STP Timișoara Forum: Linia Expres 7 - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (73 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Linia Expres 7 Evaluare topic: -----

#1341 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 04 decembrie 2017 - 13:49

Mie imi pare ca discutia e despre faptul ca ce s-a intamplat e ceva minor si ca masurile luate (anuntarea politiei, retragerea vehiculelor) au fost exagerate, evenimentul trebuind lasat sa treaca neobservat. Daca am inteles eu gresit, imi cer scuze.
0

#1342 Useril este offline   BogdanP 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 18
  • Inregistrat: 29 septembrie 17

Postat 04 decembrie 2017 - 15:07

Desi poate e off topic, discutia ar fi bine sa fie despre cine e responsabil (a nu se interpreta 'vinovat') si ce masuri va lua ca data viitoare calatorii care asteapta un mijloc de transport in comun sa nu stea degeaba in statie, daca situatia se repeta.
Se poate plati un microbuz si un sofer de garda care sa suplineasca orice linie cand apare o situatie ce impiedica deplasarea unui mijloc de transport?
Se pot anunta cumva calatorii din statii ca s-a anulat cursa?

Nu este minor ceea ce s-a intamplat si Politia ar trebui sa isi faca treaba ca sa plateasca cine e vinovat, inclusiv daune morale fata de calatorii murdariti daca se poate.. dar nici cei responsabili din RATT nu trebuie sa considere un lucru minor faptul ca in cateva statii calatorii au asteptat zeci de minute dupa un autobuz care se stia ca nu va veni.

Comunicatul de pe site este un inceput, dar trebuie gasite metode mai eficiente. Daca nu pentru timisoreni, macar pentru turistii care vor veni inainte si in 2021. Nu toti vor fi cazati in centru. Si se vor scrie multe pagini pe internet despre experienta culturala si turistica din Timisoara.
0

#1343 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 04 decembrie 2017 - 18:45

Din pacate nu cred sa fie disponibili soferi pentru rezerve, asa cum aveam pe vremuri. Nu am verificat, dar la cate mesaje se scriu pe panouri, aproape sigur ca au trimis ceva cei din dispecerat.
0

#1344 Useril este offline   Doppler 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10516
  • Inregistrat: 14 februarie 11
  • Sexul:masculin

Postat 04 decembrie 2017 - 19:30

Pe scurt daca in weekend un autobuz devine indisponibil din motive tehnice sau de curatenie dureaza cel putin 2 ore pina o sa fie inlocuit cu altul. Daca asta este standardul intern de asteptare, bine ca Ratt nu asigura si serviciul de ambulante sau pompieri.
2

#1345 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 04 decembrie 2017 - 19:46

Citeaza

atât un autobuz de pe linia Expres 7, cât și călătorii care urcau au fost loviți cu ouă de către un grup de persoane neidentificat în prezent. Incidentul s-a repetat și cu al doilea autobuz care a plecat de la Fabrica de Zahăr, iar la ora 19:15 a fost lovit și șoferul de pe linia Expres 3.


Hmm... Pai era vorba practic de 3 autobuze, dar unul e de pe linia 3, asa ca il scoatem din calcule. Deci e vorba de ambele autobuze ce deserveau linia E7 (asa e planificarea sambata)
Personalul de pe ambulante sau pompierii sunt mult mai bine "motivati" si probabil de aceea nu pleaca in strainatate sau la alte firme.
1

#1346 Useril este offline   FxTm 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 60
  • Inregistrat: 08 martie 17
  • Sexul:masculin

Postat 10 decembrie 2017 - 23:54

Azi intre (aprox)18:30 si 19:40 prin statia Iuliu Maniu nu a trecut nici un autobuz spre Abator ... afara -1 grad . Umilinta are episodul 64313468135481578452 . Chiar nu se putea muta un 33 pe linia E7 cand exista cate un eveniment ce face ca un auto sa lipseasca peste o ora? Ce deranj era pe 33? Nu mai vine la 5 minute , vine la 10 , extraordinar. Au trecut la 33 aproape goale cat am stat ora aia ....
Deja tot mai des lipsesc autobuzele pe E7 , iar motivele sunt din ce in ce mai stupide .
0

#1347 Useril este offline   MariusNichi 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 73
  • Inregistrat: 03 octombrie 13
  • Sexul:masculin

Postat 11 decembrie 2017 - 19:20

Cine s-o gandit ca ar fi o idee buna sa bage un C la cursa de 7:10 (ora de plecare de la Banatul, care este si cea mai aglomerata a diminetii) ori e total paralel cu ce se intampla, ori il doare fix in Imagine postata de ce se intampla.
Din pacate nu e prima oara, vinerea trecuta repetandu-se evenimentul cu cursa de 14:06 (plecare de la Posta Mare, din nou o cursa foarte aglomerata)Imagine postata.
Nu m-as mira daca intr-o zi as vedea minibuz la cursele mentionate mai susImagine postata
0

#1348 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 11 decembrie 2017 - 19:29

GOA a fost tren 1 in schimbul 1, singurul C planificat pe E7. Posibil sa fi tinut locul unui articulat retinut pentru schimbarea numerelor sau trimis la ITP.
Azi am vazut si un microbuz la ITP.
0

#1349 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 03 februarie 2018 - 10:55

Grafice de vacanta pentru E7 pe site.
0

#1350 Useril este offline   uNNNk 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 30
  • Inregistrat: 23 noiembrie 16

Postat 25 mai 2018 - 22:38

Pe timpul lucrarilor E7 nu mai are statie la Michelangelo pe sensul Posta Mare-> Dambovita? Sau mi-am luat o teapa "d'aia mare" si ultimul autobuz nu a mai facut tura de la 23:00 ? Am stat de la 22:50 in statia de la Michelangelo dupa ce m-am uitat special pe grafice.
0

#1351 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 25 mai 2018 - 22:50

Se spune ca lucrarile vor afecta traseul autobuzului "la sfarsit de saptamana", dar nu cred ca asta are vreo legatura cu ce sesizezi tu...
0

#1352 Useril este offline   uNNNk 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 30
  • Inregistrat: 23 noiembrie 16

Postat 26 mai 2018 - 16:08

Am trecut azi pe langa spitalul de copii si l-am vazut ca acum pleaca de acolo.
Inseamna ca ieri mi-am luat teapa si ultimul autobuz de la 23:08 nu a mai facut tura... . Macar am reusit sa prind linia 2 din centru.
1

#1353 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3882
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 19 iulie 2018 - 20:47

Sunt pe site orarele de vacanta? Mi s-a transmis cum ca ar fi ramas cele vechi, in timp ce fizic s-au schimbat tabelele din statii cu cele corecte...
0

#1354 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 19 iulie 2018 - 22:12

Se fac schimbari in randul personalului si probabil de asta nimeni nu m-a anuntat ca au grafice noi din data de 13 si pana azi. Acum le caut si le voi pune pe server.
1

#1355 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3882
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 20 iulie 2018 - 09:43

Multumesc :)
0

#1356 Useril este offline   FxTm 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 60
  • Inregistrat: 08 martie 17
  • Sexul:masculin

Postat 22 iulie 2018 - 10:41

TM15GUW sauna, sauna - dar vezi ce aerisire smechera are? De "tatuaje" nici nu mai zic :rad_masa:

Imagine postata

Aceasta postare a fost editata de FxTm: 22 iulie 2018 - 10:42

2

#1357 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 19 august 2018 - 20:06

Am facut acum seara o "tura" pana-n oras ...
Vreau sa semnalez doua probleme...

La plecare de-acasa m-am uitat in aplicatie (Transport public Timisoara pe android) si n-am vazut nici un autobuz pe traseu..M-am gandit ca ori sunt la capete, ori nu sunt pe traseu, ori aplicatia nu le vede...

Dupa cateva minute observ ca pleaca autobuzul de la Traian Grozavescu iar cel de la Abator nu si nu ...In sfarsit dupa minute bune apare si cel de la Abator ca a plecat de la capat...Ele s-au incrucisat tocmai in Freidorf intre statiile Pacii si Simionescu, deci clar ca unul avea avans mare sau celalalt avea intarziere mare...De cele mai multe ori cand am fost in asemenea situatii, autobuzele plecau simultan de la capete (ma refer in zile nelucratoare cand sunt doua pe traseu)...
Cel care avea intarziere dpmv a sosit in statia Pacii (spre centru) la ora 19+-1 min ...Sunt curios cum au stat lucrurile in realitate...


La intoarcere cu TM 15 GOK ultimul validator cand functiona cand se dezactiva si asta datorita stalpului pe care era prins, partea inferioara a stalpului iesea din punctul de fixare de pe scaun...I-am spus soferului insa acesta mi-a dat senzatia ca-mi bat gura degeaba...ca problema ar fi cunoscuta deja si de altii din garaj...


Despre nevalidari nu mai vreau sa vorbesc (prea mult) pentru ca la putini calatori au fost si putine persoane care n-au validat, ceva de genul fifty-fifty...fata de acum trei saptamani cand autobuzul era mai aglomerat iar validarea vs nevalidare a fost in proportie de 30 - 70 %...
3

#1358 Useril este offline   Paul85 

  • Membru Senior***
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 708
  • Inregistrat: 23 februarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 21 august 2018 - 12:04

Am verificat graficele lui E7 pentru zile nelucratoare pe site, si chiar atunci este un decalaj intre cele 2 plecari. Adica, cel care pleaca de la Grozavescu are plecarea la 18:40 spre Abator, si ajunge la str. Pacii la 18:59, iar cel care pleaca de la Abator are plecarea la 18:51 si ajunge la str. Pacii exact la ora 19:00. Deci, daca am inteles bine ca cele 2 autobuze s-au intalnit undeva intre Pacii si Simionescu pe la ora 19, inseamna ca ele chiar circulau la grafic. De ce acel decalaj, nu stiu. Posibil sa aiba ceva pauza de masa pe la ora aceea. Urmatoarea "pereche" de plecari vad ca e sincronizata (19:20 la Grozavescu si 19:21 la Abator).
1

#1359 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 21 august 2018 - 16:18

Da, acel decalaj este datorita pauzei de masa.
2

#1360 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 21 august 2018 - 16:42

Imagine postataImagine postata Da, exact asa s-a intamplat!....


Ma gandeam ca au mers decalat datorita neatentiei sau a indisciplinei soferilor. Ma bucur sa aflu ca totul a fost conform graficului si nu a nepasarii...

Pe de alta parte am totus ceva probleme cu aplicatia Transport public Timisoara...

Pe sensul Grozavescu - Abator imi sunt afisate dupa statia Simionescu de doua ori statia Liceul Auto si de doua ori statia Podgoriei si atat...
Pe sensul invers capatul este statia Comtim, statia FZB, Polona, Rascoala din 1907, C I Nottara, Podgoriei, Liceul Auto, etc.,...

Apoi uneori imi apar autobuzele iar alteori nu chiar daca sunt in mers pe traseu...de parca acel "cursor" care coboara si le bifeaza trece prea repede si nu le simte...
1

Arata acest topic


  • (73 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi