STP Timișoara Forum: Conducerea RATT a trimis in somaj tehnic pe o durata de 3 luni 300 de angajati - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
Pagina 1 din 1

Conducerea RATT a trimis in somaj tehnic pe o durata de 3 luni 300 de angajati

#1 Useril este offline   Goldmember 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 259
  • Inregistrat: 10 decembrie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 01 aprilie 2010 - 14:34

Astazi,1 aprile (NU E GLUMA),conducera RATT trimite in soamj tehnic 300 de angajati pe o perioada de timp de 3 luni (52 de controlori,dispeceri,lacatusi de intretinere din traseu)si angajeaza in schimb un director adjunct.Nu stim unde se va ajunge in ritmul asta,au mai ramas doar vreo 20 de supra-controlori.Astfel,va creste numarul calatorilor fara bilet si inplicit incasarile RATT din aceasta activitate vor avea de suferit.
Ca o paranteza: am mers azi cu un tramvai pe lina 2 din Piata Sinaia,pana in P 700.In partea din spate a vagonului stateau nestingheriti 2 boschetari care trageau ceva dintr-o punga si unul din ei din sticla.Un miros greu de suportat acolo,astfel toti calatorii s-au mutat in prima parte a vagonului.Am vorbit cu cativa barbati sa-i dam jos,dar,din pacate, spiritul civic e sub orice critica,nimeni nu s-a deranjat.Impreuna cu un amic,i-am luat pe cei 2 boschetari si i-am tarat afara din tramvai in statia de la Catedrala.

Ce-i de facut totusi?Nu se mai poate asa,cei care sunt platiti din banii nostrii,ai tuturor nu-si fac datoria,aici ma refer la politia comunitara si la indiferenta din conducerea RATT.Vin cu propunerea de a face cateva echipe din 2-3 voluntari care sa patruleze de cateva ori pe zi pe rutele frcventate de aurolaci si sa curatam putin imaginea de WC public pe care o au tramvaiele in ultima perioda.

Aceasta postare a fost editata de Goldmember: 01 aprilie 2010 - 19:59

0

#2 Useril este offline   emilut 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2310
  • Inregistrat: 05 ianuarie 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 01 aprilie 2010 - 16:38

Ar fi de preferat ca acei 2 sau 3 voluntari, să posede alura şi pregătirea fizică a unui luptător din trupele speciale.
0

#3 Useril este offline   weg_mann4ratt 

  • Membru senior
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 850
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 17 septembrie 2010 - 21:56

Vezi postareaemilut, la 01 aprilie 2010 - 16:38, a spus:

Ar fi de preferat ca acei 2 sau 3 voluntari, să posede alura şi pregătirea fizică a unui luptător din trupele speciale.

Nu neaparat, pt ca boschetarii si betivii ii poti alunga si fara sa fii Sylvester Stallone.

Eu m-as baga.
(Desi is undeva la 1.78m si 60 kile :eusa_think: )

Aceasta postare a fost editata de sorin_vd4ratt: 17 septembrie 2010 - 22:03

0

#4 Useril este offline   emilut 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2310
  • Inregistrat: 05 ianuarie 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 18 septembrie 2010 - 14:53

Alături de încă vreo doi sau trei poliţişti comunitari. Te cred. Ce te faci însă, în cazul în care eşti nevoit să te confrunţi de unul singur cu o adunătură de delicevenţi dotaţi cu cuţite?

Aceasta postare a fost editata de emilut: 18 septembrie 2010 - 14:53

0

#5 Useril este offline   weg_mann4ratt 

  • Membru senior
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 850
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 23 septembrie 2010 - 21:54

Vezi postareaemilut, la 18 septembrie 2010 - 14:53, a spus:

Alături de încă vreo doi sau trei poliţişti comunitari. Te cred. Ce te faci însă, în cazul în care eşti nevoit să te confrunţi de unul singur cu o adunătură de delicevenţi dotaţi cu cuţite?

Simplu. Nu ma confrunt cu ei de la bun inceput.
Ma refeream la boschetari ametiti de aurolac si inofensivi.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi