STP Timișoara Forum: Probleme cu doua carduri diferite - STP Timișoara Forum

Salt la continut

In cazul in care doriti obtinerea unui raspuns oficial la o plangere in legatura cu sistemul de taxare, aceasta se poate obtine doar depunand o reclamatie la registratura regiei. Raspunsurile primite pe forum exprima parerea membrilor acestuia.
Pagina 1 din 1

Probleme cu doua carduri diferite

#1 Guest_Bogdan_*

  • Grup: Guests

Postat 21 iunie 2009 - 07:36

Problema cu care ma confrunt este urmatoarea : am un card de abonament general, pt toate liniile..pe care il validez fara nici o problema..dar..a aparut urmatoarea situatie: in urma unei calatorii de cateva zile in Bucuresti am achizitionat de acolo un card de calatorie..pe care l-am incarcat ca si "portofel electronic"..si l-am folosit desigur in reteaua lor de transport in comun.

La intoarcerea in Timisoara, cind am vrut sa validez abonamentul RATT (fara sa il scot din portofel), mi-a aparut mesaj de eroare..si asta s-a intimplat de mai multe ori. Se poate sa fie din cauza celuilalt card..pe care il tin alaturi de acesta in portofel, si sistemul e 'incurcat" pt ca desi
sunt carduri diferite sunt tot pt sistem de ticketing? Mentionez ca daca il scot din portofel..pot valida fara probleme..dar e incomod.

Solutia ar fi sa las acasa cardul din Bucuresti? ca sa nu "bruieze" sistemul nostru? mai ales ca e configurat pt portofel electronic?

p.s. sper ca la incercarile esuate de validare sa nu imi fi scazut creditul incarcat in buc...asta voi afla mai exact la urmatoarea calatorie in capitala..pt ca altfel nu am cum verifica creditul de pe el.

#2 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29746
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 21 iunie 2009 - 09:37

Da, daca ai mai multe carduri, chiar si din Timisoara fiind, sistemul nu poate citi corect. Se recomanda sa ai un singur card in momentul validarii.
Am incercat sa apropii buzunarul in care aveam 3 carduri si aceasi problema am avut-o.

Nu, creditul de pe cardul RATB nu avea cum sa fie debitat, cardul nu e recunoscut de sistem.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi