STP Timișoara Forum: Linia 13 barat - STP Timișoara Forum

Salt la continut

  • (4 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Linia 13 barat Linie suspendata

#21 Useril este offline   Andy 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 2500
  • Inregistrat: 29 iunie 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:zona metropolitană
  • Interese:Timișoara și zona metropolitană

Postat 26 noiembrie 2012 - 19:53

Din ce ai scris traseul corect acesta ar fi:
Fisier atasat  13b .jpg (70.59K)
Number of downloads: 133
PS. am corectat dupa postarea lui Visor.

Aceasta postare a fost editata de Andy: 26 noiembrie 2012 - 20:04

0

#22 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29742
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

  Postat 27 noiembrie 2012 - 20:11

Discutia despre denumirile strazilor s-a mutat aici
0

#23 Useril este offline   paula 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 32
  • Inregistrat: 23 ianuarie 12

Postat 29 noiembrie 2012 - 16:14

azi,pe la ora 12 in statia din marasti am urcat in autobuzu nr 13,15tmGPY,am intrebat civilizat ,se retrage in depou?si necivilizatu de sofer,,ceva de genu...da sie scrie undeva,eu am vb frumos...da am spus sus pe pancarda scria se retrage...raspunsu lui foarte ironic..date jos sau puneti ochelari.L-am intrebat,cum ati permiti sa vb asa..eu am vb destul de frumos..tipu era frustrat..ati fac reclamatie..raspuns de la sofer..nu esti prima nici ultima...nu ai permit sa ma jigneasca ,putea sa raspunda frumos nu doamna...era prea mult pt el....dar nui nimk
0

#24 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29742
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 29 noiembrie 2012 - 16:29

Ciudat. Daca scria ca se retrage si nu era asa, e dreptul tau sa reclami asta.
0

#25 Useril este offline   paula 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 32
  • Inregistrat: 23 ianuarie 12

Postat 29 noiembrie 2012 - 16:44

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 29 noiembrie 2012 - 16:29, a spus:

Ciudat. Daca scria ca se retrage si nu era asa, e dreptul tau sa reclami asta.

sincer..l-as reclama....eu asa am vazut ca scria..poate cind eu am urcat,el a schimbat panou..dar nu te dai tu rotund,grandoman,flegmatic....ma faci si chioara.....unde pot sa-i fac reclamatie?
0

#26 Useril este offline   paula 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 32
  • Inregistrat: 23 ianuarie 12

Postat 29 noiembrie 2012 - 16:56

eu am intrebat nu am dat cu paru.daca nu sunt nici prima nici ultima,care ai face reclamatie,inseamna ca ai face placere sa jigneasca omu.
0

#27 Useril este offline   emilut 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2310
  • Inregistrat: 05 ianuarie 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 29 noiembrie 2012 - 17:16

Doamnă Paula. Dacă faptele s-au petrecut întocmai precum le-aţi descris, sunteţi pe deplin îndrituită să-l reclamaţi pe nemernic. Din moment ce aţi accesat forumul, este indubitabil că aveţi acces la site-ul RATT, site pe care sunt prezentate numerele de telefon, sau alte modalităţi de a vă expune doleanţele. Vă înţeleg perfect reacţia şi stupefacţia. O singură dilema am, şi anume: Dacă autobuzul oprise în staţie şi deschisese uşile fără ca şoferul să anunţe că se retrage, nu era evident că nu se retrage în GARAJ (nu depou)?
"Î" din "a" nu se foloseşte la începutul cuvintelor, şi nici la sfârşitul lor. Nu de alta, dar se denaturează sensul expresiilor pe care le folosiţi.

Aceasta postare a fost editata de emilut: 29 noiembrie 2012 - 17:35

0

#28 Useril este offline   paula 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 32
  • Inregistrat: 23 ianuarie 12

Postat 29 noiembrie 2012 - 17:43

Vezi postareaemilut, la 29 noiembrie 2012 - 17:16, a spus:

Doamnă Paula. Dacă faptele s-au petrecut întocmai precum le-aţi descris, sunteţi pe deplin îndrituită să-l reclamaţi pe nemernic. Din moment ce aţi accesat forumul, este indubitabil că aveţi acces la site-ul RATT, site pe care sunt prezentate numerele de telefon, sau alte modalităţi de a vă prezenta doleanţele. Vă înţeleg perfect reacţia şi stupefacţia. O singură dilema am, şi anume: Dacă autobuzul oprise în staţie şi deschisese uşile fără ca şoferul să anunţe că se retrage, nu era evident că nu se retrage în GARAJ (nu depou)?
"Î" din "a" nu se foloseşte la începutul cuvintelor, şi nici la sfârşitul lor. Nu de alta, dar se denaturează sensul expresiilor pe care le folosiţi.

Domnu Emilut.scuze pentru greseala.Da au mai oprit si alte autobuzuri,pe cind sa pui picioru pe scara,o voce,dura ..se RETRAGE...m-am gindit sa intreb,sa nu cumva sa ma coboare...normal pe linia 13,scrie ruta care o face,cea ce pe panou autobuzului nu scria strazile..
0

#29 Useril este offline   emilut 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2310
  • Inregistrat: 05 ianuarie 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 29 noiembrie 2012 - 18:04

QED! Adică, pe panou nu scria străzile. Adică, nici că se retrage în garaj, nu scria.
0

#30 Useril este offline   paula 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 32
  • Inregistrat: 23 ianuarie 12

Postat 29 noiembrie 2012 - 18:11

Vezi postareaemilut, la 29 noiembrie 2012 - 18:04, a spus:

QED! Adică, pe panou nu scria străzile. Adică, nici că se retrage în garaj, nu scria.

ceva de genu,13,se retrage...si eu hop,fug in fata,urc si ma pune ,napustu ,sa intreb.asta este,mai bine nu intrebam nimk.
0

#31 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29742
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 29 noiembrie 2012 - 21:54

Hmm... Sa afiseze si linia, respectiv 13, dar si ca se retrage asta nu prea e posibil, nici daca afisajul e defect.

Asa arata cele trei afisaje (fata, lateral si spate) in cazul retragerii in garaj:

Fisier atasat  se retrage.jpg (108.24K)
Number of downloads: 105

... si asa arata in cazul afisarii liniei 13: Fisier atasat  13.jpg (53.08K)
Number of downloads: 89

Sper sa fi fost o confuzie. Cum spuneam: nu se poate afisa si linia si "Se retrage".
0

#32 Useril este offline   paula 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 32
  • Inregistrat: 23 ianuarie 12

Postat 29 noiembrie 2012 - 22:06

posibil,sa ma fi incurcat eu,nu ma bat cu caramida in piept,dar nu trebuia sa ma faca chioara,si sa-mi vorbeasca pe tonu care l-a avut.nu este corect.
0

#33 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29742
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 29 noiembrie 2012 - 22:15

Da, aici ai dreptate.
0

#34 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 29 noiembrie 2012 - 22:20

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 29 noiembrie 2012 - 21:54, a spus:

Hmm... Sa afiseze si linia, respectiv 13, dar si ca se retrage asta nu prea e posibil, nici daca afisajul e defect.

Asa arata cele trei afisaje (fata, lateral si spate) in cazul retragerii in garaj:

Atasament se retrage.jpg

... si asa arata in cazul afisarii liniei 13: Atasament 13.jpg

Sper sa fi fost o confuzie. Cum spuneam: nu se poate afisa si linia si "Se retrage".



Da si nu! Am vazut (si nici eu nu ma bat, dar dupa nr de imatriculare s-ar putea sa vorbim despre acelasi autobuz) ca intrand in traseu autobuzul vine cu afisajul setat pe : se retrage .. bla bla. In momentul in care ajunge in statie schimba pe 13, insa afisajul se blocheaza undeva la sfert. Deci teoretic se afiseaza ambele. 13 si un jumatate+ din se retrage. La graba si fuga, din reflex poti citii tot. Cat despre lateral... :rad_masa: Deci numar 2 maini la cate le mai functioneaza.

@emilut

Da pe sofer, l-o fi mancat palma, in cazul in care cele afirmate de paula sunt adevarate, sa fi schimbat afisajul pe linia 13 nu "Se retrage..."

Ca nici eu ca si calator nu sunt obligat sa ii ghicesc fiecare dorinta si ideea a soferului, ca el daca schimba afisaju (ceea ce de altfel ar trebui sa schimbe de 10 de ori pe zi) o sa viseze urat la noapte. Interesant ca soferii nostri fac reumatism si dureri de cap la apasarea unor butoane, iar pe cei din Germania deloc, chiar daca o fac de 3-4 ori mai mult decat in TM ar trebui. O fi aeru' de vina!
0

#35 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29742
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 29 noiembrie 2012 - 22:30

Da, afisaje laterale sunt multe defecte, sau controlerul a fost mutat in cel din fata, dar sunt stinse, deci nu afiseaza ca se retrage.
0

#36 Useril este offline   emilut 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2310
  • Inregistrat: 05 ianuarie 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 01 decembrie 2012 - 13:58

Vezi postareapaula, la 29 noiembrie 2012 - 22:06, a spus:

posibil,sa ma fi incurcat eu,nu ma bat cu caramida in piept,dar nu trebuia sa ma faca chioara,si sa-mi vorbeasca pe tonu care l-a avut.nu este corect.

Sunt aproape convins că în cazul unei confruntări "face to face" va rezulta că nici expresia "chioară" nu şi-a găsit locul în dialog. Iar în privinţa tonului, interpretările pot fi multiple. Chiar şi eu ridic puţin tonul atunci când constat că nu mă fac înţeles. Chestie de acustică, de decibeli.
0

#37 Useril este offline   paula 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 32
  • Inregistrat: 23 ianuarie 12

Postat 01 decembrie 2012 - 20:10

Vezi postareaemilut, la 01 decembrie 2012 - 13:58, a spus:

Sunt aproape convins că în cazul unei confruntări "face to face" va rezulta că nici expresia "chioară" nu şi-a găsit locul în dialog. Iar în privinţa tonului, interpretările pot fi multiple. Chiar şi eu ridic puţin tonul atunci când constat că nu mă fac înţeles. Chestie de acustică, de decibeli.

sa ma fac mai inteleasa,tipu de la volan este,un necioplit de 3 lei.daca dau filmu inapoi,doar un cioban putea sa vorbeasca in halu ala,necivilizat.Iar tonul,sa il ridice la sefu lui si la tot neamu.
0

#38 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 02 decembrie 2012 - 00:52

Vezi postareapaula, la 01 decembrie 2012 - 20:10, a spus:

Iar tonul,sa il ridice la sefu lui si la tot neamu.



Aici suntem deacord!
0

#39 Useril este offline   Rico D. 

  • Membru VIP
  • Grup: VIP
  • Postari: 238
  • Inregistrat: 17 octombrie 12
  • Sexul:masculin

Postat 02 decembrie 2012 - 11:21

Vezi postareapaula, la 01 decembrie 2012 - 20:10, a spus:

sa ma fac mai inteleasa,tipu de la volan este,un necioplit de 3 lei.daca dau filmu inapoi,doar un cioban putea sa vorbeasca in halu ala,necivilizat.Iar tonul,sa il ridice la sefu lui si la tot neamu.



Nu comentez dar am sa : :rad_masa: pana cad pe jos, iar pe jos am sa mai :rad_masa: pana o sa lesin....... :rad_masa:
0

#40 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 02 decembrie 2012 - 11:52

Esti cumva tu soferul despre care scrie paula de-ti vine sa razi atat de mult?... :eusa_think: ...
0

Arata acest topic


  • (4 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi