STP Timișoara Forum: Linia 4 - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (28 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Linia 4 Discutii despre linia 4 Evaluare topic: ***** 1 Voturi

#81 Useril este offline   alecs 

  • Membru Onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 3145
  • Inregistrat: 20 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:timisoara
  • Interese:http://soferderomania.promotor.ro/carmen_m click plz

Postat 13 noiembrie 2009 - 22:35

Oricum, o prostie totala.E clar ca este din cauza biletelor(a banilor)...alt motiv nu gasesc,,,
0

#82 Useril este offline   todoran13 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 206
  • Inregistrat: 28 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 14 noiembrie 2009 - 21:52

Si cei care au abonamente pe linia 4 si vor sa mearga in Ciarda Rosie trebuie sa-si cumpere de luni inca un bilet? Asta chiar e o ABERATIE TOTALA!!
Tramvaiul 4 chiar era folosit pe portiunea de la AEM pana la Optica.

Aceasta postare a fost editata de todoran13: 14 noiembrie 2009 - 21:52

0

#83 Useril este offline   mrx 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 16 noiembrie 09

Postat 16 noiembrie 2009 - 14:59

Salut,

Da, e o aberatie. Sa zicem ca nu conteaza ca schimbi 2 tramvaie ca sa ajungi la capat, dar dupa 9 astepti 30 min...
Oricum si pentru mine e o aiureala toata schimbarea asta. Stau la 10 min de optica, acum stau la 20 min de tramvaiul 4. In conditiile in care am masina, dar din motive ecologice o foloseam la serviciu doar de 2 ori pe sapt, sa am cu ce ajunge noaptea acasa. Acu o sa contribui la incalzirea golbala, din cauza acestei modificari... :uimit2: ( a se citi: nu voi mai folosi tramvaiul ci vin zilnic cu masina)
0

#84 Useril este offline   Horatius 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 285
  • Inregistrat: 12 februarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:IT,Sport(Tenis de cimp,Natatie,Karate,Calarie)Muzica Clasica,Populara si Pop)Pictura

Postat 16 noiembrie 2009 - 17:04

Iata ca de astazi a intrat in "functie" luminata idee sa scurteze traseul liniei de Tramvai Nr. 4 doar pina la "Aem" .Cetatenii din cartierul Ciarda Rosie au acum o mica ditractie si anume mai fac putina miscare.Intrebati azi pe Vatmani cum au reactionat calatorii.Doamne da mult sau mai gindit cei din RATT pina au scos o asemenea idiotenie.De fapt se vinde bilete in plus.Sa le fie rusine. :uimit2:
0

#85 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3886
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 16 noiembrie 2009 - 19:38

Exact @Horatius & @mrx : cine si-a inchipuit ca-si va face cineva bilete/abonamente si va astepta zeci de minute dupa tramvaiul 9, s-a inselat amarnic. Pur si simplu se va merge pe jos pana la AEM, sau cu blatul, in cel mai fericit caz.
0

#86 Useril este offline   NDY 

  • Membru VIP*
  • Grup: VIP
  • Postari: 2439
  • Inregistrat: 07 iunie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 16 noiembrie 2009 - 21:36

Asa le trebuie...poate se invata minte cu ideile astea tampite :coolspeak:
0

#87 Useril este offline   todoran13 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 206
  • Inregistrat: 28 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 16 noiembrie 2009 - 21:49

Confirm si eu ca marea majoritate a oamenilor au mers pe jos, nu a mers cu tramvaiul 9.
0

#88 Useril este offline   garcon 

  • Membru Senior***
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 552
  • Inregistrat: 28 aprilie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 18 noiembrie 2009 - 16:31

Vezi postareamrx, la 16 Nov 2009, 14:59, a spus:

Salut,

Da, e o aberatie. Sa zicem ca nu conteaza ca schimbi 2 tramvaie ca sa ajungi la capat, dar dupa 9 astepti 30 min...
Oricum si pentru mine e o aiureala toata schimbarea asta. Stau la 10 min de optica, acum stau la 20 min de tramvaiul 4. In conditiile in care am masina, dar din motive ecologice o foloseam la serviciu doar de 2 ori pe sapt, sa am cu ce ajunge noaptea acasa. Acu o sa contribui la incalzirea golbala, din cauza acestei modificari... ;) ( a se citi: nu voi mai folosi tramvaiul ci vin zilnic cu masina)


Cel mai grav este ceea ce pe buna dreptate constata mrx. In loc de a se gasi solutii pentru imbunatatirea ofertei de transport, masuri precum cea pusa in discutie aici ii determina si pe cei care din convingere renuntau la masina uneori, sa nu mai foloseasca transportul public.

Aberatia consta mai ales in faptul ca acum singura legatura de transport al unui cartier indepartat nu se mai realizeaza spre centrul orasului, ci spre un alt cartier care de asemenea nu e central. Si in tot acest timp Regia de Transport tace malc si nu ofera nicio explicatie. E sfidator!
0

#89 Useril este offline   dori 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 2
  • Inregistrat: 18 noiembrie 09

Postat 19 noiembrie 2009 - 10:12

Buna ziua!
sunt o locuitoare a zonei Ciarda Rosie si, impreuna cu vre-o 30 de alte persoane, sunt foarte nedumerita de ce s-a scos tramvaiul 4 si s-a introdus 9-le pe zona Ciarda? era perfect cu tramvaiul 4 care ne ducea direct spre zona centrala si gara.. Toata lumea din zona e vexata ca ati facut schimbarea asta care ne costa si bani si mult mai mult timp.. majoritatea locuitorilor din Ciarda lucram fie la farmacii, banci, magazine de incaltaminte si imbracaminte, baruri, Publitim, etc. (toate in zona Piata Uniirii, Piata 700, Libertatii, centru). Schimbarea liniei este un inconvenient major.. Prea putina lume merge spre Judetean.. Sunt extrem de necajita ca s-a intamplat chestia asta.. Astept un raspuns, va multumesc!
0

#90 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3886
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 19 noiembrie 2009 - 11:58

Din pacate, raspunsul nu cred ca il veti primi aici :coolspeak:

Sugerez ca toate persoanele nemultumite de decizia asta stupida sa faca o reclamatie la sediu sau telefonic .. poate, cine stie ..
0

#91 Useril este offline   todoran13 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 206
  • Inregistrat: 28 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 19 noiembrie 2009 - 12:39

Din cate stiu cineva din zona a luat initiativa si va face o petitie, asa ca locuitorii din zona si nu numai vor fi rugati sa o semneze. Aceasta petitie NU va fi on-line, va fi clasica si va fi depusa la Primarie si la RATT. Daca aflu mai multe amanunte va voi tine la curent.
0

#92 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 19 noiembrie 2009 - 14:17

Draga, dori, intelegem nemultumirea voastra si suntem perfect deacord cu ea, insa te rog pe viitor numai clona de X- ori un anumit topic :coolspeak:
0

#93 Useril este offline   alecs 

  • Membru Onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 3145
  • Inregistrat: 20 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:timisoara
  • Interese:http://soferderomania.promotor.ro/carmen_m click plz

Postat 19 noiembrie 2009 - 15:02

Daca oamenii din zona lucreaza la diferite ziare, de ce nu dau in presa aceasta schimbare, si poate citeste si cineva de sus.
Sa scrie si nemultumirile lor...
0

#94 Useril este offline   dori 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 2
  • Inregistrat: 18 noiembrie 09

Postat 19 noiembrie 2009 - 15:03

scuze ca l-am trimis de mai multe ori.. e prima data cand scriu pe forum si nu am stiut ca sesizarile sunt scrise in ordine cronologica de la cel mai vechi pana la cel mai recent.. ne vazandu-l pe prima pagina, am crezut ca nu l-am trimis, am crezut ca am gresit eu ceva...de aia l-am retrimis.. imi cer scuze, de acum stiu.. :coolspeak:
Va multumesc pentru intelegere si pentru promptitudinea cu care mi-ati raspuns.
0

#95 Useril este offline   mariocretz 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 53
  • Inregistrat: 30 octombrie 09

Postat 19 noiembrie 2009 - 18:55

pana de Craciun poate scot si linia 5 ca la cateva strazi mai incolo merge linia 13 autobuz sau troleibuz ce e .... :coolspeak:
0

#96 Useril este offline   Gygyman6 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3092
  • Inregistrat: 07 ianuarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 25 noiembrie 2009 - 12:17

Iar avem un Gt8 pe 4, daca tot s-a scurtat ca sa se "economiseasca" un tramvai de ce n-a putut fi ala (625). Si inca ceva 3504 are usa de la vatman alba cu verde, totusi nemtii nu prea aratau varsta tramvaielor, noi de ce nu o putem face?

Aceasta postare a fost editata de Gygyman6: 25 noiembrie 2009 - 15:25

0

#97 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 25 noiembrie 2009 - 15:18

Usa aceea, a fost a lui 3505 si de aceea este verde(de la reclama) cu alb(vopsea). Din pacate azi am avut ocazia sa il (re)vad pe 3553, care dupa 2 ani a fost lovit prima data <_< (avea tabla idoita urat si farul spart).
0

#98 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 25 noiembrie 2009 - 16:20

Vezi postareaGygyman6, la 25 Nov 2009, 13:17, a spus:

Iar avem un Gt8 pe 4, daca tot s-a scurtat ca sa se "economiseasca" un tramvai de ce n-a putut fi ala (625). Si inca ceva 3504 are usa de la vatman alba cu verde, totusi nemtii nu prea aratau varsta tramvaielor, noi de ce nu o putem face?


Este 825 <_<

Nu inteleg la ce anume te referi exact, cand zici varsta tramvaielor...? :04:
0

#99 Useril este offline   alecs 

  • Membru Onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 3145
  • Inregistrat: 20 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:timisoara
  • Interese:http://soferderomania.promotor.ro/carmen_m click plz

Postat 25 noiembrie 2009 - 16:24

Ca nemtii nu lasau tramvaiele asa, cu usi in alte culori, deci nu lasau sa se vada vechimea tramvaiului.
0

#100 Useril este offline   Gygyman6 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3092
  • Inregistrat: 07 ianuarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 25 noiembrie 2009 - 17:11

Ooops hai ca le-am potrivit bine, mersi ca mai corectat, si ti-a cam raspuns alecs la ce am vrut eu sa zic. Tu singur ai facut unele postari in care aratai diferenta dintre cum erau tramvaiele "la ele acasa" si cum se zbat in "cresa" de aici.
0

Arata acest topic


  • (28 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi