STP Timișoara Forum: Linia Expres 3 - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (31 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Linia Expres 3 Evaluare topic: -----

#541 Useril este offline   BogdanTm 

  • Membru VIP
  • Grup: VIP
  • Postari: 2309
  • Inregistrat: 06 septembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:trenurile, calatoriile,sahul

Postat 05 ianuarie 2018 - 20:44

Sediul simtului umorului bestial se gaseste pe CD Loga nr 1 daca mergem sa ne inscriem in audienta...sau pe Facebook in sondajele care parca sunt cerute la facultatea de filologie de la UVT...limbi clasice...sau sectia limbi moderne aplicate...Cica prin 2012 era prioritate in campanie electorala reinfiintarea liniei 3 tramvai..dupa 6 ani de conducere inteleapta ne-am luat adio si de la linia 6 tramvai..si de la linia 5 tramvai...Poate e um plan maret sa intampinam turistii capitalei europene cu carute si atelaj hipic..care se vor balega la semafoarele inteligente din intersectii...dar am uitat..termenul zilei si sloganul anului este "prioritizare"..daca de 4 ani nu suntem in stare sa construim un skate park decent si sa intretinem parcurile reabilitate pe bani grei...slabe sanse sa primim transport decent...Sa nu ne deprimam..vom avea bazine olimpice de innot cel putin 4-5 bucati, metrou usor peste pamant si metrou greu sub pamant....linie de cale ferata pe estacada...bulevarde inteligente care se spala singure...semafoare care ne dau si buna dimineata cand ne oprim langa ele...parcari de tip sky scrapers...in inima orasului...si euforia continua...se pare ca cei care ne conduc sunt ecologisti 1000 % si merg dupa sloganul "nu calcati iarba, fumati-o"...
1

#542 Useril este offline   FxTm 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 60
  • Inregistrat: 08 martie 17
  • Sexul:masculin

Postat 07 ianuarie 2018 - 18:48

Debandada de pe linia 3 continua ,astazi 07.01 autobuzul care trebuia sa plece de la Abator la 12:41 a tras chiulul ca de multe , multe, multe alte dati.
0

#543 Useril este offline   FxTm 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 60
  • Inregistrat: 08 martie 17
  • Sexul:masculin

Postat 12 iulie 2018 - 10:57

Lipsa autobuz
Elba

07.07.2018 12:41
11.07.2018
12.07.2018 11:30

Umilirea calatorilor continua cu si mai multa nesimtire...

Aceasta postare a fost editata de FxTm: 12 iulie 2018 - 11:08

0

#544 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 12 iulie 2018 - 19:15

S-au angajat circa 6-7 soferi noi si cativa vatmani (5 parca). Multi soferi sunt in concediu si spunea seful sectiei ca ar mai avea nevoie de inca 10, ca sa acopere necesarul de personal.
Pe moment, nu a venit la angajare niciun sofer de troleibuz. :(
1

#545 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3882
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 19 iulie 2018 - 20:48

Aceeasi intrebare ca la E7 :) Sunt pe site orarele de vacanta? Ca par a fi tot cele vechi..
0

#546 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 19 iulie 2018 - 22:07

Pentru site am primit grafice noi la E2, E7 si E8. Nimic pentru 3 si E3.
0

#547 Useril este offline   FxTm 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 60
  • Inregistrat: 08 martie 17
  • Sexul:masculin

Postat 03 noiembrie 2018 - 01:21

Cred ca s-au schimbat orarele pe 3, de marti nu mai pleaca la 11:30 , 12:28 si 13:11 de la Elba ,ci cu minim 10 minute mai repede ( toata saptamana am pierdut autobuzele - mama lui de abonament )... nu e afisat noul mers, nici pe site , nici prin statii, bine ca stie ala care a facut schimbarea, asta-i important , restu' ...

Aceasta postare a fost editata de FxTm: 03 noiembrie 2018 - 01:24

1

#548 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 03 noiembrie 2018 - 21:35

Nu stiu daca de marti, dar eu am primit grafice noi pentru 3 si E3 miercuri (31.10.2018) si ce am primit este pe server, la grafice, din data de 31, adica de miercuri. Din cate stiu, graficele sunt valabile incepand cu data de 1.11.
Tot atunci am incarcat si linia 5, 33 barat, E8 si V1.

Vad ca pleaca la 11:09, 12:07, 13:04, etc.

Imagine atasata: grf.jpg
1

#549 Useril este offline   FxTm 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 60
  • Inregistrat: 08 martie 17
  • Sexul:masculin

Postat 04 noiembrie 2018 - 08:20

Mersi pentru informatii!
0

#550 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 04 noiembrie 2018 - 12:45

N-ai de ce. Cu placere.
0

#551 Useril este offline   Buraddo23 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 71
  • Inregistrat: 24 august 17

Postat 10 ianuarie 2020 - 19:31

S-a scos complet stația Muzicescu? Nu mai apare nici pe grafice și nici pe teren nu mai este niciun panou.
0

#552 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 10 ianuarie 2020 - 19:55

Pe grafice apare in bara de sus ca facultativa, dar plecari si sosiri nu sunt. In dispecerizare apare inca. Am intrebat pe cei ce se ocupa si astept raspuns.

L.E. Am confirmare de la dispecerat ca e facultativa.
0

#553 Useril este offline   FxTm 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 60
  • Inregistrat: 08 martie 17
  • Sexul:masculin

Postat 08 aprilie 2022 - 19:24

Dupa ce ca tot la doua saptamani se modifica orarul , acum ne jucam cu traseul? :Facepalm_emote_gif:
Trebuia un anunt in "vechile" statii (Jiul & Titulescu) , sau macar un anunt pe o foaie A4 in autobuz cu 2 zile inainte.
0

#554 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 08 aprilie 2022 - 19:46

Pai ce s-a intamplat?
0

#555 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 08 aprilie 2022 - 20:12

S-a intamplat asa cum scrie pe pagina web si in presa din data de 6 aprilie:

Citeaza

...traseul liniei Expres 3, între Apicultorilor şi Gara de Nord, astfel: de la staţia
Apicultorilor se va circula pe traseul existent până pe Splaiul Tudor Vladimirescu, după care va
circula spre dreapta pe bulevardul 16 Decembrie 1898, apoi pe traseul deviat bulevardul
Regele Ferdinand I - Piaţa Regina Maria - bulevardul Republicii - Gara de Nord.
Restul traseului rămâne neschimbat.
Staţiile de pe traseul nou vor fi: “ Biserica Piaristă” situată pe bulevardul Regele
Ferdinand I, “ Piaţa Regina Maria”, staţie aferentă liniilor 11, M11, 14, M14, 18, 13, E4b
situată pe bulevardul Republicii, “ Jiul”, staţie aferentă liniilor 11, M11, 14, M14, 18, 13, E4b
situată pe bulevardul Republicii, la intersecţia cu strada Jiul, “Gara de Nord”, staţie aferentă
liniilor 11, M11, 14, M14, 18, 13, E4b situată pe bulevardul Republicii, în faţa Gării de Nord.
Vor fi suspendate staţiile: “Jiul”, situată pe Splaiul Nicolae Titulescu, “Nicolae
Titulescu”, situată pe Splaiul Nicolae Titulescu, “Gara de Nord”, situată pe bulevardul General
Ion Dragalina, lângă staţia de taxi.

0

#556 Useril este offline   FxTm 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 60
  • Inregistrat: 08 martie 17
  • Sexul:masculin

Postat 08 aprilie 2022 - 21:02

Dar oare nu era mai eficient sa fim notificati in vechile statii sau in autobuze cu 2-3 zile inainte? Ca e plin autobuzul de toate balariile pe geamuri. Poate unii chiar muncesc mult (bine, nu chiar asa mult ca aia care schimba orarul la 5-6 zile) si dabea au timp cand ajung acasa sa doarma, nu sa stea pe internet sa caute zi de zi: " Oare o dat 'mnezo minte la astia sa lase programu' sau traseul in pace?" .
Acum daca ma intrebati pe mine , multa minte n-o avut ala care a hotarat ca E3 sa mearga pe Titulescu , unde dabea cu ceva emotii ,se strecoara autobuzul din cauza unor "carutasi" care se cred la ei la stana si lasa martzoaga aiurea in drum, acu' recent au stat o ora blocate 2 auto E3 din cauza ca nu au putut trece de-un microbuz parcat "bine", si cate deastea au fostttt....
0

#557 Useril este offline   Fantoma Tramvaiului 3 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 943
  • Inregistrat: 06 iulie 14
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timișoara

Postat 08 aprilie 2022 - 22:45

Mie sincer mi se pare foarte bine ca au schimbat traseul. De acord ca trebuia anuntat mult mai eficient, dar tot e un pas in directia cea buna as zice eu. De ani de zile tot ziceam ca n-are niciun sens sa mearga E3 pe splai, odata ca e lipsa de simetrie fara rost intre cele doua sensuri, si mai apoi pentru ca nu cred sa ajute pe multa lume statiile de pe splai, insa ar putea ajuta foarte mult statia de la biserica Piarista (adica centru) si statiile unde poti schimba cu alte linii (Piata Regina Maria, Jiul)
3

#558 Useril este offline   FxTm 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 60
  • Inregistrat: 08 martie 17
  • Sexul:masculin

Postat 08 aprilie 2022 - 23:09

Total deacord!
0

#559 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 24 aprilie 2022 - 14:22

Hai ca e totusi un pas catre normalitate.
0

#560 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 24 aprilie 2022 - 18:27

Si mie mi se pare mai corect asa insa am si un comment.
Decat in statia de la Biserica Piaristilor care este foarte apropiata de cea de la Spitalul de Copii, mai bine ar opri in statia de tramvai de la Catedrala mergand pe linia de tramvai precum era cand a mers asa E7 in timpul constructiei pasajului Michelangelo.
Stiu ca nu demult a fost interzis si accesul masinilor pe linia de tramvai de faimoasa comisie de circulatie, masini care faceau stanga, insa daca trece pe acolo un autobuz pe ora (E3 in cazul nostru), cred ca se poate da linistit o derogare tot de la faimoasa comisie care azi face una si maine anuleaza ce-a facut azi. Plus ca nici n-ar sta autobuzul in rand cu masinile, ar trece mai rapid prin intersectie dupa ce iasa din statie. Plus ca vorbim de "C"-uri si nu "G"-uri precum era la E7.

Abia dupa o asemenea modificare putem vorbi de o normalitate.
0

Arata acest topic


  • (31 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi