STP Timișoara Forum: Aplicatie iOS pentru afisarea timpilor de sosire: Public Transport Timisoara - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (4 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Aplicatie iOS pentru afisarea timpilor de sosire: Public Transport Timisoara LIVE - online

#41 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 05 octombrie 2017 - 20:29

P.S. daca are cineva probleme cu noua versiune, va rog sa imi semnalati.
0

#42 Useril este offline   RB93 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 298
  • Inregistrat: 16 noiembrie 13
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 05 octombrie 2017 - 21:09

Se inchide cand intru in aplicatie :(
La fel la prietena mea.

Uite un video:

https://streamable.com/rvon4
0

#43 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 06 octombrie 2017 - 13:25

Da, din pacate nu esti singurul! Problema provine din faptul ca am fost nevoit sa schimb cateceva la baza de date.
Solutia, din pacate, este sa stergi si sa reinstalezi aplicatia. Dupa, totul va functiona super!
0

#44 Useril este offline   RB93 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 298
  • Inregistrat: 16 noiembrie 13
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 06 octombrie 2017 - 21:53

E totul in regula acum, functioneaza.
Dar cum faci cu toti ceilalti care au aplicatia si nu stiu ca trebuie reinstalata? Nu merge cu un update nou?
1

#45 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 07 octombrie 2017 - 14:04

Dupa mult research am reusit sa gasesc o solutie. Am uploadat o noua versiune, care ar trebuii sa reyolve aceasta problema. Acuma problema este, ca nu o pot testa. Un test pot face doar cei, care au versiunea veche instalata(3.xx) si vor instala direct noul update 4.3.0

Vom vedea. Mai intai sa treaca de App Review la Apple.
2

#46 Useril este offline   RB93 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 298
  • Inregistrat: 16 noiembrie 13
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 07 octombrie 2017 - 18:39

Daca pana luni nu apare in app store versiunea 4.3.0 si cineva inca are versiunea 3.xx, sa ii zica sa faca update la 4.2 sau sa astepte pana apare 4.3? Presupun ca tinta ta cu noul update sunt cei care au acum 4.2 cu probleme, adica cei carora nu le functioneaza, dar nici nu stiu ca trebuie reinstalat?
Am cativa colegi/colege cu iphoneuri si dintre ei sigur gasesc pe careva cu aplicatia neactualizata :D
0

#47 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 08 octombrie 2017 - 07:59

Ar fi fain sa ncerci si sa imi zici! Mersi!

Telul este acuma in primul rand cei cu 4.2.8 sa actualizeze la 4.3, dar aceasta va ramane si varianta finala, deci pana la urma toti cu 3.x si 2.x sa actualizeze la 4.3
1

#48 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 09 octombrie 2017 - 15:00

As mai avea o rugaminte la voi care utilizati aplicatia.
Desi BUG-ul este rezolvat, multe raitung-uri de 1 stea au ramas. Daca ati putea sa balanati, as fi recunoscator! Sa incercam sa aducem aplicatia macar la undeva peste 3.5
0

#49 Useril este offline   arsradu 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 04 octombrie 17

Postat 10 octombrie 2017 - 08:02

Mersi frumos de fix. Totul ok pe 4.3. Raiting-ul a fost updatat corespunzator. Nu era rau oricum (3/5). Dar acum este cu siguranta mai bine. Un raspuns din partea developerului si un fix rapid sunt intotdeauna apreciate (cel putin de mine). :) Nice job.

Aceasta postare a fost editata de arsradu: 10 octombrie 2017 - 08:03

0

#50 Useril este offline   RB93 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 298
  • Inregistrat: 16 noiembrie 13
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 10 octombrie 2017 - 18:03

Din pacate nu am gasit pe nimeni cu ver 3, doar cu 4.2 care dadea crash. Tuturor celor care au facut update de la 4.2 cu probleme la 4.3 le-a fost rezolvata problema si a functionat ok.
0

#51 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 08 noiembrie 2017 - 13:12

Imagine atasata: reclama ios watch.jpg

A SOSIT! În ultimul update vă informam că vă pregatesc un major release, iar acuma a sosit vremea să vi-l și prezint.
Odată cu trecerea la versiunea 5.0 a aplicației, am introdus și aplicația pentru AppleWatch.
Definește-ți liniile favorite pe telefon, și accesează-le oricând și oriunde direct de pe încheietură! Aplicația pentru AppleWatch poate memora până la 4 linii favorite. Selectează linia dorită, și vizualizează timpii de sosire alături de numele scurte ale tuturor stațiilor de pe traseul ales, într-un format compact și ușor de înțeles.

Dacă observați errori sau BUG-uri nu ezitați să ne contactați!

Din ce am reusit eu sa aflu, vorbim de o premiera pentru RO cat si pentru TM. Avem de a face cu prima aplicatie pentru smartwatch dedicata transportului in comun, cat si cu prima aplicatie pentru smartwatch dedicat orsului Timisoara, din orice categorie. E un pas mare pentru comunitatea IT locala, si sper sa fie primita cu caldura.

Ca o perspectiva pentru 2021, daca in general nu vom reusii sa ne prezentam calumea, macar smart sa fim in digital :)

Pentru a utiliza aplicatie, faceti update la ultima verisune, si activati aplicatia pentru AppleWatch. Definiti pana la 4 linii favorite, pe care le puteti accesa direct de pe incheietura.
2

#52 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 09 noiembrie 2017 - 13:02

Revin cu o rugaminte la utilizatorii aplicatiei de pe forum. Odata cu ultimul update, am fost nevoit sa resetez rating-ul. V-as ruga pe toti cei care cititi aici si utilizati aplicatia, sa lasati un rating. (cu sau fara text ;) )
Mersi in avans!
0

#53 Useril este offline   BogdanTm 

  • Membru VIP
  • Grup: VIP
  • Postari: 2309
  • Inregistrat: 06 septembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:trenurile, calatoriile,sahul

Postat 25 decembrie 2017 - 15:12

Am instalat aplicatia ta, ca proaspat (re)utilizator de Iphone dupa o pauza de cativa ani. Ti-am dat rating maxim in AppStore! :beer2: :coolspeak:
1

#54 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 26 decembrie 2017 - 01:28

Bine ai (re)venit! Sper sa iti placa! Daca observi ceva nereguli, sau ai sugestii, nu ezita sa scrii ;)
1

#55 Useril este offline   BogdanTm 

  • Membru VIP
  • Grup: VIP
  • Postari: 2309
  • Inregistrat: 06 septembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:trenurile, calatoriile,sahul

Postat 26 decembrie 2017 - 08:48

Uite, legat de linia 14 troleibuz sensul de la Baritiu spre Sever Bocu..am vazut ca nu mai apare cu timp statia Iulius Mall ceea ce e logic, pentru ca statia veche e desfiintata din cauza santierului. La linia 17 si 18 apare statia Iulius Mall consiliul europei ceea ce e logic din nou, pentru ca si-au pastrat vechea statie. Intrebarea ar fi nu se poate modifica sa apara cu timp cand apare in statia mutata care inainte era doar pentru linia 18 si linia 17? Ma gandesc ca santierul openville se va mai intinde pe ceva timp..nu e un impediment asa mare in fond, pentru ca daca vezi cand ajunge la piata marasti poti lejer aproxima cateva minute...just asking...
0

#56 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 26 decembrie 2017 - 12:41

De putut se poate, dar nu tine de front-end. Aici trebuie sa-l intrebi pe Florin.
1

#57 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 26 decembrie 2017 - 18:31

In Radfleet apare statia P-ta C.Europei 1TB pentru toate liniile (14,17,18) deci ar trebui sa fie ok de la noi.
1

#58 Useril este offline   BogdanTm 

  • Membru VIP
  • Grup: VIP
  • Postari: 2309
  • Inregistrat: 06 septembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:trenurile, calatoriile,sahul

Postat 29 decembrie 2017 - 20:13

Asadar pana la urma de front end tine? :timeout: :eusa_think: :intrebare:
0

#59 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 30 decembrie 2017 - 12:41

Hmmm, aparent da. Am sa verific. Din pacate Apple nu accepta noi update-uri pana dupa anul nou, plus ca doar penntru atat nu voi putea scoate o versiune noua, insa ma voi uita, si promit ca odata cu noul update, sa fie rezolvata problema ;)
2

#60 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 03 martie 2018 - 18:18

Acuma ca aplicatia a implinit un an de zile, si a atins un nivel de maturitate, cred ca a sosit vremea sa va ofer si cateva statistici, dupa parerea mea interesante. Dar va voi lasa pe voi sa decideti. Asa ca hai sa incepem:

Aplicatia a fost descarcata in total de: 18.789 ori.
Din acestia avem in medie (30 de zile 1.Feb - 2.Mar): 10.397 de utilizatori unici lunar.
Din care in medie (ieri): 3.405 utilizatori unici zilnic.

Si aici incep cifrele interesante:

60,6% dintre utilizatori sunt de sexul feminin, dintre care 38,89% au o varsta cuprinsa intre 18-24 de ani, reprezentand totodata si grupa din care provine masa utilizatorilor. Singura categorie, in care sexul masculin ofera mai multi utilizatori, este categoria de varsta cuprinsa intre: 35-44 de ani, cu 3,53%.

Cel mai utilizat device (in ultimele 30 de zile, spre marea mea surprindere) este iPhone X cu 20,6%, #2: iPhone 6S cu 19,6% si #3: iPhone 6 cu 15,6%.

Insa de departe cele mai interesante cifre sunt legate de numarul de utilizatori, impartite pe categorii de MTC. Sunt cifre pe care STPT le tine ascunse dintr-un anumit motiv, astfel am ales sa fac un mic research direct de pe teren. Tin sa precizez ca cifrele reflecta o realitate subiectiva bazata pe utilizarea aplicatiei, ceea ce inseamna ca poate afisa alte rezultate decat statisticile oficiale STPT:

Pe perioada 01.02 - 02.03:

Autobuze: 7.618 utilizatori
Troleibuze: 6.757 utilizatori
Tramvaie: 6.668 utilizatori

Daca mai aveti alte intrebari, nu ezitati.
4

Arata acest topic


  • (4 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi