STP Timișoara Forum: Pro si contra alb-violet - STP Timișoara Forum

Salt la continut

  • (12 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Pro si contra alb-violet

Poll: Pro / contra alb-violet (87 membri au votat)

Va place schema actuala de culori a RATT-ului?

Nu puteti vedea rezultatele acestui sondaj, pana cand nu votati . Va rugam sa va logati si sa va exprimati votul dvs. pentru a vedea rezultatele acestui sondaj.
Voteaza

#201 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29740
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 01 mai 2011 - 09:37

Calitate si metode de lucru.
0

#202 Useril este offline   weg_mann4ratt 

  • Membru senior
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 850
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 02 mai 2011 - 20:39

Acum am venit de la o mica plimbare cu 3554-le (pe 4).
Tin sa mentionez (chiar si cu riscul de a ma repeta) ca Wegmann-urilor le vine la fix schema alb-violet. Ca si cum pentru ele ar fi fost croita! :naughty1: :intrebare: :rad_masa:
0

#203 Useril este offline   NDY 

  • Membru VIP*
  • Grup: VIP
  • Postari: 2439
  • Inregistrat: 07 iunie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 02 mai 2011 - 21:26

Inca am un sentimente de melancolie cand vad ultimele Wegmann-uri in schemele originale...cand ma gandesc ca acum 4 ani erau aproape toate asa...:naughty1:
0

#204 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 03 mai 2011 - 16:20

Vezi postareasorin_vd4ratt, la 02 mai 2011 - 20:39, a spus:

Acum am venit de la o mica plimbare cu 3554-le (pe 4).
Tin sa mentionez (chiar si cu riscul de a ma repeta) ca Wegmann-urilor le vine la fix schema alb-violet. Ca si cum pentru ele ar fi fost croita! :respekt: :clap: :uh:



Vorbesti serios sau glumesti?...Nu pricep...Fi amabil si mai repeta odata ...cu alte emoticoane...poate ma prind si eu... :coolspeak: :welcome: ... :respekt: ...Ce zici?... :oops: :oops: ... Ai inteles ce am vrut sa zic?... :respekt: ...
0

#205 Useril este offline   BogdanTm 

  • Membru VIP
  • Grup: VIP
  • Postari: 2310
  • Inregistrat: 06 septembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:trenurile, calatoriile,sahul

Postat 29 mai 2011 - 17:52

Dupa ultimele stiri aparute in presa sportiva se pare ca nu a fost acordata echipei Politehnica Timisoara licenta UEFA pentru a juca in ligile europene..si dupa cum declara membrii ai federatiei romane de fotbal este posibil sa nu se acorde nici licenta pentru liga I. Asa ca avem mari sanse sa avem pe mtc uri culoarea reprezentativa a unei divizionare de liga 2...care joaca la matineu... :)
0

#206 Useril este offline   NDY 

  • Membru VIP*
  • Grup: VIP
  • Postari: 2439
  • Inregistrat: 07 iunie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 29 mai 2011 - 20:11

Liga a treia, din cate am inteles :) .
0

#207 Useril este offline   BogdanTm 

  • Membru VIP
  • Grup: VIP
  • Postari: 2310
  • Inregistrat: 06 septembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:trenurile, calatoriile,sahul

Postat 29 mai 2011 - 21:27

Si mai "bine" :) Sincer sunt dezgustat total de toate aceste manevre financiare dubioase si de aceste "jocuri de culise" si imi pare cel mai rau pentru suporterii sufletisti care au incurajat echipa mereu, si au platit si abonmanente in avans pentru tot campionatul.
Oricum si Politehnica din anii 80 ajunsere retrogradata pina prin divizia 3...asa ca speram la un nou inceput.
0

#208 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3886
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 30 mai 2011 - 02:37

Ce-ar fi să pui şi nişte linkuri când afirmi o chestie? Preferabil cu tot cu textul din "ziar". Nu de alta dar cineva venind pe topic peste un an habar nu va avea care-s acele "ultimele ştiri".

Apropo, pe saitul clubului este prezentată licenţa, însă pe ea scrie că se poate face apel. Momentan există un apel contra acordării licenţei şi el urmează a fi judecat în curând. Restul sunt zvonuri ale presei.
0

#209 Useril este offline   BogdanTm 

  • Membru VIP
  • Grup: VIP
  • Postari: 2310
  • Inregistrat: 06 septembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:trenurile, calatoriile,sahul

Postat 09 iunie 2011 - 11:24

Referitor la inscriptionarea publicitara a tramvaielor..ma intreb de ce banerele sunt mereu vopsite doar pe "fusta" de tabla..(portiunea de sub ferestre). Nu credeti ca ar fi foarte frumos sa fie decorat in intregime tramvaiul? Mai va amintiti ce splendid aratau primele tramvaie aduse din Germania? Era cel rosu..cu reclama coca-cola (arata ca o bomboana mare), era cel verde..cu o reclama de bere...era cel alb (nu mai stiu la ce facea reclama) Bannerele acopereau partial si ferestrele dar imaginea de ansamblu era foarte frumoasa...in plus le dadea o "identitate unica"..il recunosteai de la distanta ..si era o priveliste plina de culoare pe strazile orasului.. :D
0

#210 Useril este offline   NDY 

  • Membru VIP*
  • Grup: VIP
  • Postari: 2439
  • Inregistrat: 07 iunie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 09 iunie 2011 - 15:57

Sunt de acord si eu cu asta. Mai ales daca reclamele vor masca in intregime violetul de pe tramvaie... :D Imi amintesc si eu de 3503, 3730, 3540, 3553, apoi de 347x (cel negru cu bicicletele) si mai ales de 3439, cel cu Nesquik. Inca nu imi explic de ce l-au retras subit si l-au casat asa de timpuriu... :naughty1:

Insa probabil ca nu vom vedea prea curand astfel de reclame, pentru ca mai mult autocolant costa mai mult, si nimeni nu cred ca vrea sa plateasca mai mult ca sa decoreze spatiile dintre geamuri sau portiunea de acoperis, care oricum tot timpul e neagra de la pantograf. Deocamdata la avem pe 3510+3704, 3517, 3471 si le-am avut nu de mult si pe 3434, 3550, 3554, 3514, 3553, 3534, 3539, ultimele 4 cu reclama la Ceresit si pe 3435, 3450, 3461, 3457, 3465, 3479, 3443 cu reclama la Medlife.

Eu tot sper sa-i ajungem pe straini si in materie de design si branding, pentru ca Romania se afla, dupa parerea mea, mult in urma tendintelor si al bunului gust in aceste domenii :oops: .

Aceasta postare a fost editata de NDY: 09 iunie 2011 - 15:58

0

#211 Useril este offline   Wegmann 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2280
  • Inregistrat: 09 decembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Erlangen/Nürnberg

Postat 09 iunie 2011 - 21:12

Vezi postareaBogdanTm, la 09 iunie 2011 - 11:24, a spus:

Referitor la inscriptionarea publicitara a tramvaielor..ma intreb de ce banerele sunt mereu vopsite doar pe "fusta" de tabla..(portiunea de sub ferestre). Nu credeti ca ar fi foarte frumos sa fie decorat in intregime tramvaiul?


Sincer - NU. Lumea oricum e deja agasata de reclame "full-body". Eu as prefera vechea metoda vieneza. E mai decenta si nu supara ochiul. My personal opinion. In rest as prefera ultima schema folosita de catre BSAG pentru Wegmann. Tramvai alb cu front in culori diferite. Pe portiunea alba poti aplica si reclame, fronturile ofera o pata de culoare in plus orasului. Autobuzele si firobuzele oricum vor ramane alb-violet.

Fisiere atasate


Aceasta postare a fost editata de Wegmann: 09 iunie 2011 - 21:20

0

#212 Useril este offline   BogdanTm 

  • Membru VIP
  • Grup: VIP
  • Postari: 2310
  • Inregistrat: 06 septembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:trenurile, calatoriile,sahul

Postat 09 iunie 2011 - 21:27

Da, in cazul Vienei arata bine..Poate in vestul Europei lumea e plictisita si agasata de full-body...dar cand vezi doar bannere mici..lipite...mie unuia imi da impresia de "peticire"...si crede-ma ca un tramvai alb-violet care are pe o latura a lui o "fasiie" cu mesaj publicitar pe un chenar colorat cu totul altfel...arata ca si cum ar fi "carpit".. :)

Aceasta postare a fost editata de BogdanTm: 09 iunie 2011 - 21:28

0

#213 Useril este offline   Wegmann 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2280
  • Inregistrat: 09 decembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Erlangen/Nürnberg

Postat 09 iunie 2011 - 21:44

Da, as avea si o propunere mai "conservativa". Din vechile poze (colorate manual) se pare ca schema initiala a fost similara celei vieneze, doar ca "fusta" era verde inchisa. Deci acoperis gri + alb/crem + "fusta" verde inchisa. Alb/verde sunt culorile Banatului. Daca la mijlocul fiecarui vagon mai afisezi si stema orasului nu cred ca ar arata rau.

Aceasta postare a fost editata de Wegmann: 09 iunie 2011 - 22:01

0

#214 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 13 iunie 2011 - 10:55

Poate sunt eu mai tolomac, dar ai putea face o ilustratie, ca nu am prins ideea. :so pe iei:
0

#215 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 21 august 2012 - 21:36

Ca ironie se pare ca de acum schema de culori a RATT-ului nu mai are nicio legatura cu Poli.
0

#216 Useril este offline   Andy 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 2499
  • Inregistrat: 29 iunie 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:zona metropolitană
  • Interese:Timișoara și zona metropolitană

Postat 21 august 2012 - 22:28

Vezi postareaViktor, la 21 august 2012 - 21:36, a spus:

Ca ironie se pare ca de acum schema de culori a RATT-ului nu mai are nicio legatura cu Poli.

Lasa ca imediat schimba schema.

Vezi postareaWegmann, la 09 iunie 2011 - 21:44, a spus:

Da, as avea si o propunere mai "conservativa". Din vechile poze (colorate manual) se pare ca schema initiala a fost similara celei vieneze, doar ca "fusta" era verde inchisa. Deci acoperis gri + alb/crem + "fusta" verde inchisa. Alb/verde sunt culorile Banatului. Daca la mijlocul fiecarui vagon mai afisezi si stema orasului nu cred ca ar arata rau.

Vezi postareacseh_17, la 13 iunie 2011 - 10:55, a spus:

:up_arow: Poate sunt eu mai tolomac, dar ai putea face o ilustratie, ca nu am prins ideea. Imagine postata

Parerea mea:
Fisier atasat  tv.JPG (32.31K)
Number of downloads: 219
*poza lui Dr2005 peste care am desenat eu
0

#217 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29740
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 21 august 2012 - 23:19

Hmm... nu stiu daca mi-ar placea un verde ca gardul. :no:
0

#218 Useril este offline   Gygyman6 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3092
  • Inregistrat: 07 ianuarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 22 august 2012 - 12:42

Frumos ar fi ca tramvaiele sa fie din nou galbene, daca nu rosii pentru a le observa "soferii" si pietonii in trafic.
0

#219 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29740
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 22 august 2012 - 13:15

Poate un portocaliu, cam cum e in reclama la Continental de pe tramvaie.
0

#220 Useril este offline   sport1299 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 20
  • Inregistrat: 23 august 12

Postat 02 septembrie 2012 - 10:01

Mie nu mi-a plăcut şi nici acum nu îmi place schema de culori alb-violet cu valuri... mi-a plăcut galbenul din trecut

Reclamele multicolorate lipite pe lateralele mijloacelor de transport agresează privirea şi le-aş prefera oricând pe cele model vienez cum îi spuneţi voi

Aceasta postare a fost editata de sport1299: 02 septembrie 2012 - 10:16

0

Arata acest topic


  • (12 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi