STP Timișoara Forum: Linia 46 - STP Timișoara Forum

Salt la continut

Imagine postata
  • (9 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Linia 46 Evaluare topic: -----

#1 Useril este offline   Chagall 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10283
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:nespecificat

Postat 19 noiembrie 2008 - 11:29

Autobuz la Zoo

Miercuri, 19 11 2008, 10:08
Traseul de transport public e introdus experimental
Tudor Mihai Lengher

RATT a decis, in urma solicitarilor venite din partea asociatiilor de proprietari din zona UMT si a administratorilor Muzeului Satului si Gradinii Zoologice, sa introduca, experimental, o noua linie de autobuze, care va facilita legatura cu traseele consacrate de transport public.

Incepand de astazi, 19 noiembrie, timisorenii au la dispozitie linia 46 de autobuze, pe traseul Muzeul Satului - str. A. Imbroane - str. M. Kogalniceanu - bd. Take Ionescu - str. E. Baader - str. Infratirii - str. Buteanu - str. A. Imbroane - Muzeul Satului.

Statiile vor fi amplasate in bucla de intoarcere de la Muzeul Satului, la UMT (str. Avram Imbroane), in vecinatatea statiei de tramvai din zona UMT, la Gara de Est (platforma liniei de tramvai), in apropiere de Piata Badea Cartan (statia liniei 11 de pe bd. Take Ionescu), Gara de Est (Aleea CFR nr. 4) si in fata stadionului UMT.

Pentru inceput, linia 46 este introdusa experimental, urmand sa fie mentinuta daca va avea un grad de utilizare suficient de ridicat.

agenda.ro
0

#2 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 19 noiembrie 2008 - 12:06

Ceva oficial: :blink:

"Având în vedere solicitările asociaţiilor de proprietari din zona U.M.T. şi a administraţiilor Muzeului Satului şi ale Gradinii Zoologice, de asigurare a unui traseu care să faciliteze legătura cu traseele principale ale reţelei de transport, R.A.T.T. propune infiinţarea experimentală a Liniei 46 autobuze, care va avea următorul traseu:
Traseu: Muzeul Satului – str. Avram Imbroane – str. M.Kogălniceanu – bv. Take Ionescu – str. E.Bader – str. Înfrăţirii – str. Buteanu – str. A.Imbroane – Muzeul Satului."
0

#3 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3882
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 19 noiembrie 2008 - 14:11

scuze, mi-e lene sa gandesc la ora asta .. deci cu ce alte mijloace de transport se intersecteaza? tramvaiele 1,2,5 odata, firobuzul 11, 17(?), dar mai apoi?
0

#4 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 19 noiembrie 2008 - 20:12

Pai, cam asta ar fi traseul:

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 46.jpg

0

#5 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 19 noiembrie 2008 - 20:42

Azi fiind in zona am vazut 2 autobuze, una dinte ele era destulde frumusel cu calatori :coolspeak: Sa speram cele mi bune!
0

#6 Useril este offline   Ciup 

  • Membru onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 262
  • Inregistrat: 19 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara
  • Interese:Sys Admin, IT

Postat 26 noiembrie 2008 - 01:24

Cu siguranta linia 46 va fi folosita mai mult de cei ce locuiesc in zona UMT decat vizitatorii Muzeului Satului sau Gradinii Zoologice dar ii bine de luat in considerare si asta , chiar nu demult am fost la Gradina Zoologica in plimbare si am vazut un autobuz vis-a-vis de Muzeu dar nu mi-am dat seama.
0

#7 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 26 noiembrie 2008 - 22:36

Vezi postareaCiup, la Nov 26 2008, 01:24, a spus:

Cu siguranta linia 46 va fi folosita mai mult de cei ce locuiesc in zona UMT decat vizitatorii Muzeului Satului sau Gradinii Zoologice

Mai ales acum iarna, e clar ca nu au prea multi vizitatori.
0

#8 Useril este offline   Viktor 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 4686
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timişoara
  • Interese:Filme, poze, distractie, calatorii etc.Imi plac foarte mult tramvaiele Wegmann GT4.

Postat 26 noiembrie 2008 - 22:43

Vezi postareaFlorin.B RATT, la Nov 26 2008, 22:36, a spus:

Mai ales acum iarna, e clar ca nu au prea multi vizitatori.


Acum ca este iarna nu o sa mergem la zoo ci mergem sa ne plimbam cu trenuletu daca tot vine in Timisoara :angry:
0

#9 Useril este offline   cseh_17 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 12614
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bergisch-Gladbach / Köln

Postat 27 noiembrie 2008 - 16:40

Si la anul ne plimbam cu trenuletul la ZOO! :angry:
0

#10 Useril este offline   alecs 

  • Membru Onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 3145
  • Inregistrat: 20 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:timisoara
  • Interese:http://soferderomania.promotor.ro/carmen_m click plz

Postat 27 noiembrie 2008 - 20:14

Vezi postareacseh_17, la Nov 27 2008, 16:40, a spus:

Si la anul ne plimbam cu trenuletul la ZOO! <_<

si la iarna cu tractorul prin centru:))
0

#11 Useril este offline   dAImon 

  • Membru activ
  • Grup: Membru Gold
  • Postari: 3882
  • Inregistrat: 25 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Timisoara

Postat 28 noiembrie 2008 - 12:54

intamplare mai .. naspa, azi

am mers cu 46'le pana la Zoo, am ajuns fix la timp sa-l iau si inapoi (cursa de 9:44), cand eram aproape de tot de curba (acolo intoarce, in fata Crucii), soferul a ambalat motorul si a plecat, desi am facut semne si am inceput sa alerg. cum tot cu el mersesem si cu jumatate de ora inainte, singura explicatie decenta pe care o gasesc este ca nu s-a uitat inainte sa plece. sau poate se astepta sa alerg pana la statia lui de la Muzeu ..
0

#12 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 28 noiembrie 2008 - 13:20

...uneori din neatentie... alteori cu intentie...
0

#13 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 28 noiembrie 2008 - 22:54

Dupa tramvai (autobuz, troleibuz) nu se alearga... se asteapta. :rolleyes: (veche zicala din popor :coolspeak: )
0

#14 Useril este offline   George1000 

  • Membru activ
  • Grup: * Membri activi *
  • Postari: 673
  • Inregistrat: 21 noiembrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Braila

Postat 29 noiembrie 2008 - 00:32

Vad ca sa postat ca RATT a decis, RATT a propus, etc, si parca vorba era ca nu RATT decide ci primaria. Deci care e vrajala pana la urma?
0

#15 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 29 noiembrie 2008 - 06:42

Vezi postareaChagall, la Nov 19 2008, 11:29, a spus:

Autobuz la Zoo

Miercuri, 19 11 2008, 10:08
Traseul de transport public e introdus experimental
Tudor Mihai Lengher

RATT a decis, in urma solicitarilor venite din partea asociatiilor de proprietari din zona UMT si a administratorilor Muzeului Satului si Gradinii Zoologice, sa introduca, experimental, o noua linie de autobuze, care va facilita legatura cu traseele consacrate de transport public.

Incepand de astazi, 19 noiembrie, timisorenii au la dispozitie linia 46 de autobuze, pe traseul Muzeul Satului - str. A. Imbroane - str. M. Kogalniceanu - bd. Take Ionescu - str. E. Baader - str. Infratirii - str. Buteanu - str. A. Imbroane - Muzeul Satului.

Statiile vor fi amplasate in bucla de intoarcere de la Muzeul Satului, la UMT (str. Avram Imbroane), in vecinatatea statiei de tramvai din zona UMT, la Gara de Est (platforma liniei de tramvai), in apropiere de Piata Badea Cartan (statia liniei 11 de pe bd. Take Ionescu), Gara de Est (Aleea CFR nr. 4) si in fata stadionului UMT.

Pentru inceput, linia 46 este introdusa experimental, urmand sa fie mentinuta daca va avea un grad de utilizare suficient de ridicat.

agenda.ro

...chiar asa, cine ia aceste decizii de infiitare a noilor linii, RATT-ul sau Primaria (prin Consiliul Local)??...
sau ziaristul de la Agenda (in acest caz) dezinformeaza voit sau nevoit?...
0

#16 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 29 noiembrie 2008 - 10:02

Probabil nu a mai vrut sa scrie ceva de genul: "primaria a decis ca RATT sa infiinteze o linie noua" :coolspeak:
0

#17 Useril este offline   mile 

  • Moderator
  • Grup: Moderatori
  • Postari: 10862
  • Inregistrat: 08 octombrie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Regiunea Banat
  • Interese:Navigatia pe Bega, tramvaie si firobuze

Postat 29 noiembrie 2008 - 15:11

Vezi postareaFlorin.B RATT, la Nov 29 2008, 10:02, a spus:

Probabil nu a mai vrut sa scrie ceva de genul: "primaria a decis ca RATT sa infiinteze o linie noua" :)


...mi se pare corect raspunsul... <_<
0

#18 Useril este offline   Dr2005 

  • Membru onorific
  • Grup: Membru onorific
  • Postari: 1403
  • Inregistrat: 18 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:Bucuresti, Sector 6 - Drumul Taberei

Postat 03 decembrie 2008 - 02:09

Vezi postareadAImon, la 28 Nov 2008, 14:54, a spus:

intamplare mai .. naspa, azi

am mers cu 46'le pana la Zoo, am ajuns fix la timp sa-l iau si inapoi (cursa de 9:44), cand eram aproape de tot de curba (acolo intoarce, in fata Crucii), soferul a ambalat motorul si a plecat, desi am facut semne si am inceput sa alerg. cum tot cu el mersesem si cu jumatate de ora inainte, singura explicatie decenta pe care o gasesc este ca nu s-a uitat inainte sa plece. sau poate se astepta sa alerg pana la statia lui de la Muzeu ..


Zi mersi că măcar a plecat direct... la Bucureşti se poartă închisul uşii în nasul călătorului, eventual cu prinderea călătorului în uşă, dar singurul mod de eliberare fiind să coboare la loc.
0

#19 Useril este offline   ramona27 

  • Membru începător
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 11 decembrie 08
  • Sexul:feminin
  • Locatia:timisora

Postat 11 ianuarie 2009 - 10:29

lociuesc in zona umt si as avea si eu o rugaminte;daca sar putea ca autobuzul 46 care are plecare de la muzeul satului la 7 45 sa plece putin mai devreme deoarece nu reusimsa ajungem la scoala ortele incepind la 8 oo .EU CA mama nu pot sami fac un abonament la acest autobuz deoarece cind trebuie sa merg dupa copil la ora 11 nu este autobuz decit la ora 11 45 cind copilulu atunci iese de la scoala As dori dk se poate sa mai fie un autobuz la ora 11 45 sa pot ajunge la scoala .Eu va mutumesc in speranta ca se va rezolva problema mea deoarece sintem mai multe mamici care sintem in aceasta situatie,sau macar sa fim anuntate unde si ce trebiue sa facem pt a rezolva problema .p.s . in rest sintem foarte multumiti de acest autobuz
0

#20 Useril este offline   Florin.B RATT 

  • STPT Forum Admin
  • Grup: Admin
  • Postari: 29641
  • Inregistrat: 06 martie 08
  • Sexul:masculin
  • Locatia:RATT

Postat 11 ianuarie 2009 - 11:18

Bun venit pe forum!
Cel mai sigur este sa faceti in scris o sesizare cu toate aceste dorinte si sa o depuneti la registratura din sediul nostru (Take Ionescu 56). Adresati-o catre Biroul Organizare si Planificare Transport Public de Persoane. Ei se ocupa de aceste planificari, grafice, etc. Scriind doar aici pe forum aveti sanse mult mai mici ca problema sa se rezolve.
0

Arata acest topic


  • (9 Pagini)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi