STP Timișoara Forum: Linia 10 - STP Timișoara Forum

Salt la continut

  • (5 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Linia 10

#41 Useril este offline   alecs 

  • Membru Onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 3145
  • Inregistrat: 20 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:timisoara
  • Interese:http://soferderomania.promotor.ro/carmen_m click plz

Postat 31 ianuarie 2009 - 21:03

da eu stiam ca are salvate un anumit numar de linii,cu traseu,sau ?
0

#42 Useril este offline   Wegmann 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2280
  • Inregistrat: 09 decembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Erlangen/Nürnberg

Postat 31 ianuarie 2009 - 23:05

Vezi postareacaius, la 29 Jan 2009, 20:41, a spus:

Deci, asta inseamna iarasi, schimbarea hartilor, a panourilor din statii plus ca (virgula) calatorilor o sa le trebuiasca ceva timp pana o sa se obisnuiasca cu noua linie 10. :up: Totusi, e o idee buna...


Se vor obisnui. Cand eram prichindel, cinciul (Ronat Express) era un tramvai "istoric" cu statie terminus in Libertatii. Singurul tramvai din oras unde puteai urca/cobora din mers. :rad_masa: By the way, ce model era? "Gemene" nu au circulat pe acolo, insa nici departe nu era de ele...

Aceasta postare a fost editata de Wegmann: 31 ianuarie 2009 - 23:10

0

#43 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 01 februarie 2009 - 00:05

Vezi postareaalecs, la 31 Jan 2009, 21:03, a spus:

da eu stiam ca are salvate un anumit numar de linii,cu traseu,sau ?


Da, dar poti sa si scrii scri la vrajeala, chiar si cu traseul afisat. (vezi faza cu linia 69)

Aceasta postare a fost editata de Visor: 01 februarie 2009 - 00:06

0

#44 Useril este offline   cocaina 

  • Vatman
  • Grup: Conducator vehicule
  • Postari: 54
  • Inregistrat: 12 aprilie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:timisoara

  Postat 01 februarie 2009 - 01:57

Vezi postareatm, la 3 Apr 2008, 22:55, a spus:

Nu inteleg de ce s-a infiintat linia 10. Mi se pare ca nu prea ajuta cu nimic in afara cu suplimentarea de trenuri pe linia 4, exceptie facand portiunea AEM - IOT. Poate daca ar avea o alta ruta fata de cea actuala adica identica cu linia 4 poate ar fi de folos. Oricum ar putea purta nr 4 sau un 4 barat daca nu se doreste sa ajunga pana la AEM. Dar in fine, cei de la RATT stiu mai bine cum s-au gandit la linia 10. :?:

de ce se desfinteaza ptr ca se itercaleaza cu trolebuzul 11 cu tramvaiul 11 pe gps gipies acum intelegi
0

#45 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 01 februarie 2009 - 19:36

Colegul tm intreba prin luna aprilie de ca s-a infiintat linia 10 (acum vechia linie), ca nu-si avea rostul, si nu intreba de ca s-a desfiintat... atentie la text...apropo de aceasta situatie ciudata cu linia 10 de pana acum (01.02.2009)de ce n-ai luat o pozitie, indiferent care, fiind si vatman la RATT...
0

#46 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3882
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 05 februarie 2009 - 00:17

Intamplare hazlie astazi in Piata Tineretului: vine tramvaiul 10 dinspre gara, eu dau sa urc, dar niste tanti foarte debusolate discutau aprins daca sa urce sau nu - nici nu auzisera de linia asta pana azi <_< . La fel ca jumatate de statie, de altfel. Se pare ca penetrarea stirii are loc destul de lent.. poate e si un semnal de alarma legat de numarul oamenilor care citesc presa (pe alte cai nu-mi amintesc sa fi fost anuntata schimbarea)..
0

#47 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 05 februarie 2009 - 00:20

Anuntau la radio din ora in ora, (auzit cu urechile mele <_< )
0

#48 Useril este offline   caius 

  • Membru senior**
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 825
  • Inregistrat: 23 mai 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 06 februarie 2009 - 18:40

Da si in majoritatea tramvaielor era lipit un anunt in legatura cu aceasta modificare..... <_<
0

#49 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3882
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 11 februarie 2009 - 23:30

Detaliu observat intamplator: pagina http://www.ratt.ro/t...s/sheet001.html contine informatii relevante pentru vechea schema de numerotare. Merge un update :coolspeak: .
0

#50 Useril este offline   Anella 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 87
  • Inregistrat: 12 februarie 09
  • Sexul:feminin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:calatoriile, fotografia, desenul, muzica...

Postat 18 februarie 2009 - 21:34

De ce ptr. tramvaiul 10 nu se pot introduce 2 vagoane ??? Dimineata intre orele 7:00 si 8:00 e groaznic sa circuli cu acest mijloc de transport ! :unsure:
0

#51 Useril este offline   lorand 

  • Membru VIP*
  • Grup: VIP
  • Postari: 926
  • Inregistrat: 12 ianuarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 18 februarie 2009 - 21:59

Vezi postareaAnella, la 18 Feb 2009, 21:34, a spus:

De ce ptr. tramvaiul 10 nu se pot introduce 2 vagoane ??? Dimineata intre orele 7:00 si 8:00 e groaznic sa circuli cu acest mijloc de transport ! :unsure:

Fiindca nu prea sunt vagoane, dar mai este uneori si cu vagon, nu neaparat doar vagon motor.
0

#52 Useril este offline   Anella 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 87
  • Inregistrat: 12 februarie 09
  • Sexul:feminin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:calatoriile, fotografia, desenul, muzica...

Postat 18 februarie 2009 - 23:52

Vezi postarealorand, la 18 Feb 2009, 21:59, a spus:

Fiindca nu prea sunt vagoane, dar mai este uneori si cu vagon, nu neaparat doar vagon motor.


HM... "mai este uneori si cu vagon"... :angry:
Circul cu tramvaiul asta ( ex. 11-actual 10 ) din iulie - adica de aproape 8 luni, si am prins cred ca de 4-5 ori un tramvai care sa aiba cele 2 vagoane... iar dimineata pe la 7:30 E JALE !!!. E singurul tramvai (din C. Torontalului ) care merge spre centru/gara. De ce ptr. "4" se pot baga 2 vagoane ??? Nu zice nimeni ca trebuie sa circule "10", cu 2 vagoane si in timpul zilei, in orele mai putin aglomerate, dar macar in orele de dimineata/pranz.
Din cate am inteles de-aia s-a pus acest nou sistem de CARD, sa se stie cand e traficul mai intens, cate persoane circula... sau ma insel eu... :unsure: Dar la noi toate se fac romaneste ... <_<
Poate stie cineva unde pot sa ma adresez cu plangeri/sesizari, in legatura cu aceasta nemultumire ( si sincer, nu sunt singura ! ).

Vezi postarealorand, la 18 Feb 2009, 21:59, a spus:

Fiindca nu prea sunt vagoane, dar mai este uneori si cu vagon, nu neaparat doar vagon motor.


Asta nu ma multumeste DELOC ! Platesc abonament, si doresc sa circul CIVILIZAT, nu in sistem VAGON DE TRANSPORT MARFA !
0

#53 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3882
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 19 februarie 2009 - 01:02

Vezi postareaAnella, la 18 Feb 2009, 23:52, a spus:

HM... "mai este uneori si cu vagon"... :angry:
Circul cu tramvaiul asta ( ex. 11-actual 10 ) din iulie - adica de aproape 8 luni, si am prins cred ca de 4-5 ori un tramvai care sa aiba cele 2 vagoane... iar dimineata pe la 7:30 E JALE !!!.
Nu cunosc situatia, dar odata ce a fost reclamata aici, poate ar fi cazul sa trimita regia niste echipe pe teren .. sa studieze situatia la faţa locului. Plangeri mai exista si pentru linia 42.

Vezi postareaAnella, la 18 Feb 2009, 23:52, a spus:

Din cate am inteles de-aia s-a pus acest nou sistem de CARD, sa se stie cand e traficul mai intens, cate persoane circula...
Corect. Doar ca, momentan, foarte putini calatori chiar folosesc sistemul, prin urmare ma indoiesc sa existe statistici. Vor urma si alea .. candva <_<

Vezi postareaAnella, la 18 Feb 2009, 23:52, a spus:

Poate stie cineva unde pot sa ma adresez cu plangeri/sesizari, in legatura cu aceasta nemultumire ( si sincer, nu sunt singura ! ).
In scris la sediu (cred), si la telefon 0800800146 - Telverde, apelabil doar din Romtelecom, intre orele 7-15 respectiv vinerea intre 7-14.
0

#54 Useril este offline   alby 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 41
  • Inregistrat: 22 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 19 februarie 2009 - 13:16

Vezi postareaAnella, la 18 Feb 2009, 23:52, a spus:

Asta nu ma multumeste DELOC ! Platesc abonament, si doresc sa circul CIVILIZAT, nu in sistem VAGON DE TRANSPORT MARFA !



partea care nu ai inteleo din nu sunt destule vagoane? :angry: acum vii si tu cu prea scump si de ce trebe validat...
0

#55 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 19 februarie 2009 - 15:00

Vezi postareaAnella, la 18 Feb 2009, 23:52, a spus:

Platesc abonament, si doresc sa circul CIVILIZAT, nu in sistem VAGON DE TRANSPORT MARFA !


Toti de aici platim si toti ne dorim sa calatorim cu un tramvai care sa aiba aer condtionat (vara nu sa mori de cald), iarna caldura sa funtioneze in toate, sa avem scaune tapitate, sa fie spatios, sa anunte statia care urmeaza si multe altele dar pentru asta nu sunt bani deocamdata.
Si gandestete, un tramvai dinacela costa 2,5 3 miliane de euro. Sunt multi bani in joc.
Acele tramvaie (Hansa) cand au sosit aici aratau ca noi dupa 36 37 de ani de munca.
Daca ar fi fost la fel pastrate si ingrijite, fi sigura ca ar fi aratat la fel cum au artat in Bremen.
0

#56 Useril este offline   lorand 

  • Membru VIP*
  • Grup: VIP
  • Postari: 926
  • Inregistrat: 12 ianuarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 19 februarie 2009 - 18:47

Vezi postareaviktor, la 19 Feb 2009, 15:00, a spus:

Daca ar fi fost la fel pastrate si ingrijite, fi sigura ca ar fi aratat la fel cum au artat in Bremen.

Nu vreau sa fiu rau dar, aici in Romania nu ar fi arata niciodata la fel cca in Bremen,fiindca nemtii is nemti iar romanii sunt romani!
0

#57 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 19 februarie 2009 - 22:30

Rubrica "Vandalizari" spune cat o mie de cuvinte.
0

#58 Useril este offline   Anella 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 87
  • Inregistrat: 12 februarie 09
  • Sexul:feminin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:calatoriile, fotografia, desenul, muzica...

Postat 20 februarie 2009 - 00:13

*dAlmon - multzam de info ! :017: Cred ca ori vorbesc cu peretii ori cu cei de la RATT... e egal ! ... macar peretii nu ma injura - ceea ce nu e sigur cu RATT-ul !

*alby - am inteles ca nu sunt vagoane... ca nu e normal sa nu fie, e altceva... :coolspeak:
- de ce nu s-au putut lasa tramvaiele care circulau pe linia "10" inainte de a se scoate "11" ? Acele tramvaie erau mai lungi - chiar azi am mers cu tramvaiul "1" modelul mai lung... Pentru zecele de dinainte se putea varianta mai lunga dar pentru zecele de acum nu se mai poate ??? <_<

*viktor - de conditiile din mijloacele noastre de transport - gen clima/caldura - ce sa mai pomenim... azi in tramvaiul "1" ( nici azi nu au functionat aparatele de validat cardul, nici in "10", nici in "1" ), pe la ora 16 era un friiiig ... :huh: Brrrrrrr
- da Viktor, toti platim biletele/abonamentele ptr. mijloacele de transport, dar asta nu trebuie sa ne faca sa tacem pe banii nostri ! "Stimabilii" de la RATT cred ca ne e bine asa - daca nu ne plangem ! Nu zice nimeni ca trebuie sa avem conditii de super lux, si vara stropitori cu vapori de apa, ca la terasele din Centru, dar nici asa... Sa mai zicem ca avem o groaza de gardieni publici, platiti tot din banii nostri, care nu se sinchisesc sa mai urce din cand in cand in vreun mijloc de transport, si sa-i dea jos pe aurolaci ?!?

Cred ca nici nu-mi mai fac abonament - ca dimineata la ora 7:30, in "10" nu poate sa urce vreun controlor... :D
0

#59 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 20 februarie 2009 - 08:29

Vezi postareaAnella, la 20 Feb 2009, 00:13, a spus:

*alby - am inteles ca nu sunt vagoane... ca nu e normal sa nu fie, e altceva... :coolspeak:
O sa fie mai multe daca cumpara orasul (primaria). Daca nu, vor fi din ce in ce mai putine.

*viktor - de conditiile din mijloacele noastre de transport - gen clima/caldura - ce sa mai pomenim...

Sa nu generalizam. Avem totusi troleibuze si autobuze echipate cu aer conditionat si incalzire corespunzatoare.

Sa mai zicem ca avem o groaza de gardieni publici, platiti tot din banii nostri, care nu se sinchisesc sa mai urce din cand in cand in vreun mijloc de transport, si sa-i dea jos pe aurolaci ?!? Asta nu prea tine de RATT

Cred ca nici nu-mi mai fac abonament - ca dimineata la ora 7:30, in "10" nu poate sa urce vreun controlor... <_<

Nu va obliga nimeni sa cumparati abonament sau sa folositi niste servicii necorespunzatoare. Intotdeauna exista alte variante mai bune dar probabil si mai costisitoare.

0

#60 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 20 februarie 2009 - 08:32

Aveti dreptate domnu Florin!Si cred ca s-ar putea infiinta o nou zicala pe forum
Nu-ti convine, ia un taxi!
0

Arata acest topic


  • (5 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi