STP Timișoara Forum: Propunere de parcuri noi in Timisoara - STP Timișoara Forum

Salt la continut

  • (2 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Propunere de parcuri noi in Timisoara Evaluare topic: -----

#21 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 11 martie 2015 - 01:30

Poate oferii cineva cateva informatii despre aceasta ruina? Poate sunt prea tanar ca sa stiu povestea ei. (De cand ma stiu, zona arata asa)
0

#22 Useril este offline   Doppler 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10520
  • Inregistrat: 14 februarie 11
  • Sexul:masculin

Postat 11 martie 2015 - 09:35

Acea perioada nu (prea) exista in format electronic...

Constructia a inceput in jur de anul 2000. Imi este greu de crezut ca constructia putea sa fie finantata din taxele de studiu dar oricum declinul universitatilor particulare a inceput in secunda cind universitatile de stat au primit permisiunea sa ofere locuri cu taxa peste cele gratuite.
1

#23 Useril este offline   InF3rNO0o 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 284
  • Inregistrat: 24 decembrie 11

Postat 11 martie 2015 - 09:57

Este universitatea Mihai Eminescu particulara, restu universitati avea sediu genereal in Casa Tineretului pana urma sa se deschida corpul nou. Intre timp s-a desfintat si universitatea si proiectu.

Aceasta postare a fost editata de InF3rNO0o: 11 martie 2015 - 10:02

1

#24 Useril este offline   duck_dani 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 63
  • Inregistrat: 18 martie 11

Postat 24 martie 2015 - 10:36

Vezi postareaduck_dani, la 12 aprilie 2011 - 17:31, a spus:

Ceau,
Locuiesc in Braytim si din pacate, in acest cartier, nu avem decat un parc, Parcul cu Statui, care nu prea e loc de joaca pentru copii. Am gasit un teren al primariei (vezi poza), la intersectia dintre E. Quinet si Muzicescu, teren destul de mare. Conform ultimului PUD-pot sa il atasez daca e util pentru cineva-, terenul ala apare ca fiind destinat unei gradinite si unui parc, dar de cand a fost eliberat PUD-ul asta, 2001 cred, nu s-a facut nimic. E vreo sansa sa pot influenta primaria sa faca parc acolo (tinand cont si de lipsa de parcuri din cartier) si de faptul ca acum se lucreaza la noul PUZ? Evident nu am asteptarea ca parcul sa se faca imediat, dar macar sa stiu ca o sa ia in considerare. E nevoie de ceva cerere semnata de multi, sau care ar fi procedura? Stiu ca am sanse mici, dar totusi sunt cetatean roman si am niste drepturi in tara mea. Sper sa nu se devieze de la subiect, si sa gasesc nitzel ajutor. Multumesc!
Dani

asa arata acum "parcul". In noul PUG apare zona verde, propus pentru parc. Momentan e folosit ca un fel de groapa de gunoi (de constructii). Pun pe wetransfer ca sa nu pierd din calitate. Shareuiti-l voi altfel daca stiti cum: https://www.wetransf...20110328/1e23f1
0

#25 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 24 martie 2015 - 16:53

De pe WETRANSFER va fi sters intr-o luna. Ar trebui gasita o alta solutie.
0

#26 Useril este offline   Chagall 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10283
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:nespecificat

Postat 24 martie 2015 - 22:47

:up_arow:


3

Arata acest topic


  • (2 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi