STP Timișoara Forum: Oradea - STP Timișoara Forum

Salt la continut

  • (25 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Oradea

#441 Useril este offline   DanielT 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 1349
  • Inregistrat: 06 aprilie 17

Postat 11 septembrie 2020 - 21:39

Nu m-am băgat în discuția asta Oradea vs. Timișoara că mi se pare irelevantă, dar vezi ca te-ai murdarit un pic de cacuta pe la guriță cu mila aia.
2

#442 Useril este offline   Raven 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 260
  • Inregistrat: 18 octombrie 15

Postat 11 septembrie 2020 - 22:04

Asa este, Clujul ar fi câștigat daca era pe merit, si realist sunt la mare distanta, cultural, de Timișoara...
In rest, Cata, spor la trollat! :)

Aceasta postare a fost editata de Raven: 11 septembrie 2020 - 22:36

-2

#443 Useril este offline   Raven 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 260
  • Inregistrat: 18 octombrie 15

Postat 11 septembrie 2020 - 22:35

Azi a fost deschis Pasajul Magheru, început în septembrie 2019, asta a inclus și lărgirea podului Dacia, de la 4 benzi plus linii de tramvai, la 6 benzi plus linii de tramvai.

https://m.ebihoreanu...deo-158711.html
0

#444 Useril este offline   freeflow77 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 354
  • Inregistrat: 24 iulie 12

Postat 11 septembrie 2020 - 23:20

@Cata M titlul de capitala culturala nu se castiga cu cladiri istorice sau o strategie de turism...deci asa cum noi nu am castigat pe baza asta, nici Oradea nu ar fi putut, in eventualitatea in care ar fi candidat...pentru ca asa cum s-a spus nu a facut-o.

La castigarea titlului...surse nesurse, e public raportul cu selectia, au fost 2 runde si in ambele cazuri la vot a fost egalitate intre Timisoara si Cluj, iar regulamentul il obliga pe presedintele juriului sa hotarasca...si asa ales Timisoara. Legat de Cluj tocmai baza sa culturala din prezent s-a transformat intr-un dezavantaj, pentru ca titlul e despre ce faci in afara status quo-ului. Evident si Clujul a avut un dosar serios si pentru care ar fi meritat si ei titlul, dar @Raven afirmatii gen "v-au dat voua sa va ridice orasul" sunt rautati gratuite intoarse tocmai in stilul pe care il condamni...Timisoara nu castiga in veci fara un dosar impecabil. Partea proasta e ca dupa castigare s-a ales praful de implementare...Clujul clar ar fi gestionat mai matur situatia, pe baza experientei.

Evident ca pe Oradea si Cluj dincolo de niste realizari e si enorm de mult PR...bravo lor, am putea invata si noi din asta. Timisoara are tot potentialul din lume dar nu prea reuseste sa-l coaguleze...cel putin momentan.
4

#445 Useril este offline   Raven 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 260
  • Inregistrat: 18 octombrie 15

Postat 12 septembrie 2020 - 06:06

Imi cer scuze ca am cam sărit calul, efectiv ma enervase trollingul lui gratuit. E problema fiecărui oraș cum se promoveaza, sau cum se gestionează si imi cer scuze pentru rautățile aduse timișorenilor.
4

#446 Useril este offline   CataM 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 833
  • Inregistrat: 17 decembrie 14
  • Sexul:masculin

Postat 12 septembrie 2020 - 19:35

Vezi postareaDanielT, la 11 septembrie 2020 - 21:39, a spus:

Nu m-am băgat în discuția asta Oradea vs. Timișoara că mi se pare irelevantă, dar vezi ca te-ai murdarit un pic de cacuta pe la guriță cu mila aia.


Lasă-l în pace...știe din surse sigure! Am mai scris în trecut ca îl suspectez ca lucrează în primăria Oradea
;)

Adevărul e că da, este de notorietate ca Timișoara a beneficiat de-a lungul timpului de o simpatie aparte și beneficii pe măsură, din partea autorităților centrale, orice coloratura politică ar fi avut. Îhîm...daaaa.

Săracii de noi, vai de steaua noastră.


Sent from my iPhone using Tapatalk
0

#447 Useril este offline   Raven 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 260
  • Inregistrat: 18 octombrie 15

Postat 13 septembrie 2020 - 00:04

Ca sa iti raspund la intrebare. Nu am nici cea mai mica legatura cu administrația din Oradea, nici macar jobul nu se află pe teritoriul municipiului Oradea. Referitor la sursa, am un prieten care era la Ministerul Culturii in acea perioada. Faptul că ti-am raspuns la trollingul făcut gratuit nu inseamna ca nu stiu despre ce vorbesc.
Dar eu cred ca tu mai degrabă esti angajat pe la administrația din Timișoara...

Aceasta postare a fost editata de Raven: 13 septembrie 2020 - 00:27

3

#448 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 16 septembrie 2020 - 16:42

Bun, Raven, te rog sa nu raspunzi provocarii, iar tu CataM las-o mai moale. Toate mesajele viitoare pe trolling si atac la persoana vor fi sterse!
1

#449 Useril este offline   Raven 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 260
  • Inregistrat: 18 octombrie 15

Postat 24 septembrie 2020 - 14:28

Parking Brasovului, deschidere in 12 octombrie.

Imagine postataimage hosting services

Parking Vointa.


Imagine postata
3

#450 Useril este offline   CataM 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 833
  • Inregistrat: 17 decembrie 14
  • Sexul:masculin

Postat 17 octombrie 2020 - 17:11

https://m.ebihoreanu...dMOfJcmgz92s00E

E bine că știu ăștia de le OTL să facă PR stpt-ului...că ai noștri nu sunt în stare de nimic!


Sent from my iPhone using Tapatalk
-1

#451 Useril este offline   ioio_viola 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 1398
  • Inregistrat: 17 septembrie 15
  • Sexul:masculin

Postat 27 octombrie 2020 - 21:41

https://m.digi24.ro/...-ramane-1391897

Interesant. Ce ar merge aplicat in muuulte institutii publice din Romania
0

#452 Useril este offline   The Mechanic 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 1094
  • Inregistrat: 30 ianuarie 15
  • Sexul:masculin

Postat 27 octombrie 2020 - 22:25

fac pariu de acum ca Bolojan va fi candidatul pnl la presedintie in 2024. vor repeta schema cu iohannis, adica trimit la inaintare un primar cu reputatie buna.
0

#453 Useril este offline   raducu 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 660
  • Inregistrat: 03 septembrie 19
  • Sexul:masculin

Postat 30 octombrie 2020 - 11:51

https://www.economic...WiVdxkgRKlVhcUM

Primăria Oradea va construi un pasaj suprateran pentru legătura cu Autostrada Transilvania.
Un pasaj suprateran va lega Oradea de nodul rutier unde se întâlnesc Drumul expres Oradea-Arad şi ieşirea de pe Autostrada Transilvania, a anunţat miercuri primarul municipiului Oradea, Florin Birta.
Proiectul a început în mandatul lui Ilie Bolojan şi e continuat de succesorul său, Florin Birta. Consiliul local va aproba, joi, indicatorii tehnico-economici care se ridică la suma de circa 7 milioane de euro, valoarea totală a investiţiei, din care construcţii plus montaj, aproximativ 6,15 milioane de euro, fără TVA. "Lucrăm acum la reactualizarea studiului de fezabilitate a Drumului expres Oradea-Arad care va lega cele două autostrăzi principale ale României. Pentru a nu ajunge în situaţia altor oraşe din ţară care atunci când a trecut autostrada pe lângă ele nu au reuşit să se conecteze la ea, noi venim cu acest proiect al pasajului pe strada Meşteşugarilor, stradă care va fi una dintre principalele porţi de intrare în oraş din legătura cu Autostrada Transilvania şi cu Drumul expres", a declarat, în conferinţă de presă, primarul Florin Birta.


.
0

#454 Useril este offline   CataM 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 833
  • Inregistrat: 17 decembrie 14
  • Sexul:masculin

Postat 30 decembrie 2020 - 20:15

https://www.aradon.r...71mzzw29lK-yeos

Trăiască pomana de la stat!


Sent from my iPhone using Tapatalk
0

#455 Useril este offline   raducu 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 660
  • Inregistrat: 03 septembrie 19
  • Sexul:masculin

Postat 04 ianuarie 2021 - 11:05

https://www.digispor...-cCtGOyRHl61KVY

Sala Polivalentă de peste 27 de milioane de euro este aproape gata

Construcţia Sălii Polivalente din Oradea a început în noiembrie 2019 şi se află la doar câteva luni de finalizare.

Va fi prima sală modernă de mărime semnificativă din România după cea de la Cluj, acolo unde s-au disputat cele mai importante competiţii găzduite de România în ultimii ani. Tot la Oradea se va construi şi un stadion de 45 de milioane de euro.
Sala Polivalentă de la Oradea va costa peste 27 de milioane de euro şi va avea 5.265 de locuri
Imagine atasata: aGFzaD00ZThlZWI2YjkzNDdkYmM0NWEwYzRiNDg2MDBlZmI1Yw==.thumb.jpg Imagine atasata: aGFzaD01YzY5Y2U1ZDFkYWNmNTBjMmVmZDZmZjcxNjgxMGFjMA==.thumb.jpg Imagine atasata: aGFzaD1jYjQ1ODczMGZlMDI2OTA2MTJlMDJhY2ZjNGMxMzRlZA==.thumb.jpg Imagine atasata: c2g9MGY4MGM3OWE1MmJmNjFlMWNlYzRkZTZlNTgzZDI5MGI=.thumb.jpg
Imagine atasata: MTA2MCZoYXNoPTBkMTQzYmQ4MTZhODk3OWM4NjNmZDcyODU1YTBjNDYw.thumb.jpg Imagine atasata: PTEwNjAmaGFzaD1iMDdlNDM3Mzk1YTJiNDgxYTE3MTEyZmNhYzgyYTRjZQ==.thumb.jpg Imagine atasata: PTEwNjAmaGFzaD1jZDFkODdhMjVmYjg1YzllNDA5N2RhMzIwMDdlOWJhMw==.thumb.jpg
Construcţia de la Oradea va avea 5.265 de locuri şi va costa aproximativ 27,5 milioane de euro.

La Oradea se vor putea disputa meciuri din tenis, handbal, baschet, volei etc, dar şi evenimente internaţionale, congrese, concerte, expoziţii şi târguri.

Piteşti, Constanţa, Turda şi Tulcea sunt celelalte oraşe în care CNI ridică Săli Polivalente

Din costul total, Primăria Oradea va asigura 5,2 milioane euro, constând în amenajarea parcului și a parcărilor din jurul sălii de sport, plus racordarea la utilități.

Iniţial, valoarea lucrărilor la construcția Sălii Polivalente era, conform contractului, de 96.435.177,5 lei, adică aproximativ 20,5 milioane euro la vremea respectivă.

Aceasta postare a fost editata de raducu: 04 ianuarie 2021 - 11:12

1

#456 Useril este offline   CataM 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 833
  • Inregistrat: 17 decembrie 14
  • Sexul:masculin

Postat 04 ianuarie 2021 - 19:00

Arată bine exteriorul! Îmi place.


Sent from my iPhone using Tapatalk
0

#457 Useril este offline   Raven 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 260
  • Inregistrat: 18 octombrie 15

Postat 17 februarie 2021 - 15:52

http://www.oradea.ro...021-02-17-10-31

LUCRĂRILE LA PASAJUL UNIVERSITĂŢII DE PE CENTURĂ, REALIZATE ÎN PROPORŢIE DE 80%

Citeaza

„În ceea ce privește pasajul propriu-zis, a fost realizată armarea structurii acestuia, s-a realizat suprabetonarea și urmează ca, în funcție de condițiile meteo, să se treacă la lucrările de hidroizolație. Aceste lucrări specifice de hidroizolație necesită însă temperaturi cu plus zi/noapte și lipsa umidității. După realizarea acestora se va continua cu asfaltarea pasajului, astfel ca până în luna aprilie întreaga lucrare de amenajare a intersecției prin pasaj denivelat între drumul de centură al municipiului Oradea și str. Universității să fie gata", a declarat primarul Florin Birta.

2

#458 Useril este offline   CataM 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 833
  • Inregistrat: 17 decembrie 14
  • Sexul:masculin

Postat 18 februarie 2021 - 16:49

https://m.ebihoreanu...d1Es1jye3ETUWB0

Ia uite ce zic băieții ăștia aici...
Se dărâmă șandramaua sau e doar un articol plătit?


Sent from my iPhone using Tapatalk
-1

#459 Useril este offline   freeflow77 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 354
  • Inregistrat: 24 iulie 12

Postat 01 iunie 2021 - 16:15

Trei proiecte exemplare, strada Alecsandri, piata Ferdinand si strada Aurel Lazar. De la proiect la executie impecabil. Aurel Lazar are si un iluminat arhitectural fain noaptea. In schimb in Piata Unirii am vazut si la ei fisuri la unele elemente de piatra. La noi e pacat ca singura strada cu piatra cubica rosiatica e Mercy.

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Aceasta postare a fost editata de freeflow77: 01 iunie 2021 - 17:18

1

#460 Useril este offline   rue 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 619
  • Inregistrat: 01 septembrie 17

Postat 01 iunie 2021 - 16:39

In iarna era în lucrări strada din ultima foto. Venisem obișnuit că în urma cu aproape 2 ani când am parcat acolo.
Avantajul lor e că se întâmplă multe schimbări de infrastructură destul de repede.
Sa nu uitam că au aquapark, centura, bai termale la 2 pasi etc
0

Arata acest topic


  • (25 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi