STP Timișoara Forum: Piata Iosefin - STP Timișoara Forum

Salt la continut

  • (11 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 9
  • 10
  • 11
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Piata Iosefin (finalizata) Evaluare topic: -----

#201 Useril este offline   Antal 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 113
  • Inregistrat: 28 ianuarie 11
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Temesvár

Postat 24 martie 2014 - 00:35

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 23 martie 2014 - 21:19, a spus:

La sistemul video te referi? Sau la piete in sine?

Sistemul video & piete.
0

#202 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 16 noiembrie 2014 - 09:29

Sustineam SUS si TARE inca de cand am vazut proiectul noii Piete Iosefin ca in lipsa unei intrari, penetrari serioase dinspre strada Resita (Iuliu Maniu), lucrurile nu vor fi OK. Nici pentru cumparatori si nici pentru administratia pietei....Vorbeam de o intrare mare, in oglinda cu cea de pe Vacarescu. Am postat si diferite schite despre cum ar fi trebuit sa arate aceasta piata, argumentand fiecare "detaliu"...

N-a fost sa fie pentru ca niste minti care conduceau orasul la acea vreme n-au fost in stare sa vada mai mult decat lungul nasului...

Spuneam ca in lipsa unei intrari dinspre strada Resita, capatul halei riveran strazii Resita nu va fi atractiv pentru cumparatori. Foarte putini cumparatori vor parcurge lungimea halei. majoritatea isi vor face cumparaturile cat mai aproape de intrarea dinspre Vacarescu...

Sambata asta (15.11.2014) intre orele 10 - 11, cand piata era plina de cumparatori si vanzatori, boxele din capatul dinspre Resitei erau complet inchise. Si asta datorita lipsei de clienti de-a lungul timpului. Nici un comerciant nu-i prost sa plateasca o chirie pe care apoi s-o recupereze greu iar de profit nici n-avem ce vorbi...

Iata cum in aceste conditii administratia pietei pierde niste incasari iar comerciantii sunt nevoiti sa renunte la activitate sau sa se inghesuie cat mai in fata, la intrare, pe diferite spagi pentru a obtine locuri la vad...


Imagine atasata: 15.11.14 04.jpgImagine atasata: 15.11.14 02.jpgImagine atasata: 15.11.14 03.jpg


Iar ca sa plusez, se putea face o piata cu trei intrari si iesiri, un adevarat mall agroalimentar, insa pe doua nivele. Mult mai practice decat pe 4 nivele. Si cu o parcare mare deasupra pietei...

Ieri, dupa ora 10 cand m-am dus sa cumpar doi saci cu varza, abia am gasit o gaura la capatul de la pod dupa ce am dat o tura prin parcare (intre Carol I si Vladimirescu) si am carat sacii (cate unul) pe umar pana la masina...

Imagine atasata: piata iosefin 02.jpgImagine atasata: piata iosefin 01.jpg
3

Arata acest topic


  • (11 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 9
  • 10
  • 11
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi