STP Timișoara Forum: Linia Expres 7 - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (73 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Linia Expres 7 Evaluare topic: -----

#81 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 09 martie 2009 - 19:52

Vezi postareacami, la 9 Mar 2009, 18:54, a spus:

aveti dreptate!nu are rost sa ma enervez! :coolpics:


Imi cer scuze pentru mesajele postate de mine mai sus, dar nu am inteles ce ai dorit sa spui(sper ca nu te-ai suparat). :coolpics:
Speram ca toate se vor rezolva si ca vom avea un transport mai eficace si mult mai bun, de care oamenii sa se bucure cand se duc la serviciu sau la scoala sau ori unde au nevoie ei.
0

#82 Useril este offline   cosmote 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 27
  • Inregistrat: 16 ianuarie 09

Postat 09 martie 2009 - 23:37

Vezi postareacseh_17, la 9 Mar 2009, 18:19, a spus:

Nu stiu dar simt o anumita ironie in ceea ce scrii tu..! Sau pur si simplu scarba de RATT?


Da , nu suport pe aceia din la RATT (sunt destui) care considera ca daca stai intr-un cartier marginas esti un terchea berchea , esti tigan , esti neom , si NU meriti sa calatoresti in aceleasi conditii ca cei din centru desi pretul biletului este acelasi.
Ma dau exemplu pe mine. Datorita faptului ca locuiesc in Freidorf (deh nu toti pot locuii in centru) trebuie sa suport de-a dreptul jignirile ratt-ului prin faptul ca face tot posibilul sa umileasca locuitorii acestei zone, cuvinte mari dar adevarate. Acuma de exemplu linia 3 circula ca 42. Pai daca eu vroiam sa circul cu 42 oare ma mai interesa linia 3? O sa ziceti ca se lucreaza la drum sau la nu stiu ce alte tampenii. Bun asta se intampla la liceul auto. intrebarea este pana acolo de ce nu poate circula ca si in anii trecuti cand au mai fost lucrari linia 3 sa circule pana la lucrari apoi sa devieze. PAI nu ei deviaza de la cap la cap. Pai ce cauta calatorul care plateste pt. linia 3 pe linia 42???? Daca gaseste cineva raspuns e tare.
Si sunt si alte batai de joc. Acum imi vine in cap o intamplare recenta . Era ora de varf statia din dambovita lume multa care astepta de aproape jumatate de ora. Pe linia de tramvai putin folosita langa cea a tramvaiului 9 statea un autobuz cu 2 usi , scria linia 3. la 30 metrii mai incolo un autobuz nou parcat tot linia 3 . Ma uit nedumerit cand la unu cand la altul si ma intreb.... STATIA PLINA - 2 autobuze goale... ce se intampla??? imi indrept privirile spre locul unde cred ca este dispeceratul... insa cred ca ma insel acolo sunt 2 persoane care se uita la tv fara nici o treaba. Oare asta nu e bataie de joc?
ooo.. si sunt sute de cazuri , sa va povesteasca locuitorii acestei zone. Poti scrie romane...

Aceasta postare a fost editata de cosmote: 09 martie 2009 - 23:38

0

#83 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29759
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 10 martie 2009 - 07:48

Crezi ca se putea devia traseul unui tramvai? :coolpics: Pe unde? Prin mijlocul parcului sau prin curtea liceului auto?
Am mai spus: lucrarile nu sunt efectuate de catre RATT.(nu sunt tampenii, sunt lucrari necesare tot pentru cei din zona) Daca nu avea respect pentru clienti, RATT suspenda linia respectiva pana la terminarea lucrarilor, dar in cazul respectiv s-a incercat sa se rezolve totusi problema. Iti dai seama ca necesarul de autobuze pe acea linie a afectat automat confortul calatorilor de pe alte trasee
0

#84 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 10 martie 2009 - 15:12

Vezi postareacosmote, la 9 Mar 2009, 23:37, a spus:

insa cred ca ma insel acolo sunt 2 persoane care se uita la tv fara nici o treaba. Oare asta nu e bataie de joc?



Da si ce ferconvins esti tu ca aia erau soferii... <_<
0

#85 Useril este offline   cosmote 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 27
  • Inregistrat: 16 ianuarie 09

Postat 10 martie 2009 - 18:17

Vezi postareacseh_17, la 10 Mar 2009, 15:12, a spus:

Da si ce ferconvins esti tu ca aia erau soferii... <_<


1 La mana ma refeream ca autobuzul 3 sa devieze numai unde e lucrearea nu aproape tot traseul, asa cum a fost si acum cativa ani prin 2003-2004 parca , cand s-au executat lucrari in dreptul depoului , atunci s-a putut acum nu. Dar traseul a fost decis tot de un om care nu cunoaste zona si probabil traseul a fost facut pe un aparat gps si a fost selectat drumul cel mai scurt. Nu mi se pare corect ca un autobuz inlocuitor al unui tramvai sa circule numai in proportie mica pe traseul acestuia.

2 la mana nu am scris niciunde ca tramvaiul sa fie deviat... Se vede ca reprezinti ratt-ul dupa mistou (tipic ratt).

3 Unde vezi , cseh_17, ca am scris io ca acolo erau soferii? Si de unde stii tu ca nu erau? Eu priveam spre dispecerat sa vad ce fac oamenii care sunt platiti din banii NOSTRII A CALATORILOR ca sa rezolve problemele. Statia era arhiplina de calatori , 2 autobuze 3-ul erau parcate unul alandala pe o linie de tramvai si nimanui de la ratt nu ii pasa.... Eu ma mir de rabdarea acelora ca au stat peste jumatate de ora fara sa nu ii i-a la bataie pe puturosii aia... pai sa stea 2 autobuze parcate cand statia e arhiplina??? Asta e chiar bataie de joc. A vazut vreodata cineva un dispecer spunandu-i unui vatman ca a intarziat sau ceva de genul? Eu am vazut cum ii cheama la cafea si asta stie toata lumea. Sistemul de supraveghere este o tampenie. Nu o sa tipe nimeni la un sofer ca a intarziat sau alte de genu asta. E publicitate atata nimic mai mult.

4 La mana draga cseh_17 daca nu cumva esti angajat la ratt sa stii ca nu faci bine sa fii lingau tinand parte aiurea. Scopul acestui forum ar trebuii sa fie mai degraba in scopul imbunatatirii serviciilor oferite de ratt prin sesizari , critici si alte lucruri folositoare si nu lingusareala fata de ei .

Bun ca ratt nu este interesat de astefel de informatii si in loc sa fie constienti ca exista DOAR datorita calatorilor Ratt mai mult prin conducerea sa ignora doleantele calatorului luandu-l si la misto ca exemplu de mai sus....

0

#86 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 10 martie 2009 - 18:27

Interesant ca eu sunt lingaul, cel care are pasiune pentru tranportul in comun! Bun parerea ta o repspect!
Si totusi, nu-mi spune tu ca daca ai fi dispecer ai sta 12 ore fara sa te uita la tv sau sa mai faci altceva, si sa stii ca te inseli amarnic ,daca crezi ca dispeceri nu striga la soferi, chiar eu am vazut asta.

Si la urma uremi, aici nu suntem la un spital de nebuni, unde fiecare vine si-si varsa nervii ,pe RATT, si suntem un 'club' de pasionati! Si mai ales reclamatii ,de genu , nu imi place ca stau 15 min in statie, ca de ce trebe sa ating tuck screenu...
0

#87 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 10 martie 2009 - 19:14

In primul rand Cosmote ceea ce se intapla prin 2003-2004 a fost, atunci era alta conducere, acum suntem in 2009, alta conducere.
Cel care a gandit atunci a fost atunci, cel care a gandit acum este acum.
In al 2 rand colegul meu cseh_17 nu reprezinta Ratt-ul.
In al 3 rand, daca tot erai si tu acolo de ce nu te-ai dus sa le ceri socoteala?
Crezi ca acum mai rezolvi ceva pentru atunci.
In al 4 rand, el nu este un lingau, asta sa fie clar. Nici unul dintre noi nu este lingaul nimanui.
Domnul care a conceput acest forum nu l-a conceput in scopul sesizari problemelor, ca daca vroia acest lucru nu concepea un forum ci un site, in care sa fie spuse NUMAI problemele aparute(si nimic alceva), criticile si alte lucruri folositoare cum le zici tu.


Citeaza

Bun ca ratt nu este interesat de astefel de informatii si in loc sa fie constienti ca exista DOAR datorita calatorilor Ratt mai mult prin conducerea sa ignora doleantele calatorului luandu-l si la misto ca exemplu de mai sus....


De unde sti tu ca nimeni de la conducere nu citeste ce se scrie pe forum?
Si daca nu ar exista Ratt ce ai face? Ai merge pe jos, cu masina cu avionul cu ce?
Probabil ca atunci nici nu ar mai exista comentarii.
0

#88 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29759
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 10 martie 2009 - 20:37

@cosmote

Prietene nu era nici un misto din partea mea. Din postul tau se intelegea ca doresti ca tramvaiul sa fie deviat pe timpul lucrarilor. (am facut eu misto undeva pe forum de cineva?). In legatura cu soferii care stateau la capat de linie: erau in grafic, deci nu puteau pleca mai repede de acolo, chiar daca era multa lume.
In alta ordine de idei: calmeaza-te si incearca sa nu ne jignesti (pe mine si pe ceilalti colegi de forum. Asta daca mai vrei sa discutam in continuare.
Considera-l ca pe un avertisment.
0

#89 Useril este offline   cosmote 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 27
  • Inregistrat: 16 ianuarie 09

Postat 10 martie 2009 - 20:40

Vezi postareaviktor, la 10 Mar 2009, 19:14, a spus:

In al 2 rand colegul meu cseh_17 nu reprezinta Ratt-ul.

Intreadevar colegul tau nu este angajat si dupa nick-ul lui are 17 ani , imi pare rau ca m-am bagat in discutii cu un minor. Trebuia sa imi dau seama de asta dupa faptul ca sa bagat intr-o discutie numa de dragul bagatului in seama . Ar trebuii o varsta minima la inscrierea pe acest forum sau o categorie speciala pentru copii , pentru a se evita interventiile aiurea a copiilor (nici statul roman nu da prea multe drepturi minorilor).
Sper ca tu ai 18 ani...

Vezi postareaviktor, la 10 Mar 2009, 19:14, a spus:

In al 3 rand, daca tot erai si tu acolo de ce nu te-ai dus sa le ceri socoteala?

Parca vad.... Eu strig la dispecer --->>> dispecerul striga la sofer --->>> soferul la calatori (ca de ce l-au reclamat) . Asta-i caterinca mai copii. Pai eu de aia platesc atata amar de bani sa mai si strig?

Vezi postareaviktor, la 10 Mar 2009, 19:14, a spus:

Crezi ca acum mai rezolvi ceva pentru atunci.

NU , speram ca va fii ca atunci (vezi nu ai inteles...) . Atunci autobuzul avea aceasi traseu ca si tramvaiul pe care il inlocuia. Acum autobuzul poate sa aiba numarul 100 ca oricum nu are nici o treaba cu tramvaiul 3.(nu il inlocuieste decat foarte putin de la liceu pana la capat - foarte putini mergand mai departe de liceu).

Vezi postareaviktor, la 10 Mar 2009, 19:14, a spus:

In al 4 rand, el nu este un lingau, asta sa fie clar. Nici unul dintre noi nu este lingaul nimanui.

Daca nu e atunci sa taca din gura cand nu are treaba cu subiectul si sa nu mai laude atata ceva ce nu trebuie.

Vezi postareaviktor, la 10 Mar 2009, 19:14, a spus:

Domnul care a conceput acest forum nu l-a conceput in scopul sesizari problemelor

Pai observ asta ca daca are cineva ceva de zis este "luat" pe sus...

Vezi postareaviktor, la 10 Mar 2009, 19:14, a spus:

De unde sti tu ca nimeni de la conducere nu citeste ce se scrie pe forum?

In primul rand nu stiu cate clase au... (daca au selectionat in conducere copii ca acela de mai sus care laudau ratt-ul?). Sa puna pe site scoliile absolvite sa vada cetatenii ce oameni conduc Ratt-ul.

Vezi postareaviktor, la 10 Mar 2009, 19:14, a spus:

Si daca nu ar exista Ratt ce ai face? Ai merge pe jos, cu masina cu avionul cu ce?

Sttt!!! Nu mai zi asta ca parca vad ca te coopteaza si pe tine in conducere ( asa gandeste si conducerea- de aceea nu face mai nimic). <_<
0

#90 Useril este offline   alecs 

  • Membru Onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 3145
  • Inregistrat: 20 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:timisoara
  • Interese:http://soferderomania.promotor.ro/carmen_m click plz

Postat 10 martie 2009 - 20:45

Vezi postareacosmote, la 10 Mar 2009, 20:40, a spus:

Intreadevar colegul tau nu este angajat si dupa nick-ul lui are 17 ani , imi pare rau ca m-am bagat in discutii cu un minor. Trebuia sa imi dau seama de asta dupa faptul ca sa bagat intr-o discutie numa de dragul bagatului in seama . Ar trebuii o varsta minima la inscrierea pe acest forum sau o categorie speciala pentru copii , pentru a se evita interventiile aiurea a copiilor (nici statul roman nu da prea multe drepturi minorilor).
Sper ca tu ai 18 ani...

dar ce daca scrie la numele lui 17,asta inseamna ca are 17 ani.de exemplu la gygyman6,scrie 6,si din cate stiu eu nu are 6 ani,iar la george1000 la fel,sigur nu are 1000 de ani.la fel si alti membri de pe forum ;) <_< :blink: :rad_masa:
0

#91 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29759
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 10 martie 2009 - 20:50

Colegul cosmote iti va raspunde peste doua zile, daca tot ma facea mistocar...
0

#92 Useril este offline   cami 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 8
  • Inregistrat: 24 februarie 09

Postat 10 martie 2009 - 20:54

<_<
0

#93 Useril este offline   alecs 

  • Membru Onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 3145
  • Inregistrat: 20 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:timisoara
  • Interese:http://soferderomania.promotor.ro/carmen_m click plz

Postat 10 martie 2009 - 20:55

ce dur a fost asta cami <_< :blink: :rad_masa: .nu ar trebui trecut la probleme forum,la lista cu banari parca ? .
a fost doar o intrebare ;)
0

#94 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29759
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 10 martie 2009 - 21:05

Nu e banat, e doar suspendat.
0

#95 Useril este offline   Chagall 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10283
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:nespecificat

Postat 10 martie 2009 - 21:26

Cosmote, ca un sfat pentru viitor, ataca ideea, nu persoana. Cu atitudinea asta nu rezolvi nimic.
0

#96 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29759
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 10 martie 2009 - 21:46

Dupa un PM mai dur catre mine in care ne facea pe toti copii, lingai si mistocari, cosmote mi-a cerut sa-i sterg contul.
Nu am facut acest lucru. Daca se razgandeste si incearca sa scrie mai calm, e liber sa scrie in continuare. (peste 48 de ore)
0

#97 Useril este offline   AMD 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 303
  • Inregistrat: 14 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:TM
  • Interese:fan AMD,PC-uri, masini...

Postat 10 martie 2009 - 23:58

virulent baiatul. probabil crede ca ratt-ul e obligat sa-i publice toate injuriile.
mai citeam undeva pe forum o formulare nefericita: "ratt-ul exista ca sa ne serveasca pe noi", mde...noua clasa de imbogatiti si parveniti trebuie sa aiba servitorii lor :unsure:

v-am lasat, ma duc sa desenez bastonase si sa mai exersez tabla inmultirii... :angry:
0

#98 Useril este offline   cami 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 8
  • Inregistrat: 24 februarie 09

Postat 12 martie 2009 - 18:37

cind se matura si spala, tranvaiele si autobuzele????????
0

#99 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 12 martie 2009 - 18:57

Autovehiculele se curata si se spala in fiecare zi.
Bine inteles ca nu toate se curata intr-o noapte ci doar cateva bucati/noapte.
0

#100 Useril este offline   alecs 

  • Membru Onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 3145
  • Inregistrat: 20 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:timisoara
  • Interese:http://soferderomania.promotor.ro/carmen_m click plz

Postat 12 martie 2009 - 20:30

tramvaiele,afara,se spala in timpul zilei,iar inauntru se spala ziua cele care intra ziua in depou,iar noaptea cele care intra seara in depou
0

Arata acest topic


  • (73 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi