STP Timișoara Forum: Iulius Town - STP Timișoara Forum

Salt la continut

  • (219 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 216
  • 217
  • 218
  • 219
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Iulius Town Business & Retail (Faza1-in constructie, Faza2-in proiectare) Evaluare topic: ****- 5 Voturi

#4341 Useril este offline   codrut80 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 441
  • Inregistrat: 12 martie 16

Postat 01 ianuarie 2024 - 15:30

Vezi postareaker, la 30 decembrie 2023 - 13:20, a spus:

Echivalentul a cate etaje de bloc de locuinte credeti ca are UBC0 in momentul de fata?

Din cate am vazut se spune ca cladirea e mai inalta decat cele de 21 etaje din ISHO.

Dar cu cate etaje ar fi mai inalta?

Mi mie se pare ca ar avea in jur de 25 de etaje. Ma insel?

Ce credeti?
Are mai mult de 25. Gândește-te logic. Că acuma are 17 etaje în total. Deci ii mai lipsesc doar 10 etaje. Deci cu mai 10 etaje ar trebui sa ajungă la 155m. Eu cred că are de la nivelul parcări vreo 88 m. Iar de la baza mai vreo 5m. ( atâta era parca sub 0) .
Eu zic ca este cât o clădire de locuințe, de 28 de etaje.

Trimis de pe al meu SM-S918B folosind Tapatalk

Aceasta postare a fost editata de codrut80: 01 ianuarie 2024 - 15:31

0

#4342 Useril este offline   ker 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 433
  • Inregistrat: 18 septembrie 15

Postat 04 ianuarie 2024 - 20:30

West City Tower din Cluj are 28 etaje plus un semi-etaj, si daca nu ma insel am citit ca are 100m.
Poate ma insel dar asa imi aduc aminte.
Desi cladirea e si asezata pe un fel de damb, care teoretic nu ar trebui luat in calcul.
-1

#4343 Useril este offline   codrut80 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 441
  • Inregistrat: 12 martie 16

Postat 05 ianuarie 2024 - 12:24

Are 25 de etaje și 95m.
https://cluj.com/art...est-city-tower/

https://cluj24.ro/fo...poca-12775.html

Aceasta postare a fost editata de codrut80: 05 ianuarie 2024 - 12:26

-1

#4344 Userul este online   Pablo 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 2465
  • Inregistrat: 09 aprilie 20

Postat 17 ianuarie 2024 - 13:32

IULIUS aduce brandul Lefties al Grupului Inditex in proiectul mixed-use Iulius Town din Timisoara

Citeaza

TIMISOARA. Cunoscutul brand Lefties, parte a Grupului Inditex, una dintre cele mai mari companii de retail de modă din lume, va deschide anul acesta, în proiectul mixed-use Iulius Town Timișoara, cel de-al doilea Digital Store din România, pe o suprafaţă de 5.000 mp

Viitoarea inaugurare a magazinului Lefties din Timişoara va continua parteneriatul solid dintre IULIUS și Inditex, majoritatea brandurilor grupului spaniol fiind prezente în toate cele cinci proiecte ale IULIUS din țară. Inaugurat în 2019, în urma unei investiții de peste 442 milioane de euro, Iulius Town este primul proiect mixed-use din vestul ţării şi include cea mai mare suprafaţă de retail din afara Capitalei, de peste 102.000 mp, 450 de magazine, restaurante şi cafenele tematice, un hub office, numeroase servicii și o grădină urbană.

Odată cu deschiderea celui de-al doilea Digital Store, Lefties, brandul Grupului Inditex cu modă la prețuri accesibile pentru întrega familie, va oferi timișorenilor o experiență de shopping integrat, punând la dispoziția acestora ultimele tendințe în fashion și cele mai noi tehnologii din retail, pe o suprafață generoasă de 5.000 mp.

„Anul 2024 va fi foarte dinamic în rețeaua IULIUS. La Timișoara, vom avea două intrări majore și nu ne vom opri aici, pentru că ne dorim să aducem în proiectele noastre cele mai dorite branduri. Cu siguranță, ne atingem acest obiectiv prin parteneriatul cu Lefties, un concept nou și foarte inovativ, ce va câștiga votul publicului nostru cosmopolit și mereu în căutare de noi experiențe. Extindem, astfel, parteneriatul cu Grupul Inditex, care ne este alături de peste 15 ani, ceea ce nu poate decât să ne bucure. Și noi, și Inditex ne dorim să ne surprindem în permanență clienţii cu soluții de shopping creative și inedite, iar Lefties se înscrie cu succes în această tendință”, a spus Oana Diaconescu, Head of Leasing IULIUS.

„Ne bucurăm să fim parte din proiectele dezvoltate de IULIUS și să fim prezenți cu un număr cât mai extins de branduri deja consacrate ale Grupului Inditex. Cu această colaborare, completăm portofoliul cu Lefties, al cărui model de afaceri integrează proiectarea, fabricarea, distribuția și vânzarea produselor sale, cu scopul de a răspunde cerințelor exigente ale clienților în ceea ce privește creativitatea, designul și calitatea. Mai mult decât atât, oferta brandului este întregită de experiența imersivă pe care o oferă Digital Store-ul Lefties, ce se traduce prin inovație și trenduri de ultimă generație”, declară reprezentanții Inditex.

0

#4345 Useril este offline   lvs 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 390
  • Inregistrat: 20 octombrie 19

Postat 23 ianuarie 2024 - 13:06

Iulius town, rasaritul si munti in fundal. Poze needitate, de astazi dimineata cu un Iphone 12.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: WhatsApp Image 2024-01-23 at 09.00.26_2d6767b8.jpg
  • Imagine atasata: WhatsApp Image 2024-01-23 at 09.00.26_2534adf9.jpg

8

#4346 Userul este online   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29694
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 23 ianuarie 2024 - 19:39

:coolpics: Da, foarte portocaliu a fost cerul azi dimineata.
0

#4347 Useril este offline   Shhhh 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 964
  • Inregistrat: 10 mai 12
  • Sexul:masculin

Postat 25 ianuarie 2024 - 21:08

Imagine atasata: iulius.png
5

#4348 Useril este offline   Anonymouse 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 42
  • Inregistrat: 20 mai 22

Postat 26 ianuarie 2024 - 11:34

Poate cu asta avem noroc, cel din Shopping City pare de evitat (am si facut asta de fiecare data).
-1

#4349 Useril este offline   Bodo 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 325
  • Inregistrat: 24 ianuarie 16
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timișoara

Postat 26 ianuarie 2024 - 13:53

Vezi postareaAnonymouse, la 26 ianuarie 2024 - 11:34, a spus:

Poate cu asta avem noroc, cel din Shopping City pare de evitat (am si facut asta de fiecare data).
Eu nu am avut probleme in cel din Shopping City și nu vad de ce ar trebui evitat. E restaurant fast food ca oricare altul.

In alta ordine de idei, am văzut că se lucrează la spațiul mare de lângă Auchan (care a fost parte din hipermarket, apoi magazin de mobila). Acum cu anunțul celor de la Lefties, mă gândesc că ori se muta alt magazin acolo și vin cei de la Lefties sau Primark in loc, ori chiar vor deschide unul din ei acolo (cu toate că nu mi se pare cea mai fericita locație). Și așa tot mai e nevoie de încă un spatiu destul de mare pentru unul din ei.
1

#4350 Useril este offline   lvs 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 390
  • Inregistrat: 20 octombrie 19

Postat 26 ianuarie 2024 - 14:20

De ce pare de evitat?
0

#4351 Useril este offline   Janto A. 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 493
  • Inregistrat: 24 iunie 18
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 26 ianuarie 2024 - 14:30

^
Legat de Burger King Shopping City, majoritatea recenziilor sunt destul de slabe, si nu prea inspira incredere acest fapt (Cele din Szeged au peste 4,3 stele pe Maps, de exemplu).
Mai mult, in ultima perioada au aparut recenzii de 5 stele la BK-ul din Timisoara, din partea unor conturi care au o singura recenzie la activ pe Maps, chiar cea de la locația Burger King (Ridicând astfel ratingul total).

Am un cunoscut care a fost, s-a plans de preturi, dar in rest, nimic mai mult

Aceasta postare a fost editata de Janto A.: 26 ianuarie 2024 - 16:39

0

#4352 Userul este online   Pablo 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 2465
  • Inregistrat: 09 aprilie 20

Postat 26 ianuarie 2024 - 19:54

BURGER KING® va deschide un restaurant în Iulius Town Timișoara

Citeaza

IULIUS a semnat un parteneriat cu BURGER KING® pentru două restaurante în proiectele mixed-use din Timişoara și Iași. Prima locaţie a fost inaugurată la Palas Iaşi, urmând ca în această primăvară să fie deschisă și cea din Iulius Town Timișoara

Restaurantul din Timișoara va fi la parterul clădirii de birouri United Business Center 1 din ansamblul mixt Iulius Town, iar inaugurarea sa este programată la începutul primăverii. Restaurantul BURGER KING® din ansamblul urbanistic Palas, situat în centrul Iaşului, a fost inaugurat pe 18 ianuarie 2024 şi este prima locație pe care retailerul a deschis-o în rețeaua naţională dezvoltată de compania IULIUS.

„Segmentul de food & beverage reprezintă o ancoră valoroasă în reţeaua IULIUS. Astfel, urăm bun venit și noului partener BURGER KING®, al doilea cel mai mare lanț de restaurante cu servire rapidă din lume şi unul dintre retailerii cei mai solicitaţi de clienţii noştri, care a ales proiectele mixed-use din Iaşi şi Timişoara pentru continuarea planurilor de expansiune pe care le are în România. Anul 2024 va aduce şi alte noutăţi puternice, care vor reconfirma statutul mall-urilor noastre de lidere de piaţă la nivel regional”, a spus Oana Diaconescu, Head of Leasing IULIUS.

„Parteneriatul cu IULIUS reprezintă un pas important în strategia noastră de expansiune și consolidare a prezenței BURGER KING® în România. Deschiderea restaurantului din Palas Iași, dar și următoarea inaugurare în Iulius Town Timișoara, sunt dovada angajamentului nostru de a aduce experiența BURGER KING® mai aproape de clienții noștri în centre urbane importante. Aceste noi locații subliniază dorința noastră de a oferi mâncare de calitate și experiențe memorabile. Privim cu entuziasm spre viitor şi avem încredere în potențialul de creștere în aceste zone dinamice”
, a declarat Alin Nenciu, Marketing Manager la Burger King România.

0

#4353 Useril este offline   Anonymouse 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 42
  • Inregistrat: 20 mai 22

Postat 27 ianuarie 2024 - 18:24

Ce a scris Janto A.

Majoritatea review-urilor spun ca nu are legatura cu BK original, textura, gust, carne, chifle etc. Peste asta, timpii de asteptare sunt catastrofali - de doua ori, cand am fost mai hotarat sa incerc totusi, am intrebat oameni vizibil nervosi de la coada de cat timp stau: 20-25 de min. Am plecat la fel de hotarat de fiecare data.

La fel, atat ecranele de comanda cat si cele de afisare a numarului comenzii erau nefunctionale de fiecare data, asa ca nici nu puteam sa comand in ideea ca revin peste jumatate de ora si imi recuperez mancarea, trebuie sa stai pe acolo sa te strige.

De 40 de lei, cat costa pe acolo, pot sa-mi bat altfel joc de mine.
5

#4354 Useril este offline   Janto A. 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 493
  • Inregistrat: 24 iunie 18
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 27 ianuarie 2024 - 22:21

Burger King pare ca va lua locul fostului local Manufaktura de la parterul UBC1, in seara asta am vazut un afis legat de angajari lipit pe unul dintre geamuri.
0

#4355 Useril este offline   IlieB 

  • Membru Senior*
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 723
  • Inregistrat: 06 iulie 15
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Masini, Excursii, Istorie

Postat 28 ianuarie 2024 - 12:22

Pai cum afara si nu in zona de foodcourt? E prea mare concurenta in foodcourt si le e frica de a iesi in "pierdere"?
Zic din perspectiva unui angajat care ar lucra in Iulius offices (oricare firma). Mergem 5 colegi la masa, 4 vor la foodcourt ptr ca isi aleg ceva de sus, al 5-lea vrea Burger King. Ce facem, ne "despartim" si mancam separat? In idea in care la birou in pauza de masa, deobicei se merge in grupuri.
Nu zic ca nu sunt "restaurante" si in afara foodcourt-ului, dar nu sunt multe de tip fast-food.

Aceasta postare a fost editata de IlieB: 28 ianuarie 2024 - 12:24

0

#4356 Useril este offline   Janto A. 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 493
  • Inregistrat: 24 iunie 18
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 28 ianuarie 2024 - 13:03

Am atașat niște poze pe care am uitat să le pun ieri seară, cu (probabil) viitoarea locație a Burger King.

@IlieB Totalmente corect, dar, în foodcourt au cam ajuns să se înghesuie restaurantele, iar fizic nu cred că mai au loc de încă unul, decât dacă construiesc ceva în stilul ,,insulelor" de la Manay și Gelateria italiană.Altfel, nu văd cum ar mai putea aduce cei din Iulius alte restaurante pe acel etaj (Ar putea investi într-o extindere a etajului cu zona de mâncare, poate înspre terasă, dar nu cred că se află printre priorități).

Măcar Burger King va fi în companie bună, alături de Taco Bell, care, în ciuda locației, văd că are clienți.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: rsz_20240127_214227.jpg
  • Imagine atasata: rsz_20240127_214234.jpg

Aceasta postare a fost editata de Janto A.: 28 ianuarie 2024 - 13:04

1

#4357 Useril este offline   IlieB 

  • Membru Senior*
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 723
  • Inregistrat: 06 iulie 15
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Masini, Excursii, Istorie

Postat 28 ianuarie 2024 - 13:33

Asa e, de Taco Bell am uitat ca e afara si ii merge binisor. Daca e acolo, atunci da e un nou "foodcourt" zone. Da, in cel de sus e plin ochi si nu prea mai e loc. Bine sunt si unele prea late si inutil si altele inghesuite. Zona de foodcourt acum mi se pare subdimensionata ptr volumul de oameni la pranz, atat post cat si pre pandemie.
Venind vorba de asta, am vazut de curand ca a plecat restaurantul de langa Starbucks si acum e un Pepco. Era parca ceva restaurant traditional daca nu ma insel.
0

#4358 Useril este offline   Janto A. 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 493
  • Inregistrat: 24 iunie 18
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 28 ianuarie 2024 - 14:19

^
Da, "Ana Lugojana" se chema, cred că maxim 3 ani a rezistat.
0

#4359 Useril este offline   codrut80 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 441
  • Inregistrat: 12 martie 16

Postat 30 ianuarie 2024 - 12:19

Apropo de gustul original, a BK...
Mănânc destul de des în Bk, pe "linia", Ungaria, Austria, și mai ales Germania, și în toate unitățile gusturile diferă. Nu sunt identice..., fiecare, e ( aproape)diferit. Și atunci care e gustul original?! Cel din US?! :)))

Trimis de pe al meu SM-S918B folosind Tapatalk
3

#4360 Useril este offline   michidutza 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 1138
  • Inregistrat: 26 iunie 16

Postat 18 februarie 2024 - 10:17

Stie cineva ce se mai intampla cu fosta policlinica si club(dughene) care is ca nuca in perete in piata Consiliul Europei?

Imagine atasata: IMG20240217114127.jpg
0

Arata acest topic


  • (219 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 216
  • 217
  • 218
  • 219
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi