STP Timișoara Forum: Soferi autobuz - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (30 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Soferi autobuz Evaluare topic: -----

#41 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 03 noiembrie 2008 - 20:30

Nefiind fumator imi dadeam si eu cu parerea :) Nu stiu cat de greu e sa te abtii pana ajungi la capatul liniei. :huh:
0

#42 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 05 noiembrie 2008 - 21:17

Asta seara pe la ora 18:53 am fost in autobuzul Mercedes de pe linia 33.
Dupa ce a oprit la statia brancoveanu soferul a dat sa plece si la un moment dat a prins piciorul unei fetite care statea cu mama sa in fata ; fetita din gresala a pus piciorul langa usa si aceasta i la prins, ea ia zis mamei care ia zis soferului dar acesta nu a vrut sa deschida usa ca sa poata sa isi scoata picioru.
Intr-un final a tras piciorul cu putere si a reusit sa il scota dintre usa; soferul tot comenta ca pe el nu il intereseaza, ca cine a puso sa isi puna picioru acolo;pai ce era sa faca si biata fata ca doar nu la pus cu intentie a fost o gresala
asa ceva este inadmisibil cum se poate asa ceva :angry: oricine greseste daca era el in locul fetei nu cred ca iar fi placut :rolleyes: :angry:
0

#43 Useril este offline   alecs 

  • Membru Onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 3145
  • Inregistrat: 20 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:timisoara
  • Interese:http://soferderomania.promotor.ro/carmen_m click plz

Postat 05 noiembrie 2008 - 22:01

deci asa ma enerveaza cand de la podul din centru,acela de langa catedrala unde sunt liniile de tramvai pana in centru pe jos,ca soferului ii arde sa se opreasca acolo,nu se poate face ceva?ii a suta miia oara cand opreste acolo,iar eu intarziu la scoala din aceasta cauza :rolleyes:
0

#44 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3882
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 06 noiembrie 2008 - 02:42

unde e aia? :rolleyes:
0

#45 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 06 noiembrie 2008 - 10:47

Banuiesc ca dupa podul Maria...
0

#46 Useril este offline   alecs 

  • Membru Onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 3145
  • Inregistrat: 20 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:timisoara
  • Interese:http://soferderomania.promotor.ro/carmen_m click plz

Postat 06 noiembrie 2008 - 15:07

da,acolo este banda de virat la stanga,iar acolo opresc zilnic spferii de pe 33 :rolleyes:
0

#47 Useril este offline   Ciup 

  • Membru onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 262
  • Inregistrat: 19 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Sys Admin, IT

Postat 26 noiembrie 2008 - 01:43

Stiu unde ,si am si vazut de multe ori 33 stationat acolo .Cum mergi cu 33 spre centru imediat dupa Podul Traian pe dreapta. :) Ce ai putea sa faci e o reclamatie sau o discutie cu soferu'.
0

#48 Useril este offline   Ciup 

  • Membru onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 262
  • Inregistrat: 19 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Sys Admin, IT

Postat 26 noiembrie 2008 - 01:56

Vezi postareadAImon, la Aug 7 2008, 22:18, a spus:

ca fapt divers, şoferul are stipulat în vreun regulament intern că nu are dreptul să vorbească la telefon? ergo, va fi tras de mânecă? poznele sunt pe server, cred că poate fi identificat.

Pai din cate stiu eu fiind sofer indiferent de ce vehicul NU are voie sa vorbeasca la telefon cand conduce nu face exceptie de la regula.
Parerea mea despre soferi este ca nu neaparat costum ar avea nevoie dar macar sa se imbrace decent , ingrijit , curat.
0

#49 Useril este offline   alecs 

  • Membru Onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 3145
  • Inregistrat: 20 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:timisoara
  • Interese:http://soferderomania.promotor.ro/carmen_m click plz

Postat 26 noiembrie 2008 - 15:36

ce sa discuti cu el,ca te injura imediat,de fiecare data cand opreste acolo il intreba vreu calator ceva si incepe si il injura,si ii spune sa nu se bage in treburile lui
0

#50 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 26 noiembrie 2008 - 16:11

...pai sa mai faca o tura mica in jurul Catedralei ,pe splaiul Vladimirescu si dupa aia n-are decat sa se opreasca acolo...
0

#51 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 26 noiembrie 2008 - 19:19

Daca merge pana in statie la Catedrala si a ajuns prea repede, iara zberati la el ca nu va lasa sa urcati ori ca sta mult la capat...
Unora le convine "statia" de coborare acolo caci ii lasa fix la statia de tramvai.

Aceasta postare a fost editata de Visor: 26 noiembrie 2008 - 19:21

0

#52 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 26 noiembrie 2008 - 19:23

Totusi cre-i problema? Cea mai buna solutie:
Autobuzul ajunge in STATIE ,chiar daca mai repede, lasa lumea sa coboare si lasa usile deschise ,oricum mai este minim un alt 33 in fata lui...
Nu ca ajunge in statie si chiar si acuma in frig ,cand nu e nimeni in fata lui lasa oamenii sa inghete in statie...
Iar treaba cu opritul dupa pod, suntem in Romania si nu avem la ce sa ne asteptem mai mult, ne injura sau nu , nu cred ca patim ceva daca facem cativa pasi pana la trecerea de pietoni :lol: :coolspeak:
0

#53 Useril este offline   alecs 

  • Membru Onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 3145
  • Inregistrat: 20 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:timisoara
  • Interese:http://soferderomania.promotor.ro/carmen_m click plz

Postat 26 noiembrie 2008 - 21:30

nu is chiar numa cativa pasi...si nu ii vis a vis de statia de tramvai;)
0

#54 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 27 noiembrie 2008 - 09:58

...cursa ii platita pana in statie si nu pana intre statii,de aceea avem statii, ca sa mearga pana in statie...e simplu...
0

#55 Useril este offline   alecs 

  • Membru Onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 3145
  • Inregistrat: 20 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:timisoara
  • Interese:http://soferderomania.promotor.ro/carmen_m click plz

Postat 27 noiembrie 2008 - 15:08

asa este.nu cum zic altii ca nu ne dor picioarele sa mergem pana in statie
0

#56 Useril este offline   George1000 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 673
  • Inregistrat: 21 noiembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Braila

Postat 05 ianuarie 2009 - 11:45

Florine, se zicea intr-un topic ca montarea sistemului actual pe autovehiculele RATT va putea monitoriza soferii si parca chiar tu spuneai ceva de genul "sa vedeti ce surprinsi vor fi cand vor fi luati la intrebari" Eu propun sa ii luati la intrebari si pe soferii pe care ii vedeti prin acest sistem ca nu asteapta sa se incheie transbordarea pasagerilor.
Cred ca trebuie educati sa primeze transbordarea si nu ajungerea la cap de linie la secunda fixa. Si sa nu mai stea la cap de linie sa plece cand vor muschii lor apoi sa alerge pe strazi si sa nu stea in statii cat trebuie ci sa plece dupa grafic. Pauza de la cap linie trebuie sa fie undeva in jurul a 5-7 minute. iar in statii, sa fie 1 minut iar daca in spate sau in fata se apropie un alt autovehicul RATT ori pe sensul opus se afla un autovehicul RATT in statie, stationarea in statiile de transbordare sa fie 3 minute.
0

#57 Useril este offline   George1000 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 673
  • Inregistrat: 21 noiembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Braila

Postat 05 ianuarie 2009 - 12:08

Cseh_17

Citeaza

Totusi cre-i problema? Cea mai buna solutie:
Autobuzul ajunge in STATIE ,chiar daca mai repede, lasa lumea sa coboare si lasa usile deschise ,oricum mai este minim un alt 33 in fata lui...
Nu ca ajunge in statie si chiar si acuma in frig ,cand nu e nimeni in fata lui lasa oamenii sa inghete in statie...
Iar treaba cu opritul dupa pod, suntem in Romania si nu avem la ce sa ne asteptem mai mult, ne injura sau nu , nu cred ca patim ceva daca facem cativa pasi pana la trecerea de pietoni


Solutia ar fi inmultirea statiilor oficiale Statia ilegala unde opreste 33 saa devina oficiala sau macar facultativa si sa opreasca si in cea care acum e ilegala dar si la Catedrala chiar daca diostanta e de doar 100 m intre statii.

Asa avem noi Brailenii pe Strada Comuna din Paris. Avem statie oficiala la Deva si una facultativa la 100 m mai incolo la intersectia cu str Pictor Negruzzi. Facultativa este doar pentru firmele de Maxi-taxi valabila.

Iar pentru Braicar avem in Vidin o statie facultativa la 100 m de cea oficiala de autobuz, care scopul e sa te lase mai aproape de statia de tramvai. Insa statia facultativa permite doar coborarea nu si urcarea.

poate RATT sa accepte ca pe linia telefonica persoanele sa isi spuna punctele de interes, secretarea s le noteze in Excel si astfel sa mai apara cate o statie facultativa intre statiile actuale existente.
0

#58 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 05 ianuarie 2009 - 13:18

Vezi postareaGeorge1000, la 5 Jan 2009, 11:45, a spus:

Florine, se zicea intr-un topic ca montarea sistemului actual pe autovehiculele RATT va putea monitoriza soferii si parca chiar tu spuneai ceva de genul "sa vedeti ce surprinsi vor fi cand vor fi luati la intrebari" Eu propun sa ii luati la intrebari si pe soferii pe care ii vedeti prin acest sistem ca nu asteapta sa se incheie transbordarea pasagerilor.


Fraza de mai sus aparea intr-un interviu al dl-ui director Goia, intr-un ziar local. Sistemul nu permite vizualizarea soferilor, camere fiind montate doar pe troleibuze. :coolspeak:
0

#59 Useril este offline   Gygyman6 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3082
  • Inregistrat: 07 ianuarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 12 ianuarie 2009 - 21:04

Bine cam gasit topicu asta. Cum se numeste tehnica pe care o practica soferii de pe 28 cand vin din Crisan, ca dupa ce trec de limitatorul de viteza accelereaza si dupa opresc motorul. Dacai economie de combustibil, eu ii sustin nui rea initiativa :coolspeak: dar daca asta face rau autibuzului imi retrag ce-am spun, pentru ca am vazut ca autobuzul se inclina ca un avion pe stanga dupa ce motorul se opreste.
0

#60 Useril este offline   George1000 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 673
  • Inregistrat: 21 noiembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Braila

Postat 12 ianuarie 2009 - 22:58

Nu o sa imi permit eu sa merg cu avionul insa mersi ca mi-ai spus. Poate o sa imi permit vreodata o plimbare cu 28-ul prin TM. :blink: :coolspeak:
0

Arata acest topic


  • (30 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi