad ca nu merge nici fara BETA activat nici cu BETA activat.
0

Arata acest topic


  • (5 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi