STP Timișoara Forum: episodul 9: "lista neagra" - STP Timișoara Forum

Salt la continut

In cazul in care doriti obtinerea unui raspuns oficial la o plangere in legatura cu sistemul de taxare, aceasta se poate obtine doar depunand o reclamatie la registratura regiei. Raspunsurile primite pe forum exprima parerea membrilor acestuia.
Pagina 1 din 1

episodul 9: "lista neagra"

#1 Useril este offline   Constantin Ballo 

  • Consultant ticketing
  • PipPipPip
  • Grup: RATT Staff
  • Postari: 47
  • Inregistrat: 12 martie 08
  • Interese:consultanta pentru RATT

Postat 13 martie 2008 - 22:44

Un card poate sa ajunga pe "lista neagra" din initiativa RATT, sau, in cazul unui card personalizat, la cererea unui calator care expune motivul (furt, deteriorare, etc) si face dovada identitatii sale. Daca actiunea se petrece la initiativa RATT, accesul cardului in sistem va fi interzis. In cazul cererii unui calator, la interzicerea accesului se poate adauga si transferul soldului curent (unit-uri sau zilele ramase dintr-un abonament) pe un card nou.
0

#2 Useril este offline   mihai0062000 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 11 martie 12

Postat 06 decembrie 2014 - 11:49

Vezi postareaConstantin Ballo, la 13 martie 2008 - 22:44, a spus:

Un card poate sa ajunga pe "lista neagra" din initiativa RATT, sau, in cazul unui card personalizat, la cererea unui calator care expune motivul (furt, deteriorare, etc) si face dovada identitatii sale. Daca actiunea se petrece la initiativa RATT, accesul cardului in sistem va fi interzis. In cazul cererii unui calator, la interzicerea accesului se poate adauga si transferul soldului curent (unit-uri sau zilele ramase dintr-un abonament) pe un card nou.


Cum pot face sa declar cardul meu furat nul? Mi s-a spus ca asta pot sa fac doar la sediul RATT (care nu stiu unde este pentru ca am primit informatii contradictorii - unii spun ca e langa piata badea cartan, altii ca este pe popa sapca).
Se poate sa il declar nul de pe site? Sau macar de la un punct de vanzare? Imi este foarte greu sa ajung in intervalul 9-17 la sediul care nici macar nu stiu unde se afla...
0

#3 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 06 decembrie 2014 - 13:01

Sediul se afla in Take Ionescu 56 (Badea Cartan). Programul ghiseului respectiv este pana la ora 22 (inclusiv sambata si duminica), nu pana la 17.
Nu poti declara cardul furat/pierdut online.
Pe Popa Sapca nu a existat niciodata un sediu al RATT.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi