STP Timișoara Forum: Probleme si sugestii forum - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (41 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • Ultima »

Probleme si sugestii forum - doar despre forum (nu si despre pagina web)

#441 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29719
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 12 decembrie 2013 - 20:43

Am facut un nou sub-forum special pentru stiri. Regula este sa se posteze doar in topicul adecvat; nu se pot deschide alte topice noi, decat de administratori; toti moderatorii au drepturi de moderare, dar nu pot sterge sau adauga topice.
3

#442 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 13 decembrie 2013 - 17:30

Am facut ceva si la Cafenea. S-a ajuns la o pagina, in loc de doua.
2

#443 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 14 decembrie 2013 - 01:10

Mulțumim Visor! Doresc să vin și eu cu următoarele completări:

Tramvaie
Unirea topicelor Părerea ta despre un tramvai nou cu Tramvaie noi - abordează același subiect practic.

Tramvaie/Autobuze/Troleibuze
În toate cele 3 secțiuni există câte un topic dedicat accidentelor. Propun ca toate cele 3 topice, chiar dacă sunt în secțiuni diferite dar în aceiași categorie să primească un nume universal (gen. Accidente și Incidente) sau unirea lor într-un topic universal (indiferent de MTC) în Știri/Noutăți.

Cafenea (colegul Visor sa ocupat de ea, vin și eu cu înca 2 sugestii.
Topicul Echipament pentru forumiști să fie mutat la subiecte care nu mai sunt de actualitate (după cum zicea și colegul Playboy, a picat afacerea).
Topicele Desene (Gygyman6) și Desene de mână (Oleco) să fie ori unite, ori fiecare topic să aibă o utilitate clară: desene realizate pe calculator și desene realizate de mână. Nu văd de ce Oleco ar avea un topic separat cu un subiect care deja există.

Probleme forum
Topicul Reorganizare Sub-forum "Monitorizare vehicule" - au trecut 5 ani de la tipărirea lui și este un anunț. Nu văd de ce topicul este marcat ca și "important" (probabil la vremea lui a fost) iar în momentul de față nu își are nici-un rost; propun fie ștergerea lui fie mutarea în subiecte care nu mai sunt de actualitate.

Cam acestea ar fi sugestiile mele până acum. Cred că ar mai fi niște chestii la Foto-Video dar o lăsăm pe altădată.

Aceasta postare a fost editata de Raoul94: 14 decembrie 2013 - 01:12

-1

#444 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29719
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 14 decembrie 2013 - 10:18

Ok. Ma gandesc cum e mai bine si le luam pe rand.
1

#445 Useril este offline   playboy 

  • Membru senior
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 705
  • Inregistrat: 02 iunie 12
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:transportul public din timisoara

Postat 14 decembrie 2013 - 11:05

Vezi postareaRaoul94, la 14 decembrie 2013 - 01:10, a spus:

Mulțumim Visor! Doresc să vin și eu cu următoarele completări:

Tramvaie
Unirea topicelor Părerea ta despre un tramvai nou cu Tramvaie noi - abordează același subiect practic.

Tramvaie/Autobuze/Troleibuze
În toate cele 3 secțiuni există câte un topic dedicat accidentelor. Propun ca toate cele 3 topice, chiar dacă sunt în secțiuni diferite dar în aceiași categorie să primească un nume universal (gen. Accidente și Incidente) sau unirea lor într-un topic universal (indiferent de MTC) în Știri/Noutăți.

Cafenea (colegul Visor sa ocupat de ea, vin și eu cu înca 2 sugestii.
Topicul Echipament pentru forumiști să fie mutat la subiecte care nu mai sunt de actualitate (după cum zicea și colegul Playboy, a picat afacerea).
Topicele Desene (Gygyman6) și Desene de mână (Oleco) să fie ori unite, ori fiecare topic să aibă o utilitate clară: desene realizate pe calculator și desene realizate de mână. Nu văd de ce Oleco ar avea un topic separat cu un subiect care deja există.

Probleme forum
Topicul Reorganizare Sub-forum "Monitorizare vehicule" - au trecut 5 ani de la tipărirea lui și este un anunț. Nu văd de ce topicul este marcat ca și "important" (probabil la vremea lui a fost) iar în momentul de față nu își are nici-un rost; propun fie ștergerea lui fie mutarea în subiecte care nu mai sunt de actualitate.

Cam acestea ar fi sugestiile mele până acum. Cred că ar mai fi niște chestii la Foto-Video dar o lăsăm pe altădată.

Mda am zis pentru ca am vazut ca e lipsa totala de implicare
Nu e nici o problema astept sa vedem in ce o sa investim in viitor daca in echipament si ecuson nu si nici cu machete eu ma gandeam doar 3 sa le avem cel cu nr 7 10 si 44 pentru 44 nu am poze deloc pentru 10 am si pentru 7 am desenul
-1

#446 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 14 decembrie 2013 - 12:20

Eu raman la aprerea ca nu ar trebui sa uitam radacinile acestui forum, si anume faptul ca suntem un forum in primul rand pentru TRANSPORT IN COMUN, deaceea eu zic ca topicele despre accidente sa ramana ca si pana acum spearate pe categorii, insa cu unificarea numelui. La tramvaie ma ocup personal!
-1

#447 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 14 decembrie 2013 - 12:46

Și pentru final:

Galerie Imagini
Topicul Poze din "Muzeu" sa fie redenumit in Poze din Muzeul RATT. (acum va avem ceva official, nu mai e nevoie de ghilimele).
Nu înțeleg de ce topicele Fotografia anului 2011 si 2012 și Cea mai buna fotografie a anului 2012/2011/2010 (3 topice) sunt încă marcate ca "important".
Dacă se poate, topicul Poze Tramvaie: eliminarea chestionarului și modificarea subtitlului în (Altele decât fotografia lunii).

Astfel evităm poluarea topicelor dedicate fotografiei lunii curente, în care se adaugă și alte poze care nu participă la concurs. Știu că mi-am făcut câțiva dușmani în ultima vreme :naughty1: dar vreau să rămână forumul RATT singurul pe care îl citesc regulat, locul unde am prieteni (chiar și în lumea reală) și unde ofer și primesc ajutor. Vreau să văd discuții, poze, modelism etc. Nu articole din ziar copiate 100%, ci articole din ziar care să stârnească interesul și discuția.
Oricum, topicele legată de infrastructură sunt la mare putere și foarte bine organizate. Chiar citesc cu plăcere tot ce se află, astfel că știu/văd lucruri și sunt documentat tot timpul de ce se întâmplă în oraș.
2

#448 Useril este offline   Gygyman6 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3089
  • Inregistrat: 07 ianuarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 14 decembrie 2013 - 16:34

Vezi postareaRaoul94, la 14 decembrie 2013 - 01:10, a spus:

Topicele Desene (Gygyman6) și Desene de mână (Oleco) să fie ori unite, ori fiecare topic să aibă o utilitate clară: desene realizate pe calculator și desene realizate de mână. Nu văd de ce Oleco ar avea un topic separat cu un subiect care deja există.


Probabil colegul OLECO a considera ca desenele lui nu ar merge in topicul acela pentru ca nu sunt cu vehicule de transport public? :eusa_think: Eu oricum am facut topicul acela ca ceva general, a postat oricine a avut material dedicat si care era realizat cu absolut orice metoda. Nu tin minte sa fii fost impusa vreo restrictie asupra materialelor postate.
2

#449 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29719
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 14 decembrie 2013 - 18:26

Da, tu nu, dar acum am facut-o eu, ca sa nu avem totul la gramada. Cine vrea sa vada, sau are desene ale unor MTC-uri, are topicul vechi, redenumit.

L.E. Cred ca am rezolvat totul. Daca am uitat ceva, spuneti.
1

#450 Useril este offline   OLECO MOTORS 

  • Membru senior*
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 2877
  • Inregistrat: 13 noiembrie 13
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Romania - Bucuresti - Titan
  • Interese:colectionar si constructor hand-made de machete la scara 1:43

Postat 14 decembrie 2013 - 18:37

Daca se doreste introducerea unui subiect denumit DESENE, cu subtopic "de mana, de picior, pe calculator sau sub calculator..." puteti sa faceti, dar topicul meu RAMANE DOAR AL MEU. Nu-mi plac forumurile cu topice la gramada, deoarece sunt greu de urmarit si devin plictisitoare, odata ce se strang multe pagini.

Fiecare cu topicul lui, frumos aranjat si usor si placut de urmarit. Ca sa fiu mai clar, sau parafrazand, nu-mi place viata la camin; prefer o garsoniera doar a mea!

sa aveti o seara linistita,
Ovidiu

Aceasta postare a fost editata de OLECO: 14 decembrie 2013 - 18:40

0

#451 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 14 decembrie 2013 - 19:48

Vezi postareaRaoul94, la 14 decembrie 2013 - 01:10, a spus:

[...]

Tramvaie/Autobuze/Troleibuze
În toate cele 3 secțiuni există câte un topic dedicat accidentelor. Propun ca toate cele 3 topice, chiar dacă sunt în secțiuni diferite dar în aceiași categorie să primească un nume universal (gen. Accidente și Incidente) sau unirea lor într-un topic universal (indiferent de MTC) în Știri/Noutăți.

[...]


Si eu sunt de acord cu unirea celor trei intr-un topic Accidente și Incidente la "Stiri".
3

#452 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29719
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 14 decembrie 2013 - 20:04

Vezi postareaOLECO, la 14 decembrie 2013 - 18:37, a spus:

...topicul meu RAMANE DOAR AL MEU.

Doar blogurile sunt personale, nimeni nu are un topic personal pe forum. E ca la camin. :) Asa cum eu am postat desene in topicul deschis initial de Gygy (nu mi-am deschis un topic al meu) si altii pot posta desene cu masini in acel topic.
3

#453 Useril este offline   OLECO MOTORS 

  • Membru senior*
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 2877
  • Inregistrat: 13 noiembrie 13
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Romania - Bucuresti - Titan
  • Interese:colectionar si constructor hand-made de machete la scara 1:43

Postat 14 decembrie 2013 - 20:51

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 14 decembrie 2013 - 20:04, a spus:

Doar blogurile sunt personale, nimeni nu are un topic personal pe forum. E ca la camin. :) Asa cum eu am postat desene in topicul deschis initial de Gygy (nu mi-am deschis un topic al meu) si altii pot posta desene cu masini in acel topic.

Atunci o sa iasa o varza. In fine... faceti cum vreti...

Aceasta postare a fost editata de OLECO: 14 decembrie 2013 - 21:11

0

#454 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 14 decembrie 2013 - 21:34

Vezi postareaOLECO, la 14 decembrie 2013 - 20:51, a spus:

Atunci o sa iasa o varza. In fine... faceti cum vreti...



Nefiind obisnuit sa dau dis-like-uri, am dat like. Am gresit! Am intentionat sa dau dislike! Motivul: avem alte reguli aici! Cel putin asa stiu eu...


Pe de alta parte apreciez pasiunea ta pentru machete ( :respekt: ) insa nu apreciez faptul ca faci "afaceri" pe forum...Cred ca scopul acestui forum este altul si nu unul comercial de tip mercador...

Unii au venit cu oferta de cauciucuri pentru autobuze-firobuze... :Facepalm_emote_gif:
0

#455 Useril este offline   OLECO MOTORS 

  • Membru senior*
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 2877
  • Inregistrat: 13 noiembrie 13
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Romania - Bucuresti - Titan
  • Interese:colectionar si constructor hand-made de machete la scara 1:43

Postat 14 decembrie 2013 - 22:13

Am afisat preturi deoarece m-au intrebat diversi useri si ca sa nu repet la fiecare, am afisat la vedere. Nu cred ca este o crima. Daca deranjezeaza, stergeti ca doar sunteti moderatori, nu?
1

#456 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 15 decembrie 2013 - 00:11

Vezi postareaVisor, la 14 decembrie 2013 - 19:48, a spus:

Si eu sunt de acord cu unirea celor trei intr-un topic Accidente și Incidente la "Stiri".


La chestia asta sunt de acord cu Cseh. Toate trei sa ramana in subforumurile lor(TV/TB/ATB)dar sa aiba aceiasi denumire dar cu descrierea topicului obligatorie, nu optionala cum este acum.
1

#457 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29719
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 15 decembrie 2013 - 11:01

Sincer, nu stiu cum era mai bine, dar deocamdata am dat celor trei topice exact acelasi nume si au ramas separate.
2

#458 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29719
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 15 decembrie 2013 - 21:19

Topicul care continea preturi a fost sters la cererea initiatorului.
1

#459 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 15 decembrie 2013 - 21:22

:up_arow: Decizie corecta! "Tranzactiile" se pot face pe MP.
-1

#460 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29719
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 15 decembrie 2013 - 21:32

Fara probleme. Nu e nicio interdictie in acest sens.
1

Arata acest topic


  • (41 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • Ultima »

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi