STP Timișoara Forum: Planificare autobuze pe linia E7 - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Planificare autobuze pe linia E7 si linia 33

#1 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3886
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 14 decembrie 2010 - 18:51

Ţin să precizez că mi se fâlfâie dacă topicul dispare, mâine va apărea la loc. Similar mi se fâlfâie dacă mi se interzice dreptul de a posta, mi se suspendă contul sau sunt banat. În momentul ăsta mi se fâlfâie. Ori se rezolvă problema ori forumul ăsta nu merită nici doi scuipaţi, e inutil.

Subiect

Aş fi curios cine programează autobuze scurte pe E7 la ora 18, la interval de 7-10 minute între ele. Băi fratele meu alb, la ora aia iese lioata de elevi de la Colegiul Bănăţean pe lângă studenţii care pleacă de la UVT, şi pe lângă oamenii normali care urcă în Sinaia pentru că-i punct de intersecţie cu tramvaiul.

Cum crucea mă-sii de treabă poţi să consideri un autobuz scurt suficient? Deja la Brâncoveanu e arhiplin de nu se mai poate coborî, iar încă o turmă de oameni urcă la Banatul. Cum gândeşte ăsta? Cobori din autobuzul ăla scurt cu părul vâlvoi, hainele descheiate (în special nasturii de la mâneci) şl ferească Sfântul să ai ceva bagaje că te-a luat dracu: plase rupte, genţi pentru care lupţi să le păstrezi pe umăr, delicatesuri d-astea.

Aş prefera să nu mai posteze nimeni în afară de cineva cu autoritate în RATT şi singurul răspuns să fie "da, să trăiţi, ne cerem scuze că zilnic cauzăm neplăceri sutelor de călători de pe linia E7". În rest e doar vorbărie. Mulţam fain.

(apropo, mai era o discuţie despre autobuzele arhipline de la ora 11 pe linia 33; poate se ia şi aia în discuţie cu ocazia asta)

0

#2 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29742
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 14 decembrie 2010 - 19:01

dAImon ti-a furat cineva parola si a inceput sa scrie pe forum? Sau doar te-ai gandit ca folosind asemenea cuvinte atragi atentia cuiva, cuiva care citeste inaintea mea? :respekt: Iti dai seama ca nu putea lasa postarea in forma in care a fost scrisa.
Iti inteleg supararea si sper ca problema ta sa se rezolve, dar nu folosind solutia aceasta extrema. :rolleyes: O sa incerc maine sa sesizez problema ta.
0

#3 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29742
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 15 decembrie 2010 - 19:02

Am expus problema ta si am trimis un link spre acest post catre conducere. Am specificat ca problema aceasta apare si pe linia 33.
Rog pe cei care au sesizat probleme similare pe linia E7 sau 33 sa scrie aici.

Conditia ca posturile sa nu fie sterse: limbaj decent
0

#4 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3886
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 17 decembrie 2010 - 00:48

Mulţam :clap2:

Sunt curios dacă va veni şi o rezolvare. Momentan începe vacanţa, din ianuarie sperăm să se vadă şi modificări :intrebare:

(apropo, nu intenţionez să curăţ mesajul iniţial, dar nici n-oi comenta dacă cineva o face)
0

#5 Useril este offline   emilut 

  • Membru Gold
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 2310
  • Inregistrat: 05 ianuarie 10
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara

Postat 18 decembrie 2010 - 14:01

Perfect de acord cu nemulţumirea pe care ai exprimat-o mai sus. Totuşi, să nu uităm că mai există şi vechile Mercedesuri, încă aflate în leasing. Precum şi şoferii care le deservesc, care şoferi trebuie şi ei să "mănâncă şi gura lor o pâine".
Problema se poate rezolva foarte uşor, printr-o mai atentă planificare coroborată cu un grafic adecvat. Din păcate, noile autobuze suferă de diferite boli, astfel încât zilnic sunt retrase pe capete. Planificările se răstoarnă, lipsesc maşini din traseu, se ivesc găuri consistente în frecvenţă.

Aceasta postare a fost editata de emilut: 18 decembrie 2010 - 14:02

0

#6 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 22 decembrie 2010 - 18:55

Am mutat aici topicul. Totusi e privit acest intreg subforum cu sugestii?
0

#7 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29742
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 27 decembrie 2010 - 19:18

Astazi pe linia E7 si de la ora 14 si pe 33 (pana atunci a fost un Conecto C) au fost planificate doar autobuze articulate :(
0

#8 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 27 decembrie 2010 - 19:44

:( Speram sa tina faza si dupa vacanta!
0

#9 Userul este online   NDY 

  • Membru VIP*
  • Grup: VIP
  • Postari: 2439
  • Inregistrat: 07 iunie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 28 decembrie 2010 - 23:34

E un pas inainte, insa ma intreb, chiar e nevoie de atatea Conecto G in vacanta? Toate care le-am vazut (cele de pe E1 si cateva de pe E7 si E8) au circulat cu maxim 15 oameni inauntru.
0

#10 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 29 decembrie 2010 - 11:06

Dupa cum am mai spus, pe E7, chiar in timpul vacantei, multa lume il asteapta la statia Dambovita (la depoul de troleibuze). Acolo se umple cea mai mare parte.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi