STP Timișoara Forum: Reabilitarea infrastructurii publice urbane a malurilor Canalului Bega - STP Timișoara Forum

Salt la continut

  • (59 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Reabilitarea infrastructurii publice urbane a malurilor Canalului Bega (finalizat) - din fonduri UE, constructor: Tehnodomus Evaluare topic: ****- 5 Voturi

#41 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 02 noiembrie 2013 - 19:27

Poze de azi de pe malurile Canalului Bega din zona Iosefin...S-a trecut cu utilaje si pe malul sudic al canalului. Deocamdata la defrisari de buruieni si la pregatirea terenului ...

Din pacate in urma celor vazute sunt dezamagit in continuare...

Pe malul nordic se contureaza cate ceva ... ciudat. Sper ca aleea si pista nu vor merge in zig-zag respectiv in valuri...

Imagine atasata: reabilitarea malurilor 007.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 008.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 009.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 010.jpg


In dreptul pasarelei pe malul nordic vom avea o panta/rampa relativ usoare....

Imagine atasata: reabilitarea malurilor 004.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 005.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 006.jpg

Imagine atasata: reabilitarea malurilor 012.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 013.jpg


In schimb, pe malul sudic va fi mai complicat. Acolo se amenajeaza o alee pe langa apa, ceea ce-i foarte bine insa daca si pista va fi pe langa apa, urcarea catre pasarela va fi destul de dificila pe bicicleta din cauza unghiului destul de mare...

Imagine atasata: reabilitarea malurilor 001.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 002.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 003.jpg


Teava de gaz reprezinta si ea un obstacol care cred ca va fi rezolvat intr-un fel...

Imagine atasata: reabilitarea malurilor 014.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 015.jpg
3

#42 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 02 noiembrie 2013 - 20:00

Eu as fi mers pe o subtraversare a pasarelei desi ar fi mai complicat si parca nici spatiu n-ar fi suficient. Insa avand in vedere ca este vorba doar de o pasarela, fara trafic auto, o fi bine si pe deasupra...

Imagine atasata: reabilitarea malurilor 016.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 018.jpg Imagine atasata: reabilitarea malurilor 019.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 020.jpg

Imagine atasata: reabilitarea malurilor 017.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 021.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 022.jpg


Insa un alt aspect despre care am mai scris este faptul ca digurile in aceasta zona sunt in unele locuri mai inalte si cu 1 metru fata de carosabil. Evident ca nimeni nu le va cobora mai jos motivand cu eventualele inundatii insa eu nu am citit si vazut ca in ultimii 50 de ani Bega sa fi fost atat de "inalta" incat sa se reverse in aceasta zona. Avand in vedere ca in proprtie de 20-30% digurile lipsesc de pe vatra orasului, nu-mi dau seama de ce se mai mentin aceste diguri suprainaltate cand nu-si mai au rostul decat in mintea unora. Nu se justifica. In mod sigur coborarea lor pana la nivelul carosabilului n-ar afecta cu absolut nimic pericolul de inundatii.
Din cauza acestor diguri suprinaltate nu se vad intregi nici macar cladirile de pe malul opus...Cum sa mai vezi luciul apei, macar si partial, din masina ...

Am avea nevoie doar de o administratie precum am avut in urma cu peste 100 de ani, cu mult curaj si viziune si lucrurile ar fi stat si aratat altfel legat de malurile canalului...

Imagine atasata: reabilitarea malurilor 023.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 025.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 026.jpg
2

#43 Useril este offline   sorinm 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 159
  • Inregistrat: 30 aprilie 13

Postat 02 noiembrie 2013 - 20:13

Vezi postareamile, la 02 noiembrie 2013 - 18:26, a spus:

Eu cred ca te-ai referit la Podul Dacilor de la Piata Badea Cartan si nu la Decebal de la Baile Neptun.


Vezi captura cu podul Decebal. Exista o alee pentru pietoni care subtraverseaza podul.

In documentatie nu apare subtraversare la podul Dacilor. Acum am vazut ca nu am atasat captura de la acest pod.

Atasament podul_dacilor.jpg


O schimbare mare apare pe malul sudic in dreptul parcului Uzinei. Va fi amenajat un parc similar celui existent pe malul nordic.

Atasament parcul_uzinei_2.jpg


Vezi postareamile, la 02 noiembrie 2013 - 19:27, a spus:

...
Pe malul nordic se contureaza cate ceva ... ciudat. Sper ca aleea si pista nu vor merge in zig-zag respectiv in valuri...



Aceasta este zona zig-zag de care vorbesti:

Imagine atasata: pasarela_gelu.jpg

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: parcul_uzinei_2.jpg

Aceasta postare a fost editata de sorinm: 02 noiembrie 2013 - 21:02

3

#44 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 02 noiembrie 2013 - 21:14

Aleea serpuita din poza mea de mai sus este facuta la Solventu', deci in capatul din Iosefin...Poate au de gand si acolo sa faca un parc similat cu cel de la Uzina Electrica...


Dar iata ce avem sub Podul Dacilor...WC PUBLIC...Poza este facuta azi dupa ora 15...

Imagine atasata: reabilitarea malurilor 054.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 055.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 056.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 058.jpg


Se vede ca si pe partea opusa ar fi spatiu destul pentru o subtraversare pietonala. Deasemenea exista spatiu "imens" dincolo de pilonii podului unde deasemenea este "WC PUBLIC"...Acele spatii au fost inchise tocmai pentru a nu fi folosite pe post de WC, urmand a se deschide cand va fi nevoie de ele. Insa, iata ca acest lucru nu se intampla. Proiectantul acestui pod construit in '88-'89 a prevazut posibilitatea subtraversarii intr-o buna zi insa edilii orasului habar n-au de acest aspect...

Imagine atasata: reabilitarea malurilor 057.jpg

Reiau niste poze de acum vreo 3 ani, legate de acest pod...


Imagine atasata: Bulevardul Verde 074.jpgImagine atasata: Bulevardul Verde 075.jpgImagine atasata: Bulevardul Verde 076.jpgImagine atasata: Bulevardul Verde 077.jpg

Imagine atasata: Bulevardul Verde 078.jpgImagine atasata: Bulevardul Verde 079.jpgImagine atasata: Bulevardul Verde 080.jpgImagine atasata: Bulevardul Verde 081.jpg
2

#45 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 03 noiembrie 2013 - 08:20

Iata ca si in partea opusa a orasului, in zona Fabric, se misca cate ceva...Bineinteles ca si acolo unele lucrari mi se par ciudate, mai ales aleile sinusoidale...

Imagine atasata: reabilitarea malurilor 032.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 031.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 030.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 029.jpg


Iata se configureaza si prima statie de vaporas...Mi se pare cam micuta, respectiv putea fi mai lunguta, cu acces si catre/dinspre pod, cu subtraversare. Si acest pod construit prin '88-'89 a fost prevazut de proiectant cu subtraversari. Nu-mi pot da seama de ce se ignora total acest aspect cu aceasta ocazie... Se pare ca s-a ales solutia de acces catre statie pe trepte...



Imagine atasata: reabilitarea malurilor 037.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 038.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 041.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 043.jpg


Iata cum va arata zona conform proiectului (tampit!) si cum ar trebui sa arate conform celei mai elementare logici, mai ales ca exista aceasta posibilitate tehnica legata de pod...Captura ii apartine lui sorinm...Se poate observa cat de mult se scurteaza traseul si se elimina asteptatul la semafor atat pentru pietoni cat si pentru biciclisti...Practic, cele doua variante nici nu se pot compara...Nici nu-mi inchipuiam ca nu va fi aleasa varianta de trecere pe sub pod...Este ceva incredibil!

Imagine atasata: 12.podul_mihai_viteazul.jpgImagine atasata: podul_mihai_viteazul_propunere 01.JPG

Si similar ar trebui facut si pe malul sudic...

Imagine atasata: podul_mihai_viteazul_propunere 02.JPG
2

#46 Useril este offline   Chagall 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10283
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:nespecificat

Postat 03 noiembrie 2013 - 09:08

:Facepalm_emote_gif: Eu n-am mai vazut niciunde pana acum piste de biciclete serpuite in halul asta.
0

#47 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 03 noiembrie 2013 - 09:22

Vezi postareasorinm, la 29 octombrie 2013 - 14:55, a spus:


Capturi cu propunerile pentru zonele adiacente podurilor si pasarelelor.


Lipseste captura cu Podul Dacilor (piata Badea Cartan) si pasarela de la Uzina Electrica daca este prevazuta si ea in proiect.
Deasemenea, nu-mi dau seama de ce capatul de linie pentru vaporase n-ar fi aici, la Uzina Electrica, mai ales ca este loc de intoarcere si pentru faptul ca avem o pasarela si astfel pot urca/cobora calatori de pe ambele maluri....Iarasi avem de-a face cu o lipsa de logica elementara...
0

#48 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 03 noiembrie 2013 - 09:32

Vezi postareaChagall, la 03 noiembrie 2013 - 09:08, a spus:

:Facepalm_emote_gif: Eu n-am mai vazut niciunde pana acum piste de biciclete serpuite in halul asta.



M-am tot uitat pe capturile realizate de sorinm si se pare ca doar aleile pentru pietoni vor fi serpuite ier pistele vor fi drepte. Probabil ca sa nu circule biciclistii pe alei :D , fiind incomodati tocmai de serpuirea lor...

Dar vor exista si pietoni care nu vor merge doar intr-o plimbare ci vor merge catre o directie in pas mai grabit si atunci acestia vor mai merge serpuit...sau vor alege sa mearga tocmai pe pistele pentru biciclisti, in linie dreapta???

Iar daca se vor stradui totusi sa mearga in linie dreapta pe alei serpuite, taind curbele, vor ameti... :lol: de atatea "valuri"...Ne complicam ca prostii, vrem sa inventam roata sau sa descoperim focul...

Iar faptul ca digurile in multe locuri sunt prea inalte si nu poti vedea apa de pe sosea sau nu poti vedea cladirile de pe apa, aspectele astea nu le sesizeaza nimeni, nici macar primarul, care in multe alte situatii observa si "amanuntele"...
3

#49 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29680
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 03 noiembrie 2013 - 09:52

Ideea e sa iei o vodca la bord si atunci mersul pe aleile respective, devine ceva natural. :baby:
3

#50 Useril este offline   sorinm 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 159
  • Inregistrat: 30 aprilie 13

Postat 03 noiembrie 2013 - 09:56

Vezi postareamile, la 03 noiembrie 2013 - 09:22, a spus:

Lipseste captura cu Podul Dacilor (piata Badea Cartan) si pasarela de la Uzina Electrica daca este prevazuta si ea in proiect.
Deasemenea, nu-mi dau seama de ce capatul de linie pentru vaporase n-ar fi aici, la Uzina Electrica, mai ales ca este loc de intoarcere si pentru faptul ca avem o pasarela si astfel pot urca/cobora calatori de pe ambele maluri....Iarasi avem de-a face cu o lipsa de logica elementara...


Nu am putut atasa capturile cu toate podurile intr-un singur post


Podul Dacilor
malul sudic ramane neschimbat
Imagine atasata: podul_dacilor.jpg

Pasarela Uzina de apa
Aici malul nordic (parcul Uzinei) ramane neschimbat
Imagine atasata: 14.pasarela_uzina.jpg

Aceasta postare a fost editata de sorinm: 03 noiembrie 2013 - 10:26

1

#51 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 03 noiembrie 2013 - 12:17

:up_arow: Multumesc!

Am fost adineaori la Podul Traian unde constructorul are o "baza" si unde a inceput amenajarea unei statii pentru vaporase...


Imagine atasata: reabilitarea malurilor 061.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 062.jpg

Imagine atasata: reabilitarea malurilor 067.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 079.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 080.jpg


Treptele de coborare catre statie exista deja, doar trebuie maturate scarile si igienizata zona. In prima poza din acest calup se poate observa cum WC-ul public de sub pod a fost zidit. Poate ca ar trebui reabilitat si redeschis. WC-urile clasice mi se par mult mai civilizate decat cabinele "ecologice" de astazi, cu conditia sa fie intretinute si in stare foarte buna de functionare...


Imagine atasata: reabilitarea malurilor 081.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 076.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 077.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 078.jpg
1

#52 Useril este offline   Chagall 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10283
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:nespecificat

Postat 03 noiembrie 2013 - 13:12

Cateva poze realizate de mine azi dimineata.

Imagine atasata: 2013-11-03 10.41.29.jpg Imagine atasata: 2013-11-03 10.41.36.jpg
Imagine atasata: 2013-11-03 10.41.48.jpg Imagine atasata: 2013-11-03 10.41.57.jpg
Imagine atasata: 2013-11-03 10.42.17.jpg Imagine atasata: 2013-11-03 10.42.26.jpg
0

#53 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 03 noiembrie 2013 - 13:25

Conform proiectului, la Podul Traian pe malul nordic doar pista trece pe sub pod.

Iata schita din proiect...Imagine atasata: 7.podul_traian.jpg


Asta inseamna ca masutele de la marginea apei de la Vaporu' vor disparea.

Imagine atasata: reabilitarea malurilor 074.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 063.jpg


Asta inseamna ca si zidirea de sub pod trebuie sa dispara. Acel zid este facut cu mult timp inainte de 1989, unde s-a obtinut un spatiu racoros in care se tineau printre altele butoaiele cu bere de la Vaporu"...Sper ca in sfarsit a venit vremea ca acele zidiri de sub pod sa dispara definitiv...

Imagine atasata: reabilitarea malurilor 073.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 064.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 065.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 066.jpg


Pe malul sudic in urma cu multi ani a functionat un club de jazz. In urma abandonarii localului si a locului, au ramas doar urme de termopane si alte mizerii acumulate in timp precum si caretul care se vede intr-o imagine postata mai sus. Iata ca nu de mult timp cineva a zidit si aceasta subtraversare pentru a nu se transforma si acest loc in "wc public". Probabil ca si aici se vor desfiinta aceste ziduri "provizorii' pentru a crea treceri...

Poza din aprilie 2010 Imagine atasata: Bulevardul Verde 029.jpg

Imagine atasata: reabilitarea malurilor 072.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 071.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 075.jpg
3

#54 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 03 noiembrie 2013 - 18:44

Sper ca odata cu aceasta lucrare sa dispara si cosmelia in care se afla candva un trafo si care de 10 ani aprox a fost mutat in noua "cosmelie", mai frumoasa si mai mare iar cea veche ramanad in picioare ca "toaleta publica"...


Imagine atasata: reabilitarea malurilor 084.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 060.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 082.jpg
0

#55 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 06 noiembrie 2013 - 10:42

Vezi postareaChagall, la 03 noiembrie 2013 - 13:12, a spus:




Pentru ca acest mal sa devina "atractiv", ai aibe un aspect urban, sa fie placut ochiului, ar fi nevoie de inlaturarea acestui dig care este total inutil...
Si iata din ce motiv spun ca este inutil.
Stavilarul de la Sanmihaiu Roman aflat la 7 Km de podul Modos se afla la o cota mult, mult mai inferioara decat nivelul digurilor din oras iar in aceste conditii niciodata nu va creste nivelul apei in oras pana la nivelul digurilor pentru ca apa va trece peste stavilar. Iar in zona centrala (pe la Flora) si in zona Autogarii nici nu mai exista diguri si atunci de ce mai sunt mentinute in zona IMAIA catre Podul Modos???... Din inertie si nepasare!...

Se poate observa ca in aceasta zona partea de dig ce trece de nivelul bordurii carosabilului este de peste 1 metru in loc sa fie la acelasi nivel pentru a putea admira atat canalul cat si malul opus in conditii de vizibilitate optima. Cum stau lucrurile acum, digul se prezinta ca un paravan, obturand vederea...

Unde sunt faimosii peisagisti ai orasului ca sa ia atitudine si sa explice celor neavizati cam cum ar trebui sa arate locul?...

Iata perspectiva de pe Strada Capitan Damsescu...

Imagine atasata: reabilitarea malurilor 085.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 087.jpg


...si de pe Splaiul Sofocle...

Imagine atasata: reabilitarea malurilor 091.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 093.jpg
1

#56 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29680
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 06 noiembrie 2013 - 12:02

Putin off topic... apropo de ultima poza: nu stiu daca e in regula ca firma aceea de materiale de constructii sa isi desfasoare activitatea pe domeniul public. Practic depozitul lor de materiale e pe ... trotuar si rampa de incarcare/descarcare a camioanelor pe partea carosabila, incurcand de cele mai multe ori, traficul din zona. Bine ca politia locala are treaba cu soferii care au avut "nesimtirea" sa urce cu rotile pe bordura. -_-
1

#57 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 06 noiembrie 2013 - 12:37

Pai nu-i in regula de loc. Eu am primit (si platit) amenda pentru ca am avut balastru descarcat la strada si pe care il consumam in doua trei sapatamani iar acel depozit activeaza de niste ani de zile, vin masini la incarcat descarcat, umbla stivuitorul pe carosabil dute-vino, sunt depozitate stive de caramizi pe domeniul public intre trotuar si carosabil si nici un inspector al primariei nu vede aceasta situatie...

Pe mine m-a amendat inspectorul Pentek acum cativa ani...
0

#58 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29680
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 06 noiembrie 2013 - 21:55

O mica sesizare pe pagina primariei... Percuteaza rapid cei de acolo. ;)
0

#59 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 08 noiembrie 2013 - 12:48

Iata ca avem "sapata" inca o statie pentru vaporase. Este vorba de statia 7 sud care se afla in imediata vecinatate a Podului Stefan cel Mare de pe Dragalina...

Imagine atasata: reabilitarea malurilor 094.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 096.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 097.jpg

Imagine atasata: reabilitarea malurilor 098.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 099.jpgImagine atasata: reabilitarea malurilor 100.jpg


Iata si alte poze de azi din zona pasarelei Gelu...Lucrarile au avansat apreciabil pentru ritmul nostru de lucru in general...

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: reabilitarea malurilor 141.jpg
  • Imagine atasata: reabilitarea malurilor 113.jpg
  • Imagine atasata: reabilitarea malurilor 124.jpg
  • Imagine atasata: reabilitarea malurilor 129.jpg
  • Imagine atasata: reabilitarea malurilor 130.jpg
  • Imagine atasata: reabilitarea malurilor 136.jpg
  • Imagine atasata: reabilitarea malurilor 137.jpg
  • Imagine atasata: reabilitarea malurilor 138.jpg

4

#60 Useril este offline   Chagall 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10283
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:nespecificat

Postat 08 noiembrie 2013 - 18:50

Azi (08.11.2013) se lucra la statia vaporeto de la Podul Neptun.

Imagine atasata: 2013-11-08 16.26.57.jpg Imagine atasata: 2013-11-08 16.27.14.jpg

La fel si la trotuarele pe partea dinspre Politie.

Imagine atasata: 2013-11-08 16.36.53.jpg
3

Arata acest topic


  • (59 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi