STP Timișoara Forum: Linia 14 - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (14 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Linia 14 Evaluare topic: ***** 2 Voturi

#241 Useril este offline   pop68 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 32
  • Inregistrat: 06 februarie 09

Postat 12 august 2016 - 09:40

Multumesc pentru raspuns.
0

#242 Useril este offline   pop68 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 32
  • Inregistrat: 06 februarie 09

Postat 11 octombrie 2016 - 12:18

Din nou azi 11.10 trolebuzul care trebuia sa plece la ora 4.52 de la II de la Brad lipsa.Deja devine un obicei sa va bateti joc de calatori.
0

#243 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29738
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 11 octombrie 2016 - 18:25

Deja prin facilitatea de petitie online ne vin zilnic zeci de reclamatii, de aceea nu as vrea sa transformam si forumul in condica de reclamatii, asa ca o sa te rog sa completezi o petitie si la aceasta trebuie sa primesti un raspuns oficial de la Relatii Publice. De asemenea, toate petitiile ajung si pe la dl. director.

La obiect (nu un raspuns oficial, nici pe post de scuza, ci doar ce pot vedea in Radfleet): trenul unu, adica 3031, nu a avut sofer din cate vad, doar in schimbul doi, adica de la 14:25 cand a intrat pe traseu. Totusi, vad ca 3046 care era trenul doi a ajuns la I.I. de la Brad la ora 5 fix. Chiar asa strans e programul tau incat 10 minute ti-l da complet peste cap? (intreb sincer, fara nicio intentie malitioasa)
0

#244 Useril este offline   brioti 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 511
  • Inregistrat: 03 iunie 13

Postat 11 octombrie 2016 - 22:05

Scuze k intervin.Asa trafic e dimineata de nu poate să ajunga la ora care trebuie in statie?
-2

#245 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29738
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 11 octombrie 2016 - 23:02

:Facepalm_emote_gif: Cred ca am fost destul de clar, dar repet: trenul unu, cel pe care-l astepta el, nu a avut sofer, deci nu a venit deloc, nu mai tarziu, nici mai devreme. Trenul doi insa, a ajuns la timp, exact ca un tren japonez, doar ca trenul doi e la 10 minute dupa primul, de aceea il intrebam daca asta nu-l ajuta sa ajunga totusi la timp unde avea treaba.
0

#246 Useril este offline   zambille 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 15 octombrie 16

Postat 06 noiembrie 2016 - 20:29

Buna seara!

Azi am ramas stupefiata pentru prima data de cand utilizez mijloacele de transport in comun, adica de o viata: un specimen umanoid a urcat in troleibuz cu tigara aprinsa! Cred ca urma de traga din ea sau ceva de gen, insa i-am comunicat ca troleibuzul nu e bar de negri. Inca.

Intrebare: unde sa sesizez un asemenea "eveniment"? Politia Locala, dispeceratul RATT? Amandoua? Ma rog, in cazul in care ma mai intersectez cu asemenea indivizi.
1

#247 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29738
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 06 noiembrie 2016 - 21:33

Din pacate, dispeceratul nu are echipe de interventie pe teren, poate politiei, dar putine sanse sa intervina in timp util.
0

#248 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3886
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 06 noiembrie 2016 - 21:39

In cazuri de genul acesta, n-ar trebui soferul sa intervina? Macar cat sa invite specimenul sa coboare, iar daca devine beligerant, sa cheme Politia Locala ..
2

#249 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29738
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 06 noiembrie 2016 - 21:44

Sigur ca ar putea. Nu stiu daca ar avea curaj, ca pana ajunge politia...
0

#250 Useril este offline   zambille 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 15 octombrie 16

Postat 06 noiembrie 2016 - 21:59

Daca sesizez Politia Locala, dar nu ajung la timp, insa vizioneaza apoi inregistrarile, oare n-ar putea sa-l sanctioneze post-eveniment? Sau e demn deja de un serial politist american? :)
0

#251 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29738
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 06 noiembrie 2016 - 22:26

Identificarea dupa niste imagini video la o rezolutie nu tocmai HD, nu e deloc asa simpla ca in filmele de care spuneai. :)
2

#252 Useril este offline   zambille 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 15 octombrie 16

Postat 07 noiembrie 2016 - 14:14

Si odiseea continua. Azi, pe ruta centru-700, cunoscuta deja ca fiind una nefericita pentru calator, in tramvaiul 1, un hot m-a hartuit efectiv.
Am urcat, tramvaiul era plin, el era langa usa, s-a tot foit si invartit, eu eram cu geanta deschisa (da, stiu, inadmisibil daca nu doresc sa intru in colimatorul lor), m-am mutat, a stat un pic, a venit dupa mine, moment in care l-am intrebat daca doreste cumva sa ma calareasca. Ei nu pricep decat limbajul lor argotic, asa ca m-am conformat. A mormait ceva in barba, apoi m-am remutat. N-a mai indraznit sa vina dupa mine, insa am si coborat la prima, scarbita fiind.
Concluzia: curand vom ajunge ca-n Wild Wild West. Ne vor ataca frontal. Si nimeni nu se va introduce. Desi tramvaiul era plin ochi, cum sa dovedeasca 3-4 hoti un tramvai plin cu cateva zeci bune de persoane?
1

#253 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3886
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 07 noiembrie 2016 - 14:43

Mama prietenei a fost "buzunarita" de doua ori in 5 zile. Prima data i s-a luat portofelul in tramvaiul 8 prin zona Balcescu (din fericire nu erau bani in el). Apoi i s-a deschis si buzunarul de la rucsac in tramvaiul care ducea la gara (cred ca 1). Si era la prima vizita in Timisoara dupa nu-stiu-cati ani ...

Adaug asta asa, ca fapt divers :)
0

#254 Useril este offline   Gygyman6 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3092
  • Inregistrat: 07 ianuarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 07 noiembrie 2016 - 15:24

Vezi postareazambille, la 07 noiembrie 2016 - 14:14, a spus:

curand vom ajunge ca-n Wild Wild West...


Am ajuns deja... dar acuma e perioada aia cand se lasa asteptat eroul ala fara nume care va ajunge serif si ne va scapa de toate relele :limba:
0

#255 Useril este offline   zambille 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 15 octombrie 16

Postat 07 noiembrie 2016 - 15:50

Doamna va avea ce impresii schimba despre Furtisoara, cand va ajunge acasa.

Pana una-alta, in asteptarea serifului care va taia si spanzura infractorii exact ca-n Arabia Saudita, eu voi lua notite de la suratele mele din Vestul Salbatic. Prin urmare actele la purtator vor fi copii, telefonul - in maneca, iar auricularele in urechi (de-l smulge, voi fi pe faza), iar banii-n sutien.
1

#256 Useril este offline   The Mechanic 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 1107
  • Inregistrat: 30 ianuarie 15
  • Sexul:masculin

Postat 07 noiembrie 2016 - 16:07

@zambille: Daca mai traia Romica (hotul ala care semana cu Hitler), va deposeda de bunuri pe nesimtite chiar din locurile pe care le-ati pomenit mai devreme :whistle: . E bine ca ati facut zgomot cand ati vazut ca se comporta suspect, lucrul asta ii intimideaza ... pana la urmatoarea statie.
0

#257 Useril este offline   IlieB 

  • Membru Senior*
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 724
  • Inregistrat: 06 iulie 15
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Masini, Excursii, Istorie

Postat 07 noiembrie 2016 - 17:27

Vezi postareaThe Mechanic, la 07 noiembrie 2016 - 16:07, a spus:

@zambille: Daca mai traia Romica (hotul ala care semana cu Hitler),



Romica ... ce amintiri. Cand vorbea la "pachetul de tigari" in statie la 33 la Catedrala :clap2:
0

#258 Useril este offline   zambille 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 15 octombrie 16

Postat 07 noiembrie 2016 - 17:50

Mi-l amintesc pe individ, isi facea veacul pe Corso, iar noi toti credeam ca e intr-o ureche. Asa de priceput era intr-ale furtisagului?

Oricum, nu traversez o perioada propice cu RATT-ul.
Intai, soferul de troleibuz care ma ia la trei pazeste. Pentru cunoscatorii subiectului, nimeni nu mi-a mai cerut de-atunci sa apas pe nimic. Nici macar soferul in cauza, ca doar ne-am mai intersectat.
Apoi, incidentul de ieri cu tigara aprinsa, iar azi, hotii de buzunare care m-au si gasit.
Ah, sa nu uit luna aprilie a.c., cand i-am extras laba (goala, ca nici ei nu-s atat de buni) unei tuciurii din geanta mea. Si tot ea era siderata. Culmea!

Astia ar trebui obligati sa vizioneze niste executii publice drept avertisment, deoarece exista tari in care Vlad Tepes traieste reincarnat, si e de-a dreptul infloritor.
2

#259 Useril este offline   Paul85 

  • Membru Senior***
  • Grup: Membri seniori
  • Postari: 708
  • Inregistrat: 23 februarie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 21 iulie 2017 - 09:25

In urma modificarilor traseului, am vazut ca s-a inlocuit in aplicatie (sistem) statia Cimitirul Eroilor cu statia Dacia Service (pe sensul spre I.I. de la Brad). Corect, dar vad ca acum a disparut statia Ap. Petru si Pavel pe acelasi sens. La M14 e ok. La linia 40, desi s-a facut modificarea corecta pe sensul spre Stuparilor, nu s-a intervenit la sensul spre Posta Mare unde lipsesc cele 2 statii: Cimitirul Eroilor si Oituz/Marasti.
0

#260 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29738
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 21 iulie 2017 - 11:45

Pai, conform anuntului de pe site:

Citeaza

Pe sensul invers de deplasare traseul nu va fi schimbat.

0

Arata acest topic


  • (14 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi