STP Timișoara Forum: Linia 15 - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (9 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »

Linia 15 Evaluare topic: -----

#21 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 12 iunie 2013 - 14:54

Mda... :rad_masa:
0

#22 Useril este offline   Bogdan14 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 282
  • Inregistrat: 16 august 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 12 iunie 2013 - 15:50

Vai! :rad: Foarte incurcat.
0

#23 Useril este offline   Goldmember 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 259
  • Inregistrat: 10 decembrie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 13 iunie 2013 - 11:55

Din cate vad,aproape ca s-a dublat distanta initiala dintre St.Cluj si Grozavescu.Nu vreau sa ma gandesc la cat de aglomerata va fi zona aia odata cu inchiderea circulatiei peste Podul Michelangelo.Un lucru stiu sigur,voi merge pe jos. :whistle:
0

#24 Useril este offline   brioti 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 511
  • Inregistrat: 03 iunie 13

Postat 13 iunie 2013 - 17:56

[quote name='Goldmember' timestamp='1370976097' post='83694']
Din cate am inteles,de luni,17 iunie linia 19 se va desfiinta temporar deoarece va fi inchisa circulatia pe Podul Michelangelo.Asadar,circulatia troleibuzelor de pe liniile 15 si 16 vor avea un nou traseu,ceva de genul:str Cluj-viraj stanga pe Eroilor pana la Casa Mule-viraj dreapta pe Mihai Viteazu-traverseaza podul mergand pe actula linie 19 pana in statia Brediceanu-capat de line T. Grozavescu (Posta Mare).In celalalt sens:Grozavescu-ocolire parc-intrat prin fata la licelul Miu-prin fata pe la primarie-apoi prin stanga Catedralei-traverseaza Bega-stanga spre UVT-statia Complex Studentesc de unde intra in traseul actual atat 15 cat si 16.

Asta am auzit la nivel de zvon.Daca cineva din cadrul RATT poate confirma acest lucru ar fi bine.
[/quote
asa au zis si la stiri

Aceasta postare a fost editata de brioti: 13 iunie 2013 - 19:13

0

#25 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 13 iunie 2013 - 21:30

Aveti informatia la indemana, pe pagina web. :)
0

#26 Useril este offline   qew 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 161
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 19 iunie 2013 - 18:27

Stau de 35 de minute in statia cluj dupa 15 . Si cu mine mai 30-35 de oameni . Este inacceptabil, mai ales ca e si ora de varf . Cine stir cat de full va fi cand va veni.
0

#27 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 20 iunie 2013 - 10:06

Cum e planificarea pe L15 acum?
0

#28 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 20 iunie 2013 - 10:13

Asa arata:

Imagine atasata: Clip.jpg
0

#29 Useril este offline   Vali 

  • Membru VIP**
  • Grup: VIP
  • Postari: 1509
  • Inregistrat: 04 noiembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Modeling feroviar, transportul in comun(in special trolebuzele :D)

Postat 20 iunie 2013 - 13:02

De ce nu se muta palnia de la complex la Cluj? Sau mai bn zis o vor muta sau o lasa acolo?
0

#30 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 20 iunie 2013 - 13:12

Asta nu stiu. Poate au de gand sa mai monteze altele.
0

#31 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 13 septembrie 2013 - 13:54

Astazi (si ieri) am folosit transportul in comun dupa mult timp. Am urcat in 15 de la Posta Mare si pana la Prezan am faut ~28 de minute, acum la ora 14. Vreau sa zic ca nu am vazut niciodata atata lumea in troleibuz, de la Posta si pana la piata din Girocului a fost arhi-plin, care e capacitatea maxima la Skode? (cred ca daca se poate, a fost depasita :censored: )

Florin, ai habar cu cate troleibuze va fi suplimentata L15 incepand de luni? Presupun ca s-au facut deja "graficele".

P.S. Palnia de la Pod Mitropolit Andrei Saguna, cea de pe partea stanga este rupta in partea din spate, si cine nu opreste cum trebuie (adica dupa mijloc incolo) nu isi poate pozitiona captatorii.
0

#32 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 13 septembrie 2013 - 22:05

Dimineata patru trenuri si doua varfuri (pana la ora 9), de la 13 pana la 17 din nou intra doua varfuri, de la ora 18 raman trei trenuri pana la ora 21 cand raman doar doua.
1

#33 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 14 octombrie 2013 - 19:01

Deci! La orice ora din zi, L15 este arhi-plina! este imposibil ceea ce se intampla, ma comport si eu acuma ca si un "client" care nu are habar de ce se intampla RATT dar... m-am saturat. Dimineata intre ora 07:20-08:00 e de asteptat sa fie aglomerat (elevi, studenti etc.). Taicamiu a fost astazi de la posta in jur de ora 14 la fel, plin (elev, studenti). Am plecat la facultate (din nou) dupa ce in prealabil am venit pe jos, (prefer drumul de 20-25 de minute decat aglomeratia asta) si la ora 17:30 din nou troleibuzul full. M-am intorsul in jurul orei 19:15 de la Victor Babes > Girocului (prezan) si plin rau troleibuzul, de la Cluj au coborat 10 persoane si au urcat 20 in loc. Soferului i-au luat 3 incercari/fiecare usa (spate, mijloc) ca sa reuseasca sa le inchida... A urcat un "domn" la vreo 30 de ani, si a inceput sa se lege de sofer ca si cum el ar fi de vina... dupa o doamna (probabil din Giroc) a inceput sa urle ca isi pierde autobuzul din cauza soferului si astfel, pret de 2 statii toata lumea urla in troleibuz. Daca eram in locul soferului nu stiu ce reactie aveam, dar mi-am ajuns eu la limita rabdarii cu toate personajele idioate care nu au habar cu ce se mananca RATT-ul.

Unde vroiam sa ajung, Florin, te poti uita te rog cat a facut troleibuzul #03 de la Posta Mare pana la Bucla Versului? Cu sosire la ~19:34 la Prezan. Daca se poate, si stationarea de la Cluj cat a durat. Pariez ca undeva la 35 de minute (minim).
2

#34 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 14 octombrie 2013 - 19:57

La 19:02 pleaca de la Grozavescu si ajunge in bucla la 19:34. La 19:36 pleaca mai departe, in cursa. La Cluj a stat 3 minute (19:23-19:27)
Ca sa lamurim lucrurile, conform planificarii trebuia sa plece exact la 19:02, deci omul a plecat ca un mecanic de tren japonez... :) Ca in loc sa ajunga la Prezan la 19:25, a ajuns cu 9 minute mai tarziu, asta e chestie de trafic (nu cred ca a oprit aiurea pe traseu).
Tu ai perfecta dreptate in ce scri, dar ce vreau sa spun e ca in acest caz nu e vina lui (zic eu)
2

#35 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 14 octombrie 2013 - 20:14

Multumesc de informatii. Nu am zis ca e vina lui, nu e vina lui! Stiu bine cum sta situatia :suporter viola: Imi cer scuze daca asta s-a inteles din cele scrise de mine mai sus. Ti-am cerut datele doar din curiozitate de a afla stationarea la Cluj (care e un pic mai mult decat ar trebui - avand in vedere ca captatorii au fost pusi din prima, automat).
0

#36 Useril este offline   Andy 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 2495
  • Inregistrat: 29 iunie 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:zona metropolitană
  • Interese:Timișoara și zona metropolitană

Postat 14 octombrie 2013 - 21:06

Am observat şi eu că odată cu suspendarea liniei 19, linia 15 a devenit mai aglomerată. Nu se poate suplimenta?
0

#37 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 14 octombrie 2013 - 21:11

Vezi postareaRaoul94, la 14 octombrie 2013 - 20:14, a spus:

Multumesc de informatii. Nu am zis ca e vina lui, nu e vina lui! Stiu bine cum sta situatia :suporter viola: Imi cer scuze daca asta s-a inteles din cele scrise de mine mai sus.

A, nu! Am inteles din start ca nu l-ai acuzat pe sofer. Doar am subliniat acest aspect.
Nu stiu exact a cui e vina si nu-mi propun sa acuz pe cineva fara a sti care e situatia exacta. Oricum, mare parte din raspundere pentru aceasta situatie o poarta santierul de la Michelangelo si nu stiu daca solutia este suplimentarea vehiculelor din moment ce nu se poate pastra graficul, dar nu sunt expert in domeniu si e posibil sa ma insel.
0

#38 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 15 aprilie 2014 - 22:27

S-a schimbat cumva timpul pe tura/semitura de cand L15 are capatul modificat?
0

#39 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 15 aprilie 2014 - 22:37

20 cu 23 minute.
1

#40 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 16 aprilie 2014 - 09:02

Am verificat acum si mi-am dat seama ca si inainte de modificari tura era de 43'.

Deci inca o situatie de management prost la RATT! In loc sa se reduca cel putin 3 minute pe sensul Grozavescu - "Versului" deoarece nu mai exista statie si/sau bucla de intoarcere (la Versului) se prefera ca troleibuzul sa stationeze cate 5 minute la Prezan.

Am renuntat sa mai folosesc troleibuzul foarte des de mult, merg doar in week-end si/sau daca ploua dar prefer sa imi iau umbrela si sa nu ma inghesui - de cand s-a modificat traseul am folosit troleibuzul de 2 ori si in momentele alea am stat peste 6 minute la capat.
Deci, in alea (minim) 3 minute la cate ture sunt zilnic s-ar mari frecventa si probabil s-ar simti si pe traseu alea 3 minute la fiecare vehicul in parte. Dar de ce sa ne mai agitam, e o modificare temporara (de vreo 4 luni) si doar o statie. Mai bine se odihnesc soferii in statie minutele acelea care le pierdeau pe drum (o distanta de 600+ metri)
4

Arata acest topic


  • (9 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi