STP Timișoara Forum: Harta traseelor de transport in comun din Timisoara - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (14 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Harta traseelor de transport in comun din Timisoara

#241 Useril este offline   dan.s 

  • Membru onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 4388
  • Inregistrat: 11 septembrie 15
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Everywhere

Postat 24 septembrie 2016 - 13:06

Cu harta generala ce se intampla? Cine se ocupa de ea? Pe langa ca nu mai e actualizata de 2 ani, mai are si greseli. Imagine postata
0

#242 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29759
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 24 septembrie 2016 - 13:10

De ea se ocupa cineva de la biroul tehnic. Eu zic ca e cam depasita moral, nemaitinand cont de update-urile de care ar avea nevoie.
Astea doua realizate de mine, sunt facute din proprie initiativa, pentru a le utiliza pe pagina web (si nu numai). Stilul l-am preluat de la BKK, cu toate ca ei au impartit orasul in mai multe zone.
0

#243 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29759
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 03 octombrie 2016 - 11:09

Pe site harta actuala pentru tramvai-troleibuz, cu linia 7 modificata.
0

#244 Useril este offline   Gygyman6 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3098
  • Inregistrat: 07 ianuarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 03 octombrie 2016 - 11:40

Sigur e ok? Apare bucata de la Maria spre Torontal dar apare si traseul normal ca si cum ar face o bucla mare doar intr-un sens.
0

#245 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29759
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 03 octombrie 2016 - 12:38

Da, dar se vede bifurcarea din Maria, zic eu. O sa incerc sa mai pun niste sageti aditionale (ca la linia 40, pe cealalta harta), poate va fi mai clar decat acum.
0

#246 Useril este offline   Gygyman6 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3098
  • Inregistrat: 07 ianuarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 03 octombrie 2016 - 13:35

Cred ca nu am inteles eu traseul atunci, pai nu e: Dambovita-Veteranilor-Rebreanu-Balcescu-Maria-Catedrala-700-Balta Verde-Torontal si retur exact prin aceste locuri dar in sens invers?

Nu imi spuneti ca e Dambovita-Veteranilor-Rebreanu-Balcescu-Maria-Catedrala-700-Balta Verde-Torontal-Balta Verde-700-Catedrala-Maria-Iosefin-Dambovita :(.
0

#247 Useril este offline   savagedanyro 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 112
  • Inregistrat: 13 decembrie 11
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 03 octombrie 2016 - 13:47

Nu ar avea cum ,ar fi de ras !

Cum ai ajunge atunci din Fratelia la Dambovita ? Prin turul TIMISORII ???
1

#248 Useril este offline   Paul85 

  • Membru Senior***
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 708
  • Inregistrat: 23 februarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 03 octombrie 2016 - 13:52

Nu, din cate am vazut eu sambata se intoarce tot prin Fratelia. Deci, daca nu s-a schimbat de atunci, traseul e:
Dambovita - C. Sagului - V. Hugo - Drubeta - Balcescu - Maria - Sp. de copii - Balta Verde - Torontalului si retur exact pe aceeasi ruta: Torontalului - Balta Verde - Sp. de copii - Maria - Balcescu - Drubeta - V. Hugo - C. Sagului - Dambovita.
Nu merge deloc prin Iosefin.
Apropo de site, s-ar putea afisa plecarile de pe noul traseu pe ratt.ro/info2 ? Ar trebui doar inlocuite cele 2 butoane cu 7A si 7B cu un singur buton cu 7. Link-ul ar fi http://86.122.170.10...php?param1=2846 (se vede si acolo clar ruta) :)
0

#249 Useril este offline   Gygyman6 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3098
  • Inregistrat: 07 ianuarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 03 octombrie 2016 - 13:57

Citeaza

Nu ar avea cum ,ar fi de ras !


...10

Eu va cred dar astept si o confirmare. Poate nu vad eu bine, dar traseul de pe harta daca e sa il descriu e ca un lasou in momentul de fata, nu o linie serpuita ca un carlig. Nu am acuma posibilitatea sa dau exemplu, dar o voi face cand ajung acasa daca nu ma lamuresc...
0

#250 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29759
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 03 octombrie 2016 - 18:04

Stai linistit. Greseala e de la mine. :suicide: M-am luat dupa ce-mi spunea un coleg.

O sa corectez harta.
Colegul care se ocupa de info e in concediu, dar sper sa poata face modificarea de acasa, daca nu, va trebui sa asteptam sa revina.

L.E. Harta corectata e online. Daca aveti timp si chef, aruncati un ochi pe ea. :beer2: Multumesc celor care au observat greseala.
0

#251 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 03 octombrie 2016 - 19:03

Vezi postareaGygyman6, la 03 octombrie 2016 - 13:35, a spus:

Cred ca nu am inteles eu traseul atunci, pai nu e: Dambovita-Veteranilor-Rebreanu-Balcescu-Maria-Catedrala-700-Balta Verde-Torontal si retur exact prin aceste locuri dar in sens invers?

Nu imi spuneti ca e Dambovita-Veteranilor-Rebreanu-Balcescu-Maria-Catedrala-700-Balta Verde-Torontal-Balta Verde-700-Catedrala-Maria-Iosefin-Dambovita :(.




Indiferent ce varianta se aplica, Rebreanu nu are ce cauta pe traseul liniei 7...

Sau ... are ce cauta exact asa cum ajunge 7-le la mall-ul din Sagului conform "ziaristilor" de la TION si OT...

Cand se vorbeste de un traseu, se pomenesc strazile pe care circula linia respectiva sau pietele (ca niste puncte de reper) prin care trece linia in discutie...
Cand pomenim anumite statii de pe un traseu, atunci ele ar trebui sa poarte numele strazilor perpendiculare de pe acel traseu...

Insa, in Timisoara toate acestea sunt VARZA...Fiecare vorbeste dupa cum il taie capul, primarul in felul lui, Goia pe limba lui, ziaristii dupa priceperea fiecaruia iar publicul nu pricepe nimic sau fiecare in felul sau...Domnul Florin isi pune sperantele in colegul de serviciu care este in concediu momentan,...si uite asa ne asteptam la performante din partea RATT-ului similare celor din Leipzig... :Facepalm_emote_gif:



Dupa 3 zile de traseu nou al liniei 7, inca nu stim pe unde circula, noi care stam toata ziua pe forumul RATT-ului... :suicide:
1

#252 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29759
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 03 octombrie 2016 - 20:25

Eu zic ca harta e ok acum, deci stim pe unde circula :) Cat despre colegul care e in concediu: am vorbit personal cu el si maine se rezolva partea de infoTrafic de pe site.
Cat despre "solutia Leipzig", imi cer scuze daca nu sunt de parere ca s-ar putea aplica in Timisoara (cum ai spus chiar tu). Parerea mea e ca fiecare oras are specificul lui si daca o solutie functioneaza perfect undeva, nu inseamna ca ii putem da copy/paste si cu asta am rezolvat transportul pe planeta.
2

#253 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29759
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 04 octombrie 2016 - 19:39

Rezolvat linia 7 in infoTrafic (colegul care se ocupa de ea a rezolvat-o inca de la prima ora)
Vin petitii solicitand rezolvarea in aplicatia de mobile, dar asta nu depinde de noi.
0

#254 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 04 octombrie 2016 - 20:24

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 03 octombrie 2016 - 20:25, a spus:

Cat despre "solutia Leipzig", imi cer scuze daca nu sunt de parere ca s-ar putea aplica in Timisoara (cum ai spus chiar tu). Parerea mea e ca fiecare oras are specificul lui si daca o solutie functioneaza perfect undeva, nu inseamna ca ii putem da copy/paste si cu asta am rezolvat transportul pe planeta.




Sustineam doar ca Timisoara este dezavantajata de faptul ca zona centrala este cum este si ca nu exista (si nici nu pot exista prea curand) trasee paralele de tramvaie (pe strazi paralele) prin zona centrala a orasului...pentru a nu trece 10 linii pe un singur traseu prin centru...
0

#255 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29759
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 04 octombrie 2016 - 20:54

Asa cum am spus mai sus, solutia lor (sau a altora) nu se poate copia unu la unu, la noi, indiferent de amanuntele ce nu permit asta (linia ferata, podurile, etc)
Exemple: la ce trafic de calatori pe CF avem noi, nu vad de ce ar duce toate liniile la gara, tot asa chiar ar fi o aberatie ca toate liniile sa treaca pe langa primarie :blink: , asa cum spunea colegul ca e acolo.
0

#256 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29759
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 04 ianuarie 2017 - 22:43

Adaugat si linia M22 pe harta, doar ca la cat de ciudat circula, in functie de ora sau zi din saptamana, am putut desena doar traseul complet, fara a marca pe harta exact cum circula.
Chiar nu pot face niste harti valabile la anumite ore sau in anumite zile. -_-
2

#257 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29759
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 31 martie 2017 - 21:50

Harta pentru autobuze la zi, pe site. (include si linia 23) Va urma in foarte scurt timp si cea pentru transport electric.

L.E. Online ambele harti
4

#258 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29759
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 22 iunie 2018 - 10:16

Spre surprinderea mea, am observat ca in statiile cu un design nou, au lipit hartile traseelor de transport realizate de mine. Le-au cerut cu ceva timp in urma, dar nevazandu-le niciunde, am crezut ca nu le-au mai folosit.
Statia de pe Tudor Vladimirescu:

Imagine atasata: harta transport.jpg
3

#259 Useril este offline   dan.s 

  • Membru onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 4388
  • Inregistrat: 11 septembrie 15
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Everywhere

Postat 27 februarie 2019 - 22:28

Pe ce format sunt realizate hartiile? Mersi.
0

#260 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29759
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 27 februarie 2019 - 22:59

Hartile sunt realizate in Corel, daca asta intrebai. :unsure:
0

Arata acest topic


  • (14 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi