STP Timișoara Forum: Inelul IV - STP Timișoara Forum

Salt la continut

  • (46 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Inelul IV

#701 Useril este offline   brioti 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 511
  • Inregistrat: 03 iunie 13

Postat 06 octombrie 2021 - 17:52

Asta ca ne convine sau nu cum merg lucrurile nu conteaza ne meritam soarta....din pacate Timisoara se modernizeaza in forta ...suntem in santier....Doamne ce duma buna....suntem la ani lumina de modernizare...vopsim gardu doar
3

#702 Useril este offline   Andu 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 189
  • Inregistrat: 22 iunie 17

Postat 06 octombrie 2021 - 18:50

Vezi postareaCataM, la 06 octombrie 2021 - 15:50, a spus:

Ești in pic pe lângă subiect, stimate coleg.

In primul rând nu sunt fan penele, am fost foarte fericit ieri, "cuie mîțu".

In al doilea rând, eu mi-am mai scos capul din fund in ultimii 4-7 ani si am umblat prin țară destul de mult încât sa observ lucrurile făcute la noi în oraș.
Bun, ca pe tine te doare la bască de pasaje si străzi lărgite, aia e strict treaba ta, e dreptul tău sa locuiești pe o uliță sau in pădure.

Ca vrei tu sa aduci echilibru aici pe forum, unde colcăie de userei, mi se pare chiar drăguț din partea ta, sincer. Nu cred ca citești forumul care trebuie.

Ca vreau eu sa comentez si sa îmi expun părerea, sa critic sau sa-i iau la mișto pe unii plătiți din banii mei...cred ca am voie, nu?
Știu ca voi aveți apucături totalitare (vezi ce se întâmplă în primărie acum), dar ma doare fix la bască de părerea voastră.

......


Pe un alt topic tin minte ca precizai ca esti fan penele, imi pare rau daca am inteles gresit. Asta + atacuri indelungi la cine e acuma "la putere" tinand cont ca se lucreaza si o sa se mai lucreze pe proietele fostei administratii.

De umblat am umblat si eu, majoritatea locurilor comparabile au lucrari mai ample si mai calitativ facute. Dar oricum nu la asta ma raportez, in general ma raportez la ceva aproape de noi Szeged, Novi Sad, ceva mai vestic. Daca mergi spre est iti vine sa fugi.

Sunt de parere ca largirea benzilor si pasajelor in centrul orasului este total gresit, trebuia canalizat efortul pe inelu 3-4-5, centura. Orice dar nu adu tot traficul si poluarea pentru absolut orice traversare N-S, in centrul orasului. Nu vreau ulita dar nici autostrada pe sub geam sau pe traseul meu de promenada.

Poate sa colcaie cu orice, atata timp cat consider ca e o postare lipsita de respect, intelegere sau daca sunt doar niste insulte aruncate fara a fi gandite, am sa incerc sa aduc argumente. Nu conteaza ce partid.

Evident ai dreptul sa faci si sa zici ce vrei atata timp cat nu devine ceva lipsit de bun simt, doar sa faci misto si sa insulti devine obositor si toxic.

Hai cu ceva constructiv, propune o alternativa, nu sunt legat de nimeni dar pana una alta nu a fost altceva mai bun de ales. Daca lupta o sa fie tot intre Fritz si Robu peste 3-4 ani evident o sa aleg Fritz pentru simplu fapt ca Robu nu ar trece un test psihologic corect efectuat.

On topic: Lucrare de 2 luni care dureaza...am impresia de o viata. Evident dezamagit dar nu se putea mai bine, sa ne aducem aminte ca inainte de alegeri constructorul a cerut rezilierea pentru ca au aparut pe santier foarte multe detalii extra despre care nu se stia. Cel mai probabil nu se mai incadra cu banii. Proiect gresit din fasa, sa fim bucurosi ca se termina.
5

#703 Useril este offline   Bogdan_tmtm 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 284
  • Inregistrat: 09 septembrie 19

Postat 06 octombrie 2021 - 21:25

Vezi postareaAndu, la 06 octombrie 2021 - 18:50, a spus:

Daca lupta o sa fie tot intre Fritz si Robu peste 3-4 ani evident o sa aleg Fritz pentru simplu fapt ca Robu nu ar trece un test psihologic corect efectuat.


Ca sa ai o asemenea imaginatie trebuie sa ai acelasi nivel psihologic ca Robu in postari.
Omul "troleaza" in momentul de fata, la fel cum a "trolat" si usr in campanie, doar ca el nu astepta nimic in schimb .. "troleaza" de nervi si le intoarce (crede el) favorul :)
Ma tem ca in ritmul asta de realizari, vom avea de votat in ciuda intre un candidat psd si altul de la aur :)))
1

#704 Useril este offline   nabucodonosor19 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 816
  • Inregistrat: 11 mai 16

Postat 07 octombrie 2021 - 15:57

Vezi postareaAndu, la 06 octombrie 2021 - 18:50, a spus:


Hai cu ceva constructiv, propune o alternativa, nu sunt legat de nimeni dar pana una alta nu a fost altceva mai bun de ales. Daca lupta o sa fie tot intre Fritz si Robu peste 3-4 ani evident o sa aleg Fritz pentru simplu fapt ca Robu nu ar trece un test psihologic corect efectuat.




Interesante criterii pt un forum de infrastructura, probabil te potriveai mai bine pe unul de psihologie daca asta este criteriul cel mai important pt tine, da tu stii:)
0

#705 Useril este offline   Bogdan_tmtm 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 284
  • Inregistrat: 09 septembrie 19

Postat 09 octombrie 2021 - 16:18

Incet, incet finalizarea tronsonului va fi influentata tot mai des de vreme.
Cred ca asta ar fi cea mai valida scuza sa nu termine anul acesta :))
Chiar si pe vremea asta ploiasa am prins in poza un biciclist (l-am vazut dupa ce am facut poza), prin urmare e posibil sa se bucure multi de acea pista.

Imagine atasata: IMG_20211009_123129_edit_92808013311878.jpg
4

#706 Useril este offline   Bogdan_tmtm 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 284
  • Inregistrat: 09 septembrie 19

Postat 19 octombrie 2021 - 14:54

s-a anuntat inceperea asfaltarii, maine maturare si pregatire, poimaine asfaltare (intre Aradului si Torontalului), pentru evitare neplaceri .. recomand evitare traseu cateva zile :)

Aceasta postare a fost editata de Bogdan_tmtm: 19 octombrie 2021 - 14:59

1

#707 Useril este offline   Bogdan_tmtm 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 284
  • Inregistrat: 09 septembrie 19

Postat 22 octombrie 2021 - 10:18

Ieri 21 octombrie s-a turnat o prima banda (de la un capat la celalalt), astazi ploua probabil nu vor mai turna pana nu le va permite timpul din nou.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMG_20211021_172308.jpg

4

#708 Useril este offline   nabucodonosor19 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 816
  • Inregistrat: 11 mai 16

Postat 24 octombrie 2021 - 13:54

Spre surprinderea mea, s-a mai facut ceva si pe tronsonul de la padure (spate UMT), au pus ceva textil si au acoperit cu balast, ma rog nu pe peste tot dar probabil vor continua mai ales ca sunt ceva utilaje in zona
Data trecuta drumul era napadit de buruieni, era convins ca au uitat de el, da poate poate...

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 1233468_in_2000_q80.jpg
  • Imagine atasata: IMG_1098.jpg
  • Imagine atasata: IMG_1101.jpg

4

#709 Useril este offline   Bogdan_tmtm 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 284
  • Inregistrat: 09 septembrie 19

Postat 26 octombrie 2021 - 11:11

Tronsonul Aradului-Torontalului: au inceput asfaltarea celei de-a doua benzi, dupa remedierea unei probleme aparute la statia de asfalt.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMG_20211026_120445.jpg

2

#710 Useril este offline   nabucodonosor19 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 816
  • Inregistrat: 11 mai 16

Postat 26 octombrie 2021 - 15:36

Vezi postareaBogdan_tmtm, la 26 octombrie 2021 - 11:11, a spus:

Tronsonul Aradului-Torontalului: au inceput asfaltarea celei de-a doua benzi, dupa remedierea unei probleme aparute la statia de asfalt.


Fain, mai ai update?
oare cum se procedeaza in astfel de cazuri cu lache care isi lasa masinile parcate pe benzile unde se va asfalta? Le muta ei pe brate?:) Am vazut si o faza de genul de aia zic...
0

#711 Useril este offline   Bogdan_tmtm 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 284
  • Inregistrat: 09 septembrie 19

Postat 26 octombrie 2021 - 16:13

S-a mai asfaltat inca o banda (a mai ramas una), dar nu mai am update de la sursa. Am devenit obositor cu intrebarile, mi s-a spus sa am rabdare :))
Cele parcate erau ridicate de o autoutilitara pentru ridicare masini, dar recent nu am mai vazut-o. Mai nou stau muncitorii SuperConstruct si vegheaza sa nu intre nimeni pe tronson.

Update: au terminat de pus stratul de uzura pe toate benziile, au mai ramas sensurile si intrariile secundare si evident marcajele.

Aceasta postare a fost editata de Bogdan_tmtm: 26 octombrie 2021 - 17:24

1

#712 Useril este offline   nabucodonosor19 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 816
  • Inregistrat: 11 mai 16

Postat 26 octombrie 2021 - 22:21

Vezi postareaBogdan_tmtm, la 26 octombrie 2021 - 16:13, a spus:

S-a mai asfaltat inca o banda (a mai ramas una), dar nu mai am update de la sursa. Am devenit obositor cu intrebarile, mi s-a spus sa am rabdare :))
Cele parcate erau ridicate de o autoutilitara pentru ridicare masini, dar recent nu am mai vazut-o. Mai nou stau muncitorii SuperConstruct si vegheaza sa nu intre nimeni pe tronson.

Update: au terminat de pus stratul de uzura pe toate benziile, au mai ramas sensurile si intrariile secundare si evident marcajele.


Mersi, am trecut si eu spre seara
Nu pot sa nu remarc balamucul, disperarea de a intra si a trece cu orice pret peste asfaltul nou de zici ca venea apocalipsa si ramaneau "netrecuti". Care mai de care cu jipanul din dotare, te intrebi daca oameni astia merita ceva
In fine, cam murdar pe santier, gramezi de moloz, de nisip, gunoaie peste tot, is curios daca vor curata la final

Si colac peste pupaza pista e crapata pe alocuri in zona catre Torontalului, am si poze da mi-e lene sa pun, crapaturi fine deocamdata da se fac ele mari...
0

#713 Useril este offline   Bogdan_tmtm 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 284
  • Inregistrat: 09 septembrie 19

Postat 31 octombrie 2021 - 15:20

Astazi s-au trasat liniile pe acest tronson.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMG_20211031_151559.jpg

2

#714 Useril este offline   Seba76 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 246
  • Inregistrat: 11 noiembrie 19
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 31 octombrie 2021 - 17:16

Imagine postata Acum am ajuns acasa(azi dimineata nu erau trasate liniile),din cate vad au facut o linie continuua dintr-un capat în altul,nu le-a pasat de faptul ca unii mai trebuie sa intre la blocuri… Imagine postata

Aceasta postare a fost editata de Seba76: 31 octombrie 2021 - 17:20

1

#715 Useril este offline   lvs 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 388
  • Inregistrat: 20 octombrie 19

Postat 31 octombrie 2021 - 18:02

Lipseste parapetul din beton ca pe Fabrica de Glucoza din Bucuresti. In rest proiectul e la fel de tampit.
0

#716 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29678
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 31 octombrie 2021 - 18:21

Trotuar + pista biciclete late cat doua benzi de circulatie! Sa inteleg ca edilii se asteapta la un trafic velo si pietonal foarte intens in zona, sau e doar... pentru imagine?
0

#717 Useril este offline   Seba76 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 246
  • Inregistrat: 11 noiembrie 19
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 31 octombrie 2021 - 18:53

Eu nu am vazut decât vreo 4-5 bicicliști în ultima perioada prin zonă,sincer.
Iar parapeții aceia metalici dau impresia de autostrada,arata oribil.probabil ca asa se va si circula în curând..
1

#718 Useril este offline   brudu 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 14
  • Inregistrat: 25 octombrie 16

Postat 01 noiembrie 2021 - 08:23

Eu pot sa remarc urmatoarele lucruri:

- Toate strazile care au fost largite la 4 benzi in ultima perioada au linie continua pe mijloc. Din cate am inteles pe alte topicuri este cerinta politie rutiere.
- Pista este pe o singura parte si este gandita sa poate trece doua biciclete una pe langa cealalta. Daca nu erau piste de biciclete late lumea se plangea ca nu au loc doua biciclete. Cand sunt late, de ce sunt atat de late.
- Problema cea mai mare pe care o vad eu este ca nu este nici o trecere de pietoni pe intreaga lungime a strazii, doar in cele doua capete.

PS. Locuiesc pe aceasta strada, deci sunt direct afectat de modul in care s-a facut aceasta reabilitare.
5

#719 Useril este offline   lvs 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 388
  • Inregistrat: 20 octombrie 19

Postat 01 noiembrie 2021 - 09:13

Practic putem spune ca suntem al doilea oras cu autostrada urbana dupa Bucuresti. Daca clujul isi trage metrou, nu ne lasam mai prejos.
0

#720 Useril este offline   IlieB 

  • Membru Senior*
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 723
  • Inregistrat: 06 iulie 15
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Masini, Excursii, Istorie

Postat 01 noiembrie 2021 - 09:41

Vezi postareabrudu, la 01 noiembrie 2021 - 08:23, a spus:

Eu pot sa remarc urmatoarele lucruri:

- Toate strazile care au fost largite la 4 benzi in ultima perioada au linie continua pe mijloc. Din cate am inteles pe alte topicuri este cerinta politie rutiere.
- Pista este pe o singura parte si este gandita sa poate trece doua biciclete una pe langa cealalta. Daca nu erau piste de biciclete late lumea se plangea ca nu au loc doua biciclete. Cand sunt late, de ce sunt atat de late.
- Problema cea mai mare pe care o vad eu este ca nu este nici o trecere de pietoni pe intreaga lungime a strazii, doar in cele doua capete.

PS. Locuiesc pe aceasta strada, deci sunt direct afectat de modul in care s-a facut aceasta reabilitare.


As completa, banda 1 folosita ca parcare. Am trecut duminica si pe partea opusa terenului cu Universitatea, se parcasera deja pe banda 1.
O sa urc si video mai tarziu, cand descarc camera.
2

Arata acest topic


  • (46 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi