STP Timișoara Forum: Linia 16 - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (13 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »

Linia 16 Evaluare topic: -----

#1 Useril este offline   aditmro 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 10
  • Inregistrat: 20 februarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:- un oras curat
    - un transport civilizat

Postat 23 februarie 2009 - 15:44

Nu ar fi rau sa se mai " adauge" o statie pe linia 16 si anume intre cea de la Parcul din Zona Soarelui si cea de la Spitalul Judetean. Sunt multi care vin de la caminele de pe strada Cerna, de la blocurile dinspre bd. Rebreanu care pentru a merge in oras cu 16 trebuie sa mearga pana la statia de la Parc. Loc ar fi pentru o statie chiar langa terenul de fotbal al lui ELBA, daca nu ma insel chiar este o statie pentru autobuzele firmelor care duc oamenii la lucru. Logic ar fi sa mai fi o statie si pentru ca de la Spitalul Judetean si pana la capatul liniei, str. Lidia, sunt trei statii iar pe sensul de intoarcere pe aceeasi distanta, sunt doar doua iar oamenii au mai mult de mers, mai ales cei la care m-am referit inainte. Pe de alta parte o noua statie nu cred ca ar presupune cine stie ce costuri iesite din comun, doar sa se vrea sa se faca, sau mai bine zis sa le pese, putin si de oameni.
0

#2 Useril este offline   lorand 

  • Membru VIP*
  • Grup: VIP
  • Postari: 926
  • Inregistrat: 12 ianuarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 23 februarie 2009 - 16:25

Nu e rea ideea,dar nu cred ca se va pune statite acolo in fata la elba,fiindca totusi cei de pe Cerna sunt mai aproape de tramvaie de la statia Banatim respectiv Deliblata.
0

#3 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 23 februarie 2009 - 18:20

Ideia ta este ok, numai ca este o problema. Cei de la primarie decid unde trebuie amplasate statiile si nu RATT. :)

Aceasta postare a fost editata de viktor: 23 februarie 2009 - 18:21

0

#4 Useril este offline   George1000 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 673
  • Inregistrat: 21 noiembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Braila

Postat 24 februarie 2009 - 17:48

Pana se hotaraste primaria sa mai faca o statie si pe sensul celalat, intre cele 2, presupun ca pe lenesi numiti de mine si specia "homo sedentarus" :lol: ii dor doar picioarele nu si buzunarul. Asa ca pot plati 2 calatorii, fac o plimbare mai mare, coboara unde au nevoie si nu le ramane decat sa traverseze.

Si P.S. recunosc ca si eu fac parte din aceasta specie :lol: :rolleyes: .
la mine in oras folosesc maxi-taxi care ma lasa exact in locul unde am nevoie. Cand cobor nu fac mai mult de 3 pasi pana unde am nevoe <_<
0

#5 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 24 februarie 2009 - 18:08

Prefer sa merg pe jos, sau sa fac 1-2 bilete in plus, decat sa vad vre-un MAXI-TAXI prin TM. <_<
0

#6 Useril este offline   timbo 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 55
  • Inregistrat: 03 noiembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 24 februarie 2009 - 21:26

Vezi postareacseh_17, la 24 Feb 2009, 18:08, a spus:

Prefer sa merg pe jos, sau sa fac 1-2 bilete in plus, decat sa vad vre-un MAXI-TAXI prin TM. :rolleyes:


Subscriu, ORICE e mai bine pt oras decat aparitia maxi-taxiurilor.
0

#7 Useril este offline   alby 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 41
  • Inregistrat: 22 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 25 februarie 2009 - 08:07

Eu sustin aceste idei, mai bine mergi pe jos deca sa umble atatea masin care poluaza.Dar uni oameni toata ziua cu taxi loc sa umble cu bicicleta e mai bine te relaxezi in timp ce mergi si ii mai bine pt timisoara. :rolleyes:
0

#8 Useril este offline   caius 

  • Membru senior**
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 825
  • Inregistrat: 23 mai 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 13 aprilie 2009 - 22:25

O mica problema la statiile de la linia 16. Stiti ca dupa statia Spitalul Judetean urmeaza statiile BD. SUDULUI --- CVARTAL BD. SUDULUI --- BD. SUDULUI BUCLA. (in ordinea aceasta). La prima statie, la Bd. Sudului, pe tabela cu orarul de la acea statie scrie statia "Cvartal Bv. Sudului", iar la cea de a 2-a statie, scrie pe tabela statia "Bd. Sudului". De ce au fost incurcate asa? :mellow:
0

#9 Useril este offline   Horatius 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 285
  • Inregistrat: 12 februarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:IT,Sport(Tenis de cimp,Natatie,Karate,Calarie)Muzica Clasica,Populara si Pop)Pictura

Postat 16 ianuarie 2010 - 20:15

Buna seara tuturor,
de mult nu am mai avut ce scrie deoarece imi propusesem sa fiu mai tolerant si sa incerc sa inteleg ca toti suntem oameni si putem sa rezolvam si prin vorba directa unul cu altu DAR azi am revenit din nou aici cu sesizarea ca azi pe Linia 16 Troleibuz Nr.03041 la ora 15:45 domnul sofer dupa ce ca nu functiona sistemul de anuntare a statiilor a pus muzica populara DAR mai sadic ca era aceeasi melodie care de la Parcul de pe B-dul.Sudului si pina la Posta mare ne-a terminat cu aceeasi melodie. :beer2:
0

#10 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 16 ianuarie 2010 - 20:21

Despre soferul acesta s-a scris deja si prin ziare. Vezi aici. E deja faimos. :(
0

#11 Useril este offline   Horatius 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 285
  • Inregistrat: 12 februarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:IT,Sport(Tenis de cimp,Natatie,Karate,Calarie)Muzica Clasica,Populara si Pop)Pictura

Postat 16 ianuarie 2010 - 20:49

Scuze ca revin dar este altul la fizionomie:mult mai tinar si avea "Cipilica" de soare pacat ca era fan "Poli" ca era tot parbrizul impodobit cu fanioane de fotbal.
Scuze !
O seara frumoasa tuturor!
0

#12 Useril este offline   dante 

  • Membru Senior ***
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 626
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:nespecificat
  • Locatia:Timișoara

Postat 24 martie 2010 - 16:48

De ceva vreme se întâmplă o chestie ciudată la stația McDonald's. În loc să oprească în stație, 16-le oprește în afară, pe banda 1. Încurcă și mașinile (care trebuie apoi să se asigure să intre prin depășire pe banda 2), și călătorii (care trebuie să traverseze alveola).

Care să fie motivul ?
0

#13 Useril este offline   alecs 

  • Membru Onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 3145
  • Inregistrat: 20 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:timisoara
  • Interese:http://soferderomania.promotor.ro/carmen_m click plz

Postat 24 martie 2010 - 22:10

Ca probabil cand trebuie sa iasa din alveola, nu le acorda nimeni prioritate, si atunci se cred mai "destepti" si se opresc pe banda 1.Am vazut si eu zilele trecute, iar pentru asta le-as lua painea de la gura, adica carnetul de conducere :D
0

#14 Useril este offline   Vali 

  • Membru VIP**
  • Grup: VIP
  • Postari: 1510
  • Inregistrat: 04 noiembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Modeling feroviar, transportul in comun(in special trolebuzele :D)

Postat 24 martie 2010 - 22:19

Am observat eu ieri ca na oprit la el in statie din cauza ca s-a pregatit pentru asfalater si no mai vrut soferul/soferi sa intre acolo.
0

#15 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 25 martie 2010 - 10:26

In alveola se va rascheta (in sfarsit!), troleibuzele nemaiavand voie sa intre pana la terminarea asfaltarii. Dar pentru asta hai sa-i luam painea de la gura. Trebuie sa treaca prin marcajele rutiere de la inceputul statiei, altfel toti soferii de pe linia 16 au cazut de comun acord ca au mai multa minte ca restul oamenilor si trebuie sa ne dea o lectie ca ei opresc unde vor. Si nici suspensia nu trebuie lasata cu vederea.
0

#16 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3882
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 25 martie 2010 - 12:52

Irony not appreciated.
0

#17 Useril este offline   Goldmember 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 259
  • Inregistrat: 10 decembrie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 25 martie 2010 - 12:57

Vezi postareaalecs, la 24 martie 2010 - 22:10, a spus:

Ca probabil cand trebuie sa iasa din alveola, nu le acorda nimeni prioritate, si atunci se cred mai "destepti" si se opresc pe banda 1.Am vazut si eu zilele trecute, iar pentru asta le-as lua painea de la gura, adica carnetul de conducere :rolleyes:

..cati ani spuneai ca ai,16??
0

#18 Useril este offline   alecs 

  • Membru Onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 3145
  • Inregistrat: 20 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:timisoara
  • Interese:http://soferderomania.promotor.ro/carmen_m click plz

Postat 25 martie 2010 - 17:48

Vezi postareaGoldmember, la 25 martie 2010 - 12:57, a spus:

..cati ani spuneai ca ai,16??

Da, si ce-i cu asta?
Putin off, dar tine tot de nerusinarea soferilor(vatmanilor) care se opresc cum(si unde) vor ei.Eram acum vreo 2 saptamani i dambovita, in statie era 9-le, si in bucla astepta sa intorca 3529, care a spus el ca ii mai bine sa se puna in spatele lui 9 si sa blocheze strada.9-le a stat vreo 5 minute in statie, iar toate masinile de pe strada aclaxonam si asteptam sa plece 9-le.Vatmanu s-a dat jos si ne-a intrebat : "ce-ati fi vrut sa fac".Ca si cand nu putea ramane in bucla (in bucla, dupa 3529, nu era nimica) :rolleyes:
0

#19 Useril este offline   emilut 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2310
  • Inregistrat: 05 ianuarie 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 26 martie 2010 - 00:27

Vezi postareaalecs, la 24 martie 2010 - 22:10, a spus:

Ca probabil cand trebuie sa iasa din alveola, nu le acorda nimeni prioritate, si atunci se cred mai "destepti" si se opresc pe banda 1.Am vazut si eu zilele trecute, iar pentru asta le-as lua painea de la gura, adica carnetul de conducere :)

Ai văzut ce gropan este în alveolă? Se duc naibii telescoapele, sar troleele. Plus că, deşi legea spune că la ieşirea din staţii mct-urile au prioritate, nimeni nu o respectă. Referitor la "pâinea de la gură", te-aş sfătui să studiezi mai în amănunt motivele, ca mai apoi să te poţi pronunţa asupra efectelor.

Aceasta postare a fost editata de emilut: 26 martie 2010 - 00:30

0

#20 Useril este offline   alecs 

  • Membru Onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 3145
  • Inregistrat: 20 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:timisoara
  • Interese:http://soferderomania.promotor.ro/carmen_m click plz

Postat 26 martie 2010 - 22:45

Din moment ce este statie, sa intre acolo, nu sa incurce circulatia, ca se asfalta statia, este altceva.Dar si atunci trebuia sa opreasca in spatele statiei.
0

Arata acest topic


  • (13 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi