STP Timișoara Forum: Strada Constantin Brancoveanu - STP Timișoara Forum

Salt la continut

  • (3 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Strada Constantin Brancoveanu (finalizată)

#21 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 24 decembrie 2010 - 10:27

Sa fim seriosi... asa ceva doar la noi se poate... :newhere:

Si cu asta cred ca am doborat un record... A rezistat 24 de ore? :beer2:
0

#22 Useril este offline   Chagall 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10283
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:nespecificat

Postat 24 decembrie 2010 - 10:51

Imagine postata

Lasand la o parte muncitorii care remediaza o conducta sparta (parca), in poza asta se poate observa ca haosul din zona a revenit la normal, si aici ma refer la masini parcate neregulamentar pe prima banda, pe banda a doua creindu-se ambuteiaje. Oricat s-ar investi in acea zona, mizeria, dezordinea, respectiv nivelul scazut de civilizatie ale unora, isi va lasa mereu aceeasi amprenta balcanica. Singura solutie de "igienizare" a zonei respective ar fi desfintarea a 90% din magazinele care functioneaza la limita legalului.
0

#23 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29742
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 24 decembrie 2010 - 17:16

Si eu m-as lipsi lejer de "banii adusi la buget" de care spunea dAImon, numai sa-i vad disparuti pe "buticasii" din zona aceea.
0

#24 Useril este offline   alecs 

  • Membru Onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 3145
  • Inregistrat: 20 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:timisoara
  • Interese:http://soferderomania.promotor.ro/carmen_m click plz

Postat 25 decembrie 2010 - 17:23

Chiar eram acolo cand au ajuns cei de la Aquatim.Pe trotoare noroiul era cat mine de mare, iar benzile 1, erau total ocupate(pe ambele sensuri).
0

#25 Useril este offline   Chagall 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10283
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:nespecificat

Postat 04 mai 2011 - 18:32

Iata vesti bune, de azi s-au apucat de sectorul 2, intre Porumbescu si Rebreanu! :coolspeak:


Atentie, soferi! In scurt timp se inchide bulevardul Constantin Brancoveanu! Incep reparatiile pe portiunea cuprinsa intre Porumbescu si Rebreanu

4 mai 2011

Nici nu s-au terminat inca lucrarile la prima parte a Bulevardului Constantin Brancoveanu ca reprezentantii municipalitatii se apuca si de cea de-a doua. De la intersectia cu Ciprian Porumbescu pana la cea cu B-dul Liviu Rebreanu.

Primul tronson, de la strada Porumbescu pana la 16 Decembrie, a fost redeschis circulatiei la sfarsitul anului trecut. Se mai lucreaza inca la trotuare, insa muncitorii au termen sa le finalizeze luna aceasta, spune viceprimarul Sorin Grindeanu.

“De saptamana viitoare predam amplasamentele si vom incepe lucrarile, iar trotuarele pe prima portiune trebuie sa fie gata luna aceasta”, a declarat pentru www.opiniatimisoarei.ro Sorin Grindeanu.

In prima etapa, vor fi inlocuite tevile de apa, canalizare si gaz, iar apoi se va trece la reabilitarea asfaltului si a trotuarelor.

Imediat dupa ce zona va fi incredintata societatilor care se vor ocupa de lucrari, intre Porumbescu si Rebreanu, se va trece la organizarea de santier. Cel mai probabil circulatia va fi inchisa, pe rand, partial sau total timp de cateva luni.

“Deocamdata nu putem forta nota pana nu incep lucrarile, dar depinde si de vreme. Pentru moment nu se restrictioneaza circulatia. Se predau amplasamentele, incepe organizarea de santier si apoi vom vedea ce se intampla”, a spus pentru www.opiniatimisoarei.ro Lacramioara Condea, purtator de cuvant Primaria Timisoara.

Sursa: Opinia Timisoarei
0

#26 Useril este offline   NDY 

  • Membru VIP*
  • Grup: VIP
  • Postari: 2439
  • Inregistrat: 07 iunie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 10 mai 2011 - 19:41

De ce n-au avut in vedere si crearea unor piste de biciclete acolo? :w00t:
0

#27 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 11 mai 2011 - 08:59

Se vor face dar pe trotuar, ca pe Resitei (Iuliu Maniu)...
0

#28 Useril este offline   Chagall 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10283
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:nespecificat

Postat 11 mai 2011 - 20:18

Atentie soferi! Se inchide o parte din Bulevardul Constantin Brancoveanu. Vezi aici pe ce tronson nu poti circula!

11 mai, 2011

O bucata din bulevardul Constantin Brancoveanu se inchide de azi circulatiei. Soferii nu mai pot traversa portiunea Ciprian Porumbescu – strada Rusu Sirianu decat pe un singur sens.

Decizia de a restrictiona traficul la un singur fir pe Brancoveanu, in portiunea de la Porumbescu la Rusu Sirianu a fost luata de Comisia de Circulatie. In zona vor incepe lucrarile de reabilitare, dupa cum anunta viceprimarul Sorin Grindeanu, responsabil de Directia Tehnica din cadrul municipalitatii.

Sursa: Opinia Timisoarei
0

#29 Useril este offline   NDY 

  • Membru VIP*
  • Grup: VIP
  • Postari: 2439
  • Inregistrat: 07 iunie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 15 mai 2011 - 19:44

Vezi postareamile, la 11 mai 2011 - 08:59, a spus:

Se vor face dar pe trotuar, ca pe Resitei (Iuliu Maniu)...


A fost o lucrare noua, trebuia sa se aiba in vedere acest lucru. "Dunga pe trotuar" am crezut ca este o masura disperata de a face piste acolo unde infrastructura nu se mai poate modifica, insa se pare ca m-am inselat...
0

#30 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 16 mai 2011 - 16:08

Vezi postareaNDY, la 15 mai 2011 - 19:44, a spus:

A fost o lucrare noua, trebuia sa se aiba in vedere acest lucru. "Dunga pe trotuar" am crezut ca este o masura disperata de a face piste acolo unde infrastructura nu se mai poate modifica, insa se pare ca m-am inselat...


De acord cu tine in totalitate. Probabil ca n-ai citit (toate) postarile mele in general si mai ales cele legate de strada Resita. Vezi aici.
0

#31 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 16 mai 2011 - 20:32

Si totusi!... Pe calea Torontalului, locul este destul de stramt, si s-a facut in asa fel incat pista este separata de restul trotuarului, printr-o bordura colorata (la pe str. Cluj). Eu zic ca depinde si de cine face lucrarea...
0

#32 Useril este offline   Doppler 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10520
  • Inregistrat: 14 februarie 11
  • Sexul:masculin

Postat 27 iulie 2011 - 23:21

Brincoveanu colt cu Porumbescu astazi:

Imagine atasata: Modernizare Brincoveanu 4 - 27 iulie 2011.JPG

PS: Daca un moderator considera util poate muta aici "bucata" din postul si pozele cu str. Brincoveanu din postul meu de pe topicul Strazi modernizate in Timisoara - sau in curs de modernizare/refacere (lucrari de mica anvergura)

Aceasta postare a fost editata de Doppler: 27 iulie 2011 - 23:23

0

#33 Useril este offline   Doppler 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10520
  • Inregistrat: 14 februarie 11
  • Sexul:masculin

Postat 09 august 2011 - 00:57

31 iulie, Brancoveanu colt cu Rusu Sireanu:

Imagine atasata: Modernizare Brincoveanu 05 - 31 iulie 2011.JPG Imagine atasata: Modernizare Brincoveanu 06 - 31 iulie 2011.JPG


5 august, Brancoveanu cult cu Porumbescu:

Imagine atasata: Modernizare Brincoveanu 07 - 5 august 2011.JPG
0

#34 Useril este offline   Wegmann 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2280
  • Inregistrat: 09 decembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Erlangen/Nürnberg

Postat 09 august 2011 - 03:06

Se pare ca totusi fac ceva!? In stirea cu "Zona Zoster" (Polona) unul din primarie sustinea ca oricum mai sunt doar putini kilometri neasfaltati in oras. Chiar asa roz arata momentan? Deci e asfaltat deja Ronat, Ciarda Rosie, Kuncz, Plopi etc.?
0

#35 Useril este offline   BogdanTm 

  • Membru VIP
  • Grup: VIP
  • Postari: 2310
  • Inregistrat: 06 septembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:trenurile, calatoriile,sahul

Postat 09 august 2011 - 06:07

"Putin" este un termen relativ...si suna biiine cand vine campania electorala...fata de suprafata Parisului sau a Bucurestiului..intr-adevar mai avem putini km de asfaltat. Aaaa..ca majoritatea trotuarelor sunt PRAF (cel putin in cartierele istorice)..si aici mereu im vine in minte strada Alecsandri..stradutele din jurul pietei Unirii..strada Ungureanu...pe aceste strazi de cand sunt eu nascut (de 35 de ani) nu a fost refacut trotuarul..asta e alta problema..pentru care mereu ni se spune ca nu sunt bani...
0

#36 Useril este offline   Raoul94 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2401
  • Inregistrat: 15 mai 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 12 august 2011 - 11:28

Atentie, soferi! Se inchide si ultima bucata din bulevardul Brancoveanu, intre strada Glad si Liviu Rebreanu!

Sursa: OpiniaTM

Se inchide si ultimul tronson . Imi place lucrarea facuta pana acum , zilele trecute am avut ceva drum pe acolo si am zis hai sa o iau si eu pe pistele de bicicilete , dar nu este recomandat . Viteza Maxima <5km/h , atentie sporita . E prea multa aglomeratie , tiganii cu cascarabetele lor cu sosete & chiloti chiar pe pista s-au pus . Ma gandesc sa fac un raid intr-o zi impreuna cu un apel la 961 .
0

#37 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 12 august 2011 - 11:52

Iarasi un titlu de doi bani. O fi vorba despre ultima bucata din Brancoveanu propusa pentru "renovare" caci Brancoveanu se duce pana la Victor Hugo, pana la linia tramvaiului 7 iar pana la Mures este pe 4 benzi, apoi pe doua. Deci mai ai de mers pana la capatul lui Brancoveanu...pe ultima bucata...
0

#38 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3886
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 12 august 2011 - 13:47

Vezi postareaRaoul94, la 12 august 2011 - 11:28, a spus:

Se inchide si ultimul tronson . Imi place lucrarea facuta pana acum , zilele trecute am avut ceva drum pe acolo si am zis hai sa o iau si eu pe pistele de bicicilete , dar nu este recomandat . Viteza Maxima <5km/h , atentie sporita . E prea multa aglomeratie , tiganii cu cascarabetele lor cu sosete & chiloti chiar pe pista s-au pus . Ma gandesc sa fac un raid intr-o zi impreuna cu un apel la 961 .

N-ai ce le face, e zona comerciala ...n-o sa renunte nimeni la optiunea de a intinde marfuri pe trotuar, acolo e cel mai bun vad. Plus ca daca se face inghesuiala in fata unui vanzator pot opera si hotii .. bunica-mea l-a prins pe unul cu mana la ea in geanta. Mai greu sa faci asa ceva in interiorul magazinelor.

Dincolo de faptul ca pistele de biciclete trebuie sa taie din drepturile masinilor, nu tot ale pietonilor ..

Aceasta postare a fost editata de dAImon: 12 august 2011 - 13:48

0

#39 Useril este offline   Andy 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 2500
  • Inregistrat: 29 iunie 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:zona metropolitană
  • Interese:Timișoara și zona metropolitană

Postat 08 noiembrie 2011 - 21:31

7.11 :(L.Rebreanu->Porumbescu)

* pe bucata refăcută udau "gazonul"
0

#40 Useril este offline   Doppler 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10520
  • Inregistrat: 14 februarie 11
  • Sexul:masculin

Postat 13 noiembrie 2011 - 19:38

Poze de azi 13 noiembrie 2011:

Intersectia Brincoveanu cu:

Porumbescu:

Imagine atasata: Modernizare Brincoveanu 08 - 13 noiembrie 2011.JPG

Rusu Sireanu:

Imagine atasata: Modernizare Brincoveanu 09 - 13 noiembrie 2011.JPG

Snagov:

Imagine atasata: Modernizare Brincoveanu 10 - 13 noiembrie 2011.JPG

Intre Tolstoi si Glad:

Imagine atasata: Modernizare Brincoveanu 11 - 13 noiembrie 2011.JPG

Glad:

Imagine atasata: Modernizare Brincoveanu 12 - 13 noiembrie 2011.JPG

Eneas:

Imagine atasata: Modernizare Brincoveanu 13 - 13 noiembrie 2011.JPG Imagine atasata: Modernizare Brincoveanu 14 - 13 noiembrie 2011.JPG
0

Arata acest topic


  • (3 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi