STP Timișoara Forum: Reîncărcare portofel electronic - STP Timișoara Forum

Salt la continut

In cazul in care doriti obtinerea unui raspuns oficial la o plangere in legatura cu sistemul de taxare, aceasta se poate obtine doar depunand o reclamatie la registratura regiei. Raspunsurile primite pe forum exprima parerea membrilor acestuia.
Pagina 1 din 1

Reîncărcare portofel electronic sume întregi, sau ?

#1 Useril este offline   dante 

  • Membru Senior ***
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 626
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:nespecificat
  • Locatia:Timișoara

Postat 12 aprilie 2010 - 14:02

[quote name='http://ratt.ro/taxare/card.htm']Minimul de călătorii încarcat  pe card este în valoare de  8 lei reprezentând 5 bilete de una călătorie pe linii de transport de tip urban sau 4 călătorii pe linii de transport de tip expres.

Eventualele fracţiuni rămase ce nu se pot utiliza la efectuarea unei călătorii (pe linii urban, expres sau metropolitan) se cumulează cu valoarea achitată în momentul reîncărcării  Portofelului electronic, care trebuie să fie multipli de 1,6 lei.[/quote]

Dintr-o regretabilă eroare, aveam pe card 1,5 lei. Am încercat azi să-mi încarc 9,7 lei sau 10,1 lei și doamna de la chioșc mi-a spus că nu se pot încărca decât sume întregi, de cel puțin 8 lei. 

  • Dacă sumele ce pot fi încărcate trebuie să fie întregi, ar trebui actualizate informațiile de pe ratt.ro
  • Nu e ciudat ca un sistem care lucrează perfect cu zecimalele să accepte doar reîncărcări în multipli de 1,6 lei ?

Aceasta postare a fost editata de dante: 12 aprilie 2010 - 14:03

0

#2 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29760
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 12 aprilie 2010 - 18:18

O sa intreb sa vad de ce nu se poate incarca orice suma. Nu stiu cum lucreaza softul instalat la chioscuri.
0

#3 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29760
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 13 aprilie 2010 - 10:49

Raspunsul oficial este ca se poate incarca orice suma, astfel ca la sfarsitul operatiei sa fie pe card minim 8 lei. Deci daca aveai 1,5 lei, puteai incarca 6,5 lei. In cazul in care esti refuzat, intreaba de numele vanzatoarei si comunica-l prin PM.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi