STP Timișoara Forum: Linia 6 - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (17 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Linia 6 Evaluare topic: -----

Poll: Traseu linia 6 (46 membri au votat)

Cum vi se pare noul traseu al liniei 6?

Nu puteti vedea rezultatele acestui sondaj, pana cand nu votati . Va rugam sa va logati si sa va exprimati votul dvs. pentru a vedea rezultatele acestui sondaj.
Voteaza Vizitatorii nu pot vota

#21 Useril este offline   tm 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 123
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 12 noiembrie 2009 - 00:04

Vezi postareaalecs, la 11 Nov 2009, 23:55, a spus:

Pai daca le trebe leafa, de ce nu respecta regulile ?



Tu daca trebuie sa mergi la scoala, DE CE MAI CHIULESTI?? Revenind la subiect, cred ca e o lipsa de comunicare, o lacuna undeva in sistem ce poate fi remediata pe viitor.
0

#22 Useril este offline   todoran13 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 206
  • Inregistrat: 28 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 12 noiembrie 2009 - 12:06

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 11 Nov 2009, 20:47, a spus:

Se va incerca invers: un bonus pentru respectarea graficelor.


Atunci poate se incearca varianta asta si in cazul soferilor de troleibuze in cazul sistemului de anuntare a statiilor, daca tot nu se vrea penalizarea lor.
0

#23 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 12 noiembrie 2009 - 14:07

Vezi postareatm, la 12 Nov 2009, 00:04, a spus:

Tu daca trebuie sa mergi la scoala, DE CE MAI CHIULESTI?? Revenind la subiect, cred ca e o lipsa de comunicare, o lacuna undeva in sistem ce poate fi remediata pe viitor.



Le trebuie bani, sa lucreze! Nu suntem sa le plangem de mila. Au ales slujba sa lucreze dupa reguli! RATT nu este firma de caritas! :blush:
0

#24 Useril este offline   NDY 

  • Membru VIP*
  • Grup: VIP
  • Postari: 2439
  • Inregistrat: 07 iunie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 12 noiembrie 2009 - 15:01

Vezi postareatm, la 11 Nov 2009, 23:52, a spus:

Dar cum poti sa gandesti asa??? Oamenii aia au acasa guri de hranit si nu se trezesc de dimineata sa lucreze pe nasturi. Daca le taie leafa or sa se sature si ei si o sa-si bage picioarele in el job si o sa caute altceva, iar pe tine la scoala o sa te duca atunci femeia de servici si sa vezi ce multumiti or sa fie calatorii.... Dar se pare ca tu nu te-ai gandit la asta ca iti da mama.... (poftim acum educatie) :blush:


tm, ai luat-o cumva personal? Esti vatman si te simti cu musca pe caciula? Daca nu, atunci de ce ma acuzi si ma critici pentru parerea mea? Eu zic sa o lasi mai moale, pe bune...
Uite de asta este tara noastra in c****, pentru ca sunt prea multi care gandesc ca tine. "Nu respecta orarul? Lasa-l dom'ne in pace...". Asa NU inveti omul sa respecte regulile; asa il inveti ca nu pateste nimic daca le incalca si il faci sa continue. Si, dupa parerea ta, daca tu ma platesti sa iti ofer ceva, iar eu nu iti ofer acel ceva, tu ce faci? "Las dom'ne..."?
0

#25 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 12 noiembrie 2009 - 15:08

Pai bun, voi vreti sa respecte orarul, da? Dar va-ati gandit la conditiile de trafic. De ex daca este un icident minor, ceea ce face o coada imensa de masini, iar autobuzul/firobuzul/tramvaiul nu reuseste sa ajuga in statie, oamenii aia cu ce sunt devina? Sau alt ex, daca sunt o multi de semafoare pe traseu care tin in loc mijlocul de transport, ei cu ce sunt devina?
0

#26 Useril este offline   alecs 

  • Membru Onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 3145
  • Inregistrat: 20 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:timisoara
  • Interese:http://soferderomania.promotor.ro/carmen_m click plz

Postat 12 noiembrie 2009 - 15:21

Ceea ce spui tu viktor, nu se intampla asa des ca si cazurile de pe linia 6...
La un acident minor, atunci se blocheaza tot, nu doar linia 6...
0

#27 Useril este offline   NDY 

  • Membru VIP*
  • Grup: VIP
  • Postari: 2439
  • Inregistrat: 07 iunie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 12 noiembrie 2009 - 15:29

Da, cam asa...oricum, nu cred ca cine a deschis discutia asta se referea la astfel de intarzieri ca cele enumerate de tine viktor.
0

#28 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 12 noiembrie 2009 - 15:37

@alecs Eu nu m-am referit la linia 6, ci la modul general.
0

#29 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 12 noiembrie 2009 - 16:07

tm si viktor ,daca sunteti vatmani, respectiv, aveti [prieteni vatmani, sau cunostiinte, asta nu inseamna ca trebui sa le luati apararea!

Nimeni nu zicea de toti vatmanii... Vorba lui viktor "in general"! Deci asta chiar nu ar trebui sa-i scuteasca de sanctiuni! Si daca nici asa nu merge?
Atunci aplicam legea toti pentru unul, si unul pentru toti! ,si anume fiecare salariat ar primi o penalizare, si aunci sau ar pleca toti, si ar veni altii care sa respecte regulile, sau ar obliga si pe colegii lor sa le respecte... (astept sa-mi sariti in cap)


tm, viktor, si NDY, va propun sa mai adaugati fiecare cate o parere, iar apoi sa mutati discutia in privat! Ca deja amajusn la injuraturi, cuvinte urate, si jigniri! Altfel se lasa cu sanctiuni!
0

#30 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 12 noiembrie 2009 - 16:18

Cseh_17 eu nu am luat aparea la nimeni. Eu mi-am zis parerea fata de ceea ce am patit si am vazut cu ochii mei. Nu cred ca in vreun post de al meu(din acest topic) gasesti vre-o inujuratura, cuvant obscen sau jignire.
0

#31 Useril este offline   lilu 

  • Vatman
  • Grup: Conducator vehicule
  • Postari: 83
  • Inregistrat: 22 septembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 12 noiembrie 2009 - 20:26

Vezi postareacseh_17, la 12 Nov 2009, 16:07, a spus:

tm si viktor ,daca sunteti vatmani, respectiv, aveti [prieteni vatmani, sau cunostiinte, asta nu inseamna ca trebui sa le luati apararea!

Nimeni nu zicea de toti vatmanii... Vorba lui viktor "in general"! Deci asta chiar nu ar trebui sa-i scuteasca de sanctiuni! Si daca nici asa nu merge?
Atunci aplicam legea toti pentru unul, si unul pentru toti! ,si anume fiecare salariat ar primi o penalizare, si aunci sau ar pleca toti, si ar veni altii care sa respecte regulile, sau ar obliga si pe colegii lor sa le respecte... (astept sa-mi sariti in cap)


tm, viktor, si NDY, va propun sa mai adaugati fiecare cate o parere, iar apoi sa mutati discutia in privat! Ca deja amajusn la injuraturi, cuvinte urate, si jigniri! Altfel se lasa cu sanctiuni!


mai copile ..... din conceptia ta reiese ca au murit degeaba alti tineri in 1989 ...chiar gandesti ca un Comunist Veritabil..... Am mai mentionat odata in alt post ..... HABAR nu ai in realitate cu ce se manca traficul sau alte teburi ...... Crede-ma chiar am avut dorinta de a te ignora , dar cand vi cu ideei de astea demne de un PIONER , nu ma pot abtine ......
0

#32 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29674
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

  Postat 12 noiembrie 2009 - 21:21

Tin sub lupa acest topic si sper sa nu o ia razna. :blush: Imi rezerv dreptul de a sterge mesajele care reprezinta un atac la persoana (chiar daca e vorba doar de varsta celor care posteaza) sau care sunt prea virulente.
0

#33 Useril este offline   tm 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 123
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 13 noiembrie 2009 - 00:27

Din pacate pentru NDY nu sunt vatman si nu am nici o cunostinta vatman. Nu le tin parte vatmanilor sau soferilor, dar pur si simplu sunt total impotriva sanctionarii cu retinerea unui procent din salar. Tot timpul trebuie sa fie cineva cu acest concept, fara a se gandi ce consecinte pot avea pe viitor (poate fi un lucru bun, sau poate fi un lucru rau). La problema expusa de voi nu cred ca se impune sanctionarea salariala. Aici ma retrag si nu am vrut sa jignesc pe nimeni. Am vrut doar sa evidentiez pe intelesul tuturor ca fiecare dintre noi in activitatea sa, in anumite momente nu respecta "regulile".

Aceasta postare a fost editata de tm: 13 noiembrie 2009 - 00:28

0

#34 Useril este offline   alecs 

  • Membru Onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 3145
  • Inregistrat: 20 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:timisoara
  • Interese:http://soferderomania.promotor.ro/carmen_m click plz

Postat 13 noiembrie 2009 - 00:41

Dar se pare ca daca nu sunt sanctionati unde ii doare(la salariu) fac cum vor ei, si nu cum trebuie...
0

#35 Useril este offline   NDY 

  • Membru VIP*
  • Grup: VIP
  • Postari: 2439
  • Inregistrat: 07 iunie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 13 noiembrie 2009 - 17:49

Vezi postareatm, la 13 Nov 2009, 00:27, a spus:

Din pacate pentru NDY nu sunt vatman si nu am nici o cunostinta vatman. Nu le tin parte vatmanilor sau soferilor, dar pur si simplu sunt total impotriva sanctionarii cu retinerea unui procent din salar. Tot timpul trebuie sa fie cineva cu acest concept, fara a se gandi ce consecinte pot avea pe viitor (poate fi un lucru bun, sau poate fi un lucru rau). La problema expusa de voi nu cred ca se impune sanctionarea salariala. Aici ma retrag si nu am vrut sa jignesc pe nimeni. Am vrut doar sa evidentiez pe intelesul tuturor ca fiecare dintre noi in activitatea sa, in anumite momente nu respecta "regulile".


Si atunci cand nu respecta "regulile" ce se intampla? Nu sunt sanctionati? Legile Romaniei pentru ce sunt facute (sau, pentru ce ar trebui sa fie facute?)
0

#36 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3882
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 13 noiembrie 2009 - 19:32

Legile locale spun asa: ca o societate de transport trebuie sa afiseze un orar (acceptat de CLT), si sa-l respecte, fiind pasibila de amenzi in caz de nerespectare.

Insa cum isi convinge o societate angajatii, e bucataria lor interna. Fie prin bonusuri, fie prin sanctiuni ... e asa, o problema secundara in care doar ne dam cu parerea.
0

#37 Useril este offline   tm 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 123
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 13 noiembrie 2009 - 23:19

Vezi postareaNDY, la 13 Nov 2009, 17:49, a spus:

Si atunci cand nu respecta "regulile" ce se intampla? Nu sunt sanctionati? Legile Romaniei pentru ce sunt facute (sau, pentru ce ar trebui sa fie facute?)



Legile Romaniei sunt facute pentru cetateanul de rand si se aplica asa cum se aplica; de aia merge tara asta asa de bine, nu pentru ca sunt multi care gandesc ca mine. Sa nu mi-o iei in nume de rau, dar deja e offtopic si sa ne intoarcem totusi la linia 6.
0

#38 Useril este offline   Chagall 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10283
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:nespecificat

Postat 16 noiembrie 2009 - 21:47

Vezi postarealilu, la 16 Nov 2009, 19:48, a spus:

1. Nu copile nu sunt depe linia 6

Din cate vad in profilul tau, cei 10 ani diferenta dintre tine si cseh_17 nu te prea avantajeaza in astfel de afirmatii. Altceva in afara de frustrare si neputinta fata de interlocutorul tau, nu transmiti prin postul tau de mai sus. E alegerea ta sa folosesti sau nu astfel de diminutive, doar ca ti se va raspunde cu aceeasi moneda si nu cred ca ti-ar pica prea bine.
Ia-o ca pe un sfat prietenesc din partea unui coleg de forum.
0

#39 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29674
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 16 noiembrie 2009 - 22:25

Am avertizat lumea, mai sus, ca voi sterge atacurile la persoana. S-au sters. :coolspeak:
0

#40 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 17 noiembrie 2009 - 17:10

Vezi postareaChagall, la 16 Nov 2009, 22:47, a spus:

Din cate vad in profilul tau, cei 10 ani diferenta dintre tine si cseh_17 nu te prea avantajeaza in astfel de afirmatii. Altceva in afara de frustrare si neputinta fata de interlocutorul tau, nu transmiti prin postul tau de mai sus. E alegerea ta sa folosesti sau nu astfel de diminutive, doar ca ti se va raspunde cu aceeasi moneda si nu cred ca ti-ar pica prea bine.
Ia-o ca pe un sfat prietenesc din partea unui coleg de forum.



Mersi Chagall de aparare! :coolspeak: Eu nu vasusem postul, insa am observat ca mai multi practica acest cpile/ tinere adresare parca am avea 50 si 5 ani. Suntem colegi de forum cu totii, si daca tot vorbim la pertu macar sa folosim adresari prietenesti! :)
0

Arata acest topic


  • (17 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi