STP Timișoara Forum: VOX: Technology Park, Vertical Village & Plaza - STP Timișoara Forum

Salt la continut

  • (22 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

VOX: Technology Park, Vertical Village & Plaza Office-finalizat; rezidential-în construcție Evaluare topic: ***** 1 Voturi

#401 Useril este offline   Adian 

  • Membru senior
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 529
  • Inregistrat: 22 iunie 14
  • Sexul:masculin

Postat 03 februarie 2022 - 11:08

Eu sunt foarte curios cum vor arata arbustii. Cam asta ar fi principalul lor atuu cu care vor sa iasa in evidenta, un fel de bosco verticale de Tm. Din randari se vede ca sunt destul de mari. La fel a fost si la City of Mara, se prezentau in randari cu multa vegetatie, dar realitatea a fost alta <_<

Aceasta postare a fost editata de Adian: 03 februarie 2022 - 11:08

1

#402 Useril este offline   michidutza 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 1130
  • Inregistrat: 26 iunie 16

Postat 03 februarie 2022 - 11:19

Alta problema pe care o vad eu e hidroizolatia la terasele acelea. Daca nu e facuta cum trebuie te trezesti ca iti ploua in apartament. De scurgerile de pe terase nici nu mai zic, ca nici la multe ansambluri noi nu stiu sa puna... Sunt curios ce vor face si daca pun scurgeri.
0

#403 Useril este offline   ioio_viola 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 1396
  • Inregistrat: 17 septembrie 15
  • Sexul:masculin

Postat 03 februarie 2022 - 11:28

problema e ca multi care cumpara vad doar finisajele. multi vad putini pricep sau cauta informatii pe net despre cum e facut un anumit bloc. dupa ce il iau si stau o vreme acolo incep sa-si dea seama cum e construit.
0

#404 Useril este offline   Bobo83 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 27
  • Inregistrat: 03 decembrie 20

Postat 03 februarie 2022 - 15:01

Vezi postareamichidutza, la 03 februarie 2022 - 11:19, a spus:

Alta problema pe care o vad eu e hidroizolatia la terasele acelea. Daca nu e facuta cum trebuie te trezesti ca iti ploua in apartament. De scurgerile de pe terase nici nu mai zic, ca nici la multe ansambluri noi nu stiu sa puna... Sunt curios ce vor face si daca pun scurgeri.

Ceva de genul va fi, vor avea ceva sistem de colectare a apei...de vazut, pt ca fata de ideea initiala sau mai modificat unele chestii. Arbustii din ce stiam, erau deja pregatiti, inca de anul trecut.
Proiectul in sine e ambitios, e un concept interesant(nu stiu cat va fi de practic), terasele sunt chiar impresionante. Problema proiectului este amplasamentul lui, nu vei putea sa te bucuri de terase pt ca vei avea blocuri ca cel din imagine in fata, si pe langa amplasament nici executia si materialele folosite nu sunt la standardele din reclame.
Am fost interesat sa-mi cumpar un apartament acolo, m-am retras intre timp, si am decis sa-mi cumpar o locuinta in strainatate.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: vox.jpg
  • Imagine atasata: vox t.jpg

2

#405 Useril este offline   lvs 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 377
  • Inregistrat: 20 octombrie 19

Postat 04 februarie 2022 - 09:12

Activitate la ultimul nivel.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 273222521_5874092232607543_3005459753787893693_n.jpg

4

#406 Useril este offline   Pablo 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 2402
  • Inregistrat: 09 aprilie 20

Postat 04 februarie 2022 - 09:55

Vox Property Group: 4.650 de metri pătraţi de birouri închiriaţi şi o finanţare de 10,5 mil. euro
0

#407 Useril este offline   Pablo 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 2402
  • Inregistrat: 09 aprilie 20

Postat 19 aprilie 2022 - 17:52

Compania de inginerie software Spyrosoft Solutions din Polonia deschide un birou în România, la Timişoara, şi vrea să angajeze 100 de specialişti
2

#408 Useril este offline   Pablo 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 2402
  • Inregistrat: 09 aprilie 20

Postat 02 septembrie 2022 - 21:40

Familia Kemaloglu și Virgil Tornoreanu pregătesc vânzarea clădirii de birouri Vox Technology Park, cea mai importantă investiție imobiliară a lor în Timișoara. Printre cele mai importante tranzacții imobiliare ale anului
1

#409 Useril este offline   Shhhh 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 957
  • Inregistrat: 10 mai 12
  • Sexul:masculin

Postat 20 septembrie 2022 - 12:30

Am gasit pozele astea pe facebook. Sunt din interiorul unui apartament din Vox, din luna mai a acestui an. N-am mai trecut de ceva timp pe langa Vox dar nu imi parea aproape de finalizare...


Imagine atasata: v1.jpg Imagine atasata: v2.jpg Imagine atasata: v3.jpg Imagine atasata: v4.jpg Imagine atasata: v5.jpg Imagine atasata: v6.jpg
5

#410 Useril este offline   Pablo 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 2402
  • Inregistrat: 09 aprilie 20

Postat 21 septembrie 2022 - 11:06

Compania poloneză de inginerie software Spyrosoft Solutions, intrată pe piaţa locală anul acesta, caută peste 40 de oameni pentru biroul din Timişoara

Aceasta postare a fost editata de MHN: 23 septembrie 2022 - 15:08
Motiv editare: Am corectat link-ul spre articol

0

#411 Useril este offline   lvs 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 377
  • Inregistrat: 20 octombrie 19

Postat 23 septembrie 2022 - 10:34

Vezi postareaShhhh, la 20 septembrie 2022 - 12:30, a spus:

Am gasit pozele astea pe facebook. Sunt din interiorul unui apartament din Vox, din luna mai a acestui an. N-am mai trecut de ceva timp pe langa Vox dar nu imi parea aproape de finalizare...


Atasament v1.jpg Atasament v2.jpg Atasament v3.jpg Atasament v4.jpg Atasament v5.jpg Atasament v6.jpg


Astea sunt poze din Xcity cu siguranta, din vox nu vezi alt Xcity in santier.
Din ce se vede in prima poza, este clar un apartament din etajul 15 Xcity tower , vox nu are cum sa fie aproape la acelasi nivel cu xcity tower 2. Plus ca sunt finisaje tip Xcity.
La vox e din nou inghetat totul, nu s-a mai lucrat de luni bune.

Aceasta postare a fost editata de lvs: 23 septembrie 2022 - 10:36

2

#412 Useril este offline   Shhhh 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 957
  • Inregistrat: 10 mai 12
  • Sexul:masculin

Postat 23 septembrie 2022 - 16:25

E posibil, nu zic nu. Le-am gasit la o firma de facut curat care se "taguise" cu Vox.
0

#413 Useril este offline   lvs 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 377
  • Inregistrat: 20 octombrie 19

Postat 26 septembrie 2022 - 07:55

Parca citesc forumul cei de la Vox, au inceput sa invarta macaralele si vreo 2-3 muncitori zariti in dimineata asta.
0

#414 Useril este offline   Decebal 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 198
  • Inregistrat: 27 iunie 17

Postat 26 septembrie 2022 - 09:21

Parca au inceput sa construiasca prin 2017. E strigator la cer ca banditii de la VOX pot continua asa cat vor ei. Intr-o tara civilizata primaria ii forta ori sa termina lucrarea intr-un timp rezonabil ori s-o demoleze. Va dati seama ce e in sufletul clientilor care au contractat un apartament prin 2017 si dupa 6 ani inca n-au nici o speranta ca se vor putea muta vreodata?
4

#415 Useril este offline   lvs 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 377
  • Inregistrat: 20 octombrie 19

Postat 27 septembrie 2022 - 13:59

Cam atat s-a putut.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: vox parasit.jpg

2

#416 Useril este offline   Shhhh 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 957
  • Inregistrat: 10 mai 12
  • Sexul:masculin

Postat 28 septembrie 2022 - 10:39

Vezi postareaDecebal, la 26 septembrie 2022 - 09:21, a spus:

Parca au inceput sa construiasca prin 2017. E strigator la cer ca banditii de la VOX pot continua asa cat vor ei. Intr-o tara civilizata primaria ii forta ori sa termina lucrarea intr-un timp rezonabil ori s-o demoleze. Va dati seama ce e in sufletul clientilor care au contractat un apartament prin 2017 si dupa 6 ani inca n-au nici o speranta ca se vor putea muta vreodata?


Nu ca le-as lua aparararea sau ceva, dar de inceput au inceput prin 2018 spre final, sau inceput de 2019. Daca mai punem si pandemia la calcul, eu zic ca sunt inca in termenul ISHO :)
Ar fi culmea sa o demoleze in conditiile in care se apropie de finalizare (exterioara cel putin).

Intr-o nota mai serioasa cei de la Vox cauta cumparator pentru cladirea de birouri. Si, daca nu ma insel, cladirea in constructie de langa ei cred ca este parcarea despre care tot vorbeau cu ceva timp in urma.
0

#417 Useril este offline   lvs 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 377
  • Inregistrat: 20 octombrie 19

Postat 29 septembrie 2022 - 12:38

Adica tu compari un bloc (deci un corp de cladire) cu un ditamai complexul ca si ISHO? Structura ridicata langa nu e parcare, am vazut panoul de santier, birouri si functiuni mixte.
0

#418 Useril este offline   Shhhh 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 957
  • Inregistrat: 10 mai 12
  • Sexul:masculin

Postat 29 septembrie 2022 - 20:09

Eu compar timpii de așteptare. Cred că despre asta era vorba.
0

#419 Useril este offline   MHN 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 5982
  • Inregistrat: 29 noiembrie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Infrastructura & Investitii

Postat 30 septembrie 2022 - 11:15

Vezi postarealvs, la 29 septembrie 2022 - 12:38, a spus:

Adica tu compari un bloc (deci un corp de cladire) cu un ditamai complexul ca si ISHO? Structura ridicata langa nu e parcare, am vazut panoul de santier, birouri si functiuni mixte.

A postat un utilizator o fotografie pe SSC din care totuși pare că-i parcare.
1

#420 Useril este offline   lvs 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 377
  • Inregistrat: 20 octombrie 19

Postat 02 octombrie 2022 - 21:06

Eu parcare cu asa parter inalt nu am mai vazut. O sa imi iau timp sa opresc sa fac poza la panoul de identificare.

LE: analizand mai bine, vad ca inaltimile intre etaj sunt totusi mici, pretabile pentru parcari. Acum chiar sunt curios, ma uitasem odata pe panou si tin minte sa fi citit altceva nu parcare. Revin.

Aceasta postare a fost editata de lvs: 02 octombrie 2022 - 21:08

0

Arata acest topic


  • (22 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi