STP Timișoara Forum: Modificari ale liniilor 3 si Expres 3 - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (2 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2

Modificari ale liniilor 3 si Expres 3

#21 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 07 mai 2010 - 20:41

Am vazut ca si linia 43 si-a schimbat traseul. Iata ce am gasit in agenda.
Imagine atasata: Trasee modificate.JPG
0

#22 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29742
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 07 mai 2010 - 20:54

Datorita lucrarilor de pe Brancoveanu. Probabil ca vor dura destul de mult.
0

#23 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 08 mai 2010 - 06:54

Vezi postareaViktor, la 07 mai 2010 - 20:41, a spus:

Am vazut ca si linia 43 si-a schimbat traseul. Iata ce am gasit in agenda.
Atasament Trasee modificate.JPG


Viktor, 43?? MA dezamagesti!!! :) :coolspeak:
0

#24 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 08 mai 2010 - 12:50

@Visor

Oarecum ai dreptate. Vad si eu ca in autobuzul 3, fie la sosire la Gara, fie la plecare de la Gara, sunt 1 - 2 calatori, si nu la "orele de varf", ma refer la ce-a fost inainte de 3 mai, dar stiu sigur ca inainte de a se desfiinta linia 3 tramvai, erau mai multi calatori si care veneau la Gara si care plecau de la Gara, acesti "mai multi" insemnand in jur de 10 calatori + - doi si asta pana la prima statie (Dragalina cu Carol I) unde coborau / urcau altii (depinde de sensul la care ne referim) ...probabil ca acestia s-au reorientat definitiv pe alte variante...lucrul cu psihicul si psihologia umana nu este usor...iti dau un exemplu...lumea din aval de Timisoara venea la oras cu vaporase si ... desi (ulterior) aveau la dispozitie calea ferata n-o foloseau, preferau sa vina in continuare cu vaporase pana cand ... a intervanit STATUL si a interzis navigatia pe Bega in 1967 si astfel oamenii au fost obligati sa "treaca" pe CF....deci calatorii daca au variante, si-o aleg singuri pe cea care le convine din punctele lor de vedere...In acest caz probabil nu le convine autobuzul 3, o fi si o chestie de subconstient (inexplicabil la prima vedere)...nici mie nu-mi vine din instinct sa ma duc pe Ardealu' sa iau autobuzul 3 daca am treaba in Iosefin sau la Gara, ori inaite o faceam si cu "ochii inchisi"...eram oarecum sigur pe acel tramvai...
Si din aceste motive, daca "actiunea" cu vaporetto pe Bega nu se pregateste in modul cel mai serios, va fi un ESEC mare...
0

#25 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 08 mai 2010 - 18:45

Pardon, cand am scris ma gandeam la vechiul 43 si de aceea :) .
0

#26 Useril este offline   alecs 

  • Membru Onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 3145
  • Inregistrat: 20 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:timisoara
  • Interese:http://soferderomania.promotor.ro/carmen_m click plz

Postat 08 mai 2010 - 22:32

Inainte, tramvaiul 3 era plin ochi, in ambele sensuri(cel putin la orele de varf).
0

#27 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 16 mai 2010 - 19:03

Acum sunt doua autobuze in orele de varf (Varful - 3 ture sch. I; 4 ture sch. II) din cauza liniei 3, deci autobuzele de pe acest Expres sunt si mai goale, in ciuda multor persoane care contrazic acest fapt sustinand intruna ca odata suplimentarea unei linii inseamna atragerea calatorilor. Dupa acest timp de la modificare aceeasi calatori sunt impartiti in cele doua autobuze, ele circuland "aerisind" scaunele. Chiar nu sunt pierderi la aceasta linie acum?
0

Arata acest topic


  • (2 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi