STP Timișoara Forum: Cursă gratuită ZOO de 1 iunie 2011 - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
Pagina 1 din 1

Cursă gratuită ZOO de 1 iunie 2011 sărbătorim 4 ani de la redeschiderea grădinii zoo

#1 Useril este offline   Relatii Publice RATT 

  • Relatii Publice
  • PipPipPip
  • Grup: RATT Staff
  • Postari: 119
  • Inregistrat: 02 iunie 10
  • Sexul:nespecificat

Postat 31 mai 2011 - 09:06

HAIDEŢI LA ZOO!
În data de 1 Iunie, cu ocazia Zilei Copilului, R.A.T.T. pune la dispoziţia timişorenilor o cursă specială care va face legătura între Bastion şi Muzeul Satului.
Cursele vor pleca de la ora 09.30 din staţia Bastion spre Muzeul Satului din jumătate în jumătate de oră, până la ora 14.00. Între ora 14.00 şi 18.00 intervalul între curse va fi de o oră. Ultima cursă va pleca de la Bastion la ora 17.00, iar ultima plecare de la Grădina Zoologică va fi la ora 17.30. Autobuzele opresc şi în staţia UMT.
Anul acesta chiar de 1 iunie se împlinisc patru ani de la redeschiderea Grădinii Zoologice din Timişoara, un moment de sărbătoare pentru cei mici dar şi pentru cei mari.
Această cursă specială va funcţiona doar miercuri şi va fi gratuită pentru toţi călătorii noştri.
Vă aşteptăm!
0

#2 Useril este offline   NDY 

  • Membru VIP*
  • Grup: VIP
  • Postari: 2439
  • Inregistrat: 07 iunie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 03 iunie 2011 - 20:27

S-a inghesuit lumea sa mearga la ZOO? Sunt curios pentru ca macar cu aceasta ocazie sa sa aiba gradina mai multi vizitatori...
0

#3 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 03 iunie 2011 - 20:55

Zoo-ul a fost full toata ziua! Deci chiar a fost lume! Insa autobuzul mai putin...

De exemplu la tura de la 14:4x de la Zoo, eu si o colega am fost doar in autobuz.
0

#4 Useril este offline   NDY 

  • Membru VIP*
  • Grup: VIP
  • Postari: 2439
  • Inregistrat: 07 iunie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 03 iunie 2011 - 22:34

Pacat...daca tot s-a consumat motorina pentru un scop "nobil", macar sa fi fost destui calatori...iar acest fapt cred ca se datoreaza in mare masura promovarii slabe...nu stiu cum a fost in ziare, insa pe site-ul RATT a aparut cam tarziu articolul (ar fi fost bine sa se stie cel putin cu o saptamana inainte) - corectati-ma daca gresesc.
0

#5 Useril este offline   Relatii Publice RATT 

  • Relatii Publice
  • PipPipPip
  • Grup: RATT Staff
  • Postari: 119
  • Inregistrat: 02 iunie 10
  • Sexul:nespecificat

Postat 07 iunie 2011 - 14:19

Adevarat graiesti. Putin inca facem anunturile astea cu heirupul si heirupul nu ajuta tot timpul.
In ziare au aparut imediat ce am trimis stirea. Pe site chiar daca apare repede ceva imi spune ca nu e inca lumea obisnuita sa-si ia info de pe site RATT. A si reiesit din chestionarul ce l-am facut in martie ca majoritatea consulta panourile electronice si abia apoi internetul, iar de sunat pentru informatii si mai putini.
In comunicatul dat de Primarie cu o saptamana inainte a fost mentionat ca va fi asigurat transportul de RATT.
Mai avem de lucru.

Sa fim sanatosi
0

#6 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 07 iunie 2011 - 19:03

Si totusi...

50 de coli imprimate pe A4. 25 de tranvaie 15 autobuze, si 10 trolee. Si gata! Neprofesional? DA! Bun pentru romani? DA! Deci nu trebe sa cautam intodeauna cea mai profesionala metoda, deoarece metoda cea mai optimala se afla sub nasul nostru!

Asa cum coliile A4 au strans 6000 de capete in p-ta Operei pentru Poli, asa cred ca isi aveau si astea efectul!


Acest transport a fost mai mult pentru tineri, care nu prea citesc ziarul...
0

#7 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 07 iunie 2011 - 19:24

Dar tinerii (copiii) au fost dusi de parinti, care ar fi putut fi informati.
Dar sustin ca metoda primitiva inca are efect asupra noastra. Inca mai avem generatii care nu stiu ca pe internet chiar se poate afla despre orice. Intr-un viitor cand generatia tanara de acum va ajunge batrana, atunci generatiile vor fi "egale" cu cele tinere din viitor, fiind constienti toti, atunci, de tehnologie.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi