Citeaza
următoarele modificări:
- între AEM (Piața Ghe. Domășneanu) și garajul auto (Calea Stan Vidrighin) vor circula
două autobuze. Acestea vor avea program prelungit, de la 04:50 (prima plecare) la 23:27 (ultima
plecare) și vor circula sub denumirea “linia 23”,
- autobuzul liniei M29 va circula pe vechiul traseu, cu capetele de linie V. Economu și
pod Ghiroda (stația de după podul de la Ghiroda - “la copac”), cu o deviere pe strada Brateș în
zona Ghirodei. Va avea următoarele stații dus-întors: V.Economu - Cometei - Aleea Ghirodei -
Cărăbușului - Prieteniei - Prieteniei 30 - Cimbrului - Câmpului - Primaverii - Girație Pod
Ghirodei (dupa pod Bega) - Primăverii - Câmpului - Cimbrului - Prieteniei 30 - Prieteniei -
Spartacus - Bobâlna - Cometei - Mătăsarilor - Uzinei - A.Șaguna - V.Economu,
- autobuzul liniei M30 va circula pe vechiul traseu cu capete de linie între Bastion și
Primaria Ghiroda, cu o deviere pe strada Brateș, în zona Ghirodei. Va avea următoarele stații
dus: Bastion - Poliția Jud.Timiș - Piața Badea Cârțan - Samuil Micu - Renașterii - V.Economu -
Cometei - Aleea Ghirodei - Cărăbușului - Prieteniei - Prieteniei 30 - Cimbrului - Câmpului -
Primăverii - girație pod Ghiroda - Ialomiței - Primărie Ghiroda și următoarele stații întors:
Primărie Ghiroda - Sinaia - Bușteni - Semenic - DN6 - Camping Pădurea Verde- V.Economu -
Renașterii - Samuil Micu - Piața Badea Cârțan - Poliția Jud.Timiș - Aurel Popovici - Bastion;
- minibuzul scolar S12 va circula până la vechiul capăt de linie - Fântâna Ghiroda (la
cruce), cu o deviere pe strada Brateș, în zona Ghirodei.
- la linia M47, se anulează cursa de 03:43 cu plecare din Timișoara și se reintroduce o
cursă, cu plecarea la orele 11:53 din Timisoara și 13:15 din Hodoni.