STP Timișoara Forum: Linia 13 - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (13 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »

Linia 13 Evaluare topic: -----

#41 Useril este offline   paula 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 32
  • Inregistrat: 23 ianuarie 12

Postat 18 februarie 2013 - 00:11

lasa tu conexiunea la net,domnule emilut.poate ca eu stiu sa intru pe net sa citesc,programul,dar bunica mea nu stie...nu sta tu cu observatu,sa nu te apuce pandaliile.... :naughty1: .vesnic ai tu ,de specificat ceva..boschetarul pe care il plimbati,este fratele unui sofer de la voi,poate ca stie el dece va insulta..ala care are un miros vara,DE VIS.. :uimit:
0

#42 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 18 februarie 2013 - 00:18

Wowowow, ca ai sarit de la una la alta.

Oricum mesajul este scris din pura rautate. Ce legatura are boschetarul cu panoul?

Ideea e ca nesimtirea ajunge la cote de neimaginat, si regia nu reactioneaza din acelasi motiv. Pune domle colierele calumea, hartia lipestea-o cu aracet si ceau. Nu o mai do jos nici Ion si Vasile...
0

#43 Useril este offline   FerraryTm 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 1256
  • Inregistrat: 08 ianuarie 11
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Formula 1
    Tramvaie
    Autobuze
    Troleibuze
    Poze
    Filme
    Jocurii
    Distractia

Postat 18 februarie 2013 - 00:27

Oare ar trebuie sa zic si eu ceva, sau ar trebuie sa ma abtin, apropo ce ti-am scris in 'fotografia lunii' cseh_17.
Pentru o amarata de tabla si de o hartie 'Hai La Razboi'

Aceasta postare a fost editata de FerraryTm: 18 februarie 2013 - 00:28

0

#44 Useril este offline   emilut 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2310
  • Inregistrat: 05 ianuarie 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 18 februarie 2013 - 16:52

Vezi postareapaula, la 18 februarie 2013 - 00:11, a spus:

lasa tu conexiunea la net,domnule emilut.poate ca eu stiu sa intru pe net sa citesc,programul,dar bunica mea nu stie...nu sta tu cu observatu,sa nu te apuce pandaliile.... :naughty1: .vesnic ai tu ,de specificat ceva..boschetarul pe care il plimbati,este fratele unui sofer de la voi,poate ca stie el dece va insulta..ala care are un miros vara,DE VIS.. :uimit:

Stimată doamnă, eu nu mi-am permis să vă tutuiesc, poate şi din motiv că nu-mi permite educaţia de care am beneficiat. Dacă sunteţi atât de bine intenţionată, de ce nu o ajutaţi pe bunica dvs printându-i un A4 cu orele de trecere ale autobuzului? Cât despre boschetar, se pare că îl cunoaşteţi mult mai bine decât mine. Eu mă pronunţasem la modul general, Stimată Doamnă.
0

#45 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 18 februarie 2013 - 18:55

S-o luam cronologic...

Vezi postareapaula, la 12 februarie 2013 - 20:23, a spus:

tabelele,tot nerezolvate,au ramas......eleganti,soferi a-ti bagat pe linia 13.. :respekt:



:up_arow: Postarea Paulei...o propozitie in care sustinea ca problema tabelelor a ramas nerezolvata...


A primit urmatorul raspuns, mult disproportionat in elemente jicnitoare...si fara rost

Vezi postareaemilut, la 15 februarie 2013 - 08:44, a spus:

S-au montat tabele nou nouţe la linia 13, acum vreo 2-3 săptămâni. Însă, majoritatea au dispărut deja. Cine e de vină? Şoferii, nu? :intrebare:
Despre elegănţie acum. Păi nu circulă butada conform căreia: - Oamenii sunt de 3 feluri: buni, răi şi şoferi?
Oricum, aşa cum se prezintă, sunt cu mult mai eleganţi decât marea majoritatea a călătorilor de pe linia 13. Oricât ai fi de amabil sau binevoitor, tot nu trece o tură fără să te jignească o pensionară sau un boschetar. Să nu mai pomenesc de mirosurile emanate de distinşii călători. :naughty1: Când ştiu că urmează să lucrez la 'Expresul De Mehala', mă apucă pandaliile. Stau Domniile Lor sub tabel câte 10-15 minute, dar nu aruncă o privire pe el. Iar când vine autobuzul, scandalul e ca şi aprins.
Cine e de vină că nu vă copiaţi (pe hârtie sau pe telefon-poză) orele de trecere, în scurtele perioade în care ele există? Observ doamnă (domnişoară) Paula că deţineţi o conexiune la internet. De ce nu o folosiţi pt a vă umple golurile în ale informării asupra gravei probleme a timpilor de aşteptare?
Oricum, ca să revin la dilema gradului de elegănţie al şoferilor, el este oarecum superior celui în care unii useri ai acestui forum maltratează limba română. Dar nu pregetă în a emite pretenţii.
Ca o comparaţie, călătorii de la linia E2 aşteaptă în staţii mult mai multe minute decât cei de la linia 13. Şi totuşi, deşi de multe ori călătoresc în condiţii asemănătoare celor oferite sardelelor în cutia de conservă, nu se plâng, nu se indignează, nu îi sufocă frustrarea. Să fie oare din motiv că ştiu să citească? :intrebare:
Încă ceva. De ce la alte linii nu dispar tabelele? Dacă acum nişte ani buni puteau fi învinuiţi şoferii pt această lucrătură, motivându-se astfel şuntarea câte unei ture, acum cu GPS-ul este imposibil. Drept concluzie, tot Domnia Sa Călătorul poartă răspunderea pt actele de vandalism.


S.A.M.D.,...


Cocluzia mea:
Acest "dialog" inutil nu duce la rezolvarea problemelor de care ne lovim, atat calatorii cat si soferii.
0

#46 Useril este offline   emilut 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2310
  • Inregistrat: 05 ianuarie 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 18 februarie 2013 - 19:06

Mile, îmi place să cred că nu sunt posesorul unei firi conflictuale. Însă, nici nu suport jignirile care nu au suport în realitate. Le port un deosebit respect celor care îmi atrag atenţia asupra unor stări de fapt pt care mă consider vinovat. Nu suport însă, pietrele aruncate doar de dragul de a le arunca.
"eleganti,soferi a-ti bagat pe linia 13"
btw: a-ti ?????

Aceasta postare a fost editata de emilut: 18 februarie 2013 - 19:14

0

#47 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 18 februarie 2013 - 19:21

Vezi postareamile, la 18 februarie 2013 - 18:55, a spus:

Postarea Paulei...o propozitie in care sustinea ca problema tabelelor a ramas nerezolvata...

Eu am transmis celor de la Relatii Publice acest mesaj. Am primit raspuns ca a ajuns la cei care se ocupa de table.
0

#48 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 18 februarie 2013 - 20:30

Vezi postareaemilut, la 18 februarie 2013 - 19:06, a spus:

Mile, îmi place să cred că nu sunt posesorul unei firi conflictuale. Însă, nici nu suport jignirile care nu au suport în realitate. Le port un deosebit respect celor care îmi atrag atenţia asupra unor stări de fapt pt care mă consider vinovat. Nu suport însă, pietrele aruncate doar de dragul de a le arunca.
"eleganti,soferi a-ti bagat pe linia 13"
btw: a-ti ?????



Nici eu n-am stiut cum sa citesc propozitia respectiva si ce interpretare sa-i dau... exista si o virgula intre eleganti si soferi care ma punea in dificultate...

Insa esenta postarii era (dupa mine) problema cu tabelele...

Si ma gandesc ca nu-i necesar sa-ti aperi mereu colegii pentru ca nu sunt si nici nu pot fi toti ca tine iar unii dintre ei poate chiar merita o mustruluiala la fel cum si unii calatori merita acelasi tratament.

Cred ca acea postare a Paulei a fost picatura care ti-a umplut paharul de suparari din ziua respectiva...In fine, cred ca ratiunea (va) invinge...
0

#49 Useril este offline   emilut 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2310
  • Inregistrat: 05 ianuarie 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 18 februarie 2013 - 20:43

În problema tabelelor, cred că i-am răspuns suficient de decent, raportat la aroganţa cu care m-a tratat anterior şi ulterior.

Vezi postareaemilut, la 15 februarie 2013 - 08:44, a spus:

S-au montat tabele nou nouţe la linia 13, acum vreo 2-3 săptămâni. Însă, majoritatea au dispărut deja. Cine e de vină? Şoferii, nu? :intrebare:


Apoi, m-am simţit direct vizat în postarea Doamnei, care postare nu e prima de acest profil. Mai sunt pe aici câţiva useri care se simt foarte în largul lor exhibându-şi frustrările din dosul anonimatului, fie că au dreptate, fie că nu.

Aceasta postare a fost editata de emilut: 18 februarie 2013 - 20:44

0

#50 Useril este offline   Rico D. 

  • Membru VIP
  • Grup: VIP
  • Postari: 238
  • Inregistrat: 17 octombrie 12
  • Sexul:masculin

Postat 20 februarie 2013 - 19:06

Vezi postareapaula, la 12 februarie 2013 - 20:23, a spus:

tabelele,tot nerezolvate,au ramas......eleganti,soferi a-ti bagat pe linia 13.. :respekt:




Te rog frumos sa definesti cuvantul elegant sau mai exact descrie-mi tu cum ai vrea sa fie soferii ca sa iti placa de ei.
Totodata as vrea sa stiu si eu cat de "eleganta" esti tu.
0

#51 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 20 februarie 2013 - 21:09

Mie chiar imi parea aprecierea pe bune, nu la misto'. :naughty1:
0

#52 Useril este offline   emilut 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2310
  • Inregistrat: 05 ianuarie 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 28 februarie 2013 - 14:52

Mie, nu!!! :naughty1:
0

#53 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 01 martie 2013 - 19:35

Un anunt privind linia 13:

Citeaza

R.A.T.T. anunţă modificări de traseu pe linia 13 autobuze. Începând cu data de 2 martie, în zilele de sâmbătă şi duminică, până la finalizarea lucrărilor de pe strada Cloşca, pe tronsonul cuprins între sensul giratoriu Grigore Alexandrescu şi Piaţa Mărăşti traseul va fi următorul: sens giratoriu Grigore Alexandrescu – strada Grigore Alexandrescu – strada Mircea cel Bătrân – strada Herta – strada Paroşeni – strada Crişan – bulevardul Cetăţii – strada Gheorghe Lazăr – strada Gheorghe Dima – Piaţa Mărăşti.
Autobuzele vor circula deviat doar sâmbăta şi duminica, până la finalizarea lucrărilor, în intervalul 8.00-14.00. Mai menţionăm că staţiile rămân neschimbate.

0

#54 Useril este offline   emilut 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2310
  • Inregistrat: 05 ianuarie 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 01 martie 2013 - 22:49

Aham! Le-a venit şi lor mintea la cap. Au văzut că rămân autobuzele blocate pe str. Crişan, într-o veselie. Şi asta mulţumită isteţilor care credeau că "localii" sau "rutierii" pot acoperi toată zona. Noi am răguşit degeaba tot spunându-le că nu se poate.

Aceasta postare a fost editata de emilut: 01 martie 2013 - 22:49

0

#55 Useril este offline   emilut 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2310
  • Inregistrat: 05 ianuarie 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 02 iulie 2013 - 20:57

Se prefigurează reintroducerea troleibuzelor pe linia 13. Se plantează stâlpii pe porţiunea dintre Piaţa Mehala şi Pasajul CFR. Se sapă şanturile pt introducerea cablului de înaltă tensiune. Am văzut cu ochii mei, astăzi, un turn de intervenţie făcând inspecţia (vizuală deocamdată) a firului de lucru existent. Evident, mai trebuie montate încrucişările cu linia 4 tramvai, precum şi macazele de la intersecţia Gh. Lazăr cu Gh. Dima.
Ce bine!!!! Nici nu ştiţi cât mă bucur. Îi plâng pe şoferii de troleibuz.
4

#56 Useril este offline   brioti 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 511
  • Inregistrat: 03 iunie 13

Postat 05 iulie 2013 - 20:32

Nu va bucurati prea tare au pus semafoare ca pe Bd L Rebreanu :(
1

#57 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 05 iulie 2013 - 23:07

Daca vom avea si unda verde ca si pe Rebreanu, va fi brici.... :rad_masa: :rad_masa:
0

#58 Useril este offline   emilut 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2310
  • Inregistrat: 05 ianuarie 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 06 iulie 2013 - 06:26

Doar un semafor. La intersecţia Cloşca cu Herţa.
0

#59 Useril este offline   brioti 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 511
  • Inregistrat: 03 iunie 13

Postat 06 iulie 2013 - 13:55

Vezi postareaemilut, la 06 iulie 2013 - 06:26, a spus:

Doar un semafor. La intersecţia Cloşca cu Herţa.

si cu macilor si mai unu :coolspeak:
0

#60 Useril este offline   emilut 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2310
  • Inregistrat: 05 ianuarie 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 14 iulie 2013 - 08:40

Îmi poate explica cineva motivul pt care RATT nu lasă autobuzele care deservesc linia 13 să circule pe traseul consacrat? Drumul e deschis, alveolele sunt finalizate, până şi tabelele cu timpii de trecere sunt montate în staţii.
Îi convine RATT să risipească carburantul, folosind în continuare traseul ocolit? Te pomeneşti că are prea mulţi bani.
Am făcut un mic calcul din care rezultă că ocolirea costă RATT 201 litri de motorină/lună. E drept că nu e prea mult, dar cu această cantitate de combustibil, un autobuz "G" poate lucra 1,5 zile pe linia 33.

Aceasta postare a fost editata de emilut: 14 iulie 2013 - 08:42

0

Arata acest topic


  • (13 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi