STP Timișoara Forum: ŞTIRI - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (36 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

ŞTIRI

#61 Useril este offline   Gygyman6 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3086
  • Inregistrat: 07 ianuarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 18 mai 2012 - 18:38

Vezi postareaemilut, la 17 mai 2012 - 17:21, a spus:

Aplaud iniţiativa lui Patriciu, chiar dacă dezaprob modul în care doreşte să o realizeze. Adică, în detrimentul statului şi poporului român. A se vedea constituţia.


Oamenii de afaceri nu au patrie. Daca ne uitam pe glob granitele se deschid afaceristilor si a marfurilor pe care ei le manipuleaza nicidecum in favoarea individului de rand. Intrarea Romaniei in UE a avut ca scop usurarea tranzitului pentru afaceristi, ce a urmat dupa (mai multa mobilitate si pentru noi) a fost doar o consecinta a acestui fapt.
Iar pentru mine Patriciu e cam dubios ca sa il pot considera un adevarat "afacerist", o fi el om de afaceri dar in "cartea mea" nu e.

Aceasta postare a fost editata de Gygyman6: 18 mai 2012 - 18:40

0

#62 Useril este offline   Relatii Publice RATT 

  • Relatii Publice
  • PipPipPip
  • Grup: RATT Staff
  • Postari: 119
  • Inregistrat: 02 iunie 10
  • Sexul:nespecificat

Postat 29 mai 2012 - 14:32

COMUNICAT DE PRESĂ

TRAMVAIUL COPIILOR


Vineri 1 iunie, copii sunt invitaţi la plimbare cu Tramvaiul Copiilor. Este vorba despre vagonul restaurant Timiş care îi va aştepta pe micuţi în Piaţa Libertăţi vineri dimineaţă, puţin înainte de ora 10.00. Acesta va pleca la ora 10.00 din Piaţa Libertăţii înspre Piaţa 700 – Catedrală – Piaţa Maria – Piaţa Bălcescu – Piaţa Crucii – Banatul – Piaţa Traian – Prefectură şi înapoi în Piaţa Libertăţii. Tramvaiul va opri în toate staţiile de pe traseu şi va ajunge în dreptul Parcului Copiilor la timp pentru deschiderea de la ora 11.00.
Tramvaiul copiiilor va circula din oră în oră pe acest traseu toată ziua de vineri, ultima plecare din Piaţa Libertăţii fiind la ora 20.00. La această ultimă tură vagonul va circula până în Piaţa Traian de unde se va retrage fără pasageri în depoul din Badea Cârţan.
Călătoria cu Tramvaiul Copiiilor este gratuită pe tot parcursul zilei de vineri 1 iunie atât pentru copiii, cât şi pentru însoţitori.

Vă aşteptăm cu drag!

0

#63 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29699
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 06 iunie 2012 - 14:55

Citeaza

În urma solicitărilor venite de la cetăţeni, conducerea Primăriei Timişoara împreună cu conducerea RATT au dispus ca începând de joi, 7 iunie autobuzul 33 să nu mai circule până la Real/Praktiker şi să aibă capătul de linie la Pod Calea Şagului. Autobuzul 33 va opri în toate staţiile de la Catedrală până la Pod Calea Şagului.
Pentru asigurarea transportului în zona comercial-industrială a municipiului este înfiinţată linia autobuzului 33 barat. Acesta va circula de la Piaţa Veteranilor până la Metro. Staţiile liniei 33 barat sunt: Piaţa Veteranilor – Dermatina – B.A.T.M. – Casa Auto – Real/Praktiker – Metro – CEFIN (capăt de linie) – Metro – Real/Praktiker – Staţia Peco – B.A.T.M. – Dermatina – Piaţa Veteranilor. Programul de circulaţie va fi adaptat după programul unităţilor comerciale.
În aceste condiţii traseul liniei Expres 5 este desfiinţat începând de joi, 7 iunie. Cei care au deja abonamente pe această linie le vor putea folosi pe linia autobuzului 33 din Piaţa Mocioni şi pe linia 33 barat până la expirarea abonamentului de pe această lună
Autobuzele 33 vor circula ca şi până acum la intervale de 6-10 minute, iar orarul autobuzului 33 barat este disponibil pe www.ratt.ro secţiunea Informaţii trasee/Grafice circulaţie.

0

#64 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29699
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 06 iunie 2012 - 21:10

Vezi postareaRelatii Publice RATT, la 29 mai 2012 - 14:32, a spus:

TRAMVAIUL COPIILOR

Poze realizate in Tramvaiul Copiilor pot fi vazute intr-un slide pe pagina web a RATT
0

#65 Useril este offline   Relatii Publice RATT 

  • Relatii Publice
  • PipPipPip
  • Grup: RATT Staff
  • Postari: 119
  • Inregistrat: 02 iunie 10
  • Sexul:nespecificat

Postat 07 iunie 2012 - 09:24

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 06 iunie 2012 - 21:10, a spus:

Poze realizate in Tramvaiul Copiilor pot fi vazute intr-un slide pe pagina web a RATT



Foarte faină treabă Florin. Mulţumim :oops:
0

#66 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29699
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 07 iunie 2012 - 13:18

Nu aveti de ce. :oops:
0

#67 Useril este offline   rodicamaria 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 8
  • Inregistrat: 17 ianuarie 10

Postat 10 iunie 2012 - 13:04

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 06 iunie 2012 - 21:10, a spus:

Poze realizate in Tramvaiul Copiilor pot fi vazute intr-un slide pe pagina web a RATT


Nu reusesc sa vad pozele din Tramvaiul Copiilor(am fost si eu cu nepotica).De asemenea nici desenele nu se vad(am inteles ca vor fi postate pe site).Multumesc.
0

#68 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 10 iunie 2012 - 13:13

In aceasta pagina :rad_masa: - dati click pe "Fotografii 1 iunie. Tramvaiul Copiilor" si se va deschide un slide cu poze.

http://www.ratt.ro/fr1.htm
0

#69 Useril este offline   rodicamaria 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 8
  • Inregistrat: 17 ianuarie 10

Postat 10 iunie 2012 - 13:45

Vezi postareaVisor, la 10 iunie 2012 - 13:13, a spus:

In aceasta pagina :down: - dati click pe "Fotografii 1 iunie. Tramvaiul Copiilor" si se va deschide un slide cu poze.

http://www.ratt.ro/fr1.htm


Da,am vazut acum.Multumesc !
0

#70 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29699
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 10 iunie 2012 - 16:40

Pozele pot fi solicitate Silviei prin email. Despre desene nu stiu nimic. :down:
0

#71 Useril este offline   Relatii Publice RATT 

  • Relatii Publice
  • PipPipPip
  • Grup: RATT Staff
  • Postari: 119
  • Inregistrat: 02 iunie 10
  • Sexul:nespecificat

Postat 11 iunie 2012 - 07:23

Vezi postarearodicamaria, la 10 iunie 2012 - 13:04, a spus:

Nu reusesc sa vad pozele din Tramvaiul Copiilor(am fost si eu cu nepotica).De asemenea nici desenele nu se vad(am inteles ca vor fi postate pe site).Multumesc.



Bună dimineaţa,

Dacă doriţi poze trimiteţi-mi vă rog pe mail la relatii.publice@ratt.ro numărul fotografiei (cel galben) şi eu vă trimit pozele în format mare tot pe mail.

Dsenele urmează să le postăm tot pe site.
0

#72 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29699
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 11 iunie 2012 - 20:20

Vezi postareaRelatii Publice RATT, la 11 iunie 2012 - 07:23, a spus:

Desenele urmează să le postăm tot pe site.

Am postat pe site si desenele, imediat sub pozele facute in 1 iunie.

Discutiile cu tenta politica s-au mutat la "Flame"
0

#73 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29699
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 16 iunie 2012 - 11:53

Citeaza

În urma sesizărilor călătorilor cu privire la prezenţa persoanelor străzii în mijloacele de transport în comun, vandalizarea pereţilor interiori ai tramvaielor şi a scaunelor, nepăstrarea curăţeniei şi chiar agresarea unor călători în mijloacele de transport în comun, vom organiza împreună cu Poliţia Locală Timişoara mai multe acţiuni de depistare şi reţinere a celor ce se dedau la acte de vandalism.
Echipele mixte formate din poliţişti locali şi controlori R.A.T.T. vor avea un program special începând de vineri, 15 iunie. Aceştia vor efectua atât controale pentru verificarea valabilităţii abonamentelor şi biletelor călătorilor cât şi pentru identificarea acelor călători care se află în stare de ebrietate sau nu respectă regulile transportului în comun prevăzute în articolul 32 din Hotărârea Consiliului Local nr. 371 din 30.10.2007*. Procesele verbale de contravenţie se vor întocmi pe loc şi pasagerii care nu se află în legalitate vor fi coborâţi din vehicole.

* Extras din HCL 371/2007 privind comportamentul în mijloacele de transport în comun din Timişoara
Art. 32
(1) Constituie contravenţii şi se sancţionează contravenţional:
a) călătoria fără bilet, abonament sau legitimaţie de călătorie adecvate mijlocului de transport in comun folosit sau refuzul prezentării organelor de control, la cererea acestora, a actelor de identitate. Excepţie fac copiii preşcolari.
− coborârea, urcarea, blocarea sau forţarea uşilor mijlocului de transport pe timpul mersului
− transportul de animale vii şi păsări
− transportul unor bagaje voluminoase care stânjenesc călătorii
− călătoria pe mijloacele de transport pe liniile de refugii sau în buclele de întoarcere
B) antrenarea de discuţii cu conducătorul mijlocului de transport în comun şi intrarea persoanelor străine în cabina acestuia pe timpul transportului
c) difuzarea de muzică obscenă în mijlocul de transport în comun
d) fumatul, scuipatul, consumul de seminţe şi băuturi alcoolice, precum şi a altor alimente care conduc la disconfortul celorlalţi călători şi aruncarea de hârtii, ambalaje sau resturi de orice fel în mijloacele de transport în comun
e) cântatul, cerşitul, provocarea de scandal ori adresarea de cuvinte injurioase la adresa călătorilor şi a personalului de deservire a transportului în comun.

0

#74 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3882
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 16 iunie 2012 - 19:07

Extrasul din HCL 2007 nu mentioneaza nimic despre validarea obligatorie a cardului, acestea neexistand pe acea vreme. Ar fi ceva mai util sa citam legea corecta, daca tot ne obosim s-o facem :lol:
0

#75 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29699
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 16 iunie 2012 - 20:25

Bun, campania aceasta se refera la alte aspecte ale calatoriei cu MTC-urile, nu la bilete sau abonamente.
0

#76 Useril este offline   weg_mann4ratt 

  • Membru senior
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 850
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 17 iunie 2012 - 00:12

Program special... adica?
0

#77 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29699
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 17 iunie 2012 - 10:24

Adica sunt vizati in special cersetorii, hotii, vandalii, etc.
0

#78 Useril este offline   weg_mann4ratt 

  • Membru senior
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 850
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 17 iunie 2012 - 10:52

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 17 iunie 2012 - 10:24, a spus:

Adica sunt vizati in special cersetorii, hotii, vandalii, etc.

Aaaa, credeam ca e vorba de program in sens de orar si interval de timp.
0

#79 Useril este offline   emilut 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2310
  • Inregistrat: 05 ianuarie 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 17 iunie 2012 - 11:16

Am primit şi eu un mesaj pe OBC, ieri, cum că, să anunţ dispeceratul central dacă constat prezenţa în autobuz a cerşetorilor sau a aurolacilor.
Problema ar fi următoarea: - până anunţ eu, până dispecerul ia legătura cu echipa de intervenţie care în acel moment se poate afla în celălalt capăt al oraşului, până aceasta se deplasează acolo unde le solicit eu prezenţa, aurolacii vor fi coborât de mult.
Părerea mea: Este o măsură de natură imagistică.
0

#80 Useril este offline   playboy 

  • Membru senior
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 705
  • Inregistrat: 02 iunie 12
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:transportul public din timisoara

Postat 17 iunie 2012 - 13:49

http://www.tion.ro/r...e-grave/1125874
baietii ne a pus robu gand rau
0

Arata acest topic


  • (36 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi