STP Timișoara Forum: Program de mers - Linia 21 - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
Pagina 1 din 1

Program de mers - Linia 21 L-V, S-D.

#1 Useril este offline   Robert201 

  • Membru suspendat
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banati 2
  • Postari: 190
  • Inregistrat: 13 februarie 14
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:PC, RATT, Timișoara, zona metropolitană, harti, headere, imbunatatire a site-urilor, hartilor, headerelor si Stirile transportului in comun din Timisoara.

Postat 01 august 2014 - 09:53

As dori sa aflu care este programul de mers al acestei linii cu noul ei traseu si vreau sa imi trimiteti programul acesuia in format Excel sau PDF pentru Zilele Lucratoare de Luni pana Vineri si pentru Zilele Nelucratoare: Sambata si Duminica. Programul de pe site-ul ratt.ro/grafice/21.pdf nu este actualizat pe ziua de astazi 1 August. Remediati problema.
0

#2 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29776
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 01 august 2014 - 17:53

Mai da niste refresh-uri paginii respective (actualizarea a fost facuta in jurul orei 8:30). Chiar daca capatul liniei a ramas din greseala cel vechi, o sa observi ca pe documentul pdf care se deschide, scrie ca e valabil din data de 1 august.
0

#3 Useril este offline   Robert201 

  • Membru suspendat
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banati 2
  • Postari: 190
  • Inregistrat: 13 februarie 14
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:PC, RATT, Timișoara, zona metropolitană, harti, headere, imbunatatire a site-urilor, hartilor, headerelor si Stirile transportului in comun din Timisoara.

Postat 12 august 2014 - 14:39

Si nu uitati sa actualizati graficele actuale ale liniei 21 pe noul website cu rosu.
1

#4 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29776
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 12 august 2014 - 18:34

Nu o sa mai apara nimic cu rosu, dar daca te uiti cu atentie in partea de jos a documentului pdf, o sa observi ca scrie data din care se aplica graficul, in cazul de fata 11.08.2014
Daca nu vezi aceasta varianta, da un refresh din optiunile browser-ului, sau apasa tasta F5.
0

#5 Useril este offline   Robert201 

  • Membru suspendat
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banati 2
  • Postari: 190
  • Inregistrat: 13 februarie 14
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:PC, RATT, Timișoara, zona metropolitană, harti, headere, imbunatatire a site-urilor, hartilor, headerelor si Stirile transportului in comun din Timisoara.

Postat 12 august 2014 - 19:07

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 12 august 2014 - 18:34, a spus:

Nu o sa mai apara nimic cu rosu, dar daca te uiti cu atentie in partea de jos a documentului pdf, o sa observi ca scrie data din care se aplica graficul, in cazul de fata 11.08.2014
Daca nu vezi aceasta varianta, da un refresh din optiunile browser-ului, sau apasa tasta F5.
Dar de ce la celelalte pdf-uri nu sunt trecute data pe partea din jos de exemplu la l
expresul 1, de unde sa stiu eu daca e actualizat sau nu. Fa bine si pune data de valabilitate si la celelalte pdf-uri. Pana atunci asteptam surpriza cu noile headere, mai ales la Expresul 2.
0

#6 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29776
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 12 august 2014 - 20:21

Am mai spus (repet) ca nu eu realizez graficele, deci nu eu pun data intrarii in vigoare a lor pe documentul pdf. Oricum, cred ca de acum incolo, colegii de la grafice vor pune aceasta data in document, daca au inceput sa faca asta. O sa le cer si eu acest lucru.
Am inceput deja sa lucrez la headere si probabil la urmatoarea schimbare de grafic le vei vedea.

P.S. La ce te referi cand intrebi "de unde sa stiu eu daca e actualizat sau nu"? Putem avea grafice vechi de doi ani, sa zicem si sa fie inca actuale. Noi postam o varianta actualizata doar cand se modifica programul de circulatie a acelei linii. Uite de exemplu linia 21: a fost modificat orarul in 1 august si acum, in 11 august. E posibil sa nu se mai modifice pana incepe scoala. In acest caz nu o sa mai vezi actualizari pana la data respectiva.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi