STP Timișoara Forum: TiMove - iOS App - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (2 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2

TiMove - iOS App

#21 Useril este offline   BogdanTm 

  • Membru VIP
  • Grup: VIP
  • Postari: 2309
  • Inregistrat: 06 septembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:trenurile, calatoriile,sahul

Postat 09 iunie 2018 - 17:51

O intrebare legata de aplicatie: Am ales la linii favoroite traseul E1..ambele sensuri...acum imi apare acea steluta de "favorite" colorata plin..si daca apas pe meniul de jos imi apare in lista de trasee favorite. Intrebarea e cum pot sa renunt de a mai considera traseul favorit? Am incercat sa apas din nou steluta..dar nu pare sa functioneze...oare fac eu ceva gresit? sau odata ce ai ales..nu mai merge renuntat la acel traseu favorit? :uimit: :please:
0

#22 Useril este offline   capps 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 15
  • Inregistrat: 14 aprilie 18

Postat 15 iunie 2018 - 16:29

Vezi postareaBogdanTm, la 09 iunie 2018 - 17:51, a spus:

O intrebare legata de aplicatie: Am ales la linii favoroite traseul E1..ambele sensuri...acum imi apare acea steluta de "favorite" colorata plin..si daca apas pe meniul de jos imi apare in lista de trasee favorite. Intrebarea e cum pot sa renunt de a mai considera traseul favorit? Am incercat sa apas din nou steluta..dar nu pare sa functioneze...oare fac eu ceva gresit? sau odata ce ai ales..nu mai merge renuntat la acel traseu favorit? :uimit: :please:

Salut, se poate renunta la un traseu prin swipe la dreapta din lista de favorite

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMG_0298.png

2

#23 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 16 iunie 2018 - 10:37

Eu as rotunji acel buton de remove, arata urat de tot langa acel dreptunghi rotunjit. ;)
0

#24 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 16 iunie 2018 - 17:50

Eu as rotunji doar colturile din stanga butonului, adica asa:

Imagine atasata: butoane.jpg
0

#25 Useril este offline   BogdanTm 

  • Membru VIP
  • Grup: VIP
  • Postari: 2309
  • Inregistrat: 06 septembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:trenurile, calatoriile,sahul

Postat 01 iulie 2018 - 09:14

S=ar putea adauga linia 6 tramvai in aplicatie?
2

#26 Useril este offline   capps 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 15
  • Inregistrat: 14 aprilie 18

Postat 08 iulie 2018 - 17:38

Am adaugat linia 6, pentru ambele sensuri
1

#27 Useril este offline   capps 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 15
  • Inregistrat: 14 aprilie 18

Postat 08 iulie 2018 - 17:39

Incepand de azi TiMove este available si pe Android: https://play.google....pps.tech.timove

Sper sa fie utila :)
2

#28 Useril este offline   uNNNk 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 30
  • Inregistrat: 23 noiembrie 16

Postat 09 iulie 2018 - 09:08

In primul rand, vreau sa iti spun ca aplicatia "pare" foarte buna la prima vedere. :) (O sa vad zilele urmatoare cum se comporta "pe teren")

Am o intrebare, bara asta are vreun scop? Se afiseaza ceva pe ea sau? Daca nu, ai putea sa o elimini? Pe ecranele 18/19:9 ar rezulta in mai mult spatiu pt linii/statii.

Nu mai stiu sigur daca chestia asta tine de aplicatie sau e generata automat de Android: Poti face bara de notificari aceeasi culoare cu bara cu butoanele "Vehicule/Statii" ? (Momentan bara de notificari are culoarea aproapiata de cea a barii cu butoanele (tramvai,autobuz,troleibuz)

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 20180709_100503.jpg

Aceasta postare a fost editata de uNNNk: 09 iulie 2018 - 09:14

0

#29 Useril este offline   capps 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 15
  • Inregistrat: 14 aprilie 18

Postat 05 octombrie 2020 - 15:02

Din pacate TiMove nu mai exista, va rog sa o scoateti din lista de aplicatii (oricum ati pus-o doar pt iOS desi era available si pentru Android).
Aveam servere proprii pentru estimari, istoric si date mai precise despre statii. Din pacate nu e sustenabil financiar mentinerea lui, n-a fost niciodata, dar in ultimul an s-a restrictionat accesul la niste endpointuri pe care le accesam odata pe luna ca sa vad ce vehicule trec prin fiecare statie, in caz ca erau schmbari sa fac update la rute. Am facut asta manual de atunci cateva luni, dar nu mai am timp, si din lipsa de suport mai bun si pierderi financiare am decis ca e mai bine sa ma opresc aici.
Exista si alte aplicatii mobile si web, unele foarte bune, deci sunt optiuni pentru a vedea timpii de sosire in statii de pe telefon. TiMove nu mai e una dintre ele
0

Arata acest topic


  • (2 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi