STP Timișoara Forum: scanare act de identitate - STP Timișoara Forum

Salt la continut

In cazul in care doriti obtinerea unui raspuns oficial la o plangere in legatura cu sistemul de taxare, aceasta se poate obtine doar depunand o reclamatie la registratura regiei. Raspunsurile primite pe forum exprima parerea membrilor acestuia.
Pagina 1 din 1

scanare act de identitate

#1 Useril este offline   BogdanTm 

  • Membru VIP
  • Grup: VIP
  • Postari: 2312
  • Inregistrat: 06 septembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:trenurile, calatoriile,sahul

Postat 10 ianuarie 2011 - 22:35

Nu stiu daca se incadreaza corect aici acest topic, dar am si eu o nelamurire : astazi, dorind sa imi reinnoiesc abonamentul general, mi s-a solicitat actul de identitate (mi se pare firesc, avand in vedere reducerea de 20 de procente acordata de primarie)..DAR ..a fost DIN NOU scanat ??? de ce?? din moment ce s-a constituit o data aceasta baza de date in momentul emiterii cardului ACCES.. sau este prea complexa operatiunea de sincronizare cu evidenta populatiei...care..e tot in subordinarea autoritatii locale? Poate domnul Florin ma poate lamuri cu ceva "inside information"...
0

#2 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3886
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 10 ianuarie 2011 - 22:41

Mă îndoiesc că Evidenţa Populaţiei are o bază de date accesibilă din exterior. Apropo, RATT nu e în subordine, e în parteneriat cu autorităţile; juridic, e regie autonomă.
0

#3 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29760
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 10 ianuarie 2011 - 22:50

Da, e clar ca nu putem avea informatii de la evidenta populatiei. (nici la baza noastra de date nu are nimeni acces) Actul este cerut si scanat ca dovada ca ai dreptul la reducerea de 20% ca cetatean cu domiciliul in Timisoara. (chiar daca ai avut abonament in trecut, nu inseamna neaparat ca mai ai domiciliul in Timisoara)
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi