STP Timișoara Forum: ISHO - STP Timișoara Forum

Salt la continut

  • (223 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 219
  • 220
  • 221
  • 222
  • 223
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

ISHO Business, Rezidential&Hotel (Faza1-ongoing, Faza2-in proiect) Evaluare topic: ***** 13 Voturi

#4401 Useril este offline   zzx 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 159
  • Inregistrat: 17 mai 18

Postat 14 iunie 2023 - 10:56

Vezi postareaFlorin.B RATT, la 14 iunie 2023 - 08:59, a spus:

Pai, crezi ca sunt vandute chiar toate deja? Sunt blocuri intregi prin oras ce stau goale de ani de zile sau ocupate in mica masura doar.

Mai sunt destule de vandut :)
https://isho.ro/apar...re=riverside-u2


1

#4402 Useril este offline   Bogdan_tmtm 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 285
  • Inregistrat: 09 septembrie 19

Postat 14 iunie 2023 - 11:46

Vezi postareazzx, la 14 iunie 2023 - 10:56, a spus:

Mai sunt destule de vandut :)
https://isho.ro/apar...re=riverside-u2

Nu doar la ISHO, semnalam si eu acum ceva timp ca si prin nordul orasului este un mic blocaj. Blocuri gata, pozitie relativ buna (in nord), pret ~1800-2000eur/mp sunt cu apartamente nevandute. De cele in constructie .. nu mai vorbim, nu se ingramadeste nimeni.

Aceasta postare a fost editata de Bogdan_tmtm: 14 iunie 2023 - 11:55

1

#4403 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29699
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 14 iunie 2023 - 17:02

Ce imi raspundeti imi confirma parerea, totusi vad in alt topic ca si in locul "1 iunie" se pregatesc ca mai inghesuie niste blocuri, in ciuda situatiei pe care o semnalam. Si-or fi pierdut discernamantul dezvoltatorii astia? Cred ca daca (sa zicem) ISHO nu a vandut, vor vinde ei la doua-trei sute de metrii mai incolo? Sau pur si simplu au atatia bani ca nu mai stiu ce sa faca cu ei...
2

#4404 Useril este offline   Seba76 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 246
  • Inregistrat: 11 noiembrie 19
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 22 iunie 2023 - 12:43

Se pare ca s-au apucat să facă terasa pe acoperișul fostei cantine ,au pus de cateva sapt și un anunț pt închiriere terasă… Imagine postata Si progresul …29.06.2023 : Imagine postata

Aceasta postare a fost editata de Seba76: 29 iunie 2023 - 15:55

3

#4405 Useril este offline   michidutza 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 1138
  • Inregistrat: 26 iunie 16

Postat 22 iunie 2023 - 14:38

Vezi postareaPablo, la 20 martie 2023 - 19:24, a spus:




Se rup cu munca! Creste hotelul cat vezi cu ochii :uimit: ! Suparatii pe Iulius ca nu le-a facut "cea mai inalta de cladire de birouri din RO", haideti sa fim suparati si pe IsH0...sa nu ii tratam diferentiat :naughty1: :rad_masa:

Imagine atasata: ISh0_radisson.jpg
2

#4406 Useril este offline   Fantoma Tramvaiului 3 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 955
  • Inregistrat: 06 iulie 14
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timișoara

Postat 22 iunie 2023 - 20:22

Astia de la isho nu au promis si nu s-au laudat ca o sa ne faca cea mai inalta cladire din tara
0

#4407 Useril este offline   Dorin55 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 443
  • Inregistrat: 09 mai 19

Postat 23 iunie 2023 - 08:37

Mai sunt de facut blocurile B si C din proiectul ISHO faza1 + hotelul + isho faza 2 cu un bloc de P + 29. Spatiul cu acea terasa unde e Carrefour la parter, nu stiu sigur daca apartine de IHSO. Nu cred ca se mai grabeste nimeni sa construiasca in viteza 3 4 blocuri simultan...cererea a scazut considerabil chiar si pe piata ap de nisa, iar costurile pentru dezvoltatori sunt mult mai mari..nu mai pot scoate profitul din trecut, mai ales ca preturile au fost deja mult pompate pentru nivelul nostru si materialele cresc constant..asa ca vedem frana de mana trasa deocamdata.Probabil cand va ajunge U2 la o vanzare de 80-90% vom vedea inceperea unui alt bloc. Proiectul se poate si modifica pana la urma.

Din pacate nici primaria nu pare sa fie interesata de acele poduri, sunt 5 ani de zile totusi in care au plimbat acte. Nu cred ca se vor face chit ca Fritz a adus in discutie la inceputul madatului...de altfel multe se aduc in discutie in acea perioada si pana la urma si schimbarea de panselute e un lucru maret. Mai are cineva informatii despre aceste poduri?

Aceasta postare a fost editata de Dorin55: 23 iunie 2023 - 08:46

1

#4408 Useril este offline   Decebal 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 201
  • Inregistrat: 27 iunie 17

Postat 23 iunie 2023 - 09:12

Podurile da-le naibii, nu aduc decat trafic si implicit poluare. Sa le faca peste 100 de ani din partea mea. ISHO are legaturi excelente cu tramvai, autobuz, Gara de Est e doar la 15 min pe jos, centrul e la 15 min pe jos. Locuitorii ISHO n-au nevoie de acele poduri.
4

#4409 Useril este offline   Dorin55 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 443
  • Inregistrat: 09 mai 19

Postat 23 iunie 2023 - 09:26

E un proiect in derulare, gandit de la inceput. Nu cred ca merge cu "da-le naibii" si hai sa aruncam foile la cos. Ideea e cand se vor face nu daca se vor face. Ele vor exista, chiar daca vor sau nu proprietarii ISHO. Proiectul a fost prezentat proprietarilor inca de la inceput.Bulevardul muzeu nu se facea fara viitoarele poduri, momentan e lipsit de sens. Ma amuza frazele astea cu poluarea, crezi ca un pod in plus va aduce poluare mai mare in zona ISHO? traim intr-o jungla tropicala si nu stim? Orasul oricum e poluat si mizerabil. Vor avea rol in desfacerea traficului din zona, mai ales ca in timp va fi tot mai mare problema asta. Zona de langa politie e tot mai aglomerata, la fel si la piata Badea Cartan.

Deranjul mare va fi cu santierul lor, ce va dura ani de zile la cum se misca lucrurile la noi..praf, galagie, blocari etc pentru cei din apropierea lor. Daca erau incepute inca de la inceputurile ISHO, deranjul pentru proprietari era poate chiar nul.

Intrebarea mea a fost pentru cineva ce stie informatii mai noi. Au fost cativa useri ce erau mai informati cu statusul lor.

Aceasta postare a fost editata de Dorin55: 23 iunie 2023 - 09:36

3

#4410 Useril este offline   razvansg 

  • Membru autentic
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 96
  • Inregistrat: 24 septembrie 18

Postat 06 iulie 2023 - 15:53

Podurile da-le naibii, merge si fara ele, nu e scris in piatra ca trebuie facute, cum zicea si cineva mai sus proiectul se poate si modifica :).

Cine isi imagineaza ca nivelul poluarii este identic cu sau fara poduri si 4 benzi care ne trec pe sub nas, se insala amarnic. Oricine a vazut o harta a calitatii aerului intelege asta. Zonele cu trafic dens au un nivel ridicat de microparticule si praf, iar 300 de metri mai la stanga poate sa fie totul bine mersi, cu niveluri scazute de poluare. Pur si simplu nu este "totuna". Faptul ca un oras este poluat, nu inseamna ca tot orasul beneficiaza de aceeasi calitate a aerului. Asta fara sa mai luam in calcul si alti factori cum ar fi poluare fonica si risc crescut de accidente etc.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Screenshot 2023-07-06 at 16.44.33.png

0

#4411 Useril este offline   Pablo 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 2465
  • Inregistrat: 09 aprilie 20

Postat 12 iulie 2023 - 19:54

Cladirea cu cele mai dorite apartamente din Timisoara, ISHO Riverside U2, este finalizata! 116 apartamente premium si luxury sunt in curs de livrare catre cumparatori si un numar limitat de unitati sunt inca disponibile

Citeaza

TIMISOARA. Situate pe malul Begai, la cateva minute de Piata Unirii din Timisoara, apartamentele din ISHO Riverside U2 au suprafete generoase, predominante fiind modelele cu 4 camere, ideale pentru familii sau investitii pe termen lung. Sunt compartimentate inteligent, au finisaje de calitate si echipamente performante de la cei mai buni producatori

Viitori proprietari au ales ISHO pentru facilitatile, mixul de servicii si stilul de viata dinamic, dar echilibrat pe care il propune ansamblul. ISHO este alterntiva contemporana pentru o locuire calitativa, fiind la distanta de mers pe jos de cele mai apreciate parcuri, scoli si zone culturale ale Timisoarei. ISHO a devenit deja acasa pentru aproximativ 1000 de locatari, urmand ca anul acesta comunitatea sa spuna bun venit si noilor proprietari din Riverside U2.

Anul acesta se va finaliza Parcul ISHO care leaga prin alei pietonale toate cladirile din ansamblu si care impreuna cu ISHO Offices va deveni cea mai intinsa zona pietonala privata a Timisoarei, accesibila pentru toti locuitorii orasului. Aleile pietonale vor conecta toate zonele comerciale care vor oferi locuitorilor si vizitatorilor din Timisoara noi experiente culinare prin viitorul restaurant Stradale by Chef Foa, coffe shopuri si cofetarii precum Mitzu, Prospero sau L’amande Gluten Free, dar si noi experiente de shopping prin imediata inaugurare a magazinului de home si deco SomProduct.

Pentru persoanele active malul Begai si pistele de biciclete sau alergat din ISHO vor fi excelente pentru sport in aer liber, insa ne bucuram sa anuntam ca am inceput lucrarile de amenajare la cel mai nou club de health si fitness din Timisoara, World Class Gold.

0

#4412 Useril este offline   Dorin55 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 443
  • Inregistrat: 09 mai 19

Postat 09 august 2023 - 08:36

Vezi postareazzx, la 14 iunie 2023 - 10:56, a spus:

Mai sunt destule de vandut :)
https://isho.ro/apar...re=riverside-u2


Chiar destule nu mai sunt..s-au vandut aproximativ 90/110ap (fara cele de la ultimul etaj) chiar si la noile preturi, aproximativ 3500-4000e mp2 cu tva inclus...Exista public si pt astfel de preturi, ce-i drept nu e un public numeros, dar exista. Eu ca proprietar Isho nu consider ca merita acesti bani pentru nivelul nostru de tara/oras/nivel de trai/ finisaje etc. Tind sa cred ca bancile nu ofera credite pentru proprietati supraevaluate, deci mai mult ca sigur publicul respectiv nu se bazeaza pe asta. Supraevaluarea poate fi o bula falsa ce se poate sparge (sau poate dura la infinit)...sau poate influenta si alte preturi dintr-un oras si pana la urma traim toti in ea..dar stim adevarul defapt. Daca beau o sampanie de 200euro pe plaja si ea e 200ron in market, nu inseamna ca am ales un produs premium de 200euro, dar cata vreme bula rezista...sampania mea pe plaja face 200e.

Pentru locuinta personala e ok, dar pentru investitie cu gandul la chirie clar se vede supraevaluarea. O chirie se calculeaza ca suma investita/15 ani. Daca am investit 300.000e azi pentru un ap cu 3 camere...pot obtine 1700e chirie la ora asta in TM? aa daca va creste ft mult pretul pentru proprietate da...dar oare mai creste?

Aceasta postare a fost editata de Dorin55: 09 august 2023 - 11:20

2

#4413 Useril este offline   michidutza 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 1138
  • Inregistrat: 26 iunie 16

Postat 09 august 2023 - 15:56

Si chiar nimeni nu e curios sa intre in posesia apartamentului, nu de alta, da la U2 nu vad nici o miscare serioasa in sensul predarii apartamentelor?

Mai stie cineva care e intarzierea la acesta? Stiu doar ca s-au scos mai tarziu la vanzare.

Aceasta postare a fost editata de michidutza: 09 august 2023 - 15:57

0

#4414 Useril este offline   Dorin55 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 443
  • Inregistrat: 09 mai 19

Postat 09 august 2023 - 20:49

Ft posibil sa fi inceput predarea, incepand cu scara din stanga, scara ce a fost scoasa la vanzare prima, pare terminat interiorul la unele. Se lucreaza si la spatiul din jurul blocului acum.
1

#4415 Useril este offline   Decebal 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 201
  • Inregistrat: 27 iunie 17

Postat 10 august 2023 - 07:49

In septembrie/octombrie se semneaza contractele de vanzare-cumparare.

Aceasta postare a fost editata de Decebal: 14 august 2023 - 10:16

0

#4416 Useril este offline   Decebal 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 201
  • Inregistrat: 27 iunie 17

Postat 28 august 2023 - 16:49

ISHO azi. Eu zic ca arata spectaculos.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: WhatsApp Image 2023-08-28 at 11.34.20.jpeg
  • Imagine atasata: WhatsApp Image 2023-08-28 at 11.34.19.jpeg
  • Imagine atasata: WhatsApp Image 2023-08-28 at 11.34.19 (4).jpeg
  • Imagine atasata: WhatsApp Image 2023-08-28 at 11.34.19 (1).jpeg
  • Imagine atasata: WhatsApp Image 2023-08-28 at 11.34.21.jpeg
  • Imagine atasata: WhatsApp Image 2023-08-28 at 11.31.38.jpeg

Aceasta postare a fost editata de Decebal: 28 august 2023 - 16:50

4

#4417 Useril este offline   Paul2 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 429
  • Inregistrat: 21 martie 18
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Desgin interior, Tenis, Sala, Calatorii, Natura, etc

Postat 28 august 2023 - 17:05

Arata foarte foarte bine pentru Timisoara. Asemenea imobile in strainatate ar fi facute in cartiere de top. Conceptul este foarte fain si nu are rival in TImisoara.
Nu, nu o zic pentru ca locuiesc la Isho, ci pentru ca studiind piata imobiliara din Timisoara e foarte greu de gasit un ansamblu care sa se ridice la nivelul lui Isho astazi.
Majoritatea ansamblurilor rezidentiale sunt inghesuite intre alte constructii, aproape de calea ferata si de bulevarde intens circulate, nu au un concept cu magazine in proximitate, pozitionare foarte proasta (aici vorbesc de exemplu de Paltim, pe colt, inghesuit, plin de masini, plin de refugiati in zona, cladirile alea mamut in fata care ar trebui demolate ca arata ca dupa razboi, etc).
3

#4418 Useril este offline   Decebal 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 201
  • Inregistrat: 27 iunie 17

Postat 17 septembrie 2023 - 13:58

isho azi

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: WhatsApp Image 2023-09-17 at 14.06.37 (3).jpeg
  • Imagine atasata: WhatsApp Image 2023-09-17 at 14.06.37 (1).jpeg
  • Imagine atasata: WhatsApp Image 2023-09-17 at 14.06.36 (1).jpeg
  • Imagine atasata: WhatsApp Image 2023-09-17 at 14.06.35.jpeg

8

#4419 Useril este offline   Seba76 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 246
  • Inregistrat: 11 noiembrie 19
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 18 septembrie 2023 - 13:12

Imagine postata

Se lucreaza la partea cu spatiul verde in curtea de la U2,din câte am observat azi..


Sent from my iPhone using Tapatalk
7

#4420 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29699
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 18 septembrie 2023 - 18:37

In fata blocurilor a aparut si prima rabla abandonata... Trec zilnic pe acolo si am vazut una rosie (ceva japoneza, Toyota sau Mazda). La cat de sus sta suspensia fata, pare sa aiba motorul scos de pe caroserie.
1

Arata acest topic


  • (223 Pagini)
  • +
  • « Prima
  • 219
  • 220
  • 221
  • 222
  • 223
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi