STP Timișoara Forum: Infractori - poze si descriere - STP Timișoara Forum

Salt la continut

  • (6 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Infractori - poze si descriere hoti de buzunare, amenintari, etc

#1 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3882
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 01 mai 2012 - 17:56

Am in minte doua scopuri pentru acest subiect de discutie (topic) :

A. Identificarea hotilor de buzunare din oras. Exista cel putin doua plangeri distincte pe forumul nostru cum ca ar opera bande de hoti in Piata 700 (statii tramvai zona centrala), respectiv in Piata Traian. Pentru a veni in ajutorul celor ce calatoresc, ar fi o idee sa incercam a face poze persoanelor ce le surprindem in .. exercitiul functiunii. Poze + descriere cat mai amanuntita in format text.

B. Identificarea personajelor ce sunt agresive cu personalul de bord sau calatorii. Emilut, colegul nostru de forum, descria cum ca pe linia E8 exista un numar de romi ce cer ca autobuzele sa opreasca pentru ei intre statii, in caz contrar amenintand soferii cu "urmari neplacute". Poate se va nimeri cineva care sa pozeze persoanele respective. Daca s-ar putea posta chiar capturi de pe camerele video ale autobuzelor, ar fi excelent, in fond cine urca in autobuz isi da consensul in a fi inregistrat.

Fotografierea persoanelor in public este permisa de lege din cate stiu, atata vreme cat nu urmaresti intensiv individul, deranjandu-l. Idem cu publicarea pozelor - si fotograful si subiectul au drept de proprietate asupra imaginii, ei neputand insa a-l impiedica pe celalat sa foloseasca fotografia cum crede de cuviinta. Chiar si in cazul in care am fi obligati vreodata sa stergem pozele (datorita zonei gri cu "denigrarea individului") - descrieri text ar trebui sa ramana.

Pana avem primele poze ar fi o idee buna sa-i citam aici pe cei ce i-au descris deja pe hotii intalniti.
0

#2 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3882
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 01 mai 2012 - 18:00

Semnalarile de pe forum pana la momentul de fata. Daca mai exista ceva ce am uitat, completati :(

Utilizatorul 1nt3rp0l semnaleaza hoti de buzunare in zona Piata Traian. Doi barbati si o femeie, fara semnalmente.

Vezi postarea1nt3rp0l, la 26 aprilie 2012 - 11:30, a spus:

Atentie in P-ta Traian, exista un grup de hoti de buzunare....Chiar daca sunt politisti locali in zona ei se desfasoara in voie...In urma cu jumatate de ora m-am aflat in tramvaiul 2 si din instinct m-am uitat pe geam si ce credeti 2 femei si un barbat o "faceau" pe o femeie de porofelul din geanta, un calator i-a vazut si l-ea atras atentia si i-au fost rostite injurii din partea lor...Tin sa mentionez ca totul s-a petrecut chiar pe partea cu chioscul de bilete al Ratt, locul unde stau deobicei politistii locali...Oare chiar nu se poate face nimic in privinta lor ???


Paula semnaleaza un grup de 4 barbati + 1 femeie. La acea vreme, erau recogniscibili dupa purtatul unei "geci". Avem si minime semnalmente.

Vezi postareapaula, la 24 ianuarie 2012 - 09:58, a spus:

pe linia 2 e dezastru cu furatu hotii se plimba cum vor muschii lor si te si ameninta daca avertizezi omu am patit o intre craciun si anu nou in tramvai i-am observat si m-au amentat unde sunt controlorii,unde sunt comunitarii sau cum li se spune .vatmani stiu care sunt hoti au aceasi geaca sunt 4 barbati si 1 femeie.nimeni nu are curaju sa spuna nimk.dece nu faceti ceva controale.....din iosefin pana in 700 roiesc zi de zi ..faceti ceva

Vezi postareapaula, la 24 ianuarie 2012 - 20:25, a spus:

nu astia sunt de pe centru care fura cu tipa artagoasa si nebarberiti.am o prietena care a avut casuta in centru de sarbatori si ea a fost amentata de hoti .....astia de pe tramvai sunt si ei tot la varste de 30-35 de ani doar ca tipa e satena cu paru prins intrun coc strans bine si are o geaca neagra iar ei sunt 2 negriciosi cu burta cu ghiozdan in spate,geaca cachi verzui...sunt sigura ca vatmanii ai cunosc dar nu spun nimk.iar unu este slab si din cand in cand mai schimba si gecile intre ei sau caciulile


1nt3rp0l semnaleaza un grup de 2 barbati + 2 femei ce operau pe linia 6 intre Parcul Copiilor si Balta Verde, insa preponderent cu incepere din Piata 700.

Vezi postarea1nt3rp0l, la 02 februarie 2012 - 15:33, a spus:

De ce oare atat politia locala cat si cea judeteana este asa indiferenta la hotii de buzunare si ii lasa sa isi desfasoare activitatea in voie???

Azi p la orele 12:30 m-am aflat in tramvaiul 6...Am urcat de la Parcul Copiilor, iar in tramvai se aflau 4 hoti de buzunare 2 barbatii si 2 femei care filau viitoarele victime...O fata care a validat cu portofelul putea sa fie sigur o victima, dar si-a dat seama ca este urmarita si a inainte spre usa din fata, ea validand la cea dea 2 usa...Acestia au coborat la Balta Verde...Nu este prima data cand ii observ, i-am vazut chair in actiune dar nu poti sa le zici nimic ca te ameninta si poate sa iti iei si o bataie zdravana...Nu se poate face nimic nici o actinune atat cu controlori cat si cu politia locala sau cea judeteana...Asa cum se face si pe trenuri supra control si atunci ii putem depista...Cel mai mult actioneaza din Piata 700 pana la Balta Verde...


Emilut semnaleaza problemele cu romii pe linia E8.

Vezi postareaemilut, la 07 august 2010 - 19:54, a spus:

Pe linia E8 circulă ţigănimea fără legitimaţii de călătorie, într-o veselie. Ţi se ridică părul în cap de atâta nesimţire (din partea lor), şi atâta nepăsare (din partea RATT). Dacă îndrăznim să le reproşăm ceva, ne ameninţă cu şişul. Situaţia a degenerat întratât încât şi copiii lor ne ordonă să oprim în faţa casei lor, pt a le permite să urce în autobuz. Bineînţeles, coboară la prima staţie şi se întorc acasă pt a putea opri următorul autobuz. Ce putem noi face? Nimeni nu ne are în grijă! Nici măcar cabine închise nu avem. Suntem expuşi exceselor oricăror criminali.

Vezi postareaemilut, la 07 august 2010 - 20:47, a spus:

Mda! M-am gândit şi eu la varianta informării poliţiei. Problema e că fără un flagrant înregistrat cu acte în regulă, nimeni nu te bagă în seamă.
Iar în ce priveşte evazionismul şi tupeul ţiganilor, acesta poate fi constatat la orice oră, în zona "Steaua", pe strada Islaz, după plecarea E8 de la podul din Calea Şagului. Pardon, nu chiar la orice oră, că ţiganii nu se scoală cu noaptea-n cap. Doar n-or fi proşti. Cam după ora 9 sau 10 dau năvală pirandele cu puradeii.

Aceasta postare a fost editata de dAImon: 01 mai 2012 - 18:20

0

#3 Useril este offline   Relatii Publice RATT 

  • Relatii Publice
  • PipPipPip
  • Grup: RATT Staff
  • Postari: 119
  • Inregistrat: 02 iunie 10
  • Sexul:nespecificat

Postat 08 mai 2012 - 07:35

Ieri, la Gara de Nord când să urc în 11 am simţit o mână cum se retrage din geantă. Nu apucase să ia nimic, slavă Domnului. Era bărbat (vorba vine) la vreo 30 şi ceva de ani, pantaloni trei sfert de blugi, tricou alb şi o geantă neagră (mică, bărbătească, din nou vorba vine) din care a scos un telefon inteligent. L-am privit suficient (aveam timp să-i fac şi poză, dar n-am ştiut de topicul acesta), îmi venea să-l bat cu umbrela, era evaziv şi uşor nedumerit. M-a înjurat şi a rămas în staţie.
Vina mea este că aveam o geantă fără închizătoare, să mă ierte că l-am tentat.
0

#4 Useril este offline   Relatii Publice RATT 

  • Relatii Publice
  • PipPipPip
  • Grup: RATT Staff
  • Postari: 119
  • Inregistrat: 02 iunie 10
  • Sexul:nespecificat

Postat 09 mai 2012 - 08:29

Şi azi dimineaţă, aceeaşi oră 7.10, la Gara de Nord în staţia de troleibuz l-am revăzut pe hoţ. Avea blugi lungi, bluză şi şapcă roşie, acelaşi telefon inteligent alb. Era şi cu o femeie, peste 30 de ani cu părul strâns în coadă, care ţinea geantă neagră pe care o avea bărbatul acum două zile. Nu a fost prea aglomerat în staţie, nu au urcat nici în 14 nici în 11 şi s-au risipit prin staţia de taxi.
0

#5 Useril este offline   MHN 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 5982
  • Inregistrat: 29 noiembrie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Infrastructura & Investitii

Postat 09 mai 2012 - 10:43

Foarte bun thread-ul!
Eu incerc sa-i fotografiez pe cei din centru - zona magazinului Cala.
0

#6 Useril este offline   George1000 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 673
  • Inregistrat: 21 noiembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Braila

Postat 09 mai 2012 - 13:48

Aveti grija ca daca va surprinde ca ii fotografiati o sa va urmareasca sa va fure sau distruga telefoanele mobile ca sa isi stearga orice dovezi. ori daca din gresala il fotografiati pe seful bandei sau pe unul cu relatii la mafie poate va riscati chiar si viata.
0

#7 Useril este offline   Gygyman6 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3082
  • Inregistrat: 07 ianuarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 09 mai 2012 - 14:55

"Thaaank youuu Captain Obvious!" :up_arow: :beer2: :rad_masa:
0

#8 Useril este offline   emilut 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2310
  • Inregistrat: 05 ianuarie 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 13 mai 2012 - 07:00

Propun pt acest topic şi definirea profilului evazionistului RATT, incluzându-i aici şi pe cei care deşi posedă carduri abonament, nu le validează. Aş începe eu, prin "nominalizarea" a 99,99% din numărul elevilor din preuniversitar. Urmată de 100% din numărul tinerilor gen "jmecher". O altă categorie, ar constitui-o cucoanele gen "gospodină cârcotaşă, albă, grasă şi frumoasă", veşnic nemulţumite de serviciile regiei. BTW, la mai multe linii s-a renunţat la ultima tură, din motiv de ineficacitate şi inoportunitate rezultat din lipsa validărilor de seara târziu. Evident, călătorii mai nocturni sunt îndreptăţiţi să-şi manifeste surpriza şi dezaprobarea faţă de această măsură, fără să conştientizeze însă că practic, vina le aparţine.

Aceasta postare a fost editata de emilut: 13 mai 2012 - 07:15

-1

#9 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3882
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 13 mai 2012 - 19:16

Propun sa nu. Nu foloseste nicicui sa definim clase de oameni, ci ne intereseaza indivizii de care ne-ar fi un real folos sa ne ferim.
0

#10 Useril este offline   Goldmember 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 259
  • Inregistrat: 10 decembrie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 03 iulie 2012 - 13:20

Astazi ora 09:00,statia Grozavescu,troleibuz 03022.Trei indivizi,2 barbati si o femeie (i-am mai vazut si in tramvaiul 2 cu alte ocazii)au urcat in troleu si au buzunarit o femeie,dupa care au coborat si au urcat in troleibuzul din spate de pe linia 16 (cred ca 03002 era).Au facut o scurta razie si acolo dupa care au coborat si au urcat in autobuzul de pe linia 40.Dupa ce am plecat ,i-am spus soferului de pe linia 15 ca au fost hotii intr-o razie si mi-a spus ca va suna cand ajunge la celalat capat pe cei de la Dispeceratul Central.Daca nici asa nu face nimeni,nimic sa-i prinda,troleibuzele fiind doatate cu camere video de supraveghere,ce sa mai zic...
0

#11 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 03 iulie 2012 - 18:54

Hmmm, zici tu bine ceva. Sunt curios de aceste inregistrari. Domnu' Florin, dvs. puteti face ceva in acest sens?
0

#12 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 03 iulie 2012 - 19:07

Nu. De curand avem o politica privind confidentialitatea acestor inregistrari (a sesizat lumea ca ne permitem sa-i inregistram fara acordul lor :04:) . Ele pot fi obtinute doar de cei indreptatiti sa le ceara (politie, jandarmerie, etc)
0

#13 Useril este offline   Goldmember 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 259
  • Inregistrat: 10 decembrie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 03 iulie 2012 - 21:02

Domnule Florin,cu tot respectul,dar cred ca aici e vorba si de imaginea RATT,care tine la confidentialitatea imaginilor cu niste infractori si,cand are ocazia, nu-i da pe mana politiei.Nu cred ca nu au fost facute reclamatii/plangeri la politie sau la regie in acest sens.
0

#14 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 03 iulie 2012 - 21:17

Nu e vorba decat de faptul ca nu pot face eu publice imaginile (ar insemna sa incalc regulamentele RATT), aici pe forum, sau in alta parte (in imagine poate aparea o persoana insotita de... amant/amanta, de exemplu :04:, cineva care a chiulit de la scoala sau de la serviciu, etc). Oricum, nu am acces la acestea, doar spuneam cum e regula. Daca calatorul sesizeaza politiei, aceasta poate cere inregistrarile si desigur ca le primeste.
0

#15 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3882
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 03 iulie 2012 - 21:55

Mda, ce-i drept, legislatia in domeniu este (zic eu) confuza, si nu poate nimeni acuza RATT daca se comporta conservator. Mi s-ar fi parut interesant sa procedeze cineva cu curaj in sens invers - sa publice imagini pe care mentalul colectiv le considera "private", si apoi sa se opreasca daca un judecator decide altfel.

Pana la urma, un MTC este un loc public. Daca te afisezi cu amanta in Piata Operei esti difuzat in direct de catre camerele video ale primariei, idem daca este facuta o poza de catre un necunoscut .. pai ghinionul tau - data viitoare chemi un taxi, inchiriezi camera de hotel la marginea orasului sau pleci din oras, chestii de baza din manualul "trisatului" :04:
0

#16 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 03 iulie 2012 - 22:40

Asa cum am spus: de curand au fost luate masuri in urma plangerilor calatorilor filmati. S-au emis si regulamente privind inregistrarile video si s-au lipit si autocolante prin vehicule in care se spune ca vehiculul este supravegheat video. Pana o instanta nu stabileste ca respectivul e hot, nu poti sa-i dai imaginea pe forum spunand ca e un infractor, chiar daca imaginile sunt edificatoare in acest sens. Poate exista intotdeauna un "pixel albastru" sau cineva care sa calculeze viteza cu care s-a deplasat mana catre buzunarul calatorului, viteza prea mare ca sa nu fie un fals. :coolspeak: (Glumeam, desigur)
0

#17 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3882
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 12 septembrie 2012 - 19:23

Din păcate vechiul subiect de discuţie s-a pierdut, şi împreună cu el detaliile oferite de binevoitori. Reiau deci rugămintea:

În acest subiect aş dori să strângem detalii despre diverşii infractori/contravenienţi care circulă prin mijloacele de transport în comun - hoţii de buzunare sunt o categorie de care dorim să ne ferim cel mai mult, cred. Dacă puteţi să faceţi şi o poză persoanei care consideraţi că este hoţ, ar fi excelent.

Altfel, descrieţi persoana în cele mai mici amănunte, astfel încât s-o poată recunoaşte şi cineva care n-a mai văzut-o vreodată:

  • gen biologic
  • înălţime aproximativă
  • culoarea pielii
  • culoarea ochilor
  • forma feţei sau a altor trăsături (nas gros, gură mică, ochi oblici, gât scurt etc)
  • semne distinctive (tatuaj vizibil, cicatrici)
  • tipul corpului (îndesat, atletic, etc)
  • hainele purtate în mod repetat (culori, stare, etc)
  • - culoarea părului se poate schimba în timp, culoarea rujului la femei idem, însă nu strică nici ele
  • zona de operare, tehnica, dacă umblă în grup sau singuri..
Idealul ar fi să strângem suficiente informaţii utile cât să le putem pasa Poliţiei într-un viitor nu-foarte-îndepărtat. Mulţumiri anticipate tuturor celor care contribuie! :)



0

#18 Useril este offline   crishu 

  • Vatman
  • Grup: Conducator vehicule
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 17 septembrie 10
  • Sexul:feminin

Postat 12 septembrie 2012 - 22:11

Am vrut de multe ori sa le fac poze,dar imi este teama ca eu totusi muncesc pana in noapte tarziu si nu stiu la ce sa ma astept.Sunt doua echipe:una opereaza pe piata Traian,sunt doi tipi si o tiganca slaba,micuta,cu cicatrici pe maini si gravida.Si mai este o echipa care opereaza pe zona 700,Regele Carol.Astia sunt trei barbati si o femeie care mai acum 3-4 luni era blonda,insa acum e mai inchis parul,ceva alun,saten.Ea umbla tot timpul in training si tine bluza in permanenta pe maini,ei au borsete asa ca bisnitarii.Eu cand merg la lucru,nu prea ma urc in cabina la colegi si atunci am ocazia sa-i vad in actiune.Deranjant este ca desi sunt cunoscuti de toata lumea,nimeni nu ia atitudine.Ba chiar vin la vatman sa-i spuna ca sunt hoti in vagon.Direct imi venea sa-i dau un pumn in cap acelei persoane.Poi daca voi ca sunteti 40 acolo nu faceti nimic,ce sa fac eu?Intr-o zi am mers in TRAIAN si era un tanar de la comunitari si l-am intrebat de ce nu se face nimic impotriva acestor gunoaie.Raspunsul m-a lasat masca:"Ce sa le facem?Ii prindem,le dam amenda si iar fura."I-am raspuns ca daca stiam ca pentru furt se primeste amenda,de cand ma lasam de munca...si multe cazuri..te rog sa ma crezi ca a fost prins hotul,dus la sectie,facut raport,plangere,etc. si dupa trei zile cand s-a dus colega mea draga sa vada stadiul dosarului,i s-a spus ca e liber din cauza lipselor de dovezi desi fusese prin in fapt de catre un politist de la ea din vagon.Ce mai vrei? :msg-72:
0

#19 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 12 septembrie 2012 - 22:33

... si lor le e greu sa organizeze un flagrant. -_- Asa, daca-l prinde politistul, e doar cuvantul lui impotriva hotului, adica egal cu zero in fata instantei. Probabil le da o amenda pentru tulburarea linistii publice si... cam atat.
0

#20 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 12 septembrie 2012 - 22:36

Pe aceia 4 care defapt sunt 5 ii stiu si eu. O sa vin si cu o mica povestioara. Datorita lui dAimon si topicul, cu vreo 5-6 zile inainte sa se iontample totul citisem o descriere vaga despre ei.

Era o zi de joi cred, deoarece am avut program scurt la scoala, si am prins aglomeratia de la ora 2, statia Regele Carol. Vine 2, si impreuna cu 4 colegi ne inghesuim in tramvai. Unul dintre colegi se aseaza pe primul scaun de dupa articulatie (Hansa, parta fara usi), in fata validatorului o colega, langa ea sprijiniti de articulatie ceilalti 2. Eu stata cu fata catre colegu de pe scaun si colega de la validator. La Maria imbulimbaseala mare, si poc cand pleaca tramvaiul pe trezesc cu acesti tipi dubiosi in fata mea. 2 dintre barbati, imediat dupa usa 2 langa articulatie, tipa si tipul care actioneaza fata in fata cu colegii de la articulatie, sprijiniti la fel, si unul dintre tipi, cel mai gras, dupa colegul pe scaun undeva amestecat in multime. Astia 2 separatistii, aveau o imbracaminte de moda veche, pulover de pe vremea lui Ceasca, si geaca de piele, si celalt vesta de piele, ambii cu borseta. Tipul din mijloc pantaloni de trening, vesta de fus, si sapca, iar grasanul din spate tricou, sapca si borsetele astea care le agati in gat (cum le-o fi spunand). Tipa o imbracaminte ieftina dintr-un film din '90, cam seamana cu una dintre controloare (fostele ma rog). Sa revenim... Ma uit la ei, si imediat imi sare imaginea creata de pe forum. Ma blochez si nu misc nimic... Ochii doar la tipa si tip. Greseala nr.1, am pus instinctiv mainile la buzunar. Greseala nr.2 colegii vorbeau cu mine, insa eu ma uitam in gol... Nu am putut sa reactionez fapt care a dus la ridicarea tonului, si la atragerea atentiei. Observ ca tipa ma fileaa si ii sopteste ceva la tip. La coborarea de pe pod la Maria, tipul se face ca se impiedica si face pasul pentru a da in mine si pentru a actiona. Fac pasul in spate, tipul cade in genunchi, si acesta este momentul in care grasanul din spate se sperie scoate mana din geanta unei femei si scapa pe jos ceva ce parea a fi un suport de chei mai mult decat un portofel. Fac semn la colegul de pe scaun care in gur mare zice urmatoarele: "Doamna, aveti grija la geanta, si arata pe jos la pormoneul cazut". Tramvaiul opreste deja in statie, tipa face semn la cei 2 separatisti, care raman in tramvai, si ceilalti 3 coboara intr-o disperare. Eu blocat pe moment si periat de cei 2 ramasi, dau alarma si coboram toti 5 din tramvai. Dupa coborare tipa si grasanul faceau ceva aluzii catre noi intr-o discutie, probabil is dadusera seama de faptul ca i-am recunoscut. In cel maiscurt timp am marit pasul catre centru, la ceas ne-am despartit si fiecare pe drumul lui, eu ramanand cu colegul care statuse pe scaun.


Poate ca poveste nu este super interesanta sau ceva, insa am vrut sa scot in evidenta faptul ca degeaba am fost 5 la 5 sa zicem, ca daca saream toti 5 cu gura sau ceva paote nu mai apucau sa faca vreo manevra, insa frica a fost/este/si va fi mereu prea mare, pana nu se va ivi un grup de vreo 6-7 insi dinastia mai bine facuti si smecheri rau, sa le-o traga bine in bot...
0

Arata acest topic


  • (6 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi