STP Timișoara Forum: Top validari 2010 - STP Timișoara Forum

Salt la continut

In cazul in care doriti obtinerea unui raspuns oficial la o plangere in legatura cu sistemul de taxare, aceasta se poate obtine doar depunand o reclamatie la registratura regiei. Raspunsurile primite pe forum exprima parerea membrilor acestuia.
  • (2 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2

Top validari 2010

#21 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 17 martie 2011 - 09:04

Vezi postareasorin_vd4ratt, la 16 martie 2011 - 23:00, a spus:

Si vatmanii si soferii care au fost de acord ca pe ciclogramele lunare sa apara si un numar de pana la 5 zile de "matura"


Si asta pentru a-si face norma de ore . :)
0

#22 Useril este offline   Wegmann 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2280
  • Inregistrat: 09 decembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Erlangen/Nürnberg

Postat 17 martie 2011 - 11:21

E nepasarea primariei. "Dumnezeii orasului" se deplaseaza doar in SUV-uri platite tot de catre RATT, deci ce-i doare pe ei? Si problema calatorilor mai certati cu civilizatia tot de primarie tine. Politia locala/comunitara sau cum dracu s-o mai numi acum tot a lor e. Daca ar vrea, multe s-ar putea rezolva. Dar ii doare fix in varfu...whateverImagine postata

Aceasta postare a fost editata de Wegmann: 17 martie 2011 - 11:28

0

#23 Useril este offline   NDY 

  • Membru VIP*
  • Grup: VIP
  • Postari: 2439
  • Inregistrat: 07 iunie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 17 martie 2011 - 12:44

Stim ca nu mai exista oameni care sa faca curat, insa de ce nu se pot angaja? Nu cred ca un contract costa atat de mult, atat de mult incat Primaria sa nu il poata plati :)
0

#24 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 17 martie 2011 - 13:03

Vezi postareaNDY, la 17 martie 2011 - 12:44, a spus:

Stim ca nu mai exista oameni care sa faca curat, insa de ce nu se pot angaja? Nu cred ca un contract costa atat de mult, atat de mult incat Primaria sa nu il poata plati :clap:


Angajatii RETIM care matura praful din oras cu matura si lopata , si cand il toarna in tomberon , praful zboara mai departe , ei ar fi solutia perfecta :)
0

#25 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3886
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 17 martie 2011 - 14:05

Totuşi ăsta este topicul despre VALIDĂRI :)

NDY: Pentru a oferi un salariu de 660 ron net trebuie să oferi cam 900 brut dacă nu mă înşel. Angajezi 11 oameni de curăţenie şi plăteşti 100 de milioane lunar pe ei. Ai în vedere că regia a tăiat funcţionarea chioşcurilor sâmbăta şi duminica pentru a evita printre altele să plătească dublu orele alea ...

Cum spuneam, nu mă aştept să se întâmple ceva bun astăzi. Dar vom ieşi cândva din criză, vom avea lucruri noi ... şi mă aştept să înveţe cineva din greşeli.
0

#26 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 17 martie 2011 - 19:03

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 16 martie 2011 - 21:43, a spus:

Sper ca stiti ca noi nu mai avem oameni care sa faca curatenie. Aceasta se face cu mecanici si electricieni din depou. Sa-i trimita la capat de linie ar fi imposibil, ramanand descoperiti in depou.



Niste solutii trebuie gasite. Cum au gasit cei din Arad sau Oradea (precum spun colegii), trebuie gasite si la Ratt. Am fost si eu vara trecuta la Oradea si am facut (doar) doua calatorii cu tramvaiul (n-am nimerit Siemens ULF) dar nu putea in ele si nu erau murdare. Este adevarat ca vazand doar doua tramvaie nu poti trage o concluzie generala dar confirma colegii ca lucrurile stau altfel decat la noi...
Am scris si anul trecut despre acel pasaj pietonal subteran din fata garii din Oradea care era deosebit de curat, adica nu era nici macar depunere de praf pe margine, cu alte cuvinte se stergea cel putin zilnic...
0

#27 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3886
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 27 ianuarie 2012 - 02:34

Topul validărilor pe 2011 va fi creat? Ar fi interesat de comparat datele, şi ca volum şi ca distribuţie procentuală.

Măcar dacă nu vor fi făcute publice, dar pentru întâlnirea anuală a forumului.
0

#28 Userul este online   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29741
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 27 ianuarie 2012 - 09:05

Da, probabil la intalnire voi putea sa prezint statistici noi.
0

Arata acest topic


  • (2 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi