STP Timișoara Forum: Aniversare transport cu troleibuzul si evenimente - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (4 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Aniversare transport cu troleibuzul si evenimente Celebrare 70 de ani Evaluare topic: ***** 1 Voturi

#21 Useril este offline   Chagall 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10283
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:nespecificat

Postat 17 noiembrie 2012 - 21:29

Interesanta cravata a adoptat Dl. Viktor. :naughty1:
La prima vedere, credeam ca-i vreun consilier local. B)
1

#22 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 17 noiembrie 2012 - 21:31

Apropo...

Cine este domnisoara roscata? Si cum de nu Silvia a facut onorul :intrebare: Ea este pentru noi o fata noua in ceea ce priveste RATT.
0

#23 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 17 noiembrie 2012 - 21:48

@ Chagall Eu chiar l-am intrebat daca nu cumva candideaza... :rad_masa: Avea si niste pliante de impartit asa cum e atat de la moda zilele astea. :D

Vezi postareacseh_17, la 17 noiembrie 2012 - 21:31, a spus:

Apropo...

Cine este domnisoara roscata? Si cum de nu Silvia a facut onorul :intrebare: Ea este pentru noi o fata noua in ceea ce priveste RATT.

Este Alexandra Irimia (ghid). Vezi detalii aici
1

#24 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 17 noiembrie 2012 - 22:14

Iata si vocea ghidei,...Marturisesc ca am aflat unele amanunte legate de aceasta aniversare de la ghid(a), care chiar a fost pregatita. Bravo!...
Muzica care se aude in "fundal" ne-a insotit de-a lungul cursei...



0

#25 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 17 noiembrie 2012 - 22:19

Deci pana la urma pe unde a circulat troleul? Ca a trecut o singura data prin Elba, e clar... Dar de ce a intors in Balcescu?
0

#26 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 17 noiembrie 2012 - 22:42

Cu o seara inainte(16 Noiembrie)
Imagine atasata: DSC00122.JPG
Pregatiti pentru plecarea din garaj
Imagine atasata: DSC00129.JPG
si reclama
Imagine atasata: DSC00128.JPG
0

#27 Useril este offline   MHN 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 5982
  • Inregistrat: 29 noiembrie 09
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Infrastructura & Investitii

Postat 17 noiembrie 2012 - 23:01

Vezi postareamile, la 17 noiembrie 2012 - 22:14, a spus:

Iata si vocea ghidei,...Marturisesc ca am aflat unele amanunte legate de aceasta aniversare de la ghid(a), care chiar a fost pregatita. Bravo!...
Muzica care se aude in "fundal" ne-a insotit de-a lungul cursei...




Chiar ca a fost pregatita ghida! Bravo ei pentru implicare!
Si nota 11 pentru fundalul sonor...
0

#28 Useril este offline   Dan Jiga 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 2
  • Inregistrat: 18 noiembrie 12

Postat 18 noiembrie 2012 - 21:49

Vezi postareacseh_17, la 17 noiembrie 2012 - 21:18, a spus:

Nu ati pierdut nimic ca nu l-ati cunoscut pe acest "domn" Silviu Danescu. El este cel care ne-a facut zile negre, cu ceea ce inseamna poze in din Isotria Noastra. Ca nu a dorit sa ne puna la dispozitie o buna parte din arhiva personala e una, insa ca a facut un scandal imens legfat de cateva poze... :censored:

Ba mai mult la o greseala a colegului Visor, a chiar facut niste afirmatii dubioase, legate de drepturile dansului de auto, si despre judecata... Baliverne!

As fi curios daca Fiat-ul este o opera a firmei dansului, sau luat de undeva.


Stimate domnule Cseh,

Bine v-am gasit pe forum. Si o sa va spun ca eu il cunosc pe domnul Danescu. Pozele din "istoria voastra" pe care cineva le da cu rugamintea de a nu le publica pot purta drepturi de autor. Si D-voastra care locuiti in Germania ar trebui sa stiti cel mai bine asta (incercati pe Youtube ca jumatate din trupele pe care le puteti asculta aici, acolo nu se pot). Iar cand dai niste poze "for your eyes only" si apoi apar public, e normal sa te enervezi.
Si inainte sa balacariti pe cineva mai documentati-va ce a facut Silviu Danescu pentru acest eveniment si cat efort a depus.
Ati plecat in Germania, ar fi frumos sa luati si mentalitatea germana.

Cele bune,
Dan Jiga
0

#29 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 18 noiembrie 2012 - 22:49

Poza cu troleibuzul Fiat ar putea fi aceasta, dar modificata (unghiul, colorata), e de pe site-ul www.clamfer.it
Imagine postata

Dupa cum se vede in poza, dar si in alte poze cu troleibuzele Fiat in Timisoara, ele aveau tragatoare.
0

#30 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 18 noiembrie 2012 - 23:37

Ok, deci laudele nu trebuiesc intotalitate sa il urmeze pe domnul nostru.
0

#31 Useril este offline   Visor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 8413
  • Inregistrat: 09 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:STPT, Trenuri, Fotografia, Desenul, PC

Postat 18 noiembrie 2012 - 23:38

Vezi postareacseh_17, la 17 noiembrie 2012 - 22:19, a spus:

Deci pana la urma pe unde a circulat troleul? Ca a trecut o singura data prin Elba, e clar... Dar de ce a intors in Balcescu?


Da, primul traseu (L7) nu era circuit:

L7: Str. Iancu Vacarescu / int. cu Bd. Rege Carol - Podul Eroilor - Str. Dimitrie Bolintineanu (curtea ELBA) - Str. Garii - Gara Iosefin - Bd. Republicii - Bd. Carmen Silva - Catedrala - Bd. Mihai Viteazu - P-ta Balcescu
0

#32 Useril este offline   Dan Jiga 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 2
  • Inregistrat: 18 noiembrie 12

Postat 19 noiembrie 2012 - 00:11

Stimate domnule Cseh,

Asemenea initiative sunt asa de dese ca parul de pe broasca. Poate la viitoarea actiune a RATT veti contribui si dumneavoastra cu altceva decat cu critici? Poate cu critici constructive ar fi un inceput.

O seara faina,
Dan Jiga
0

#33 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 19 noiembrie 2012 - 00:15

D-le Dan, chiar daca la actiunea aceasta Cristi nu a contribuit, au fost altele la care si-a adus contributia, pana sa-l criticati asa aspru, poate va informati despre asta. Sper sa punem aici capat acestei dispute.
0

#34 Useril este offline   nashu' 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 14
  • Inregistrat: 16 martie 08
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:CFR-ist

Postat 19 noiembrie 2012 - 21:04

Lauda multa... Organizare buna sau rea nici nu conteaza. Interesul publicului a fost zero. Bani si eforturi risipite
Daca nu ar fi fost pressa v-ati fi carat cu troleibuzul gol.
0

#35 Useril este offline   Chagall 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10283
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:nespecificat

Postat 19 noiembrie 2012 - 21:14

Vezi postareanashu, la 19 noiembrie 2012 - 21:04, a spus:

Lauda multa... Organizare buna sau rea nici nu conteaza. Interesul publicului a fost zero. Bani si eforturi risipite
Daca nu ar fi fost pressa v-ati fi carat cu troleibuzul gol.

Evenimentul a fost organizat pentru cunoscatori si pasionati, si mai putin pentru neavizati ca tine. ;)
0

#36 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 19 noiembrie 2012 - 21:34

In loc sa apeciezi ca totusi cineva si-a bautut capul si sa chinuit sa faca un lucru tu doar il critici
0

#37 Useril este offline   nashu' 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 14
  • Inregistrat: 16 martie 08
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:CFR-ist

Postat 19 noiembrie 2012 - 21:51

Una scriu si alta imi raspundeti :( N-am criticat organizarea, am spus doar ca nu conta din moment ce publicul nu a fost interesat si nu cred ca scopul era doar sa vina pressa. Lumea iubeste tramvaiul si cam atat.
0

#38 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 19 noiembrie 2012 - 22:02

Tocmai asta au spus si colegii... Nu a fost pentru publicul larg. Clar a fost liber pentru oricine, insa a fost organizat pentru pasionati!
0

#39 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

  Postat 19 noiembrie 2012 - 22:11

Specific pentru a nu se intelege gresit: evenimentul a fost organizat pentru toti cei care au dorit sa participe. Ca la acesta au participat multi reprezentanti ai presei sau pasionati si mai putini calatori care nu faceau parte din nici una din categoriile enumerate, asta e alta problema.
0

#40 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 20 noiembrie 2012 - 00:55

Intervin si eu cu o parere. Organizarea a fost buna insa un singur lucru pot reprosa si anume, s-a facut foarte putina reclama evenimentului. Daca noi, pasionatii, am auzit de acest eveniment cu vreo doua-trei zile inainte de a se intampla, si atunci pe ghicite (Goldmember), daca nici domnul Florin nu stia sau mai rau, n-a vrut sa ne zica (ca sa fie o "surpriza"!!!), atunci nu ne puteam astepta sa vina multa lume. Trebuia anuntata actiunea cu cel putin doua saptamani inainte prin presa audio-vizuala, cu participarea unor sefi din RATT la emisiuni TV locale, prin "imprastierea" acelor fluturasi (pliante, frumoase de altfel, si realizate cu gust, mi-au placut si-mi pare rau ca am doar unul singur), care au ramas pe bordul firobuzului, oamenilor care se plimbau prin centru incepand de sambata dimineata si mai ales celor cu copii mai mici sau mai mari (racolam viitori forumisti!!! :coolspeak: ), prin anuntare in SAS!!! mai ales la firobuze a evenimentului, si altele,... si s-ar fi adunat pe putin 200-300 de persoane. Unii ar fi renuntat sa mai faca turele din cauza aglomeratiei.
Iar daca n-am fi in campania electorala, ar fi fost mai bine pentru aceasta aniversare pentru ca unii (pdl-istii in speta) au asociat evenimentul cu campania electorala a USL...
Trebuia si asfaltul refacut in zona Podului Eroilor...ati vazut ce gropane sunt pe acolo?...


Iata doar cateva idei de promovare mai serioasa si nu foarte scumpa. Pana la urma pare ca toata actiunea a fost in scop electoral...pentru presa, cum zicea si nashu'. Cu parere de rau recunosc acest lucru...
0

Arata acest topic


  • (4 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi