STP Timișoara Forum: Vagon Restaurant - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (5 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Vagon Restaurant - tramTMtur Evaluare topic: ***** 1 Voturi

#41 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 21 ianuarie 2016 - 23:05

E si pe pagina web si s-au tiparit si afise. Cred ca e ok.
0

#42 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 22 ianuarie 2016 - 10:29

Vezi postareacseh_17, la 21 ianuarie 2016 - 15:53, a spus:

Evenimentul a fost mediatizat indeajuns pe FB. Ieri mi-a venit link din cel putin 4 surse diferite. ;)



Ce te face sa crezi ca e "indeajuns" daca e pe FB...Indeajuns poate fi atunci cand mergi pe mai multe variante de informare sau, evenimentul se adreseaza doar celor cu conturi pe FB?... :Facepalm_emote_gif:


Sugestia mea era adresata catre organizatorii directi ai evenimentului si nu catre RATT, care in acest caz este doar un mijlocitor al evenimentului...

Printr-o reclama sporita se puteau organiza chiar si 4 ture, ceea ce evident ca aducea mai multi bani si organizatorilor, si RATT-ului...

Una peste alta, n-am observat ca acest vagon a iesit prea des din curtea RATT si este pacat ca se intampla acest lucru relativ rar...




PS @Florin

Si afisele unde au fost afisate?...
1

#43 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 22 ianuarie 2016 - 16:16

Este vorba si de publicul targhet. Ar cam trebuie sa admiteti ca TV-ul si ziarul sunt cam cele mai invechite mijloace de a face reclama, plus nu cred ca acest eveniment se adreseaza in special celor 50+, ci in primul rand tinerilor, consumatori de 'Valentin's Day'. Iar 95% dintre acesti tineri au FB, si da, daca iti aranjezi o campanie cum trebuie pe FB, iti vei atinge targetul...
1

#44 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 22 ianuarie 2016 - 21:59

Vezi postareamile, la 22 ianuarie 2016 - 10:29, a spus:

Si afisele unde au fost afisate?...

Habar nu am, dar cred ca le vor pune si in troleibuze, tramvaie, autobuze.
0

#45 Useril este offline   FerraryTm 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 1256
  • Inregistrat: 08 ianuarie 11
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Formula 1
    Tramvaie
    Autobuze
    Troleibuze
    Poze
    Filme
    Jocurii
    Distractia

Postat 22 ianuarie 2016 - 23:27

Vezi postareacseh_17, la 22 ianuarie 2016 - 16:16, a spus:

Este vorba si de publicul targhet. Ar cam trebuie sa admiteti ca TV-ul si ziarul sunt cam cele mai invechite mijloace de a face reclama, plus nu cred ca acest eveniment se adreseaza in special celor 50+, ci in primul rand tinerilor, consumatori de 'Valentin's Day'. Iar 95% dintre acesti tineri au FB, si da, daca iti aranjezi o campanie cum trebuie pe FB, iti vei atinge targetul...


As mai adauga ca eu care am distribuit reclama si am facut TAG (precum cere regulamentul pentru a castiga) la firma care a organizat evenimentul este vazuta de toti pretenii sau cei care ii urmaresc aceea firma, deci cam toate se leaga reclama pe FB, si tot asa mai departe.

Aceasta postare a fost editata de FerraryTm: 22 ianuarie 2016 - 23:29

0

#46 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 23 ianuarie 2016 - 16:53

Vezi postareacseh_17, la 22 ianuarie 2016 - 16:16, a spus:

Este vorba si de publicul targhet. Ar cam trebuie sa admiteti ca TV-ul si ziarul sunt cam cele mai invechite mijloace de a face reclama, plus nu cred ca acest eveniment se adreseaza in special celor 50+, ci in primul rand tinerilor, consumatori de 'Valentin's Day'. Iar 95% dintre acesti tineri au FB, si da, daca iti aranjezi o campanie cum trebuie pe FB, iti vei atinge targetul...



Si atunci la ce s-au mai tiparit afise daca era suficient doar FB-ul...

Oricum, mi se pare aiurea sa-ti faci reclama doar pe un singur canal, fie el si marele FB!...Spun asta chiar daca am cont pe FB, chiar daca-l deschid aproape in fiecare zi si chiar daca am 50+...

Si mai spun ca Valentine's Day este o prostie ca multe alte prostii importate din vest, importatorul acestei tampenii fiind PRO TV-ul...

Cu toate ca spun ca este o prostie, nu ma deranjeaza deloc cei care "o practica". Doar televiziunile ma deranjeaza in acele zile cand cate 10 minute din stiri sunt ocupate cu evenimentul respectiv.... :D ...
0

#47 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 23 ianuarie 2016 - 19:10

Citez: "Un eveniment organizat de Event Arthitects". La urma urmei, e treaba lor cum isi fac reclama si unde. La noi platesc inchirierea tramvaiului oricum si indiferent daca vine o pereche sau daca vor sta pe scari de plin ce e vagonul... :D
Ma gandesc totusi ca vor populariza afisul respectiv, ca doar nu l-au facut degeaba. Deci, avem afise, doua pagini web cu referire la eveniment, pagina de facebook a RATT... Probabil ca e destul, ca daca va fi ingesuiala prea mare scade factorul romantism. :04:
0

#48 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 24 ianuarie 2016 - 16:59

:up_arow: Pai am scris mult deasupra ca sugestia mea este catre organizatori...Am impresia ca aceasta [ropozitie a scapat necitita!... :suicide:



Vezi postareamile, la 22 ianuarie 2016 - 10:29, a spus:

Sugestia mea era adresata catre organizatorii directi ai evenimentului si nu catre RATT, care in acest caz este doar un mijlocitor al evenimentului...

0

#49 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 24 ianuarie 2016 - 21:13

Pai si eu tot la organizatori ma refeream si spuneam ca e treaba lor cum isi fac reclama din moment ce platesc inchirierea vagonului de la noi. :) Nimic nu scapa necitit. :04:
1

#50 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 10 februarie 2016 - 22:08

Iata ca s-a ajuns la 3 curse de Valentine's Day...


Citeaza

Propunere inedită pentru timișoreni, de Ziua Îndrăgostiților: O cină romantică în tramvaiul turistic prin Mica Vienă

Publicat in: 08 Feb 2016


"Deja avem al treilea tramvai plin. De ce spun al treilea? Nu sunt trei tramvaie, este doar un singur tramvai, dar am organizat mai multe curse la ore diferite. Începem cu ora 18:00, avem o oră și jumătate, următorul tramvai pleacă la 19:30 și cel de-al treilea tramvai undeva la ora 21:00."



Radio Timisoara 105,9 FM
2

#51 Useril este offline   Infra 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 412
  • Inregistrat: 27 februarie 16

Postat 05 aprilie 2016 - 17:51

Buna ziua,
As dori câteva informații despre tramvaiul turistic pentru un eveniment studențesc. Dacă puteți să îmi comunicați cum se realizează tariful, dacă per pasager sau per kilometru și de ce aș avea nevoie.
Vă mulțumesc

Aceasta postare a fost editata de Infra: 05 aprilie 2016 - 17:52

0

#52 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 05 aprilie 2016 - 18:22

Te rog ia legatura cu cei de la Muzeul de transport, la nr. de telefon: 0725 234 532. Ei iti vor da toate detaliile.
Se inchiriaza la kilometru si e aproximativ 90 de lei/km, la care se adauga si TVA.
0

#53 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 19 aprilie 2016 - 10:10

Cred ca e prima transmisie radio live, din tramvai, probabil o premiera :)

Imagine atasata: 20160419_101502.jpg Imagine atasata: 20160419_101521.jpg Imagine atasata: 20160419_101603.jpg Imagine atasata: 20160419_105022.jpg Imagine atasata: 20160419_105034.jpg
8

#54 Useril este offline   Bobby 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 1176
  • Inregistrat: 14 iulie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 18 ianuarie 2018 - 00:59

Cateva poze cu "Restaurantul" 3546:

http://adevarul.ro/l...html#photo-head
3

#55 Useril este offline   GPS 

  • Membru Senior**
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 821
  • Inregistrat: 25 iulie 17
  • Sexul:masculin
  • Locatia:București

Postat 27 ianuarie 2018 - 19:36

Stirea cu cina în 3546 a apărut și la PRO TV.
1

#56 Useril este offline   dan.s 

  • Membru onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 4388
  • Inregistrat: 11 septembrie 15
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Everywhere

Postat 27 ianuarie 2018 - 19:46

Preturile sunt 'ametitoare' Imagine postata
1

#57 Useril este offline   Dumitru Ivanov 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 8
  • Inregistrat: 20 septembrie 16

Postat 29 martie 2018 - 12:42

Foarte fain! Nu stiu daca este clientela din cauza preturilor, dar arata foarte curat si elegant.
Daca si mancarea e buna, e locul de luat micul dejun.
0

#58 Useril este offline   Doppler 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10515
  • Inregistrat: 14 februarie 11
  • Sexul:masculin

Postat 07 iulie 2018 - 11:07

Citeaza

Imagine postata
In curand, timisorenii dornici sa isi cunoasca istoria orasului, dar si vizitatorii veniti din intreaga lume, vor putea face turul Timisoarei cu un tramvai turistic....Traseul va fi acelasi pe care circula tramvaiul 6, si va cuprinde Piata Libertatii, Piata 700, Spitalul de Copii, Parcul Central, Biserica Piarista, Catedrala Mitropolitana, Piata Maria, Piata Nicolae Balcescu, Sala Olimpia, Abatorul Orasenesc, Fabrica de Pantofi Guban, Fabrica de Bere, Parcul Poporului, Baile Neptun, Podul Decebal, Consiliul Judetean, Facultatea de Medicina, Casa Ciobanului si Piata Sf. Gheorghe....Iar tarifele pentru turul orasului cu tramvaiul turistic sunt de 15 lei pentru adulti si 5 lei pentru copii cu varste cuprinse intre 7 si 14 ani. Cei mai mici de 7 ani se vor putea plimba cu tramvaiul gratuit....
Opinia Timisoarei
Nu pot sa inteleg de ce nu se plagiaza solutia gasite de multi ani de altii. In primul rind mijlocul de transport turistic nu are doar scopul sa iti povesteasca istoria, este un mijloc de transport intre obiectivele istorice din oras. La ceilalti exista mai multe mijloace de transport turistic, cumperi un bilet valabil 24 de ore, de deplasezi fara grija intre statii, cobori unde te intereseaza ceva, te intorci in statie si te urci in alt mjloc de transport. Intre statii asculti povesti spuse pe banda de un ghid. SIMPLU.
In plus ornarea kitsch a acoperit ferestrele cu graffiti... Turistii o sa poata vedea minunat obiectivele istorice. Imagine postata
Si program doar duminica...Astept cu nerabdare vaporul istoric. Tarif 100 de lei, 70 de lei copii. Imagine postata
La mult hulitul Bucuresti:

Citeaza


PROGRAM - (Vizualizeaza Programul)
10:00 - 21:50

- Intervalul de succedare intre doua autobuze: aproximativ 20 - 25 minute
- Ultimul autobuz care pleacă în cursă de la Piaţa Presei Libere spre Piaţa Unirii este la ora 21:00 iar, de la Piaţa Unirii spre Piaţa Presei Libere, la ora 21:25
- Hop on - Hop off 24H
- Durata traseului: aproximativ 50 minute


Tarife
- 25 lei pentru adult
- 10 lei pentru copii cu vârste cuprinse între 7 – 14 ani
- Gratuit pentru copiii până la 7 ani
- Cardul de călătorie are valabilitate 24 de ore de la prima validare.


TARIFE DE GRUP
- 1.125 lei – pentru un grup de 50 de persoane (adulti)
- 2.100 lei – pentru un grup de 100 de persoane (adulti)
- 9000 lei – pentru un grup de 500 de persoane (adulti)
RATB - Bucharest City Tour
0

#59 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 07 iulie 2018 - 11:40

Eu zic totusi sa consumam cu placere. Noua conducere imi lasa un gust placut in gura.
Ba mai mult, in caz ca v-a scapat, am citit ca actualul director s-a autodemis din functia de vicepresedinte PNL Timis, pentru a nu avea conflicte. Asta scoate poate un pic treaba de sub mana lui Robu. Eu cred ca o sa vedem in umratorii ani, o intoarcere in bine a situatiei.
3

#60 Useril este offline   GPS 

  • Membru Senior**
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 821
  • Inregistrat: 25 iulie 17
  • Sexul:masculin
  • Locatia:București

Postat 07 iulie 2018 - 19:37

Linia turistică din București are un traseu interesant pentru străini, personal o văd ca pe o linie ce leagă nordul, mai exact Muzeul Satului și fostul Parc Herăstrău de Piața Unirii și Piața Victoriei. În plus era singura linie RATB care circula pe Calea Victoriei, până la apariția unui nou traseu magnific: 362 - Traseul Muzeelor. Acest traseu este unul și mai util pentru că degradează 4 autobuze zilnic, singurul avantaj este că tariful e de linie normală - 1,3 lei și poți merge cu abonamentul general.

Așa ca haideți sa nu mai lăudăm atât Bucureștiul, personal proiectul din Timișoara mi se pare mult mai interesant, dacă ar fi introdus și vagonul Timiș 2 334 sau cuplul Timiș 2 311+125 ar fi si mai frumos.
1

Arata acest topic


  • (5 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi