STP Timișoara Forum: Linia Expres 1 - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (24 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Linia Expres 1 Evaluare topic: -----

#61 Useril este offline   Bogdan14 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 282
  • Inregistrat: 16 august 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 03 septembrie 2009 - 15:55

Vezi postareadAImon, la 31 Aug 2009, 03:45, a spus:

Visor, de unde ai scos informatia?

Aş presupune că omul a avut problemă în Iosefin (Carol, intersecţia cu linia de tramvai, zi-i cum vrei), pentru că zice de sensul "spre Pop de Băseşti". Ce nu înţeleg, de ce alergătura până în gară, când firobuzul opreşte chiar şi la pasarelă, sau de ce n-a luat tramvaiul 3 până la gară.


da,in iosefin am asteptat autobuzul :coolpics:
credeam ca are statie acolo deoarece e si tablita acolo si na
am alergat pana la regele carol de unde luasem 8-u repede,ca in iosefin nu venea 3-u :angry:
multumesc de informatie <_<
acum o sa stiu ca nu are statie acolo :D

[si nu am mers pana la pasarela ca nu stiu zona pop de basesti si nu stiam unde-i statia :angry: ]

LE: am o intrebare,totusi. daca opreste pe brancoveanu(venind din iuliu maniu),de ce peste drum de statia din iosefin mai este statia cu banca si placuta? :04:

Aceasta postare a fost editata de Bogdan14: 03 septembrie 2009 - 15:59

0

#62 Useril este offline   marioamore 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 50
  • Inregistrat: 27 iunie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 09 septembrie 2009 - 19:34

Azi am stat aproape o oara adica 50 de minute sa iau E1 din statia pop de basesti spre pdil calea sagului si a venit intr un final ticsit....bataie de joc pt k pe tablita scria k vine la 19 si 10 si nu a venit si la ora 19 44 si nu a venit eu am statde la ora 19 pana la ora 19 50 soferul zicea k s au scos autobuze.Domnilor de la ratt,de ce afisati una si prestati alta????De ce va bateti joc de calatori?sa stai o ora cu un copil de 3 ani......dar de fapt pe voi nu va intereseaza ,afacerile cu stifturile de tramvaie si cualtele va intereseaza.pacat,mare pacat...
0

#63 Useril este offline   Chagall 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10283
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:nespecificat

Postat 09 septembrie 2009 - 19:42

A fost o defectiune la o statie de curent din zona Bailor Neptun din vina Renel-ului.
Tramvaiele 1,2,4,5,6 n-au putut circula, din cauza lipsei de curent, astfel au fost inlocuite cu autobuze, si cum RATT-ul duce o lipsa acuta de autobuze, pentru suplinirea liniilor mentionate mai sus, cel mai probabil au fost retrase garnituri de pe alte linii mai putin circulate.
De aceea a trebuit sa astepti mai mult. :angry:
0

#64 Useril este offline   marioamore 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 50
  • Inregistrat: 27 iunie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 09 septembrie 2009 - 21:08

defectiunea a fost pana in jurul orei 16 ,pt deja circulau tramvaiele in zona nicdecum pana la ora 19si nu au nici o scuza.Pai acum dk pica reteaua pe lini lui 6 7 8 nu mai avem autobuze pe linia e 1 e 2 si e 3?Tre sa ai soluitie de rezerva nu sa iei o linie intens circulata.Rusine!!!!!
0

#65 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3886
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 10 septembrie 2009 - 06:50

Defectiunea a fost pana la ora 13, iar la 14 deja tramvaiele preluau calatori din nou. Ora 19 e prea indepartata in timp pentru a fi cauze comune, [Chagall].

Oricum, linia Expres 1 mi se pare ca are "noroc" de niste soferi tare tampiti in ultima vreme -ba grabiti, prinzand calatori intre usi, ba delasatori, ba nervosi, ceva e putred. Si culmea ca n-au traseu extrem de greu, singurele broblem care-i pot impiedica sa-si faca graficul ar fi Cimitirul Eroilor (coada pe Aradului), sau un semafor lung in Gara (dar la ala pierzi 2-3 minute, recuperabile).

Din pacate, degeaba scriem aici. Sugerez lui [marioamore] o reclamatie, fie telefonica fie depusa la sediu, as fi curios si eu ce s-a intamplat. Eventual, Dl. Florin daca poate verifica in Radfleet? :)
0

#66 Useril este offline   marioamore 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 50
  • Inregistrat: 27 iunie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 10 septembrie 2009 - 20:10

E1 nu are treaba cu cimitirul Eroilor,si nici domnul Florin nu prea are ce face adevarul e k soferii stau la capat de pod si joaca carti uita de grafice si dupa aia mana ca dementii,stau in zona Steaua si trec zilnic pe langa ei.....ala de ieria ajuns la capat si mai avea inca 5 minute si pleca iarasisi in mod normal el tre sa stea 20 min la capat! Traim in Romania .....
0

#67 Useril este offline   lloner 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 240
  • Inregistrat: 27 martie 08

Postat 11 septembrie 2009 - 16:42

Sa inteleg ca s-a reluat circulatia E1 pe traseul normal?

Cat despre soferi, am mai spus-o si eu, vad ca incep si altii sa spuna. E jale. Ieri unul a mers vreo 3 statii cu usa din spate deschisa. In statii o inchidea pe aia, si le deschidea pe cele 2 din fata, cand pleca, iar deschidea usa din spate. Cre'ca dormea in post, bine ca nu s-a intamplat nimic grav. Alaltaieri altul facea raliu, incluzand si partea de franare si curbe. Ar trebui testati psihologic la sange. Si eliminati nemernicii astia care-si bat joc de calatori, majoritatea platitori de bilete, taxe si impozite.
0

#68 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 12 septembrie 2009 - 09:00

mariamore Daca ati fi citit cu atentie atifi vazut ca s-au scos autobuze si pe linia E1 (deci soferul zicea adevarul), dar dupa un obicei romanesc, dam in prima persoana cu care ne intalnim...
2. Daca citeati iarasi cu atentie ati fi vazut ca este o singura persoana care se ocupa cu schimbarea acestor tablite, si fiind an de criza nu cred ca regia isi mai permite inca o persoana.
3. la mana domnul Illoner, nu va-ti gandit ca treaba cu usa ar fi putut fi o defectiune?? Si daca va lasa soferul in mijloc de strada si zicea ca merge in depou ca are o defectiune cine sarea cu gura? Pana pe raspunderea lui, nu s-a intamplat nimic, nu inteleg care este problema?

Da deacord ca nu este ceva logic, si omenesc, dar nefiind destulde autobuze...

Asa ca eu zic sa fim mai atenti inainte sa dam aiurea cu parerile si presupusurile, si sa invinovatim aiurea!

Pe de alta parte, sunt deacord ca sunt soferi care chiar conduc ca niste dementi, si mai mult sunt atenti in alte parti decat la sofat.

P.S: Am uitat sa amintesc de capete. Soferii numai stau si joaca carti, sau fac alte minuni la capete. Cine nu credesa se duca la Pod, la sagului,si sa stea 30 min.
0

#69 Useril este offline   marioamore 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 50
  • Inregistrat: 27 iunie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 12 septembrie 2009 - 19:50

cseh 17 nu te supara unde stai? eu stau in zona steaua sicam vad ce fac soferii...intr adevar poate acum nu mai joaca carti dar jucau.Dar stau la taclale si uita degrafice .Cu privire la faptul k e numai un om care schimba tablitele....ghinion. Oricum ,nu cred k in zi lucratoare e normal sa vina un E1 la ora dar sa zicem,asta cu schimbatul dc tre sa ma afecteze pe mine care platesc si care ma iau dupa ce e afisat decinu ai dreptate deloc

si cu usa ai cam dat o in bara.Pai cum zici tu k e normal saiasa asa pe traseu??dk un copil cade din autobuz ......sau tre sa asteptam sa se intample si atunci sa dam cu acuzele.Vai... halal
0

#70 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 13 septembrie 2009 - 07:15

Te rog sa citesti cu atentie! Nu am zis deloc ca este corect! Da ai perfecta drepate, dar dat fiind faptul ca autobuzul avea calatori, daca tu erai in el, iti convenea sa ti se zica sa cobori ca este defecta usa?


Aceeasi problema am intalnit-o, in februarie pe #168 pe linia 7. Una dintre usi era pe invers. Cand tramvaiul a ajuns la depou calatorii au fost rugati sa coboare si sa urce in tramvaiul care ne astepta...

Acum diferenta este ca 7 trece pe langa depou, si sunt destule tramvaie.


Un scurt video despre asta... :slap:
0

#71 Useril este offline   lloner 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 240
  • Inregistrat: 27 martie 08

Postat 14 septembrie 2009 - 08:23

Domnu' cseh_17, m-am gandit ca ar fi putut fi o defectiune, pana intr-una din statii cand soferul s-a prins ca ceva nu e in "regula", si a sincronizat din nou toate usile, iar apoi la celelalte statii, ca prin minune, si usa din spate functiona normal. Poate a fost totusi o defectiune, dar modul in care s-au desfasurat lucrurile sugerau ca nu este nici una.
0

#72 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 14 septembrie 2009 - 15:37

Interesant... Pai saracu sofer, inseamna ca era slab rau cu duhu... :coolspeak:
Cat de prost sa fii sa nu iti dai seama... Mai ales la un Mercedes, sa fim seriosi...
0

#73 Useril este offline   lloner 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 240
  • Inregistrat: 27 martie 08

Postat 14 septembrie 2009 - 16:28

Nu stiu cat de prost sa fii, dar nu e singurul caz. Daca cauti pe forum, si nu cred ca vei cauta, vei vedea ca am mai scris si de alt sofer care a mers cu usile deschise intre statii. Si la fel, dupa ce s-a prins ca ceva e in neregula, usile functionau din nou, ca prin minune, normal.
Oricum, defect, ne-defect, ar trebui sa se mai uite si in spate, si sa rezolve problema acolo pe loc intr-un fel sau altul. Dar asta se intampla rar la RATT.

Aceasta postare a fost editata de lloner: 14 septembrie 2009 - 16:31

0

#74 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29742
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 14 septembrie 2009 - 16:44

Butoanele au un beculet incorporat, acesta ramane aprins cand usa e deschisa. Posibil ca acesta sa fie ars sau contactele actionate de mecanismele usii sa nu fie actionate corespunzator.

Calatorii de ce nu au sesizat soferului? :coolspeak:
0

#75 Useril este offline   lloner 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 240
  • Inregistrat: 27 martie 08

Postat 14 septembrie 2009 - 16:49

Stiu de partea cu beculetul. Nu stiu de ce nu l-au sesizat pe sofer, dar stiu sigur ca s-au sesizat intre ei. Cei din spate, din zona usii deschise.
A urlat cineva la una din statii, cea unde am coborat si eu, pt ca a fost prins intre usi. Si cam atat.

Se cunoaste data cand se va reveni la traseul initial?

Aceasta postare a fost editata de lloner: 14 septembrie 2009 - 16:50

0

#76 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29742
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 14 septembrie 2009 - 16:52

Deocamdata nu.
0

#77 Useril este offline   alecs 

  • Membru Onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 3145
  • Inregistrat: 20 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:timisoara
  • Interese:http://soferderomania.promotor.ro/carmen_m click plz

Postat 17 septembrie 2009 - 21:58

Bun, am inteles ca nu merge pe traseul sau decat cand merge catre sagului, dar nu era normal sa se afiseze undeva, in statii, ca numai circula pe resitei, la troleibuze(11,18) toate statiile sunt pline de afise...la expres a stat bunicul meu cateva minute bune dupa autobuz aiurea, fara sa stie ca nu circula pe acolo, si nu mi se pare normal ca un om trecut de 70 de ani, sa stea minute intregi in statie... :coolspeak:
0

#78 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 17 septembrie 2009 - 22:21

Acuma oricum nu vor pune ca de aproape un an nu mai circula pe acolo. Poate or pus la inceput si intre timp s-au furat/vandalizat anunturile?
0

#79 Useril este offline   alecs 

  • Membru Onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 3145
  • Inregistrat: 20 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:timisoara
  • Interese:http://soferderomania.promotor.ro/carmen_m click plz

Postat 17 septembrie 2009 - 22:34

De acord ca numai pun acuma....dar totusi, nici in autobuze, nimica, si cum au rezistat cele care afiseaza ca autobuzul 3 revine la traseu normal :coolspeak:
0

#80 Useril este offline   Bogdan14 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 282
  • Inregistrat: 16 august 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 18 septembrie 2009 - 15:07

De acord! Ar trebui sa fie anunturi ca nu circula pe acolo! :blush:
Nu multa lume care calatoreste cu RATT-ul acceseaza site-ul,deci multi nu stiu de schimbarea traseului.
Si de fiecare data cand trec pe la chioscu ala de ziare din statia de tramvai de la Iosefin,vad oameni asteptand in statia expresului (spre Pop de Basesti) si ma duc sa le spun ca nu mai circula. M-am mirat si eu prima oara si cand era placuta si am fost anuntat ca nu mai circula pe-acolo.
0

Arata acest topic


  • (24 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi