STP Timișoara Forum: Amazonia Aquapark - STP Timișoara Forum

Salt la continut

  • (7 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Amazonia Aquapark (inculude și fostul Termalum SPA) Evaluare topic: -----

#21 Useril este offline   Doppler 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10516
  • Inregistrat: 14 februarie 11
  • Sexul:masculin

Postat 08 septembrie 2017 - 14:16

5 lei intrarea, gratis pentru copii si pensionari. O sa fie raiul cocalarilor.
0

#22 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 08 septembrie 2017 - 15:31

La asa un pret de intrare, doar aquapark nu se poate numii. Astea sunt popularisme, nefacandu-se nici o selectie a clientelei.
Am fost asta vara la Oradea, intrarea era undeva intre 40 si 50 de lei. Dar locul isi merita banii.
0

#23 Useril este offline   Elphax 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 1365
  • Inregistrat: 18 aprilie 15
  • Sexul:masculin

Postat 08 septembrie 2017 - 16:21

si si acolo sunt cozi mari de tot la intrare, in weekend stai cel putin 1 ora
0

#24 Useril este offline   MHN 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 5982
  • Inregistrat: 29 noiembrie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Infrastructura & Investitii

Postat 08 septembrie 2017 - 16:37

Interesant. Se duce lumea pentru betoane.
De afară, n-am văzut pic de verdeață la cel din Oradea.
1

#25 Useril este offline   Gioco 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 1100
  • Inregistrat: 25 februarie 16
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 08 septembrie 2017 - 17:45

:up_arow:
Nici dinauntru nu ai sa vezi prea multa verdeata. La inceputul lunii august era doar gazon uscat.

Trecand peste timpul de asteptare...am stat la rand la intrare, am stat la rand la apa/suc/inghetata/mancare (foarte buna ideea cu banii incarcati pe bratari), am stat la rand la iesire...aquaparcul din Oradea este o locatie frumoasa. Noi am fost trei familii, iar copiii nu se mai lasau dusi de acolo.
La o capacitate de 1.800 de persoane pe o suprafata de 7 ha nu am avut sentimentul suparator de aglomeratie.
In cele doua zile cand am fost la aquaparc, parcarea a fost plina de masini de TM, CJ, AR, HD, GJ, MH, SM, etc.
O sa incerc sa revin cu cateva poze...
1

#26 Useril este offline   MHN 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 5982
  • Inregistrat: 29 noiembrie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Infrastructura & Investitii

Postat 08 septembrie 2017 - 21:09

Păi și eu am mers cu intenția de intra, dar am fost dezamăgit de aspectul "betonat".
Sper să ajung curând la Lotus Therm din Băile Felix dar aici să găsesc și ceva verdeață.
0

#27 Useril este offline   CristiPC 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 307
  • Inregistrat: 26 septembrie 16

Postat 08 septembrie 2017 - 23:50

Vezi postareaChagall, la 08 septembrie 2017 - 13:35, a spus:


Acesta va fi chiar cel mai tare din aceasta parte de Europa. Va avea in jur de 10 hectare. Estimez ca cel tarziu in 2020 va fi inaugurat. Tehnologiile de realizare sunt ceva sunt destul de bine puse la punct acum si cred ca intr-un an -un an jumatate se va realiza. Daca merge bine licitatia, poate in 2019 va fi gata. Ne gandim si la un imprumut bancar. Nu am estimare, cat ar costa, discutam de sume in jurul a 10-15 milioane de euro, a explicat edilul sef al Timisoarei.



Ceva nu e in regula in declaratia lui Robu. Ori omul e tot mai rupt de realitate ori e o declaratie electorala. Cu 10-15 milioane de EUR crede el ca face aqua park pe 10h?! In 2 ani, fara studiu de fezabiliatate si fara o locatie stabilita?! Asta dupa ce de 7 ani nu a fost in stare sa inceapa constructia macar a 1 din bazinele de cartier promise?

Aceasta postare a fost editata de CristiPC: 08 septembrie 2017 - 23:54

4

#28 Useril este offline   The Mechanic 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 1082
  • Inregistrat: 30 ianuarie 15
  • Sexul:masculin

Postat 09 septembrie 2017 - 07:20

Amandoua variante merg mana in mana. Nu se va face aquapark, iar de aia 15 milioane de euro as prefera sa cumpere 10 tramvaie noi sau sa faca pasajul Solventul
5

#29 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 09 septembrie 2017 - 09:55

Sincer, decat o facilitate de genul asta, care ar aduce aglomeratie si trafic aiurea chiar si in perioada cand studentii sunt plecati pe la casele lor si mai puteam respira si noi putin, mai bine tramvaie sau/si pasaj, cum spunea The Mechanic mai sus.
Intrebati un ungur nativ din Mako sau Szeged cat e de bucuros de "oaspetii" din Romania ce vin la baie... ;)
0

#30 Useril este offline   CristiPC 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 307
  • Inregistrat: 26 septembrie 16

Postat 09 septembrie 2017 - 10:39

Vezi postareaThe Mechanic, la 09 septembrie 2017 - 07:20, a spus:

Amandoua variante merg mana in mana. Nu se va face aquapark, iar de aia 15 milioane de euro as prefera sa cumpere 10 tramvaie noi sau sa faca pasajul Solventul


Daca ar fii de ales, da. Dar eu le-as prefera pe toate 3 :naughty1: . Si un oras ca Timisoara ar trebui sa si le permita simultan pe toate 3.
1

#31 Useril este offline   Gioco 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 1100
  • Inregistrat: 25 februarie 16
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 09 septembrie 2017 - 13:11

Cateva poze la de Oradea

http://www.ratt.ro/f...ndpost&p=144026

http://www.ratt.ro/f...ndpost&p=144027
0

#32 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 09 septembrie 2017 - 13:32

Vezi postareaMHN, la 08 septembrie 2017 - 21:09, a spus:

Păi și eu am mers cu intenția de intra, dar am fost dezamăgit de aspectul "betonat".
Sper să ajung curând la Lotus Therm din Băile Felix dar aici să găsesc și ceva verdeață.


Eu zic ca ai avut de pierdut. Eu am fost in august, si era verdeata cat vrei. De afara nici nu ai sa vezi verdeata, deoarece asta se afla in spatele a tot ceea ce vezi tu de afara. Fiind situat pe malul Crisului, partea din spate este putin la vale catre mal. Acolo ai alei mari si banci, toate goale absolut, toti mergand acolo cu alt scop. Chiar si cand este plin ochi, si la intrare esti refuzat sa intri, ai loc destul, si nu vei simtii deloc inghesuiala (gen Aquamagic din Mamaia) si asta tocmai deoarece ai acest mal lat si lung, care este mai tot timpul gol.

Asta cu 'Am stat la coada la mancare si suc', imi pare rau, dar mi se pare o tampenie gen romaneasca. Sunt 1000+ de persoane inchise pe 7he cu 2-3 surse de mancare si bautura. La ce te asteptai, sa fii singurul la coada? :rolleyes: Sa fim seriosi si realisti. Pe langa astea, mancarea este buna si mai ales chiar ieftina as spune.
0

#33 Useril este offline   Gioco 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 1100
  • Inregistrat: 25 februarie 16
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 09 septembrie 2017 - 14:44

Citeaza

Asta cu 'Am stat la coada la mancare si suc', imi pare rau, dar mi se pare o tampenie gen romaneasca. Sunt 1000+ de persoane inchise pe 7he cu 2-3 surse de mancare si bautura. La ce te asteptai, sa fii singurul la coada? :rolleyes: Sa fim seriosi si realisti. Pe langa astea, mancarea este buna si mai ales chiar ieftina as spune.


Tampenie mi s-a parut faptul ca din cele 3 surse de mancare doar doua erau deschise, din cele doua numai una avea mancarea pregatita pentru clienti, dar la servire erau fix doua persoane. Ele serveau repede, insa erau insuficiente pentru numarul de clienti. La cel de-al doilea punct care vindea mancare de-abia pe la ora 13:00 au inceput sa serveasca. Si asta intr-o zi de sambata cand in mod normal astepti un flux mare de vizitatori, ca sa nu mai spunem ca era perioada de vacanta, concedii... Confirm, mancarea a fost buna si la un pret decent.
Cand mergi intr-un astfel de loc, nu te astepti sa fii singur la rand dar nici sa stai cateva ore la cozi. Am ajuns putin dupa ora 9, au deschis conform orarului de functionare la ora 10, am intrat pe la 11. La cozile dinauntru am mai stat minim 2 ore, iar la iesire (pe la ora 19:00) cam 45 de minute. Grosso modo 4 ore de asteptare dintr-un total de 8 ore cat am stat acolo, mi se pare cam mult. Ca sa nu mai pun avantajul ca am fost 3 familii si ne-am impartit la cozi la cele doua puncte care serveau diverse. Tinand cont de bucuria copiilor, de faptul ca se simteau bine, nu am pus la suflet timpul de asteptare. Pentru ei a fost mai greu pentru ca erau nerabdatori fie sa intre, fie sa manance o inghetata/mancare, fie sa bea un suc.
Duminica ne-am dus din nou dar dupa ce am luat masa in oras asa ca am ramas numai cu timpul de asteptare de la intrare si iesire...cumulat maxim 1 1/2 h. Spre deosebire de sambata, strict pentru apa/suc/inghetata am asteptat foarte putin.
1

#34 Useril este offline   DanielT 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 1334
  • Inregistrat: 06 aprilie 17

Postat 15 septembrie 2020 - 18:26

Încă unu, eu le-am pierdut numărul :D

Citeaza

Vom avea aquapark lângă Gara de Nord până în 2023. Primarul se laudă cu un proiect al fraților Cristescu


„Terenul este în vecinătatea Gării de Nord. Sunt șapte hectare. Estimarea noastră, în funcție de cum evoluează documentația, este că vom începe în cursul anului viitor. Va fi mai mare decât cel de la Orăștie, care are doar un hectar. Este în lucru conceptul, suntem la fazele preliminare”, ne-a declarat Emil Cristescu.

Omul de afaceri spune că noul aquapark „ar trebui să fie pus în funcțiune în vara lui 2022 sau 2023”.


https://www.tion.ro/...vOICyU297CQSbRw
0

#35 Useril este offline   Seba76 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 246
  • Inregistrat: 11 noiembrie 19
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 15 septembrie 2020 - 18:38

Vechile minciuni electorale
4

#36 Useril este offline   Doppler 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10516
  • Inregistrat: 14 februarie 11
  • Sexul:masculin

Postat 15 septembrie 2020 - 20:38

Cea mai frumoasa cladire a fost deja demolata. Putea foarte bine sa includa un bazin acoperit.
1

#37 Useril este offline   tvg82 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 74
  • Inregistrat: 22 septembrie 15

Postat 28 iulie 2021 - 16:52

Aici gasim ceva informatii in legatura cu investitia de pe locul fostului teren de fotbal U.M.T.


http://sporttim.ro/f...3k3QuwxoAkunhoc
1

#38 Useril este offline   MHN 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 5982
  • Inregistrat: 29 noiembrie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Infrastructura & Investitii

Postat 17 decembrie 2021 - 08:59

Lucrările avansează. Este forfotă pe șantier iar macaraua a fost mutată mai spre exterior.
Imagine atasata: AquaparkUMT-macara-Dec2021-1.jpeg Imagine atasata: AquaparkUMT-macara-Dec2021-2.jpeg
6

#39 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 19 februarie 2022 - 10:15

Din cate vad, hala are deja geamuri pe una din parti:

Imagine atasata: 20220219100931_278785.jpg
6

#40 Useril este offline   michidutza 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 1130
  • Inregistrat: 26 iunie 16

Postat 18 aprilie 2022 - 08:15

Cateva poze pe fuga, cu noul aquapark. Vad ca se misca binisor. Peretii sunt in mare parte ridicati. Sunt curios daca fac ceva parcare subterana sau supraterana?!

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMG_20220418_090932.jpg
  • Imagine atasata: IMG20220414110707.jpg
  • Imagine atasata: IMG20220414110713.jpg

6

Arata acest topic


  • (7 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi