STP Timișoara Forum: CONCURS VREI O CARTE? - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (2 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

CONCURS VREI O CARTE?

#1 Useril este offline   Relatii Publice RATT 

  • Relatii Publice
  • PipPipPip
  • Grup: RATT Staff
  • Postari: 119
  • Inregistrat: 02 iunie 10
  • Sexul:nespecificat

Postat 29 septembrie 2011 - 11:25

CONCURS
VREI O CARTE?



Te invităm să ne scrii despre pasiunea ta pentru tramvaie şi noi îţi oferim cadou o carte faimoasă. Te aşteaptă 10 cărţi* oferite de caravana BookLand şi RATT.
Tot ce trebuie să faci este să fii înregistrat pe forum RATT să intri la rubrica CONCURS - VREI O CARTE? şi să postezi povestea ta până duminică 02 octombrie 2011 la ora 23.59. Cele mai bune zece scrieri vor fi premiate. Juriul este format din absolvenţi de filologie şi jurnalişti locali. Câştigătorii vor fi anunţaţi pe forum în această secţiune marţi, 4 octombrie 2011.
După ce aţi postat vă rugăm să trimiteţi pe relatii.publice@ratt.ro un email cu numele, prenumele, pseudonimul sub care aţi postat povestea şi un telefon de contact.


*Lista cărţilor

Cum să spui nu Marie Haddou - Editura TREI,
Ucenicul Tess Gerritsen - Editura Rao,
Nemesis Agatha Christie - Editura Rao,
Jan Karski Yannick Haenel - Editura Nemira,
Ochiul de Jad Diane Wei Liang - Editura Nemira,
Cititorul Bernhard Schlink - Editura Polirom,
Întoarcerea huliganului Norman Manea - Editura Polirom,
Insula Preafericiţilor August Strindberg - Editura Humanitas,
Deşertul Tătarilor Dino Buzzati - Editura Polirom,
Secta Egoiştilor Eric-Emmanuel Editura Humanitas,

Aceasta postare a fost editata de Relatii Publice RATT: 30 septembrie 2011 - 14:00

0

#2 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 29 septembrie 2011 - 17:16

Pasiunea pentru tramvai, este o formulare mult prea saracacioasa pentru tot ceea ce inseamna Pasiunea pentru Transportul in Comun!

In opinia mea putem vorbi despre una dintre cele mai deschise, cuprinzatoare si dinamice pasiuni. A fi pasionat de Transportul in Comun, nu inseamna statul in fata PC-ului, si nici statul in fata Tv-ului. Este o pasiune care cuprinde multe, incepand cu fotografiatul, si cu colectionatul de machete, pana la cititul si studiatul de informatii, detalii ascunse si multe alte informatii care pentru multi nu inseamna nimic...

Eu personal mi-am ridicat capul spre acest domeniu, pe la 5 ani, cand pentru prima oara ajuns acasa dint-o plimbarica am luat creionul si hartia si am inceput sa desenez... Cred ca spun in numele a 80% dintre colegi ca ceea ce te prindea erau troleibuzul (peatunci inca firobuz) si tramvaiul. PEntru orice copil de 5 ani era de neinteles rolul acelor fire de care "atarna filobuzul, si tamvaiul"... Si chiar daca ti se explica de enspemii de ori tut tot mai intrebai... Cand am ajuns la scoala, si a inceput viata grea, adica pe la vreo 8 ani, au inceput deja lungile sedinte de privit si memorat primele numere de parc ale vehiculelor. Si daca pe parcursul aniilor de scolar nu erai dispus la invatat, parintii incepeau sa te sperie cu: "daca nu vrei sa ajungi vatman sau sofer" puna mana si invata... Si atunci venea primele intrebari stupide... " De ce e vatman si nu sofer de tramvai?" sau " De ce merge tramvaiul pe sina si nu pe sosea?" Insa anii au trecut si impreuna cu noi a crescut si tehnologia, si au aparut internetul si calculatoarele disponibile pentru toti. Eu personal abia in 2007 am reusit sa "ma conectez", deci zilele imi trecea ataranand pe la colegi si prieteni pentru a putea macar privi vreo poza sau doua despre trmavaie. Si asa pe la vreo 13-14 ani am inceput sa deslusec pentru prima oara si informatiile tehnice. Incetul cu incetul am reusit sa inteleg functionarea tramvaiului si a troleibuzelor, si pentru prima oara am inclus si autobuzul in pasiunea mea! Trecuse inca un an, pana in 2008 cand am ajuns pe Forumul RATT. Aceasta a fost poarta catre o alta luma, o alta dimensiune. Aici am putut cu totii sa ne impartasim pasiunea, si sa ne dam seama ca in a fii pasionat de transport in comun, nu inseamna a fii ciudat! Si incepand deacolo au luat-o lucrurile la vale... Deatunci am prima macheta de tramvai, mai multe machete de autobuz, primele atlase despre transport, si deatunci am inceput impreuna cu colegul C.P. sa realizam sub numele de "Istoria Noastra" cea mai exacta istorie a tramvaiului Timisorean.

Pe scurt asta este povestea mea. Si acum un mesaj de incheiere, a fi pasionat de transportul in comun, insemana mai mult decat o simpla pasiune. Este o pasiune in care inveti de la cel mai invarsta, si il vei invata pe cel mai tanar, lucrurile peste care vremea a apus. Sper ca am spart eu gheata, si as dori sa aflu cat mai multe povesti! :( :respekt:
0

#3 Useril este offline   BogdanTm 

  • Membru VIP
  • Grup: VIP
  • Postari: 2310
  • Inregistrat: 06 septembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:trenurile, calatoriile,sahul

Postat 29 septembrie 2011 - 19:32

Pentru mine primul "contact" cu lumea mtc-urilor s-a produs la o varsta foarte frageda..am inca in minte amintiri despre troleibuzele Man (Roman 112 dupa cum scria pe masca radiatorului)..locul meu preferat in ele era pe cele doua scaune din dreapta fata...in spatele soferului..unde era acea scarita de metal..si a tramvaielor Timis..(faceam orice sa stau pe scaunele din spatele cabinei vatmanului si sa vad cum misca controlerul...pentru mine manivela era magica)..ca sa nu mai spun ca am crescut intr=un bloc paralel cu linia ferata...asa ca am invatat aritmetica numarand vagoanele de marfa si stiind aproape pe de rost mersul trenurilor...daca era ora 22 si trecea acceleratul spre Bucuresti...nu trebuia sa verific ceasul). In acei ani fericirea suprema pentru mine era sa mergem in gara...sa vad trenurile...oricine ma intreba ce vreau sa fiu cand voi fi mare raspundeam automat "mecanic de locomotiva"..Stiam din minte la 8 ani cum merg toate mtc urile ca si ruta in Tm...si in perioada in care eram in scoala generala locul meu preferat era pe acea cutie de contactori din capatul remorcii de Timis...asa cum si Cristi povestea...nu e nimic ciudat sau rau in asta..doar ca am crescut in mijlocul lor..si mereu mi-au fost dragi...la 4 ani mergeam pe strada imitand sunetul pe care il facea aerul comprimat care deschidea usile la troleibuze..si imitam gesturile soferului...in cappusorul si lumea mea...conduceam un troleibuz...mi-as dori din suflet sa ma pot intoarce la acea pace si seninatate...si stare sufleteasca...in care eu eram in fantezia mea la volanul unui Dac 112...si..eram stapanul lumii...:)

Aceasta postare a fost editata de BogdanTm: 29 septembrie 2011 - 19:42

0

#4 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 29 septembrie 2011 - 19:49

Da chiar, de faza cu imitatul troleibuzului am si uitat... Pentru mine asta era undeva pe la 6-7 ani, iar preferatul meu era ROCAR-ul ROZ #7.
0

#5 Useril este offline   BogdanTm 

  • Membru VIP
  • Grup: VIP
  • Postari: 2310
  • Inregistrat: 06 septembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:trenurile, calatoriile,sahul

Postat 29 septembrie 2011 - 20:05

Vezi postareacseh_17, la 29 septembrie 2011 - 19:49, a spus:

Da chiar, de faza cu imitatul troleibuzului am si uitat... Pentru mine asta era undeva pe la 6-7 ani, iar preferatul meu era ROCAR-ul ROZ #7.

Il stiuuu...sa mai zic ca in clasa 12-a am chiulit de la ora de mate ca sa merg pe linia 9 cu "noile" tramvaie germane? Sau ca am prins si autobuzele TV20 cu motor de "carpati"? si capatul de linie de la "semenic" unde acum e cladirea schelei de petrol ? si chiar daca compostam acele fasii de hartie imense...am prins autobuze care mai aveau scaunelul taxatoarei? Iar cand intra pe sub bastion (in acea perioada sensul era invers) si intra in statia semenic..mi se parea ceva fascinant...bine..aveam 3-4 anisori...am prins si linia 17 cu capat la semenic...amintirile...sunt multe...linia 18 prin anii 1988 -1992 oprea acolo..mi-e greu sa localizez in timp..dar veneam vara de la strandurile de pe malul Begai si luam troleibuzul pina acasa...off topic legat de CFR...am prins epoca vagoanelor vopsite in verde inchis...si a "navetelor" adica doua "calupuri" de vagoane TE care duceau muncitorii la UMT...
0

#6 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 29 septembrie 2011 - 21:21

Pasiunea mea pentru tramvaie , nu a inceput pe o cale oarecum " normala " cum s-a intamplat la ceilanti membri de pe forumul din care facem parte . Un membru al familiei , si anume tata lucreaza la RATT cam de pe cand m-am nascut eu , am avut acest noroc ... O parte din copilaria mea frageda , s-a petrecut in jurul acestor trenuri urbane , deci de aici vine pasiunea pentru tot ceea ce este pe sine . Cel mai frumos era cand tata era rezerva la AEM , si imi petreceam intreaga dupamasa in cabina vatmanului , ce putea fi mai frumos decat sa iti petreci timpul cu unul din parinte , si sa ai o lumea asa mare , intr-un spatiu atat de mic , totul era la disponibilitatea mea , toate acelea butoane ce sclipeau , lumineau , iti faceau cu ochiul , te strigau la ele , fiecare buton facea cate ceva , eram invatat sa nu apas pe ce nu trebuie , dar celalalte optiuni erau foarte interesante , pur si simplu aprinderea luminilor in cupeu , era ca si cum ai fi facut din noapte zi ...
Pasiunea aceasta atunci era ... involuntara , era mai mult o distracite , pe atunci . O data cu inaintarea in varsta , prioritatiile mi s-au schimbat , si nu imi mai petreceam timpul cu astfel de activitati , eram doar fericit sa stiu ca tata e la lucru si pot sa ii mai fac o vizita din cand in cand sa mai privesc toate acele lucruri interesante din copilarie , doar baietii au inclinatia spre detalii tehnice , mecanism ... Oare de ce tramvaiul nu are nevoie de volan , ce face acea maneta pe care tot o invarti ? sunt inca si acum persoane nedumerite , dar eu stiam din copilarie ce fac ele de fapt .
Totul " a murit " in mintea mea pentru o perioada de cativa ani . Dar a avut norocul , ca in liceu , sa imi fac un prieten mai mare decat mine , pe atunci fiind boboc , care avea aceasta pasiunea in sange fara nici o legatura cu lumea interioara din ea . El m-a indrumat pe forum , unde am inceput sa cunosc mai multe , sa impartasesc , sa studiez , sa pozez , sa filmez ... sa fiu PASIONAT . E un lucru frumos sa ai o pasiunea atat de diferita fata de ceilanti , cand pe toti care ii intrebi au ca pasiune si raspuns ... muzica , pe care doar o asculta ... nu fac mai mult , ce ar implica sa afli cam tot despre acel lucru . Oameni de aici sunt speciali , cei mai buni prieteni de ai mei au provenienta de aici , unul avand chiar peste 30 De ani , si totusi ... prietenia nu are limite si nu faci compromisuri .
Am ajuns acum la " Intalnirele Forumistilor " unde am avut ocazia sa mergem in alte orase sa studiem aceste tramvaie care reprezinta ceva magic pentru noi , sa facem intalniri cu ocazia cu care pozam , intalniri cu directiunea in care incercam sa ii indrumam pe drumul cel bun , intalniri in depou , unde ajutam cateodata cum putem ... incercam sa schimbam ceva , ca pasionat faci ceva pentru ca iti place si cel mai mult nu conteaza recompensa materiala ci cea , emotionala pe care o implica .
Ca si incheiere vreau sa scriu ca , desii avem o pasiune iesita din comun pentru aceste " conserve pe roti " , defapt nici macar aceasta definitie nu e corecta ... dar nu are rost sa intram in adancuri , suntem oameni in primul rand , avem emotii sentimente , si incercam sa strangem cat mai multi sa ni se alature , pentru ca prietenia este cel mai frumos dar .
A inceput ca o joaca , a ajuns un ciclu normal in viata mea , bazat in majoritate pe prietenie ( ca de unul singur nu mai are aceiasi magie ) si nu cred ca se va termina decat atunci cand ... v-a veni sfarsitul ciclului nostru pe acest pamant , dar o sa fiu sigur ca se v-a transmite mai departe acest virus care infecteaza doar corpurile celor alesi , deschisi ... impatimiti ... Aceasta este pasiunea mea despre tramvaie .

Datele de contact nu le voi posta aici , public , daca este cazul voi trimite un Private Message .
Vreau sa multumesc tuturor membrilor activi de aici , pentru ca au deschis o noua fereastra pentru mine ...

Aceasta postare a fost editata de Raoul94: 29 septembrie 2011 - 21:26

0

#7 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29740
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 29 septembrie 2011 - 21:33

Desigur. Datele le trimiteti catre Silvia atunci cand va anunta castigatorii. A nu se intelege ca trebuie sa le faceti publice pentru a intra in posesia premiului.
0

#8 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 30 septembrie 2011 - 01:19

Eu .... am si uitat de unde si de cand am inceput sa indragesc tramvaiele...


Oricum, ideea acestui topic mi se pare deosebit de interesanta iar "consecintele" sunt remarcabile. S-au pus colegii mei (mai tineri) pe scris, nu gluma...in speta colegul cseh_17. Nu fac misto, chiar ma bucur. Ma bucur si sa aflu chiar cum a inceput aceasta pasiune (ciudata, zic multi) la colegii mei ...

Dar totusi nu ma pot abtine sa nu fac o remarca la urmatorul citat (cseh_17)...

Vezi postareacseh_17, la 29 septembrie 2011 - 17:16, a spus:

... Si acum un mesaj de incheiere, a fi pasionat de transportul in comun, insemana mai mult decat o simpla pasiune. Este o pasiune in care inveti de la cel mai invarsta, si il vei invata pe cel mai tanar, lucrurile peste care vremea a apus. Sper ca am spart eu gheata, si as dori sa aflu cat mai multe povesti! :welcome: :respekt:


Cu teoria stai foarte bine... :) ...


Nefiind un copil precoce, abia pe la 10 - 11 ani am inceput sa desenez (aparusera cariocile colorate, era prin '71-72, toamna :lol: ) intersectii cu mai multe benzi, cu benzi de virare la stanga, benzi de virare la dreapta, cu zebre pentru pietoni (intersectii banale astazi), si bineinteles ca prin mijloc trecea ... ce altceva? ... decat LINIA DE TRAMVAI. De atunci a inceput TOTUL...

Nu particip la concurs, consider ca ... am citit destul... :o ... :nu: ....
Dar apreciez ideea. O fi cumva a Silviei?...
0

#9 Useril este offline   Relatii Publice RATT 

  • Relatii Publice
  • PipPipPip
  • Grup: RATT Staff
  • Postari: 119
  • Inregistrat: 02 iunie 10
  • Sexul:nespecificat

Postat 30 septembrie 2011 - 07:17

No fain, văd că lumea s-a mobilizat şi nu aveţi reţineri în a vă exprima. Ideea acestui concurs aparţine organizatorilor BookLand, noi doar i-am dat conţinutul atât de firesc: tramvaiele şi cât de mult ne plac nouă. De fapt e o întoarcere la începuturi, la acele momente când devenim conştienţi de o aşa pasiune. Emoţiile care până la urmă v-au adus împreună pe acest forum. Şi...concursul este deschis pentru toţi, oricât de mult ar fi citit ;)Chiar ar fi fain să avem o poveste despre vremea când zebrele nu erau ceva banal. Noi am crescut cu zebre şi nu avem acces la Timişoara fără zebre şi mai multe benzi pe sens. Consideraţi mingea în careul dvs :)
Partenerii noştri, echipa de la BookLand sunt la Iulius Mall până duminică inclusiv. Acolo se întâmplă zilele acestea un târg urban de carte. Au reuşit să adune multe edituri care să expună pentru timişoreni. Intenţionez să îi vizitez astăzi după 10.00 când se deschid standurile.
Ca să ne fie mai uşor, după ce postaţi vă rog să trimiteţi pe relatii.publice@ratt.ro un email cu numele, prenumele, pseudonimul sub care aţi publicat povestea şi un număr de contact. Mulţumesc!
Mai este vreme până duminică noaptea, spor la scris şi bucurii.

Later edit
M-am întors de la târgul de carte. Am zăbovit spre o oră pe la standuri pentru că era varietate mare de titluri. Găsiţi şi beletristică, şi albume de artă şi literatură românească, istorie, cărţi practice pentru cusut, gătit, grădinărit, cărţi pentru copii, poveşti ale copilăriei etc. Echipa BookLand sunt dispuşi să te ajute să găseşti cartea dorită sau pur şi simplu să povestiţi despre un roman citit. Au reduceri la albume cu monumentele lumii, şi mai găsiţi reduceri surpriză pe rafturi. Tot acolo sunt şi ciorăpei pentru ghiveciul de flori, făcuţi din material textil, care îmbracă atât farfuria cât şi ghiveciul. Îi găsiţi la Mall chiar în faţa magazinului alimentar. Sunt acolo până duminică, tot atunci se încheie şi concursul nostru de scris.
Să fiţi sănătoşi.

Aceasta postare a fost editata de Relatii Publice RATT: 30 septembrie 2011 - 14:16

0

#10 Useril este offline   Wegmann 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2280
  • Inregistrat: 09 decembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Erlangen/Nürnberg

Postat 01 octombrie 2011 - 12:36

Eu din pacate la concurs nu pot participa, deoarece nu-s in tara. Pasiunea mea pentru transportul public (mai ales cel electric) se trage initial de la Linia 5 ("Ronat Express"). Pe atunci mai circulau garnituri care erau cel putin inrudite cu celebrele "Gemene", insa pana in ziua de azi n-am putut afla exact ce erau. Semanau foarte mult cu modelul clasic de "gemene", insa existau si niste deosebiri. La scoala mergeam cu firobuzul 13 (oare se va mai reinfiinta vreodata?) si bineinteles am prins orice model de Timis, DAC-urile pe GPL si cam tot ce-a mai circulat prin TM. Plus ca de multe ori faceam "naveta" cu personalul intre Gara de Est si Gara mare. Era mai rapid decat tramvaiul.
0

#11 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 01 octombrie 2011 - 14:48

Pasiunea mea pentru tramvaie a început de când au apărut pentru prima dată tramvaiele nemţeşti în Timişoara. De fiecare dată când mă duceam la plimbare prin oraş cu mama şi vedeam un tramvai stăteam şi îl priveam cu o mare încântare. Totul era fascinant, dar, totuşi mereu venea eterna întrebare „Cum merge?” :eusa_think: .
De fiecare dată când mergeam cu tramvaiul săteam aproape de vatman deoarece, ca orice
copil eram foarte curios: „Cum merge acea maneta?”,„Oare ce face acel buton ? ", „Dar acela?”, „Dar celalat?” :intrebare: .
Când le vedeam, observam scris nişte numere pe ele, 3421, 102, 3453, 167etc., şi mă întrebam „Oare ce înseamnă acele numere?”
Desigur mai târziu urma să aflu că acele numere sunt defapt numere de parc, un fel de cod care spunea modelul de tramvai si al catelea tramvai era.

Într-o dimineaţă când mă îndreptam spre liceu am văzut lipit în tramvai un afiş cu forumul RATT. Mi-am zis că, hai să intru şi eu când ajung acasă. Totul a început de la o simplă întrebare, iar mai apoi totul a venit de la sine.
Datorită forumului am ajuns să îl cunosc pe Dl. Ing. Illés Mihai, care mi-a arătat şi explicat o grămadă de lucruri despre tramvaie şi căruia îi mulţumesc foarte mult :respekt:
Tot prin intermediul forumului am ajuns să cunosc diverse persoane care împărtăşesc aceiaşi pasiune cu mine, care mai apoi au devenit adevaraţi prieteni.
Pentru mine acesta pasiune va rămâne vie până la sfârşiul călătorie mele în acestă lume, cu ajutorul nepreţuit al prietenilor care îmi împărtăşesc „nebunia” :pace: .
0

#12 Useril este offline   breky 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 89
  • Inregistrat: 01 februarie 10
  • Sexul:masculin

Postat 02 octombrie 2011 - 20:48

Frumoase "povesti" si eu pot sa spun ca le-am trait si am crescut cu ele.Si poate stiu mult mai multe dar nu mai spun ca nu particip la concurs.
0

#13 Useril este offline   Relatii Publice RATT 

  • Relatii Publice
  • PipPipPip
  • Grup: RATT Staff
  • Postari: 119
  • Inregistrat: 02 iunie 10
  • Sexul:nespecificat

Postat 03 octombrie 2011 - 07:31

Bun, concurs închis. Deliberăm.
0

#14 Useril este offline   Relatii Publice RATT 

  • Relatii Publice
  • PipPipPip
  • Grup: RATT Staff
  • Postari: 119
  • Inregistrat: 02 iunie 10
  • Sexul:nespecificat

Postat 04 octombrie 2011 - 07:05

Ziua bună!

Am ales şi câştigătorii concursului nostru, chiar ne-am bucurat să citim amintirile voastre colorate din care răzbătea pasiunea pentru tramvaie, mijloace de transport şi chiar trenuri.
Juriul a punctat trei aspecte ale scrierilor: respectarea temei, originalitatea şi corectitudinea gramaticală. Am notat pe marginea acestor repere şi au ieşit doi câştigători pe locul I care vor primi fiecare câte trei cărţi şi doi pe locul II care vor primi fiecare câte două cărţi.

Aşadar :hooray: :

LOCUL I: cseh_17 şi Raoul94
Locul II: BogdanTm şi Viktor


Felicitări! URA! Aplauze! :clap: :clap:

Vă aşteptăm la sediul RATT de pe Bvd. Take Ionescu nr 56 pentru a vă ridica premiul, de luni până vineri de la 7.30 la 15.30. Vă rugăm sunaţi înainte 0356 803 720, 0741 046 750.
0

#15 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 04 octombrie 2011 - 13:41

Ziua Buna si tie , Silvia ! Iti multumim pentru acest concurs , pentru ca te-ai implicat sa il aduci aici pe forum .

Probabil vom veni in formatie 3 + 1 sa luam toti odata cartile , oricum o sa sunam inainte de a veni .

Felicitari tuturor participantilor ! :hooray:
0

#16 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29740
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 04 octombrie 2011 - 19:04

Felicitari castigatorilor :hooray:
0

#17 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 04 octombrie 2011 - 20:18

Ii felicit si eu pe castigatori, speram sa fie mai multi participanti la concurs dar e bine si asa...
:hooray: ...in postura de ... scriitori la inceput de cariera ...
0

#18 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 04 octombrie 2011 - 22:16

Buna seara Silvia! Mii de multumiri pentru acest concurs! :respekt:
Felicitari colegilor mei!
0

#19 Useril este offline   Relatii Publice RATT 

  • Relatii Publice
  • PipPipPip
  • Grup: RATT Staff
  • Postari: 119
  • Inregistrat: 02 iunie 10
  • Sexul:nespecificat

Postat 05 octombrie 2011 - 08:18

Felicitări şi iar felicitări. Mă bucur că s-a rânduit într-un timp scurt de tot (în jumate de zi de lucru) să aflăm că avem nişte premii, să punem la cale un concurs şi să anunţăm lumea. Iertaţi că n-a fost mai pe îndelete. Probabil de aceea au fost patru scrieri.
Mulţumim deci că aţi fost pe fază şi v-aţi implicat. Mulţumesc colegilor de la BRP care au pus mintea la contribuţie ca să gândim forma concursului, să faccem anunţul clar şi apoi să decidem câştigătorii.
Vă aşteptăm în formaţia cei 4 muşchetari când vă e bine.
0

#20 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 05 octombrie 2011 - 08:28

Chiar daca nu ar fi fost niciun premiu, noi tot ne-am fi scris povestile. Nu am facut acest lucru pentru a castiga ceva, ci pentru a ne impartasi aminitirile, despre "nebunia" pe care o impartasim :respekt:.
0

Arata acest topic


  • (2 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi