STP Timișoara Forum: Minibuze Mercedes - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (10 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Minibuze Mercedes (CIBRO by C&I) Evaluare topic: -----

#61 Useril este offline   Gygyman6 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3086
  • Inregistrat: 07 ianuarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 22 martie 2017 - 21:36

Cum se vor face opririle pe 6? in statiile de tramvai sau pe banda 1? S-au se circula doar in weekend cu ele pe 6 si atunci lumea va stii ca doar 2 zile sunt piscoturile astea pe linia de tramvai?

Si ma intreb cum vor face la stanga microbuzele care vin dinspre Olimpia de pe 6...
1

#62 Useril este offline   denisa.d. 

  • Membru Senior**
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 610
  • Inregistrat: 26 februarie 14
  • Sexul:feminin
  • Locatia:Timisoara, Romania

Postat 22 martie 2017 - 22:17

Vezi postareaBogdanTm, la 22 martie 2017 - 21:23, a spus:

Posibil sa se repete fenomenul liniei 10 de la tramvai. Zile cand e ..zile cand nu e... :pace: :uimit2:


Lucru care mie mi se pare o tampenie. Adica presupunem ca locuiesti in Modern si maine ai treaba in Torontalului...Bogdanesti. Si iti faci plan ca dimineata dupa ce te trezesti fugi la tramvai sa iti faci treaba. Si cand ajungi in statie..surpriza. Nu circula linia 10.
2

#63 Useril este offline   Paul85 

  • Membru Senior***
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 708
  • Inregistrat: 23 februarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 23 martie 2017 - 10:08

Pai oricum si pe linia 6 apare acelasi fenomen (cateodata circula, cateodata nu, sau chiar circula doar pe un sens, etc :( ), si nu inteleg care e problema, ca vehicule ar trebui sa fie suficiente (doar au venit Armoniile facute din Wegmann-uri care zaceau trase pe dreapta in depou, gen 3520, 3516, 3518, etc). Lipsa de vatmani, oare? Dar, atunci, soferi sunt destui?
Sau e asa de mare diferenta de cost (pentru consumul de combustibil) incat e mult mai rentabil un microbuz din asta in loc de tramvai pe linia 6? Ce-i drept, 6 plin ochi de calatori nu am vazut, dar chiar asa de putini calatori sunt incat nu se justifica un vagon de tramvai?

Vezi postareaGygyman6, la 22 martie 2017 - 21:36, a spus:

Cum se vor face opririle pe 6? in statiile de tramvai sau pe banda 1? S-au se circula doar in weekend cu ele pe 6 si atunci lumea va stii ca doar 2 zile sunt piscoturile astea pe linia de tramvai?

Si ma intreb cum vor face la stanga microbuzele care vin dinspre Olimpia de pe 6...


Mi s-ar parea normal sa circule exact pe linia de tramvai, altfel, n-o sa alerge nimeni dupa ele din statie pana pe banda 1. Oricum trebuie sa treaca si prin zona pietonala (Piata Libertatii).
Unde te referi ca nu ar putea face stanga? La Banatim? Pai probabil o sa apara o placuta aditionala sub semnul de obligatoriu la dreapta (evident, dupa inca 6 luni ca doar nu e graba...), "cu exceptia RATT" si o sa faca stanga pe linia de tramvai.
0

#64 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 23 martie 2017 - 11:54

Mi se pare cea mai mare idiotenie posibile, sa combini tramvai cu autobuz... :Facepalm_emote_gif: Punct.

Sa le plimbe pe liniile de cartier, si gata. Sa lase tramvaiele in pace.
0

#65 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 23 martie 2017 - 15:19

Pe linia 6 nu au circulat, azi a fost un Armonia, dar doar pe un sens.
0

#66 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 23 martie 2017 - 15:56

Unde au circulat? Poate vedem si ceva poze :)
0

#67 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 23 martie 2017 - 16:22

Nu am vazut & auzit nimic. Primarul a declarat ca de luni. Cred ca era doar un zvon despre ziua de azi.
0

#68 Useril este offline   dan.s 

  • Membru onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 4388
  • Inregistrat: 11 septembrie 15
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Everywhere

Postat 23 martie 2017 - 16:32

Cand am trecut pe langa garaj, pe la 15:00 toate erau la locul lor, doar numerele erau schimbate.
0

#69 Useril este offline   stefan 1983 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 9
  • Inregistrat: 31 ianuarie 15

Postat 23 martie 2017 - 16:34

Vezi postareaVisor, la 23 martie 2017 - 15:19, a spus:

Pe linia 6 nu au circulat, azi a fost un Armonia, dar doar pe un sens.

Exact pe sensul pe care e mai putin utilizat,in zona Cluj-Olimpia trecand si linia 10 care a circulat azi.Ar fi fost mai util pe celalalt sens,pentru a facilita legatura directa Olimpia-Centru.
1

#70 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 24 martie 2017 - 00:37

Asta arata si ce bine e gandita planificarea :Facepalm_emote_gif:
3

#71 Useril este offline   denisa.d. 

  • Membru Senior**
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 610
  • Inregistrat: 26 februarie 14
  • Sexul:feminin
  • Locatia:Timisoara, Romania

Postat 24 martie 2017 - 08:05

Vom ajunge sa circulam cu mijloacele de transport in comun "la ghici". Nu te poti baza pe ideea "ma duc cu X si imi rezolv treaba".
2

#72 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29699
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 24 martie 2017 - 21:38

Vad ca se infiinteaza niste linii noi de microbuz. Mai multe detalii cand cand va fi oficial, ca vad ca ce s-a stabilit ieri, nu mai e valabil azi. :(
L.E. De data aceasta oficial, vom avea de luni linia 23:

Imagine atasata: 23a.jpg Imagine atasata: 23b.jpg

...si un fisier kml pentru Google Earth: Fisier atasat  Cartier Ciarda-Muzicescu.kml (5.92K)
Number of downloads: 217

L.E. 2: Grafice pe site, pentru cei interesati.
3

#73 Useril este offline   qew 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 161
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 24 martie 2017 - 23:58

E6 circula gol un conecto C dar noi infintam linii noi prin zone rezidentiale de vile cu densitate mica(si care au masini personale)... Iar in centrul orasului tramvaiul azi vine maine nu faa sa stii. Prostie infinita. Aceste minibuze se folosesc extraurban sa duca oamenii intr-un loc de unde sa mearga in alte parti nu sa culeaga oamenii dintr-un singur cartier.
2

#74 Useril este offline   brioti 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 511
  • Inregistrat: 03 iunie 13

Postat 26 martie 2017 - 12:14

Eeeeee.asa vedem noi dar sunt alti care stiu adevaratele probleme.De exemplu in toata zona ciarda rosie pana la cel mai apropiat mtc mergi 20 minute pe jos,ca de altfel si in zona elisabetin
0

#75 Useril este offline   timis2 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 658
  • Inregistrat: 20 octombrie 08

Postat 26 martie 2017 - 22:26

Anuntul asta n-ar fi fost permis cu ceva timp in urma.

Aceasta se va numi Linia 23 și va fi deservită de unul dintre noile autobuze de mică capacitate achiziționate.
0

#76 Useril este offline   xander89 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 74
  • Inregistrat: 16 decembrie 16

Postat 27 martie 2017 - 00:05

din ce m-am uitat mai atent la pozele de la inceputul topicului, la usa din spate butonul galben de deschidere a usii e cam prost pozitionat, au pus ala rosu de urgenta langa usa iar pe cel galben dupa el, probabil ca multi calatori or sa aiba tendinta sa apase pe ala de urgenta fiind mai aproape de usa :)).

trebuia sa le pozitioneze ca la usa din fata unde sunt mai ok unul deasupra celuilalt.
0

#77 Useril este offline   A13 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 130
  • Inregistrat: 25 aprilie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 01 aprilie 2017 - 05:25

Prima experienta cu aceste "mijloace de transport in comun". Linia 21 sambata dimineata cursa de 5:41 (cel putin pe grafic).

Imagianti-va 50 persoane inghesuite in acest vehicul. "Cutiuta" efectiv paraie din toate incheieturile (chiar nu e nimeni la RATT caruia sa-i pese de supraaglomerarea vehiculelor, oare acestea nu se defecteaza mai devreme daca circula asa?), luminitele interioare albastre sunt de asemenea de o mare inspiratie. Injuraturile la adresa lui Robinel nu mai contenesc, desi cred ca si mai marii RATT au o vina aici. Este clar ca la ora asta 21-le este destul de aglomerat, chiar daca este week-end. La coborare un festival de apasat butoane si proceduri care de care mai complicate.

Incepusem sa uit cu e sa calatoresti ca sarmaua, "multumim" pentru aducerea aminte. Nu ca ar mai conta, dar evident ca nu am validat abonamentul, oricum aveam tensiunea crescuta si abia asteptam sa vina un nene sa ma intrebe de sanatate sa-i pot face mucii cravata (da stiu, nu e o atitudine sanatoasa, dar mai rabufnim si noi, ca doar traim in tara asta, condusa de mafioti)

O zi buna! si evident multa ... pt domnul primar (samponel si pt tine sunt acum la munca, sa ai bani din banii mei, cu care sa poti lua decizii cretine!)
1

#78 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29699
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 01 aprilie 2017 - 09:03

Deci sambata la ora 5 si ceva dimineata erau 50 de calatori in vehicul? :uimit2:

Aceasta postare a fost editata de Florin.B RATT: 01 aprilie 2017 - 17:51

0

#79 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 01 aprilie 2017 - 13:05

Florin, el se refera la linia 21, cursa de azi dimineata pe relatia Plopi - Banatim. Probabil au experimentat azi cu minibuzul pe linia asta in weekend.
0

#80 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29699
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 01 aprilie 2017 - 17:50

:Facepalm_emote_gif: Ai dreptate! (am sters ce scriam despre linia 23) Nici nu m-am gandit ca ar fi vorba de alta linie decat 23. Vad ca si acum e tot PVH pe linia 21, singur.
0

Arata acest topic


  • (10 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi